Elektřina

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Elektřina

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše: .... Z viditelného svetla/tepla jde udelat elektrina s mnohem vetší účinností, než z dlouhovlnného infra.
To vše řečeno, bral jsem v potaz tvé tvrzení, že "Chaos se sám neuspořádává." To absolutně nemá nic s polečného s tím, kolik Ty, či kdokoliv, dostane procent elektriky z čeho. Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Elektřina

Příspěvek od Slavek Krepelka »

minsc píše: Bordel v tom mám akorát já. .... Z nějakého klidně i chaotického stavu způsobila vznik Slunce, a to Slunce je zase uspořádanější stav i ho samo pomáhá produkovat...
Podstatně menší bordel, než specializovaný vědové. Oni totiž většina není schopná se podívat na celek, rozškatulkujou jevy a pak se v těch škatulkách nimraj. Co vynimraj pak aplikujou na celek a lezou jim z těch aplikací takový blbiny, jako je chladnutí vesmíru, tedy ta vesmírná entropie, černá hmota i ty elektrony a podstata elektrickýho proudu. U entropie je totiž skutečně gravitace a akumulace hmoty jedním z dílčích principů, který jiný dílčí princip, tedy entropii balancuje a to hned několika způsoby. Ale to je vyšší dívčí a sem to nepatří.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Elektřina

Příspěvek od Akord »

Slavek Krepelka píše:... že "Chaos se sám neuspořádává." To absolutně nemá nic společného s tím, kolik Ty, či kdokoliv, dostane procent elektriky z čeho.
Podle tebe to nemá nic společného, podle mne má, napsal jsem kolem toho dost.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Elektřina

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše: napsal jsem kolem toho dost.
:) Přesně. :bye:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Odpověď na SZ

Příspěvek od E_man »

Akord píše:Je to nejak podobne. Velmi často se tyto projekty delají na vysávání fondu, nadací. Pračky a dezinformační kampaň..
............
Akorde, odpovídám tady, protože všechno ostatní máš zablokované.

Z principu nevěřím nikomu a ničemu, pokud si to nějak sám neověřím nebo nezkusím. Vím, že každý si tady ve fóru může psát v mezich slušnosti cokoliv, ale každý také může v mezích slušnosti kohokoliv ignorovat. Ikdyž používám internet už bezmála 15 let, sám se odvažuju komunikovat až nyní a jako klasickému elektrotechnikovi mi dělá problém věřit všemu tomu, o čem se tady píše(myslím i v jiných vláknech). Teprve se orientuju, komu věřit, na koho se zkusit obrátit abych nebyl otravný, a jak se zapojit, abych byl užitečný systémem Ber-Dej.
Je mi šuma-fuk, jakej kdo doopravdy je, pouze jestli "na tom něco je" a to něco zkusit, ověřit, potvrdit, vyvrátit, pokud Mě to zajímá a Mi to zato stojí.
Zdraví E_man


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Odpověď na SZ

Příspěvek od Akord »

E_man píše:Akorde, odpovídám tady, protože všechno ostatní máš zablokované.
Dík za info, asi došlo na mé strane k omylu, SZ jsem už uvolnil.


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Elektřina

Příspěvek od maroš »

Neviem kde by som mal ten dotaz písať či do rezonancie alebo tu ale jedná sa o elektrinu tak myslím že môže byť aj tu. V tejto stánke je podrobný opis pokusov s indukčným varičom http://kdf.mff.cuni.cz/~zilavy/clanky/P ... aricem.pdf Sú tam uvedené pokusy s cievou ako s transformátorom. Videl som jeden pokus s teslovou cievkou tam síce hovorili že dostali viac výkonu ako príkonu, ale to ma nezaujíma. Chcel by som sa opýtať na jednú vec. aký rozdiel by bol medzi normálnou a teslovou cievku pri rovnakých závitoch. Aký je rozdiel vo funkcii v magnetickom poli medzi nimi, (teslova a normálna. Zaujíma ma efekt keď použijem teslovú cievku oproti normálnej. Píšem síce neskoro ale som len nový. Ďakujem vopred za odpovede.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Elektřina

Příspěvek od poota »

Tesla považoval cívky především za jakési "úložiště" elektrické energie. Běžná cívka má rozdíl napětí mezi sousedními závity stále stejné a běžně nepříliš vysoké. U bifilárního vinutí se stejným počtem závitů stoupá toto mezizávitové napětí od téže hodnoty až na plné přiložené napětí, takže v průměru je rovné polovině daného napětí. Uskladněná energie je mnohonásobně vyšší, ovšem za cenu kvalitnější izolace.
Dalším rozdílem je magnetické pole bifilární cívky http://cs.wikipedia.org/wiki/Bifil%C3%A ... inut%C3%AD
Jako Teslovy cívky se také uvádějí cívky ploché a nebo kónické.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Elektřina

Příspěvek od pavelv »

ELektrina neni moje parketa, ale zakopnul jsem o http://worldtruth.tv/india-permits-free ... di-arabia/ kde se pise o tom, ze Indie povoli free energy technologie, nezavisle na hrozbach z UK, USA a Saudske Arabie.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektřina

Příspěvek od jeff »

Tak to jsem zvědavý, jak to těm chlapíkům z Indie dopadne. Jak jsem tak pochopil z textu, tak se tady jedná o potlačení Lenzova jevu, což si myslím, že to je jedna z možných cest.

Jeff


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“