Boží Mlýny

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:nicméně pokud přesadíme obyčejného, hnědého, divokého králika z mírného pásma do arktického prostředí, pořídí si na dlouhou zimu bílý kabát. Tento jev nám představuje nejednu otázku:

a) Jak vůbec králík ví, jak se zachovat v novém prostředí?
b) Jak králík zjistí, že se nyní nachází v situaci, která to vyžaduje?
c) Jak králík předpoví délku zimy za polárním kruhem? V mírném pásmu se takovou změnou nezabývá.
d)Jak králíkovo tělo zařídí změnu?
... :shock: ... plíís, ... a jak dlouho u něj trvá než dojde k této změně ??? ...... několik tisíc až desítek tisíc let ??? ... pokud ano, tak potom souhlasím ... :D ...

... chceš-li své výše uvedené tvrzení obhájit, tak potom prosím o uvedení opravdu relevantního zdroje ... :smoke: ...

... :bye: ... Anri ...

------------
PeS: ... mmch, ... týý hele, Slávku, nepleteš si takhle náhodou králíka se zajícem ?? ... např. se zajícem polárním (Lepus arcticus), popř. se zajícem bělákem (Lepus timidus) ... ;) ... [doplněno: ... napovím, ... králík si hloubí nory v lehčích kyprých propustných půdách (ve kterých i přezimuje) a nemá rád vlhké oblasti, jeho mláďata se rodí slepá a holá ... kdežto zajíc žije celoročně venku, nory si nehloubí, vyhrabává si pouze mělké pelíšky, jeho mláďata se rodí již osrstěná a od narození vidí [poslední doplnění proběhlo v 18:50 zimního času]] ...

PeSS: ... pokud platí můj předpoklad uvedený v PeS, tak odpovědi na Tebou vyřčené otázky (tj. a až d) hledej pod heslem "fotoperiodismus / photoperiodism" ... :) ...

PeSSS: ... víš o tom, že hrozí vymření většině zvířat vybavených "zimní barevnou změnou srsti" (tj. na bílou, která jim měla poskytnout nejen ochranné zbarvení, ale i snížit "vyzařování tělesného tepla"), a to vlivem globálního oteplování, jelikož díky "mizení sněhové přikrývky" tato zvířata v krajině bez sněhu jsou "jako pěst na oko", tudíž snázeji ulovitelní predátory ??? (kdy poté následně vychcípají hlady i samotní predátoři, jelikož nebudou mít co jíst) ...... prej estli to takhle půjde dál, tak odhad je zhruba do 100 let ... :ewhistle: ...

PeSSSS: ... a co má tohle téma společného s Bohem ??? ... žes to přesunul právě sem (viz Tvůj "předslov" v prvém příspěvku tohoto vlákna ... :dknow: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pasterizace mléka a co s tím souvisí

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka and Darwin píše: Jak to přijde, že pokud jedny druhy následují jinné po jemných krocích, nevidíme všude kolem sebe nespočetné přechodné formy? Proč není všechna příroda ve stavu zmatku a místo toho vidíme velice dobře definované druhy?
... pokud bychom chtěli, tak ty drobné nuance uvidíme, jelikož každý vyšší tvor, každá rostlina, atd., vzniklí "pohlavní cestou", jsou nepatrně odlišni od svých rodičů ...... opravdu, u každého potomka lze najít nějakou tu "drobnost", kterou se odlišuje od ostatních jedinců svého druhu, kterou však mohou (ale i nemusí) zase podědit jeho potomci, atd. ... o tom ten vývoj je ...... viz např. tací psi ... vlivem úmyslného i neúmyslného křížení (aj působením vnějších vlivů) existují dnes již nespočetné variace na dané téma, mnohdy až na hony velmi vzdálených od původního prapředka psa, ale přesto (/přitom) to nedalo vzniku nového druhu ... stále pořád je to z genetického pohledu pes ... ;) ...

