Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od martin11 »

Ondřej píše:Dokáže někdo vysvětlit, proč studená elektrika, když ani nezahřeje rezistory a vodiče, normálně rozsvěcuje klasický žárovky? Viz plno videí, např.
...čtu, moc tomu nerozumím, učím se :idea: ...a dotaz na dotaz výše. " co to je studená a teplá elektřina?" mám pocit že elektřina je vždy jen elektřinou a jestli je teplá neb studená tak to je vždy až následný projev nějakého zkratu, resp. vyrovnání potenciálu rozdílu hladin. také mě v této souvislosti napadá jestli není více typů elektřiny. ano je např. el. statická...to je ta o "liščím ohonu a jakési tyči". Tady je asi na místě vědět, co vlastně ta elektřina je. nezkoumat její projevy , ale podstatu. když o tom uvažuji / nepíšu přemýšlím...uvažuji/ tak na té "elektřině" je asi založen celý vesmír, protože i hmota je v podstatě "jen" vlnění...z toho mě vychází že Tesla přemýšlel stejně a dovedl odhadnout s kterou "ELEKTŘINOU" pracovat. tady bude to teslovo tajemství...které se možná tají dodnes... no trochu jsem si zaplevelil...ale k věci :bye: :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od bagri »

Martin11: Je to VF záležitost staré dobré známé elektrické energie . Díky rychlým změnám nevyvolá elektrochemický proces v těle - nespálí, nezabije, ale zato fundamentální elektrosoučástky k tomuto použité pěkně rozehřeje (podle výkonu), hlavně ty koncové. Název "studená elektřina" je jen dalším staronovým pojmem do žebříčku hitparády k propadnutým pseudoteoriím jako je (ne)přistání na Měsíci, PM, chemtrails, HAARP, léky z říznutého Sava, Kalendář 2012...Ve 2013 se vynořil neškodný GeoIng. a zatím se drží. Pusťte si video od 3 minuty. Schéma je obdobné jako dotykový spínač k lustru. Elektrikáři hledají fázi také přes své tělo, ale aby se neuškvařili , musí použít doutnavku a rezistor 1M - to není případ VF. Tesla skutečně odstartoval éru vysokého VF napětí, ale dnes umíme kouzlit s daleko bezpečnějším. LOL:-)


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Ondřej »

poota (ne plácalové): A co motor Edwina Graye? Gray taky demonstroval ponoření svítící žárovky do vody, včetně strčení ruky. Vzhledem ke krmení motoru, o VF VN nemůže být řeč. Podobně pánko "ufopolitics" s 400V induktorem v řádu kHz:

Co se týče proudu, ten se udává jako "nulový", ale ne proto, že by byl nulový tok, ale protože ho měřáky neumí změřit. Nebo?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

Ondřej píše:poota (ne plácalové): A co motor Edwina Graye?
Když víš - tak dávej - a nedělej z toho tady kvíz.
Teslu nemám jako svou hlavní parketu, takže toho o něm ví kdekdo mnohem víc než já.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od martin11 »

...no dobře dobře...ale já se ptal, jaký je rozdíl mezi studenou a horkou elektřinou....ne jestli je VF či jiná....
polopaticky....jaký je rozdíl mezi teplou a studenou vodou....tu můžeme tlakovat, sytit čímkoliv atd....

znova ...neptám se na různé úpravy, ale na význam teplá a studená elektřina. prosím vyvrátit moji představu....a dalších neználků :baby: že elektřina je jen jedna....nebo se mýlím???? :shock: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

