Magnetické Pístové Motory

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

zdravím....Ruský / patentovaný/ pístový magnetický motor. Když si vezmete dva magnety do ruky a podíváte se na obrázek toho ruského motoru, tak ser vám zdá všechno jasné a tak krásně jednoduché...Po prvních seznámeních , co to vlastně je magnet a po nějakých "dílčích" zkouškách, popř, když vám třeba Gromit :good: udělá animace , jak by "to" asi mělo vypadat, zjistíte, že ten rus je totální nesmysl. pak se začnete rozhlížet po internetu, zhlédnete desítky motrů a ještě více animací, dostanete desítky rad, "jak že by to MOHLO jít" začnete zjišťovat, že je stále něco jinak. Zcela přesně dojdete k poznání , co je zo "něco" a začnete ho odstraňovat....cloněním a hledáním něčeho co by magnetismus odclonilo /bizmut/, přidáváním magnetů, jejich sestavováním do neuvěřitelných novotvarů, největší zoufalci chtějí magnety pilovat a řezat, nejraději nakoso v domnění, že změní tvar mag. pole :ethink:, popř jako v Perendevu upevňují magnety šikmo k ose otáčení. A stále to nejde./kurva :bhead: / tak k věci. Zde na fotu jsem viděl za 5 roků, co ten muj motor bastlím pouze 1 slovy jeden pokus v realu. no není to mnoho, ale je to více nežli nic.
Osobně jsem opustil myšlenku clonění čímkoliv a problem jsem začal řešit způsobem sportu SUMO. Malá síla, může přemoci sílu větší. Ale jak? Asymetrickým rotačním toroidem na který působí několik pístů ve hvězdicovém uspořádání viz foto v hloubi tohoto vlákna. Myšlenka dobrá, leč opět neschůdná. Když jsem vyřešit vedení pístů, nastal opět problém...a skeptici ho předpovídali :enaughty: ...problém úplně stejný jako u nejjednoduššího "kolotoče" nebo V-gate.problém posledního magnetu.
Takže po několika letech jsem tam co na začátku, jen s tím rozdílem, že mám na stole asi 6 kg krásně sestavených anticoro součástek....tak, to je historie několika posledních /3/ roků.
Asi před měsícem jsem se k věci opět vrátil./Je dobré dát si oddych...viz slávek křepelka :bye: / nevědouc jak dále, protože ani "nová" Fe clona nepomohla / jako bych nebyl poučen sám sebou, že clona nefunguje :baby: / jsem došel k závěru, že jediný způsob, jak ještě motor oživit je rotorové magnety uspořádat ....podobně jako Teslova cívka....kdo mě považuje za cvoka, tak mu to nevymlouvám :shock: Co mě vedlo k tomuto závěru zatím neprozradím. Jen vím, že nikdy nikdo nikde tohle ještě nezkusil :jump: Ve volných chvilkách na tom pracuji, referát bude u Jeffa 18. května případné dotazy a připomínky prosím sem... :pivko: martin11 :D

v 10.30 doplněno...pročítám forum a Akord, sice v jiné souvislosti napsal....Kľuka zotrvačník, nielenže nie je problém, ale naopak záchrana a rotačný akumulátor.

...tak mě napadlo, i když jsem vždy proti setrvačníku v MM bojoval, doplnit ten magnetický asymetrický "teslovský" toroid "jalovou" hmotou, a přistoupit na "rotační akumulátor" ....už se těším, jak ho na míru odlévám z olova :hip:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od poota »

martin11 píše:... i když jsem vždy proti setrvačníku v MM bojoval,
Setrvačníku ses, pravda, vzpíral, ale akumulaci síly "na potom" už ne - maně si vzpomínám na Tvé vkládání pružin :lol: :good:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

jojojo...pružina jako akumulátor....
objasním a přiblížím pro případné budoucí konstruktery.
V HU pístu dochází ...magnet na magnet k obrovské síle/ odpudivé/ tuto sílu bylo nutno "na chvilku" akumulovat a využít o několik stupňů otočky rotoru jinde....ALE, to byla konstrukce kde rotovala clona....viz obr. na začátku tohoto vlákna....u nynějšího modelu....je to jinak...clona zde není, protože clonit je :bhead: ....
ještě pro doplnění...pružina byla součástí ojnice, v podstatě ojnice byla pružná...stačitelná :idea: tak...všichni budoucí "konstruktéři" cestu jsem Vám naznačil martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od Waldes »

martin11 píše:zdravím....Ruský / patentovaný/ pístový magnetický motor....... Zde na fotu jsem viděl za 5 roků, co ten muj motor bastlím pouze 1 slovy jeden pokus v realu. no není to mnoho, ale je to více nežli nic........
Nechce sa mi prehrýzať cez vyše sto strán, ale pamätám si, že viacerí začali skúšať, no potom sa odmlčali a práve im je venovaná moja výzva, to že prídeš ty aj so svojim šelmostrojom beriem takmer ako samozrejmosť ...
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

