Nalezené chyby a jiné nepravosti

Všeobecné informace o nové verzi fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Slavek karmy a ocenění

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Je mi to trapné, ale uživatel Huhu se rozhodl se mi přes veškeré domluvy mstít a nasázel mi spousty karem a ocenění, snaže se mne vytočit, či co. Aby bylo všem jasné o co jde, tady jsou čísla toho, co mi nepatří. Žádal jsem Rivala jestli by se to dalo nějak napravit, ale hádám že to není stranda, pokud to vůbec jde.

ocenění: 304
karmy: 99

Jeho dva nicky jsem zabanoval. Děkuji za pochopení. Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Slavek karmy a ocenění

Příspěvek od ťuťu »

Edit: ... opět příspěvek o "hov**" (tzv. o "ničem") ... ale jak jinak, vždyť je od "ťuťu" ... :D ...... :arrow: zaspoilováno ... A(&F) ...
► Ukázat spoiler


Elkimek
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pát 14 čer 2013 22:00
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Nalezené chyby a jiné nepravosti

Příspěvek od Elkimek »

Proč mi report do mailu o PM přijde až po několika hodinách ? :jump:


hu303
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01 črc 2013 18:49
Dal: 25 poděkování

Re: Nalezené chyby a jiné nepravosti

Příspěvek od hu303 »

Ptej se Rivala. Má informaci proč se ti to děje :)


hu303
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01 črc 2013 18:49
Dal: 25 poděkování

Re: Nalezené chyby a jiné nepravosti

Příspěvek od hu303 »

Ptej se Rivala. Má informaci proč se ti to děje :)

mmch - výraz : "vykašli se na to s těma karmama" nepovažuji za " veškeré domluvy " :D


tomas-kraluv-dvur
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: sob 31 srp 2013 10:20
Dostal: 6 poděkování

Re: MMS - Zkušenosti uživatelů II.

Příspěvek od tomas-kraluv-dvur »

SDK píše:A ONO TO FUNGUJE.

Proste se ucim jak se zde chovat. Dekuji.

Třeba ti to pomůže https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=3062 SDK
No a to je presne to o cem pisu zde: https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 61#p121961 ve spodni casti OFFTOPIC. Novy navstevnik nevi kde zacit. Nikdy by me ani nenapadlo navstivit ten odkaz, byt si zde ctu nekolik let. Nadpis INFO, kde jsou další matouci podtemata me nevedou k tomu kde zacit ( nanejvys zaplat ) a nadpis NOVE FORUM me asociuje ze pokud si chci zalozit NOVE FORUM tak tam mam klepnout. Ale to me ani nenapadlo, chtel jsem jen odpovedi na me otazky. Zamyslete se na nad nadpisy, musi pro kazdeho byt jasne a srozumitelne. Ty se zde vyznas a je pro tebe nepochopitelne ze nekdo tape ve tme. V podstate noveho navstevnika musis vyzivat a vest k tomu co si ma precist a NE SPOLEHAT NA TO ZE SI TO NAJDE SAM, at uz nevi kde to hledat, nebo to nechce hledat. Vyzvou JSI ZDE NOVY, ZACNI ZDE! nebo KDE ZACIT?, ktera by byla na kazde strance tohoto webu navede NOVEHO navstevnika tam kam potrebujes a on prestane tapat. STARI BARDI pochopi ze se jich to netyka a ze to je vyzva pro nove navstevniky.

Uvedomujete si chlapy vubec jak je upramene nyni obsahly a ze nelze si vse precist a jen tak zkouset klepat na jednotlive odkazy? Za ty leta co jsem zde byl NEZAREGISTROVANY se nekolikanasobne zvetsil!!!


HRY V HRÁCH JINÝCH HER.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: MMS - Zkušenosti uživatelů II.

Příspěvek od poota »

