Magnetismus - Teorie

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Štos vs. dlouhý magnet

Příspěvek od adam.benda »

A(&F) píše:... zkoumání magnetismu je především o praktickém pokusničení (tj. zjišťování orientace a síly pole) ...
Taky jsem takhle začínal, ale brzo to nestačilo. Zůstat jen na téhle cestě se občas projevilo jako zrádné, nebo až záludné. ... ;)
A(&F) píše:... anžto teorie je jedna věc a praxe pak druhá...
Správně je, pokud je teorie v souladu s praxí... ;) A pokud jsou vazby mezi kouskem teorie a kouskem praxe správně pochopeny... ;)
A(&F) píše:... (kdy než jsem o ní před pár dny začal opět mluvit, tak si její vliv doposavad zřejmě ani neuvědomil ... nebo snad ano ? ... ;) ) ...
Ale Anri, no tak... :D Kdyby jsi mě alespoň četl, když už ne chápal. A kdybys mi důvěřoval asi tak o 100 mT víc... :) Těžko to svedeš na to, že bych zapomněl na obaly magnetů. Potíž je v tom, že zatím co Ty se chceš nípat v opravdu zanedbatelném vlivu třeba niklu, přičemž Ti vysvětluji, že pole ze štosu "uniká" opravdu tak málo, že o tom snad ani nelze mluvit, já se v tom nípat nechci, nedává mi to smysl. :) A když pak přijdeš s argumentem, že k jednomu štosu najednou začneš strkat něco dalšího (další štos nebo magnet), mluvíme zase o úplně jiné situaci a o jiné roli toho feromagnetika. Ale všechno už jsem Ti řekl... Nutíš mě k tomu, že tady budu pořád víc ostatní nudit. :)

Když tak mluvíš o těch experimentech, jak hlavně o tom je magnetismus... Asi bych nikomu neradil, takhle to vnímat a takhle to uzavřít. Ty experimenty by měly pouze posloužit k tomu, procvičit si určitý cit k magnetismu, ale to je jen taková podpůrná stránka věci. Na tom se stavět magnetismus nedá, protože saháš jen na nějaký hrubý výsledek (velikost síly - navíc se značně zkresleným směrem působení a nebo třeba zobrazovací fólie, která Ti ukáže taky jen půl pravdy). Ale to, jak to pole doopravy vypadá, proč tak vypadá a proč se chová tak, jak se chová, tam jsi s pokusničením na konečné. To, co vnímáš třeba pomocí vzniklé síly, ať už je to třeba i vyvažováno na vahách, to je jen takový vnější omak... mechanika oblaku plynu, který je zavřený v nějakém pouťovém balónku a Ty ten balónek pomačkáváš... :)

Abyste mě nepochopili špatně, nehodlám nějak snižovat význam pokusničení. Každý by na něm měl začít. Ale jde o vývoj jen poměrně malé sekce v pochopení magnetismu - hlavně jde o trénink toho lidského citu k magnetismu, jestli to tedy mám raději rovnou zopakovat. :D

Ale každý jdeme nějakou cestou a ušlechtilý je samotný ten zájem, snaha o přemýšlení a naše odhodlání. Ne konkrétní cesta, kterou se vydáváme.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Štos vs. dlouhý magnet

Příspěvek od A(&F) »

adam.benda píše:Potíž je v tom, že zatím co Ty se chceš nípat v opravdu zanedbatelném vlivu třeba niklu, přičemž Ti vysvětluji, že pole ze štosu "uniká" opravdu tak málo, že o tom snad ani nelze mluvit, já se v tom nípat nechci, nedává mi to smysl.
... v tom je ten problém ... protože dokud si neuděláš pár praktických pokusů, tak budeš dál uvažovat, že vliv této vrstvy je zanedbatelný ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...

