Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Výpočty pro tc dělám tady http://rayer.g6.cz/php/elcalc.php pár parametrů cívce v coloradu je zde http://www.thedenvereye.com/nikola-tesl ... o-springs/

Ano já vím, že prvních pár závitů spodku sekundáru je vinutých na stejný kostře jako primár, ale já to schválně nedělal abych viděl jestli to něco bude dělat i bez toho. Jestli tam ve středu je moc slabý em. pole naco tam teda je ta extra coil? Nějak mi to nehraje.
Na internetu je ke stažení jeho zápisník "Colorado springs notes" který vedl po celou dobu jeho práce, je tam spousta schémat, spousta serepetiček zapojených do primáru, různá jiskřiště navíc, kondíky navíc, ladící cívka zapojená do série s primárem, proč to všechno?
Pokud je to jenom blbý LC obvod produkující tlumené kmity, pak nechápu proč se vtom vrtal tak dlouho :lol: Asi to bude jinak.


pbn
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: ned 16 úno 2014 13:44
Dal: 3 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pbn »

pdp7 píše:
pbn píše:Drobna otazočka, ruší ti to iskrište rádio?
tak jsem zkusil a... ruší, ani jsem nepředpokládal že by nerušilo
Tento typ iskrišta by ti rádio rušiť nemal, pravdepodobne sa ti do toho vlúdila nejaka chybička.


Zázraky se nedeju v rozpore s prírodou, ale iba v rozpore s tím, co o nej víme.
boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od boltik »

Z toho co pise v tom notesu,jsem to pochopil tak ze ta sekundarni civka je volne vazana na primar a extra civka vubec.Aby bylo mozne ziskat co nejvetsi napeti tak sekundar se vaze na primarni vibrace a extra civka ne, proto takova vzdalenost kvuli vlastni indukci.Jo a diky za ty vzorce :).


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Dal jsem si tu práci a navinul jsem tedy sekundár 31z a dovnitř toho jsem prsknul cívku se 400z na vrchní konec vinutí jsem dal "plechoid" a na spodní konec žárovku s druhým kontaktem napojeným na kus drátu visícímu jen tak v luftě. A hle... svítí to, bezdrátová energie. Takže už ne jen pitomý žářivky, ale i žárovky :)

PS: Když ten konec drátu co je v luftě přimlasknu na plechoid mělo by to logicky svítit nejvíc, není tomu tak!


boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od boltik »

Mohl by si to nafotit a upnout sem jak to vypada v konecnym vysledku i s tou zarovkou?Jinak dobra prace,aspon nekdo z cech kdo se tomu venuje :D


boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od boltik »

A ted bych zacal s experimentovanim kdybych to mel doma :D,zkus si vzit nejakej vetsi kvetinac s hlinou a spodni konec uzemnit,namotej dalsi civku a jeden jeji konec pichni do hliny a na druhej konec dej kapacitu a kolem te civky motat dalsi civku na kterou napojis tu odporovou zarovku nebo napred to ukousej merit multimetrem ebo osciloskopem.a pokud to udelas tak by nbylo na skodu vse fotit a pak z toho udelat nejaky balicek fotek :D


boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od boltik »

Zda se,ze ten zarivy efekt objevili pred teslou i jini vedci.Napr. Elihu Thomson , Joseph Henry a pravdepodobne i jini :)


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Ahoj, jelikož mám v celý věci trochu zmatek... mohl by mi někdo vysvětlit poměry panující v součástech Teslova magnifieru? Vím, že je primár, sekundár a extra coil. Vím, že v celý věci hraje roli i lambda/4. Co už ale nevím je, zda se má lambda/4 zohledňovat jen u sekundáru nebo u extra coil nebo u obou cívek? Hledal jsem to na internetu a nikde to ne a ne najít. Jen spoustu nákresů jak to má být zapojené ale detaily žádné. Ve spousta případech mi připadá, že se s tím ani nikdo nepočítá a naseká si tam závitů podle libosti, což mi rozhodně nepříjde normální. Fungovat to sice bude ale ideálně asi těžko.
Aby jsem byl moudřejší tak jsem se podíval do Tesla Colorado springs notes na tenhle náčrt http://www.bibliotecapleyades.net/tesla ... ora320.gif a podle těch rozměrů a počtu závitů jsem se dopočítal rezonanční frekvence 45,403 kHz. Lambda/4 pro tento kmitočet je 1650,5m což ovšem nesouhlasí s délkou vodiče vinutí sekundáru 16m x 3,1415 = 50,264m x 17závitů = 854m.
Pro extra coil čtvrt lambda vychází ještě míň. Jediný kdy to trošku hraje je, když ty dýlky drátu sekundáru a extra coil sečtu dohromady. Asi blbost co? :lol: Ne bo žeby přece?


boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od boltik »

je to napsany v jeho patentech,delka vodice sekundaru od vyveseneho terminalu coz je ta kovova koule(kapacita) az po uzemneni je rovna jedne ctvrtine pouzite frekvence.Takze tady neni nad cim premyslet.


Torontik
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15 úno 2010 15:13
Bydliště: Ostrava

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Torontik »

Kde se dá stáhnout Teslův zápisník? Nikde jsem to nenašel. Asi špatně hledám :D


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Tesla a Tunguský meteorit

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martinq píše:Tesla a záhada Tunguzského meteoritu ... Co na to říkáte ? Hlavně GeWo by se mohl vyjádřit k článku.
:) Nedá mi to. Nevím co na to kdo další, ale já na to, že jen člověk, který nemá páru buďto o tom, co se v Tunguzce odehrálo dle očitých svědků a následného průzkumu, nebo o co šlo u Teslova Wandercliff projektu, nejlépe obojí, mohl vypotit souvislost mezi těmito dvěma fenomény.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Magneto »

Tak Slávku,

protivá temu já teda sóhlasím :)

Četl jsem Teslův životopis, který napsal s velkou péčí Marc J. Seifer, a můžu ti dát jedině za pravdu. Z Wardenclyffu to párkrát hřmělo do dalekého okolí a občas se mu povedlo vyzkratovat okolní osady na Long Islandu, ale do matičky Rusi to bylo přeci jen trochu daleko.

Zdraví :o)

Magneto


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Pomník v Praze ...

Příspěvek od A(&F) »

... http://www.novinky.cz/domaci/346839-pom ... icich.html ... dle sochaře "prý vynalezl cívku" ... (alespoň tak to on, jako laik cítí) ... :bhead: :bhead: :bhead: ... :D ...

... :roll: ...

--------------
1925 ... William Surgeon, vynález cívky / elektromagnetu ... http://www.techmania.cz/edutorium/clanky.php?key=449


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Pomník je sice hezká věc, ale kdyby radši ty 4 miliony vrazili do stavby tohohle bylo by to užitečnější.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Tak nějaký video odemně, sice účinnost naprd, ale i tak výsledek :)


Odpovědět

Zpět na „Universum“