Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Cina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: ned 30 led 2011 12:10
Bydliště: Kolín
Dal: 22 poděkování
Dostal: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Cina »

Mimo téma (offtopic)
Nevím jestli se to sem hodí :jump:
Možná už konečně :good:
http://neo.sx/
http://neo.sx/generadores.html

Společnost NEO, se sídlem v Dominikánské republice, nabízí k prodeji generátory volné energie. Vypadají líp a tedy důvěryhodněji než ty ruské, s různými výkony pro domácí i profesionální použití, ceny nijak astronomické (nejmenší za 1950 USD). Mají distributory i v Evropě (zatím Španělsko, Ukrajina) a hledají nové. Třeba je to příležitost pro někoho, kdo se učil španělsky :D

Jelikož překladač vám na jejich stránkách moc nepomůže (mají to v obrázcích), takže pár základních údajů z popisu: vypadá to ideálně!

generátory nevyžadují žádný zdroj energie, baterii ani světlo
nevyžadují žádnou zvláštní instalaci
připojují se na domovní/bytový vstup elektrické sítě (nutno zrušit smlouvu s dosavadním dodavatelem energie), není třeba nic adaptovat
mohou pracovat nepřetržitě 24 hodin denně,
nevytvářejí žádné znečištění
jsou bezhlučné, bez vibrací
jsou zabezpečeny proti zkratům a spálení
výslovně řečeno, že nejsou naprogramovány na předčasné opotřebení, takže vydrží až 40 let.
15 dní zkušební doba, 5 let záruka, v případě poruchy výměna za nový.
vyřízení objednávky za 5-6 pracovních dní.
princip fungování bohužel není ani naznačen
Naposledy upravil(a) Cina dne úte 14 led 2014 13:02, celkem upraveno 1 x.


Quest
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10 led 2014 12:14
Dostal: 2 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Quest »

Sice nevím,jestli tenhle odkaz už není někde na předchozích stránkách,ale protože se jedná o zajímavý článek (související - stejně zajímavé články si na uvedené adrese snad každý dohledá sám :) ), tak to sem "postnu"...

http://free-energy.xf.cz/new_energy/BRUCE.htm

Jinak v souvislosti s obsahem výše uvedeného mě velmi pobavila diskuse na STV2 (někdy minulý týden) v pořadu "Pod lampou",kde pánové Š.Hrib a J.Grygar užasle konstatovali,že hmota jak ji známe tvoří pouhá 4% vesmíru a o těch zbývajících 96%-tech (temná hmota+temná energie) nemá současná věda ani "šajnu"....

Vždycký mě při podobných příležitostech ohromí fakt,že "nějaký chlápek" před sto lety,v době kdy vrcholem "know-how" byl parní buchar :D ,dokázal dospět k tak geniálním objevům.... Nicméně přiznávám,že pár jeho současníků (či spíše vlivných rodin) ho dokázalo stejně "geniálně" umlčet,okrást,zhanobit a vice méně zničit. K nekonečné škodě všech následujících generací....

Při brouzdání po netu se mi podařilo objevit pár Teslových patentů (jsou i na tomhle fóru),ale všechno objevy tak do r.1903... Příjde mi to jako by se "hledačům" nechalo (ve veřejných zdrojích) pár "odrobinek" poznání a těch 96% toho nejdůležitějšího co ojevil na sklonku svého života zmizelo s jeho úmrtím..... asi v temné energii :( (pokud se tak dají nazvat americké archívy).

Nebo má někdo odkaz na nějaký důležitý patent po r.1930?


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Ondřej píše:Eric Dollard. Přímý link na matroš nevim.

Ad jiskřiště, magnetický póly byly posuvný, takže buď prostě dva magnety nebo v patentu nezanesená podkova s nástavci.

sdělení moderátorům: http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=125384#p125384
Ericovi jsem psal na jeho profil na FB dotaz, zda existuje druh elektřiny zvané "studená" tedy taková která není elektronové povahy. A jestli je to vůbec pravda. Odpověď jsem nedostal.
Viděl jsem s ním jen jedno video, jak předvádí ten teslův systém pro bezdrátový přenos s těmi palačinkovými cívkami a viděl jsem jak na nabíjí kondík z televize SVĚTLEM od žárovky kterou k tomu měl připojenou. Nevím jestli je to ono.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od jeff »

Nějak nám to začíná přibývat, jako když rostou houby po dešti, že by to bylo tou prozatím teplou zimou? http://www.rexresearch.com/barbosa/barbosa.htm
a co na to teta wiki http://peswiki.com/index.php/Directory: ... in_Brazil)

Jeff


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Ondřej »

Vypadá to, že Ilumíci silně ztrácejí sílu "v éteru". Jedině dobře.