-------------
PeS: ... kdysíváva, v době prvních neodymů (tehdy naprosto nekřesťansky drahých), jsem vlastnil několik kousků, které byly pouze pozinkovány ... bohužel (/bohudík) se tato povrchová úprava již dnes nepoužívá, neb z těchto zmíněných magnetů už zbyla pouze hromádka bezcenného prachu ..... hovořím o tom, jelikož podobné pozink magnety byly použity v konstrukci generátoru, kdy díky jejich postupnému rozpadání bylo rozhodnuto o výměně za nové ... na pohled byly krásné, lesklé, poniklované ... :evil: ... ale nastal problém ... přestože ty nové měly být ještě o něco silnější, tak výkon generátoru byl v reálu o něco nižší, což pro nás bylo dosti velikým překvapením ... navíc nám tehdy nikdo ani nebyl schopen vysvětlit, proč se tak děje ..... dokonce jsme tehdy ty "nové magnety" vyreklamovali, ale po výměně byl výsledek zcela stejný ...... až teprve poté, co jsme porovnali přídržnou sílu původních (rozpadajících se) magnetů s těmi novými, kdy se přitom jednoznačně potvrdila "větší síla" ve prospěch těch nově pořízených, jsme začali následně zkoumat, proč se tak vlastně děje ...... od té doby jsem při výzkumu pokusných konstrukcí začal opět používat feritové magnety nebo tlustou magnetickou gumu (což jsem několikrát zmínil zde ve foru i na setkáních u Jeffa) a neodymy už používám pouze tam, kde mi nevadí jejich "tak trochu jiné" pole ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Štos vs. dlouhý magnet

Příspěvek od poota »

A(&F) píše:.... od té doby jsem při výzkumu pokusných konstrukcí začal opět používat feritové magnety, ..
.. aneb jak se snadno a rychle zbavit problémů s pokovením :lol:
Mně jsou ty ferity taky sympatičtější, on je to asi takový rozdíl jako mezi normálním autem a formulí - ta má sice většinu parametrů lepších, ale jezdit na chatu se s tím nedá.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od martin11 »

...no dobře, viz Anri a Poota výše. Jedna věc je využití jakéhokoliv magnetu pro výrobu nebo přeměnu el. enegie / generátory, dynama, různé motory atd./ pak využití při směrování energie...zase asi elektrické...např. Tokamak....a za třetí při využití přítahu či odpuzu...dvířka kuchyňské linky, magneticé ložisko a jakov mém případě magnetický motor. Mě je třeba úplně jedno jak se moje magnety chovají ve vztahu k elektřině. jestli se pletu tak mě opravte.
no a dál by se v této teoretické diskuzi mělo vědět, k čemu vlastně zkoumaný magnet chceme využít a testovat ho pro tu či onu funkci...
z filozofického hlediska je magnet sám osobě jen magnetem, kouskem hmoty nad kterým můžeme do nekonečna povídat. a když potká magnet jiný magnet nebo feromagnetikum, tak se okamžitě spřátelí. magnet je takové "božstvo". samo o sobě nic...ale ovlivňuje vlastně všechno...celý vesmír...a možná že je tím nejdůležitějším ve vesmíru. jen ještě nevím, jaký má magnetizmus vztah k času....zdravím čtoucí a Adama :good: obvzláště..... :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Pokusničení

Příspěvek od adam.benda »

A(&F) píše:... v tom je ten problém ... protože dokud si neuděláš pár praktických pokusů, tak budeš dál uvažovat, že vliv této vrstvy je zanedbatelný ... ;) ...
Tedy, docela koukám, že Tvé mínění o míře mého babrání se v magnetismu, není asi moc valné... :? Aby tedy bylo opakování učiněno za dost...

... nehodlám nějak snižovat význam pokusničení. Každý by na něm měl začít. ... (A v tomto pochopitelně nekážu vodu s tím, že bych pil víno.)
... experimenty by měly pouze posloužit k tomu, procvičit si určitý cit k magnetismu, ale to je jen taková podpůrná stránka věci. ...
... To, co vnímáš třeba pomocí vzniklé síly, ... to je jen takový vnější omak ...

