Magnetické Stínění-Clonky

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od poota »

durino píše:.. Tak a teraz sup-sup do prace, ocakavam prve funkcne motory do mesiaca! ;)
Nevím, jestli tomu rozumím dobře - Ty jsi objevil materiál na stínění magnetů a od nás čekáš funkční motory? To snad ne!
Zřejmě jsi chtěl napsat, že Ty do měsíce zveřejníš svůj funkční motor - to bych pak docela chápal.

Zdravím - poota
P.S. Může se Ti také stát, že přijdeš na to, že se nejedná o skutečné odstínění magnetického pole, ale jenom o jeho "pohlcení" - že se, zjednodušeně řečeno, siločáry do toho materiálu "vcucnou".


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od durino »

Slavek Krepelka:
Mas pravdu, nevsimol som si to. Necital som vsetko. A robil s tym niekto experimenty?
poota:
Ten funkcny motor do mesiaca bol mysleny v dobrom. ;) Mumetal mal byt vhodny material a ked by to tak bolo, tak by sa nejake funkcne vzorky objavili do toho mesiaca... Mas pravdu, ten material len deformuje pole, otazka je, ci to nie je dostacujuce na to, aby sa to dalo pouzit v praxi. Ale nakolko sa o tom prilis nepise, tak asi nie. Budem badat... Necital som vsetky prispevky, takze mam este nejake medzery...


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od poota »

durino píše:Budem badat...
O clonkách toho máš dost i v martinově vlákně Magnetické pístové motory.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od minsc »

Mám teoretický dotaz na cloniče: co se stane magnetickým polem permanentního magnetu, když ho elektricky odizoluji, pak ho vložím do hliníkové trubky a přes trubku poteče el. proud ? Budou se magnetická pole nějak skládat v závislosti na velikosti toho proudu (respektive budou se skládat přímou úměrností) ?


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od poota »

Elektromagnetické pole bude ovlivňovat pole permanentního magnetu obdobně, jako kdyby byl magnet v cívce, ale podstatně míň.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od minsc »

A jak je ovlivněn magnet v cívce ? A proč to bude stejné ? Mě zarazila ta kvalitativní odlišnost, pokud ta trubka nebude železná ale hliníková ap. (relativní permeabilita okolo 1; ale jaký bude vliv el. produ, potažmo pole ?). Ještě by bylo zajímavé, kdyby byl magnet delší, část by se nacházela v hliníkové trubce a část v železné. Trubky by na sebe přiléhaly a protékal by přes ně el. proud. Chybí mi nějaké vodítko proč se to bude chovat "tak a tak".


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od poota »

Pokud existují dvě magnetická pole v jednom místě, tak se navzájem ovlivňují, zjednodušeně řečeno se buď sčítají a nebo odčítají. Jestliže jedno z nich vyrábíš "elektricky", tak výsledné pole můžeš proudem ovlivňovat a měnit.
Vzorečky na to si buď někde najdi a nebo si to vyzkoušej a změř.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od martin11 »



... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od poota »

Článek se mi nelíbí - žongluje sice s odbornými termíny, ale podle mého soudu s věcí nesouvisejícími, navíc propaguje dávno známou věc pouze s tím rozdílem, že ji váže na "kouzelné" magnety neuvěřitelné síly, bez nichž by to podle něj nefungovalo.
Hodnotím to jako klasickou "novinařinu".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od martin11 »

ano, čekal jsem tuto reakci...poslal jsem to sem , protože jsem pátral po tom mag. změkčovači co propagovali na letošním Pragotermu. Přístroj jsem osobně viděl, je to trubka o průměru cca 40mm délky cca 25-30cm , kterou prochází trubička s vodou, která je upravována. Zajímavé je , že se tento válec na venek chová nemagneticky, tudíž MUSÍ být magneticky odstíněn, a to jde jen pomocí Fe, ale váha celého tomu neodpovídá....vážilo cca 40 dkg. protože vím jak magnetujou N42...je mě to celé nějak divné. řez přístrojem k dispozici nebyl ani žádný výkres....jen zakoupit a rozřezat :idea: ...zajímá mě, zda-li toto někdo z zde čtoucích má osobní zkušenost :idea: s instalací doma nebo u známého. prosím hodnotit sám za sebe, ne že jadna paní povídala....díííík martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od poota »

Nejde o magnetické odstínění, ale jenom uzavření "siločar" do materiálu vnějšího pouzdra. Magnety jsou přiloženy k vnitřní trubce tak, aby se přitahovaly, tedy nesouhlasnými póly k sobě. Bez té vnější trubky by bylo kolem magnetické pole těch nesouhlasných vnějších pólů.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Stínění-Clonky

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše:ano, čekal jsem tuto reakci..
Ty Martine, tohle je o magnetohydrodynamice a ti lidi jsou všiváci. S resonancí to nemusí mít nic společného. Permanentní magnety to zvládají a je to běžně používáno průmyslově. Někdo napsal blábol, jen aby prodal něco velice jednoduchého za veliký peníz. Dva magnety proti sobě přes neferomagnetickou trubku mají přesně ten efekt, který je popisován. Samozřejmě záleží na síle magnetů vůči průtoku. Dá se tomu pomoct i tím, že se jich naskládá víc za sebou do dvou řad a dá se to snadno umotat i v kuchyni na pultě.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“