Tak třeba celý Tvůj předchozí příspěvek nemá v tomhle vlákně co dělat, protože nijak nesouvisí s MMS a zkušenostmi s ním, takže jsi ho měl označit jako Off topic - což jsem udělal za Tebe.
Dezorientace, na kterou si tu stěžuješ, je dvojího druhu:
1. - neznalost "počítačová", to znamená mezery třeba v ovládání editoru, vkládání příloh, používání citací atd.
2. - neznalost správného chování na tomto konkrétním fóru, které se v ledasčems od jiných liší.
Obecně se dá na problémy z obou oblastí doporučit, aby si nový či tápající uživatel přečetl tzv. FAQ, což je zkratka pro "často používané dotazy" - doporučení na to lze najít v sekci "Úvodní informace", konkrétně ve vlákně "První kroky". Druhou vhodnou studnicí jsou Pravidla fóra - "Nové fórum -> Poslání a pravidla fóra u pramene". Takže ne že by tu informace nebyly, jenom se to chce trochu porozhlédnout. Tohle je postup natolik běžný kdekoli na Internetu, že není nutné na něj upozorňovat na každé otevřené stránce - osobně se domnívám, že ani to by nebylo nic platné.
Takže to bylo mé doporučení "Kde začít".
Další, co zmiňuješ, je rozsáhlost a nepřehlednost fóra. Ujišťuji Tě, že s tím se nic dít nebude. Nejen že na nějakou reorganizaci "nejsou lidi", ale nějaké větší přeskupování nebo nedej Bože přejmenovávání je silně nežádoucí, protože upřímně řečeno je naprosto zbytečné a zdánlivý zmatek by pouze změnilo na zmatek skutečný.
Každého příchozího zajímá něco jiného, popřípadě vůbec ještě ani neví, co ho tu zaujme - jak bys ho chtěl "navigovat" právě k tomu, co chce číst?
Každý má dvě cesty - buď se podívá na strukturu celého fóra a vyhledá si sekci, která by mohla obsahovat věci, které ho zajímají - a nebo použije [Hledat] nebo [Hledej...] a do zvědavého řádku napíše slovo typické pro předmět jeho zájmu.
Tohle všechno jsou věci sice "notoricky známé", ovšem pro někoho to může být i nóvum - tomu bych pak doporučil hlavně trpělivost a obrnit se proti nepříliš přívětivým reakcím uživatelů, kterým se nechce někoho "vodit za ručičku".

Pokud se v nějakém vlákně nahromadí více offtopiců za sebou, přesouváme je do jiných vláken, aby přehlednost netrpěla víc, než je nezbytně nutné.

Zdravím - poota
P.S. Než jsem to dopsal, tak už je Tvůj příspěvek přesunut - přesunul jsem se "za ním" a tady už to nejsou offtopicy.

:) :oops: SDK


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Nalezené chyby a jiné nepravosti

Příspěvek od Magneto »

Mám následující problém:
Dřív tu různí lidé reklamovali, že jim nestačí kliknout na šipku "zpět" jen jednou, ale musí dvakrát a to z jakékoliv úrovně.
Mně teď nestačí kliknout ani 5x, prostě musím vždycky zpět na "Fórum" a odsud opět sjet na další zatím nepřečtené vlákno.
Přitom mám software nejbližší předchozí generace, takže nic předpotopního...
Půjde v tom zjednat nějakou nápravu?
Díky předem :o)
Magneto

Pokud se to bude stávat více lidem, asi došlo k nějakému konfliktu. Pak s tím Rival nejspíše zkusí něco udělat. Nicméně, nevím o nikom jiném, kdo by s tím problém měl a odhaduju, že to bude spíš u Tebe. Možná nějaké nastavení v operačnéím programu?

Když už jsem ale tady, hodně často se stává, že stránka, která se právě láduje, zároveň láduje mraky reklamních odkazů, což velice zdržuje naládování stránky samotné. Poslední dny mi FUP i velice často začne řvát do uší naprosto nevyžádanou muziku, z čehož nejsem v nejmenším nadšený, specielně když si mám přehrát nějaké zvukové áznamy, či videa, anžto nemám tuchu, jak tu věc utnout. Je tedy docela možné, že máme nějaké ty konflikty právě zde. Na druhé straně je ale možné, že to dělá osobní browser, do kterého nějaká sviňa nasadila malware. To už se mi taky stalo a to s Firefoxem. Musel jsem přeládovat čistý systém ze zálohy, abych se toho zbavil. Takže možná další kolo.


Co ty na to Rivale?Máš tušení?


S laskavým pozdravem, Slávek.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalezené chyby a jiné nepravosti

Příspěvek od rival »

Výše uvedené jevy musí souviset s nějakým nechtěně nahraným "balastem", který ovlivňuje používaný prohlížeč. Fórum nic takového jako automatické stahování reklamních odkazů nebo nějaké muziky v sobě naprogramované nemá. Jediná vložená reklama je horní a spodní výměnný reklamní banner 8).


rival - živý člověk
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Sraz - Jaro 2014

Příspěvek od Magneto »

Ahoj Rivale,
měl jsem dnes problém nahrát do zprávy dvě fotky a jeden obrázek. Nahrávání každého z nich (neúspěšné) trvalo nekonečně dlouho a po stornování jsem musel opustit hotovou zprávu a začít všechno od začátku. Nakonec jsem ty soubory zapakoval do Wordovského dokumentu a ten prošel.
Přijde mi to ale jako zbytečný opruz a navíc je pro přihlášené členy mnohem komfortnější vidět ve zprávě rovnou obrázky, než si je muset ještě jednou někde rozklikávat.
Nešlo by to nějak zdokonalit?
Díky :o)
Magneto