... Správně je, pokud je teorie v souladu s praxí... A pokud jsou vazby mezi kouskem teorie a kouskem praxe správně pochopeny... :!:

Vliv feromagnetického obalu magnetů má znatelnější vliv jen v některých případech. Třeba, když k jednomu štosu budeš spát další. Ale do té doby, když máš jeden štos, tak to zanedbatelné je. Jenže, to Ty nezjistíš, protože se musíš spolehnout jen na vyvozené síly od nějakého magnetického cingrlátka, které k tomu přiblížíš a tím zcela ztrácíš možnost řešit ten štos samotný. :epray:

Začínáme tohle vlákno plevelit... :roll: Měli bysme jít od toho. (A třeba radši otestovat tu logaritmickou vzdálenost, když mi i v tomto evidentně moc nedůvěřuješ, protože jinak bys nechtěl ztrácet čas ověřováním.)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od poota »

martin11 píše:... dál by se v této teoretické diskuzi mělo vědět, k čemu vlastně zkoumaný magnet chceme využít a testovat ho pro tu či onu funkci...
Elfí, obráceně!
Tahle diskuze nám může ukázat typické vlastnosti různých a různě sestavených magnetů - například jak silné a jak tvarované bude pole kolem nich. A potom si může jeden každý z nás sám rozhodnout, co z toho se mu pro jeho účel hodí a nebo nehodí.
Ta Tvoje představa jakéhosi workshopu se dá realizovat v nějakém vlákně, které se už zabývá praktickými zkušenostmi s konkrétním použitím jako třeba Tvůj písťák nebo V-gate.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Pokusničení

Příspěvek od poota »

adam.benda píše:Začínáme tohle vlákno plevelit... :roll: Měli bysme jít od toho.
Není nutné jít "od toho" - úplně stačí v tomhle vlákně se věnovat teorii a různé odbočky do praktična přenést do k tomu vhodnějších nebo i nových vláken.
Anri považuje z nějakých důvodů problém uzavření magnetu do tenkostěnného vodivého obalu za závažný a asi i takový opravdu je - takže ať si na to udělá vlákno a může se to tam probrat důkladně. Taky by mě to docela zajímalo, a to i přesto, že mám tendenci přijímat různé magnety takové, jakými jsou - ale i tak může znalost jejich chyb a předností ovlivnit třeba jejich výběr.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pokusničení

Příspěvek od A(&F) »

adam.benda píše:Vliv feromagnetického obalu magnetů má znatelnější vliv jen v některých případech. Třeba, když k jednomu štosu budeš cpát další. Ale do té doby, když máš jeden štos, tak to zanedbatelné je. Jenže, to Ty nezjistíš, protože se musíš spolehnout jen na vyvozené síly od nějakého magnetického cingrlátka, které k tomu přiblížíš a tím zcela ztrácíš možnost řešit ten štos samotný.
... pro teoretické bádaní možná zajímavé, jenomže samotný ničím neovlivněný štos je pro praxi v podstatě nepoužitelný ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Trocha filozofie ... :DD ...

Příspěvek od A(&F) »

... podobné jako v příspěvku výše ...
poota píše:Tahle diskuze nám může ukázat typické vlastnosti různých a různě sestavených magnetů - například jak silné a jak tvarované bude pole kolem nich. A potom si může jeden každý z nás sám rozhodnout, co z toho se mu pro jeho účel hodí a nebo nehodí.
... u magnetismu (a nejen u něj) má vždy pouze smysl zkoumat vzájemné interakce všech zúčastněných činitelů, jelikož jeden osamocený prvek sám vůbec nic ne(u)dělá ...

... :arrow: ... bez znalostí vzájemných souvstažností jsou znalosti o vlastnostech jednotlivých prvků k ničemu ... :arrow: ... kdežto již s pouhou znalostí vzájemných interakcí můžeme dosáhnout kýženého výsledku (a to dokonce i bez hlubší znalosti o vlastnostech jednotlivých prvků) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od martin11 »

Protože neumím citovat a zase bych byl peskován ihned odpovídám....
samotný magnet je kus hmoty ....jak jsem psal výše..