Jo, bylo zde několik nadšenců...ale všichni do jednoho se odmlčeli...asi jim to funguje a nechtějí se dělit o poznatky :shock: ....nebo jim to Rus :evil_vm: zakázal ukazovat :laugh: m11 :D

p.s jak praví básník....Velká je touha Tvá, marné volání..... :pivko:


... věřím, že se " TO " povede ......
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od bagri »

To je fakt záhada LOL :-)))))))))))


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

bagri píše:To je fakt záhada LOL :-)))))))))))
není...protože kdo si to zkusí a ne jen teoretizuje, tak musí dojít ke stejným výsledkům v chování magnetů vůči sobě. Tuto skutečnost nelze nijak obejít :idea: Jediná cesta jak MM rozpohybovat je v "nějaké" asymetrii. Moje poznatky mě naznačují toto.
Můžeme to pro budoucnost nazvat třeba "Martinův paradox"
popíšu. protože mag.pole daného magnetu je pernamentní / někde více někde méně, závisí na stavu okolí magnetu/ mag. pole je stabilní v jakékoliv soustavě lze energii v mag. motoru pouze "konzervovat". vycházím z toho, že přitažlivá síla je nepatrně větší nežli síla odpudivá....to jsem vyčetl od vědců v jakémsi technickém pojednání...tato energie, přebytek, by mohl stačit pokrýt ztráty / tření/ v dané pohybující se magnetické soustavě. a toto je právě ten paradox.....energie vložená=energie odebraná....po libovolně dlouhé době / za předpokladu magnetické stability magnetů /. Závěr....nic navíc se z magnetů vyždímat nedá :shock: dále o problému můžeme polemizovat a diskutovat. s :pivko: pozdravem martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od poota »

martin11 píše: Závěr....nic navíc se z magnetů vyždímat nedá
Až na tenhle závěr s Tebou souhlasím.
Příroda si vždycky najde rovnováhu.
Když vytvoříme nějakou nerovnováhu, tak na ni příroda okamžitě zareaguje, dalo by se říci, že "vycítí" tím vzniklou sílu a pohybem v jejím směru zaujme opět rovnovážnou pozici. Takže problém je jenom v tom, jak docílit té nerovnováhy bez vynaložení nějaké námahy. Když nám té námahy není líto, tak magnety jsou ochotné nám její část v nějaké podobě velkoryse vrátit, jak dokazují třeba elektrické generátory.
Pokud chceme docílit co největšího efektu s co nejmenší námahou, tak musíme působit na něco pružného. Pak je možné to krátkými a celkem nepatrnými impulzy rozkmitat na jeho vlastní frekvenci - princip houpačky.
U magnetů považuji za největší chybu naše přesvědčení, že jsou zdrojem magnetického pole, podobně jako žárovka je zdrojem světla.
Jsem přesvědčen, že to, co považujeme za magnetické pole magnetu je pouze lokální narušení jinak se neprojevujícího homogenního pole prostoru. U příkladu se žárovkou by to bylo tak, že vůbec nesvítí, ale jenom stíní paprsky třeba slunce, a to podle toho, jak tmavé má sklo.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

Poota napsal "Pokud chceme docílit co největšího efektu s co nejmenší námahou, tak musíme působit na něco pružného. Pak je možné to krátkými a celkem nepatrnými impulzy rozkmitat na jeho vlastní frekvenci - princip houpačky. "


...no právě, když "ono" se neví co to magnetismus je. onehdy se tady probíralo a to velmi emotivně, zda-li je projev magnetu / magnetismus/ přirovnatelný k pružině. již si nepamatuji jak se zdejší společnost k tomuto tematu profilovala....ale s tou pružností má projev magnetu mnoho :idea: společného.
Tak, a najít u dvou magnetů vůči sobě nerovnováhu, je opravdu problém. Že je nutné vzít "trochu"energie někde jinde to asi vědí všichni. Fígl bude, až ji, tu energii nebudeme muset vracet :devil: A to bych chtěl a jak se mě to tak nějak rýsuje.....Tu půjčenou energii "alespoň" zakonzervovat....pomocí magnetů.....sledujete, nenapsal jsem pomocí magnetismu....tímto naznačuji pokrok v poznání.( u sebe).. :ewhistle: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od buky »

poota píše:
martin11 píše: Závěr....nic navíc se z magnetů vyždímat nedá
Až na tenhle závěr s Tebou souhlasím.
Příroda si vždycky najde rovnováhu.
No ale to potom znamená, že s pohledu nerovnováhy sil se z magnetů opravdu nic navíc (W) získat nedá. Najít nerovnováhu není až tak veliký problém, ale aby působila permanetně po kružnici (360°) je obrovská výzva pro všechny bastlíře.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