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Nalezené chyby a jiné nepravosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Rival píše:Výše uvedené jevy musí souviset s nějakým nechtěně nahraným "balastem", který ovlivňuje používaný prohlížeč. ...
Že už jsem tady díky Magnetovi ... Souhlas, ale šlo to přes FUP, i když ne přímo. Semo tamo se stávalo, že se stránka ládovala dost dlouho a všiml jsem si, že je to pro to, že se před ní láduje spousta nějakých cizích odkazů. Zarazil jsem na Firefoxu automatické převexlovávání na další a jiné stránky a je pokoj. Akorát musím manuálně ládovat i mezi stránkami FUPu, ale to se dá zkousnout. Od té doby je klid. Přijde mi, že původcem jsou, či byly některé banery, ale samozřejmě jsem to neštudoval a nemohu to tvrdit.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Nalezené chyby a jiné nepravosti

Příspěvek od Magneto »

Zdar Slávku,
nejsem z toho moudrej - bannery mi tam nenaskakují a dřív to šlo bez problémů, ale nevylučuju nějaký bacil. Asi budu muset do karantény, protože vymazat historii a cookies nepomohlo. Navíc se to chová tak nějak chaoticky, že ze 3 souborů se nahraje poprvé 1 a další 2 ne, podruhé 2 a další 1 ne atd. Tak jdu nejspíš do ozdravovny a pak se uvidí.
Zdravím z Evropy do Ameriky :o)
Magneto

PS: Mimochodem nejblíž Tvých zeměpisných šířek jsem byl v r. 2006 během turné se St. operou po USA v New Yorku (ten jsem teda jenom projel a představení byly v Bostonu). Kde jsou ty časy...


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Nalezené chyby a jiné nepravosti

Příspěvek od Magneto »

Zdar Rivale, jen taková kosmetika - v úvodním banneru ti nefunguje "ě" (klikn(ě)te......... 10000. návšt(ě)vník). Je tam místo toho vynechané místo. Mně osobně je to putna, ale jak praví klasik: Maličkosti podmiňují dokonalost, ale dokonalost není maličkost.
Zdraví :o)
Magneto


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nalezené chyby a jiné nepravosti

Příspěvek od poota »

Mám dojem, že na obsah a vzhled banneru nemá Rival žádný vliv - je to podobné, jako reklamy v televizi nebo vylepování plakátů.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Pro Martina a Rivala

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Tak se mi téměř podařilo to co Martinovi11 a efektivně se odblokovat z FUPu když jsem se snažil změnit svého emila. Tenhle program má na sobě tolik bezpečnostních vyfrklostí a tak blbě srozumitelných dialogů, které ani nečiní rozdílu mezi zpraseným heslem a zpraseným emilem, aby člověk aspoň věděl co vlastně zprasil, že by měla hanba fackovat progranátora z Berouna až na Mělník. Martine, něco se popsulo, asi ti prohlížeč ztratil přihlašovací údaje a ty jsi nebyl schopen se na třikrát trefit. Teď máš problém, protože se musíš trefit na jeden pokus. Teď si představ, ře bys to mlátil na špaňalské klávesnici v češtině a přitom tě blbě nastavená vypůjčená WIFIna každých pár minut skopla z lajny a ty musel přebootovat, jako jsem se tím musel proboxovat já.

1) Kód, který Ti to říká, abys opsal, se nekoná. Místo toho musíš znova zadat jméno mistra Jana. Taky musíš dát šílenýho bacha, ze jsi naklepal správně uživatelské jméno a heslo, popřípadě emila. Hlavně heslo je příšernost, anžto ty puntíky Ti berou možnost kontroly, že jsi ho naklepal přesně.

Takže:

A) Nabouchej správně a dvakrát za sebou do dialogu přihlášení svýho emila

B) Nabouchej správně heslo a to dokonce možná třikrát (ve třech kolonkách) a hlídej si, že Ti při tom nevypadl jeden Emil.

C) Nabouchej místo jakéhosi neexistujícího kódu do správné kolonky příjmení mistra Jana
Pokud se ti to povede, přihlásí tě to. Pokud ne, tak znova, a možná budeš muset i přebootovat (přestartovat). Neukládej do prohlížeče nastavení, dokud si nejsi tutově jistý, že prošlo a přihlásilo, jinak je to nekonečná práce.

Rivale, nešlo by to pokusnictví přihlášení natáhnout třeba na deset, místo tří¬? Vše uvedené plus tlusté prsty a je to na hodinu i dvě vztekání se.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Nové fórum“