Poprvé zde na Foru ale nemohu souhlasit s Pootou, že jako vidíme pole magnetu a pak se dá uvažovat o tom, k čemu jako že ho použijeme....to je stejné jako když vezmu kámen a budu uvažovat, k čemu ho použiju...vydláždím s tím cestu, nebo z něj vysochám sochu, nebo přivážu na topůrko jako sekeromlat, nebo dám do praku a vystřelím po někom, nebo něčem, nebo ho použiju jako závaží, nebo z něj postavím dům, nebo....si doplňte pokud vás něco napadne. Ne od magnetu chci to a to a tady tedy pracuj podle mých představ, nemíním dělat kompromisy. Snad občas nějaký ústupek ano ale vyjmečně....tak zatím by to stačilo :good: martin11 :D

p.s. upraveno citoval jsem ve druhé řádce ....nesprávně mnou pochopené....


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Trocha filozofie ... :DD ...

Příspěvek od adam.benda »

A(&F) píše:... bez znalostí vzájemných souvstažností jsou znalosti o vlastnostech jednotlivých prvků k ničemu ...
... kdežto již s pouhou znalostí vzájemných interakcí můžeme dosáhnout kýženého výsledku (a to dokonce i bez hlubší znalosti o vlastnostech jednotlivých prvků) ...
Obráceně... Ty souvztažnosti by právě měly vyplývat teprve až z elementárních znalostí o "jednotlivcích".
Síly vyvolané magnetismem, jsou až "koncovým produktem", který vůbec nemusí dobře popisovat co, co ty síly vlastně tvoří a způsobuje.
Jdeš svojí individuální cestou, ok, ale z mého pohledu je to prostě omak na příliš velkou vzdálenost. A já bych se třeba jen na tohle prostě nemohl spolehnout.

Mám velké štěstí, že se mi povedlo své teoretické analytické metody na analýzu pole dotáhnout do takové formy, že mi to opravdu skvěle sedí se skutečností (nebo s pokusnictvím, chceš-li).

(Pokračuji zde ve vlákně, protože nevím, jestli kvůli tomuhle zakládat další, to by jich tu pak mohly být tisíce... A říkám si, že snad se pořád dost držíme toho, že jde hodně o magnetismus - teorii, byť to dost uhybá k tomu, kdo má jaký přístup k teorii/k praxi. Ale teorie a praxe by měla být provázaná, aby to dávalo dohromady funkční celek, tak stále ještě napůl plevelím... A hlavně se opakuji, což je mi ještě méně příjemné.)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Trocha filozofie ... :DD ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
adam.benda píše:Jdeš svojí individuální cestou, ok, ale z mého pohledu je to prostě omak na příliš velkou vzdálenost ...
.... :laugh: :laugh: :laugh: ... Adame, kdyžtak koukni na název příspěvku ... :D ...

... jen jsem si dovolil trochu "zafilozovat" na dané téma (byť pravdivě) ...... snad mi to bude odpuštěno ... :) ...

... :bye: ... Anri ...

---------------
Ty souvztažnosti by právě měly vyplývat teprve až z elementárních znalostí o "jednotlivcích".
... měly, ale v životě lidském to tak povětšinou nechodí ...... viz třeba malé dítě ... nejdřív si musí spálit ruku, aby se do budoucna zamýšlelo, jestli i něco dalšího může být "horké" ...... de facto se tímto způsobem člověk v podstatě "polidštil" ..... nejdříve narazil na "interakci" a teprve potom začal zjišťovat (uvědomovat si) vlastnosti daného jevu ... říká se tomu "zkušenost" ... ;) ...

... takže co bylo dříve, slepice nebo vejce ??? ... v tomto případě většinou slepice ... :mrgreen: ...

... no a pokud se to "v moderní době" občas stane v opačném pořadí, tak potom se tomu říká "vynález" ... :idea: ... :pivko: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Trocha filozofie ... :DD ...