:good: doufám, že jsi mě pochopil.....ale spíše ne :cry: ....psal jsem o "teslově" uspořádání magnetů na rotoru.....Toto Tesla nikdy nedělal....je to jen přirovnání, jak jsou magnety v rotoru uspořádány - pro představu...do spirály :idea: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od bagri »

martin11 píše:
bagri píše:To je fakt záhada LOL :-)))))))))))
není...protože kdo si to zkusí a ne jen teoretizuje, tak musí dojít ke stejným výsledkům v chování magnetů vůči sobě. Tuto skutečnost nelze nijak obejít :idea: Jediná cesta jak MM rozpohybovat je v "nějaké" asymetrii. Moje poznatky mě naznačují toto.
Můžeme to pro budoucnost nazvat třeba "Martinův paradox"
popíšu. protože mag.pole daného magnetu je pernamentní / někde více někde méně, závisí na stavu okolí magnetu/ mag. pole je stabilní v jakékoliv soustavě lze energii v mag. motoru pouze "konzervovat". vycházím z toho, že přitažlivá síla je nepatrně větší nežli síla odpudivá....to jsem vyčetl od vědců v jakémsi technickém pojednání...tato energie, přebytek, by mohl stačit pokrýt ztráty / tření/ v dané pohybující se magnetické soustavě. a toto je právě ten paradox.....energie vložená=energie odebraná....po libovolně dlouhé době / za předpokladu magnetické stability magnetů /. Závěr....nic navíc se z magnetů vyždímat nedá :shock: dále o problému můžeme polemizovat a diskutovat. s :pivko: pozdravem martin11 :D
Ta "záhada" se týkala něčeho jiného, ale to nevadí LOL :-) "Martinův paradox" je silné, spíš bych uvítal "Martinův CUP - hod do dálky MM". Kdo si to zkusí zhotovit, je na tom jistě lépe - chápe to, co se obecně ví a já proplouvám jak praktickou, tak teoretickou rovinou. Hod do dálky mým MM bych vyhrál - je lehčí a prost zbytečností LOL :-) Nesouhlasím s tím, že se z magnetů nic vyždímat nedá...dá, třeba Tvá VHSka nebo DVDčko LOL:-)DD


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

...že jsem, jsme tady od tebe ale nikdy nic neviděli !!!!! nebo jsem "něco" přehlédl....prosím upozorni mě , nás, kde jsi zde COKOLIV na tema MM ukázal. Rád se podívám.
Jo a s těma znalostma s tebou souhlasím, rozhodně jsi na tom v "Teoretické ROVINĚ" lépe nežli já. Matematiku a fyziku jsem studoval naposledy v 9. třídě ZDŠ. ve Fyzice jsme tuším probírali kladkostroje a "hůl do vody vložená, zdá se býti zlomená :eliar: "...ale v tom jsem byl dobrej, měl jsem za jedny :hip:

Tak Bagri, pošli sem náčrtek "svého" MM....ať se pobavím....jo a kdyby se dávali mínusové body tak ti jeden za ten příspěvek výše dám :bad: . S veškerou úctou k tvým teoretickým znalostem zdraví karkulka červená :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od buky »

Je opravdu pozoruhodná martinova odhodlanost zveřejnit svůj MM projekt a to od samého počátku myšlenky. Podle mne to bylo jedno z nejživějších a nejpoučitelnejších vláken na tomhle foru.
Je velká škoda, že nás není více, který by zveřejnili svůj "projekt".
Myslím, že je tu ohledem magnetizmu popsáno už všechno a brzy se něco pozitivního uděje.
Pak u Jeffa :pivko: + borovička :color:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

Myslím, že je tu ohledem magnetizmu popsáno už všechno a brzy se něco pozitivního uděje.
Pak u Jeffa + borovička ...napsal Buky... :bye:

jojojo...brzy se něco uděje....Bagri :evil_vm: mě umlátí tím svým mag. motorem :laugh: ....do hlavy néééé :bhead: :color: :angel: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“