Těch "elektřin" je určitě víc.
Mimo té, kterou máme v zásuvkách a nebo v autobateriích jsou i další, které mají některé vlastnosti jiné, jako je například tzv. statická elektřina. Ta se i přes své odlišné vlastnosti stále ještě chová docela "normálně, takže se řadí k elektřině běžné.
Ovšem existuje ještě elektřina, jejíž vlastnosti a chování jsou natolik odlišné, že se považuje za elektřinu "jinou", které se pro odlišení říká "studená". K té by měla patřit i Teslova "zářivá energie".
Někdo to určitě bude umět vysvětlit i líp a fundovaněji.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Aby to tu nebylo jen o povídání, dnes jsem dokončil VN zdroj 40kV 1500W pro napájení různých teslovin. Magnetické jiskřiště mám hotové už z dřívějška. Nyní čekám na konec aukce variaku Križík 10A kterou jsem se zakaždou cenu rozhodl vyhrát :) Pak budu moci i regulovat výkon a napětí toho zdroje.
Zbývá mi už jen VN usměrňovač a nějaký vhodný rezonanční kondík. Už jsem přemýšlel i nad výrobou nějakého "vysokonapěťového otočného kondíku" :lol:

PS: to martin11: počítal si tu smyčku? Co ti vyšlo? Docela mě to zajímá.

Nějaké mé fotky na rajčeti http://pdp7.rajce.idnes.cz/Tesloviny/
Naposledy upravil(a) pdp7 dne sob 11 led 2014 22:25, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Ondřej »

Nevím proč řeči o nějakým kvízu. Kdybych něco věděl, tak se neptám.
Jinak horká elektrika vypadá na nesprávně vyrobenou normální elektriku - tu studenou. A technologie používající horkou elektriku, s různýma nešvarama jako ohřívání vodičů apod., jsou na úrovni civilizace středověkých opic. A naopak, civilizace navzájem se vraždících primitivů, nebudou mít výrazně racionálnější a efektivnější technologii povolenu.


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Ondřej »

Měřáky dokážou změřit pouze tu "dokriplenou" eletriku, poněvadž se začnou hýbat elektrony v drátě a vytvářet magnetický tok kolem něj. Studená se chová (měřákům se jeví) spíš jen jako potenciál napětí, proto reaguje jen osciloskop (reagující jen na napětí). (jen si teď dávám nějaký 5+5 dohromady)


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Dokriplená elektrika :lol: Jó, kvůli tý krávě jsem celý tento týden tahal v Mondi (papírny štětí) kabely tlustý jak kráva a nadřel jsem se u toho, dokriplená práce :lol:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

To Ondřej:
Začínáš silně zamotávat terminologii, takže to uvedu na pravou míru.
Za "normální" elektřinu považujeme tu, která je běžně vyráběná v elektrárnách, automobilových dynamech a alternátorech, kterou nám dodávají galvanické články nejrůznějších provedení a kterou skladujeme v akumulátorech - nazývá se v poslední době "teplá", pohání všechny elektrické spotřebiče včetně elektromotorů a dá se, pokud je střídavá, transformovat na jiné napětí v poměru závislém na počtu závitů primáru a sekundáru.
Studenou elektřinou je nazývána elektřina, která se chová jinak než ta běžná - a běžně se nevyrábí, nedodává a po pravdě řečeno, dohromady se o ní celkem nic kloudného neví.
Takže mě silně zaráží, že o ní mluvíš, jako kdybys ji měl volně k dispozici a z této pozice blahosklonně shlížel na nás zaostalé ubožáky, kteří platí hříšné peníze za ten "nesprávně" vyrobený paskvil, který nám leze ze zásuvek.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

to Poota: nevíš zhruba při jakým proudu se přepálí drát 0,1mm?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

Desetiampérové pojistky se běžně nouzově opravovávaly tenkým drátkem z "licny" běžného kabelu - nevím sice, jestli to mělo průměr zrovna 0,1 mm, ale tak nějak zhruba to fungovalo, takže to bude nejspíš něco tak kolem těch deseti ampér.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Chystám se totiž provést tento pokus
Prej "NOT HOT, NOT HOT All" tak uvidíme :)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od martin11 »

pdp7 píše:to Poota: nevíš zhruba při jakým proudu se přepálí drát 0,1mm?
...myslím, že to poloviční otázka....jaké tam je napětí.....si myslím že je něco jiného 0,01V a 50kV a jestli je SS nebo střídavý..

Smyčku jsem nepčítal ....zdůvodním později....spočítat to s udanými údaji nejde....chybí data.....m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Universum“