Příspěvek od poota »

Tetička Wiki definuje filozofii takto:
Filozofie je soustavné, racionální a kritické zkoumání skutečnosti, světa a člověka, případně i toho, co je přesahuje (metafyzika). Hledání pravdivého poznání, smyslu a dobrého života prostředky reflexe, racionální argumentace a diskuse, která vyžaduje určité pojmy. Není to tedy jen akademická disciplina, ale také způsob života, který začíná údivem nebo zklamáním nad tradičními výklady věcí (Platón) a snaží se s tajemstvím světa a existence nějak vyrovnat.
Takže i filozofování můžeme směle vydávat za určitý a to dokonce vědecky hodnotný přístup k bádání ať již o čemkoli.
Pokud máme spolehlivý nástroj ke znázornění polí magnetů jednotlivých jakož i soumagnetí dvou či více magnetů, můžeme dojít i ke znázornění rozličných soustav v jejich různých konfiguracích a nebo rozfázování. Proti "osahávání" nějakým magnetočivným čidlem to má výhodu v tom, že to pole je vypočítané bez ovlivnění nějakým čidlem a navíc je vidět celé a najednou. Je to sice jenom plochý řez a statické, nicméně Adamovi i Pánubohu buď za to dík.
Tedy né že by to Adam nedokázal ve 3D, dynamicky a v reálném čase - ale na to si budeme muset počkat až vědátoři dojdou k tomu, že osidlování Marsu je jenom zbytečné utrácení času a peněz, takže uvolní svoje počítače na něco, co má pro lidstvo nějaký význam, tedy právě na to počítání magnetizmu.
Tím praktickým testováním nějakých soustav můžeme získat jakous takous představu o tom, kde se jaké síly dají zjistit - ovšem podle mého názoru právě tím simulátorem můžeme přijít na to, proč jsou zrovna tam a proč jsou zrovna takové.
Další výhodou je také to, že zadat ty virtuální soustavy je mnohem snazší, než je vytvořit v reálu se skutečnými magnety. Tím je také možné už předem vyloučit z dalšího pokusování soustavy s nereálným nebo nežádoucím výsledkem.
A(&F) píše:... takže co bylo dříve, slepice nebo vejce ???
Copak dřív, dřív bylo všecko :laugh:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Trocha filozofie ... :DD ...

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
A(&F) píše: ... Adame, kdyžtak koukni na název příspěvku ... :D ...
... jen jsem si dovolil trochu "zafilozovat" na dané téma (byť pravdivě) ...... snad mi to bude odpuštěno ... :) ...
Takhle to vypadá, jako kdyby ses začal radši schovávat za nějaký nadpisek příspěvku, ale stejně za rohem vykukuješ a křičíš, že jsi "zafilozofoval" pravdivě. :D Jó, s filozofií je to podobně jako s náboženstvím, taky se tam všechno odpustí, protože vše je "jen" názor. Ale Tobě opravdu "budiž odpuštěno", jelikož asi ani není co odpouštět, však je to prostě jen Tvůj způsob práce s magnetismem.

Ostatně... Můžeš moje připomínky odrážet a protiargumentovat, nebo je můžeš zkusit zneužít ve svůj prospěch.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Trocha filozofie ... :DD ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
adam.benda píše:Takhle to vypadá, jako kdyby ses začal radši schovávat za nějaký nadpisek příspěvku, ale stejně za rohem vykukuješ a křičíš, že jsi "zafilozofoval" pravdivě. :D
1.) ... jelikož se diskuze tím mým dnešním příspěvkem z 11:52 (jenž jsi mlčky přešel) začala lehce zvrhávat do filozofické roviny, tudíž jsem ten následný ve 12:26 rovnou tak nazval ... :)
2.) ... z poza rohů zásadně nevykukuju !!! ... :D ...
3.) ... a zafilozofoval jsem si pravdivě ...... z hlediska logiky (si myslím) je v té mé dnešní úvaze vše naprosto správně ... 8) ... (nebo snad ne ?? ... ;) ) ...

... :bye: ... Anri ...

------------
adam.benda píše:Ostatně... Můžeš moje připomínky odrážet a protiargumentovat, nebo je můžeš zkusit zneužít ve svůj prospěch.
4.) ... nápodobně ... :angel: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“