Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Tak jsem sesmolil další VN transformátor, který snad bude sloužit už bez větších problémů.
Přílohy
20140202_142001.jpg


tichys
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: pon 13 úno 2012 17:33
Dal: 65 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od tichys »

Z čeho máš to jádro?


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od jeff »

Hydrino jistě nebude jediná technologie levného získávání energie. Technologií je mnohem více a velké procento z nich nepotřebuje ani žádné klasické vstupy. Pokud se nové technologie rozjedou, nebude to jen jeden princip.

Jeff


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

tichys píše:Z čeho máš to jádro?
Normální ferit, je to jako ze starých VN traf z TV, jenom ve větším (výrobce Ferroxcube). Koupil jsem v tme.cz za 2000! Kujva drahý.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od lajos »

Tak to je docela soda, mam ETD49 asi za 80,- a měl by zvladnout asi 800W


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Mám dokončený VN zdroj 40kV s usměrňovačem a stavitelným magnetickým jiskřištěm. Na vstupu zdroje mám variak pro regulaci výstupního napětí a výkonu zdroje. Nyní laboruju s vodiči a kondenzátorem. Jediný co tu teď mám k dispozici jsou 2 leydenský lahve s čímž hádám, že moc parády nenadělám. Nemám vůbec představu o kapacitě kondíku ani o materiálu drátů. Asi hraje roli relaxační doba vodičů v obvodu a stím spojená rychlost přeskoků výboje v jiskřišti. Pokud si to myslím blbě, opravte mě! Na internetu se lze dočíst jakýsi údaj o relaxační době mědi 1,5 x 10-19 sec. Hraje nějakou roli délka toho měděného vodiče? Nejspíš ne. 1,5 x 10-19 sec. pokud vím, nebude ani triliontina sekundy to znamená že kondík se musí nabít v tomto krátkém čase a jeho kapacita bude asi hodně malá. Já to ale s mýma matematickýma zkušenostma spočítat nedokážu, pomůže mi někdo?
Přílohy
20140208_213453.jpg


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Jestli stojím na prahu úspěšné replikace pravé teslovy cívky, divím se, že sem nikdo nic nenapíše. Spíš tam asi nestojím a melu voloviny žejo?

ACH JO :? Já tady končím.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kde je vůbec gewo a jemu podobní? Ti kteří k tomu mají co říct tu už nejsou. Připadá mi to tu jako internetová nástěnka, něco si tu vyvěsím a všichni se na to jen podívají a to je celé. Když tohle napíšu na jiné fórum kde se to hýbe, tak mi to smazají a mají mě za vola. Tady se to sice nesmaže ale taky se neděje nic jinýho. fň :lol:


eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od eXiT »

Nejsem žádný odborník ale zvolil bych měď, kondenzátor by měl být na víc než 40kilo, a kapacita
by měla být vypočtena v závislosti na kmitočtu a indukčnosti cívky aby to bylo vyladěný a co nejlíp to hrálo.


Věř, však komu věříš, měř.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od lajos »

pdp7 - to víš že jsme rádi že někdo tady bastlí (já určitě) a že prezentuje jednotlivé kroky-může se sejít že příslušní odborníci zrovna tady se nevyskytujou aneb nemají k tomu tolik co říct. Ať ti vydrží elán do pokusů, neb ho musíš mít vlastní, bez toho není výsledek i když ne vždy kladný. ω
K tomu kondenzátoru- 40nF podle eXITu by na ty kV by byla asi almara. Myslím že se dá rozumně dopracovat k několika set pF a to ještě s odřenými zády. A nedej bože že se budeš blížit k sériové rezonanci tak ti tam poskočí napětí několikanásobně- pokud ti to jiskřiště neudrží na rozumné úrovni.
Pokud chceš dosáhnout rezonance si zopakuj http://cs.wikipedia.org/wiki/Rezonan%C4%8Dn%C3%AD_obvod pokud ho nemáš v hlavě. Ze vztahu pro -fo- ti vyplívá že čím menší kondenzátor a indukčnost(hodnota) tím vyšší rezonanční frekvence, jen aby padlo do rozumních mezí. Vzduchové indukčností jsou také v řádu stovek μH.
Pro příklad vem 100pF a 100μH a výjde ti frekvence x tisíc GHz.
Mám nějaké keramické kondenzátory 470pF na 15kV, jsem je musel objednat (jsou z německa) kus vyšel na 30,- před pár lety, mám je tady někde i vyfocené u plazmového zapalování