"Odpověď jsem nedostal." -protože otázka byla směšná. Zkus víc studovat už dávno napsané a míň se ptát. Já to tak dělám. 8)


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Směšná jo? Možná pro tebe. Já narozdíl od mnohých tady reálně zkouším co se všemožně popisuje (radiant energy, cold electricity) hairpin circuit, magnetické jiskřiště, "bílé výboje", a zatím jsem nic takového nenavodil jen obyčejná konvenční elektrika. Co se týče toho harpin circuit platí to co jsem psal minule, žádné radiant energy ale prostě velká impedance smyčky při vysokém kmitočtu a pak žárovky logicky svítí i jakože "zkrat" zkrat to ale není.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Cina píše:
Mimo téma (offtopic)
Nevím jestli se to sem hodí :jump:
Možná už konečně :good:
http://neo.sx/
http://neo.sx/generadores.html
....
To má být jako fór nebo co? Chceš říct že to vážně funguje? Takže si to koupím a mám 15 dnů na vyzkoušení, fajn. Člověk je ale od přírody zvědavý tvor a bude chtít vědět co je vevnitř. Zároveň je mu ale jasné, že tím přijde o záruku. Celý nadržený se šroubovákem v ruce tam ale najde baterky se střídačem (váhou by to odpovídalo) a rázem zjišťuje, že peníze jsou v pr..... za takovou kravinu. :lol:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od martin11 »

náhodou jsem našel toto:

http://fuel-efficient-vehicles.org/ener ... age_id=976

jsou zde známé věci ale i něco nového :idea: ...pro zájemce zajímavé...pouze angl. :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
tichys
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: pon 13 úno 2012 17:33
Dal: 65 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od tichys »

pdp7 píše:
Cina píše:
Mimo téma (offtopic)
Nevím jestli se to sem hodí :jump:
Možná už konečně :good:
http://neo.sx/
http://neo.sx/generadores.html
....
To má být jako fór nebo co? Chceš říct že to vážně funguje? Takže si to koupím a mám 15 dnů na vyzkoušení, fajn. Člověk je ale od přírody zvědavý tvor a bude chtít vědět co je vevnitř. Zároveň je mu ale jasné, že tím přijde o záruku. Celý nadržený se šroubovákem v ruce tam ale najde baterky se střídačem (váhou by to odpovídalo) a rázem zjišťuje, že peníze jsou v pr..... za takovou kravinu. :lol:
To záleží na tom, co od toho ten člověk očekává.
Pokud by to opravdu nebyl podvod a krabice po zaplacení skutečně přišla a dokonce by ji bylo i možné do 15 dnů na vyzkoušení vrátit a dostat peníze zpátky :lol: , tak by jiný od přírody zvědavý člověk mohl postupovat jinak.
Nic by (zatím) nerozebíral, ale pro ověření funkčnosti by na to zapojil nepřetržitý odběr o maximálním přípustném příkonu.
Neexistují baterie, které by byly schopny takový výkon dodávat několik dní. :good:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od martin11 »

protože překladu moc nerozumím, :oops: tak stejně mám dojem, jestli v návodu není napsáno, že "krabice....zdroj" obsahuje energii třeba 6kWh, tj že z toho můžeš odebírat třeba 500W po dobu 12 hodin....a pak je to v pořádku :laugh: reklamace se neuznává, páč jsi si energii...zaplacenou vybral....a nazdar...jako když si koupíš tužkovou baterku :idea: m11 :D :pivko:


... věřím, že se " TO " povede ......
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Skvělý :x
Přílohy
20140126_121356forum.jpg


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

martin11 píše:.. jestli v návodu není napsáno, že "krabice....zdroj" obsahuje energii třeba 6kWh,..
Udávají výkon ve Wattech nebo kiloWattech, to znamená kolik z toho můžeš trvale odebírat.
Ve watthodinách se udává spotřeba, to znamená výkon odebíraný nějakou dobu, u autobaterií se udává v ampérhodinách, které si musíš vynásobit napětím baterie.
Fígl, který naznačuješ, by jim neprošel, a už vůbec ne u soudu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Mě zase Pooto vrtá hlavou, že pokud teda nelžou, že je jim to vklidu umožněno prodávat. Je mi prostě divný že by proti tomu prodavači a výrobci energie nic neměli, když by jim to kazilo kšeft. Nevím jestli u soudu vědí co je v těch škatulích. Před chvílí jsem viděl reklamu na Jar, že prej umeje 200 tisíc talířů, přitom každej blbec pozná, že je to nějak moc. Prostě klamavá reklama a nikdo za to není trestán.

Edit: odstraněna zbytečná citace - poo.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

Prodávat můžeš celkem cokoli - musíš mít ovšem "licenci" na výrobu nebo na prodej a platit z toho daně. Tedy do té doby, než Tě někdo zažaluje pro porušování něčeho - předpisů o prodeji dotyčného zboží (drogy, léky ap.), porušování patentové ochrany atd.
Jinak na Tebe po právní stránce nikdo nemůže - že mu třeba kazíš kšefty je kromě něj každému jedno. Takže když Tě chce zlikvidovat, tak Tě musí "koupit" nebo zastrašit, eventuálně fyzicky zlikvidovat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od martin11 »

k JARu.... klidně 200000 talířů neni problém, záleží jak jsou špinavý...jar je saponát a pěkný svinstvo a na umytí stačí koncentrace 1:100000 zkus si do 10 llitrů vody 1ccm jaru .. :idea: meje to také :idea:
k e -catu...nezbývá nežli to koupit a vyzkoušet...jinak polemika nemá cenu....tomu se říká ...průzkum bojem.... :idea: m11 :D
p.s ...tak klucííí, kdo to koupí....nesložíme se...??? :idea: dám 100 US doll. :good:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Universum“