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

eXiT píše:Nejsem žádný odborník ale zvolil bych měď, kondenzátor by měl být na víc než 40kilo, a kapacita
by měla být vypočtena v závislosti na kmitočtu a indukčnosti cívky aby to bylo vyladěný a co nejlíp to hrálo.
Jo děkuji, ale... jak mám počítat kapacitu v závislosti na kmitočtu když bez kapacity se nekoná žádný kmitočet? Já se spíš snažím najít takovou hodnotu kapacity aby to korespondovalo s relaxační dobou (pokud někdo ví co to je) těch drátů. Cívka necívka. Tesla prý používal železné či bůhvíjaké dráty. Protože relaxační doba u nich byla podstatně delší, mohl jimi krátkýmy impulzy posílat šťávu aniž by docházelo k protitoku (to je slovo :lol: ) elektronů. Protože elektrony se totiž po připojení vodiče nezačnou hýbat hned ale až potom co uplyne ta doba (relaxační doba).
Myslím že v tom to celé visí, ale je možné že se pletu.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

lajos píše:pdp7 - to víš že jsme rádi že někdo tady bastlí
Myslím že eXIT myslel kondík na 40kV a víc, ale to je mě jasné, nechci si přece prorážet kondík ;)
Já si myslím, že tu nejde o nějakou frekvenci, či sinusoidu tlumených kmitů, to není to, o co v tomhle obvodu má jít. Od určité doby přemýšlím nad tím zapojením trochu jinak...
Každý vodič má nějakou relaxační dobu, co když tím vodičem budu posílat jen krátké impulzy né delší než doba kdy začnou protékat elektrony. Něco co by se dalo nazvat krátkými elektrickými vzruchy. Kondenzátor má sloužit jako dočasný zdroj s dobou vybíjení korespodnující s tou dobou relaxační u vodičů. Co nastane v obvodu? Myslím že něco jako série elektrických vzruchů bez průtoku elektrického proudu! Nejsou to náhodou ty šokové vlny co se o nich píše ve článcích o Teslovi?

Měděný drát je dost nepoužitelný relaxační doba moc krátká a hodnota kondezátoru malá nevypočítatelná pro mně a tím pádem nevyrobitelná.
Koukám teď někde na netu, že kobalt má tu dobu cca 150ns, ale kde sehnat kobaltový dráty a za kolik, fakt netuším :lol: Budu dál hledat tu dobu třeba u železa ;)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od lajos »

Je to možné, jenže sofistikovaně řídit proces s relaxační dobou 1,5 x 10-19 sec si neumím představit.
Opravdu asi zbývá zkouška různých materiálů vodičů kteří díky svým vlastnostem to uřídějí- no a jen se trefit při zkoušení


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od jeff »

pdp7 píše:Tesla prý používal železné či bůhvíjaké dráty.
Gewo sem sice nechodí, ale jeho odkazy stále na netu jsou. http://www.gewo.info/ve/MEG/The%20Beard ... lector.htm Speciální slitina by asi byla nejvhodnější z 98% hliníku a 2% železa.

Jeff


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od martinq »

Zajímavé trafo s jiskřištěm. Škoda že k tomu není více info. Tak jak to vidím napadá mne, že tento jeden "trafojiskra" buzený poruší rovnováhu a v určitých místech, kde se setkáná stojatá vlna s elektrostatikou, mi další kus "trafojiskra" s upraveným laděním/velikostí jiskřiště mi bude dávat šťávu, aniž bych více zatěžoval první, buzené "trafojiskra" zařízení. Možná mnohem více šťávy, než kolik bude na vstupu.
Energie ze vzduchu. Tesla
Energie ze vzduchu. Tesla


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Můžu si celý ten svůj aparát co jsem celou dobu smolil vetknout leda za klobouk, je zbytečnej. :angel:


Odpovědět

Zpět na „Universum“