... jinak k tomu ostatnímu, co jsi napsal, Ti dávám :good: za snahu, ale pod příspěvek Ti jej nedám ... neb záleží pouze na úhlu pohledu ...... jelikož pokud se na to podíváš z "druhé strany", tak je to (ohledně "vývoje druhů + odpadních látek v rostlinách" ) přesně tak, jak jsem to napsal já ... :) ...

... a tohle, se přiznávám, jsem tak nějak nepochopil ... tedy nepochopil jsem, co jsi tím vlastně chtěl říci ...
Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: ... no, a s tím, že některé plody jsou během zrání jedovaté (nebo alespoň trpké, nejedlé) a pak už ne, tak to je dáno posloupnou (popř. skokovou) přeměnou těchto látek na jiné …
A jak si tohle své tvrzení srovnáš se svým dalším tvrzením, že u těchto alkaloidů jde převážně o odpadní látky, kterých se rostliny nedokážou zbavit, protože nemají vylučovací systém v pravém slova smyslu, tedy jako u živočichů?
... :dknow: ...

... :bye: ... Anri ...

---------------
PeS: ... ty "trny" byly uvedeny pouze jako příklad ... :ewhistle: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... ... :shock: ... plíís, ... a jak dlouho u něj trvá než dojde k této změně ??? ...... několik tisíc až desítek tisíc let ??? ... pokud ano, tak potom souhlasím ... :D ... chceš-li své výše uvedené tvrzení obhájit, tak potom prosím o uvedení opravdu relevantního zdroje ... :smoke: ...
:D Rád bych, ale informaci jsem chytil kdysi v nějakém pokusnictví a definitivně ho nemůžu mezi těmi spoustami najít, pokud vůbec šlo o internet a ne tištěné slovo.
A(&F) píše: týý hele, Slávku, nepleteš si takhle náhodou králíka se zajícem ??
:roll:
A(&F) píše: víš o tom, že hrozí vymření většině zvířat vybavených "zimní barevnou změnou srsti"
Nevím. To souvisí s tím, že odpověď na jednu otázečku ohledně králíka jsem našel, a to (c). Tady máš odkaz na faktickou záležitost, že ten Tebou zmíněný zajíc se na to měnění barvy v danných podmínkách dovede faktuálně vykašlat.
http://standardspeaker.com/snowshoe-har ... -1.1435310
When snow disappears before the fur on the hares turns brown for spring, predators have an easier time spotting hares. Reports suggest that in some southern reaches, hares no longer change to white, but researchers don't know if that adaptation will keep pace with climate change.
Když sníh mizí dříve, než srst zajíců zhnědne s příchodem jara, šelmy je snadněji vidí. Zprávy naznačují, že v některých jižních oblastech zajíci nemění na zimu barvu srsti na bílou, ale výzkumníci nevědí, zda tato adaptace udrží tempo s klimatickými změnami.


Takže jak vidíš, je vše s tou změnou barvy srsti dost jinak. Vůbec nejde, alespoň u králíků a zajíců o nějaký přesný genetický kalendář. Oni totiž dokáží do nějaké míry, a jak vidno i úplně, reagovat na změněné podmínky, i když zdaleka ne tak pohotově, jako například chameleon, nemluvě o chobotnicích.
A(&F) píše: a co má tohle téma společného s Bohem ??? ...
A co nemá? Podle mne má v tomhle pravdu pan Velechovský a nejen on, akorát že snad trpí stejně jako většina lidí komplexem důležitosti ohledně žabomyšího lidského fenoménu. Nejen lidi jsou rozprsknutý bůh se schopností tvořit a přetvářet jak sebe, tak své prostředí, a to ať již podvědomě, nebo vědomě. O tom jsou i ty změny srsti a evoluce vůbec. Pokud však najdeš nějaké příhodnější vlákno, přehoď to. Mně se to nepodařilo a nechtěl jsem zakládat nové na pár příspěvků, od kterých neočekávám vznik širší diskuze.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Takže jak vidíš, je vše s tou změnou barvy srsti dost jinak.
... jelikož sis zřejmě nedohledal nic o "photoperiodismu" (jak jsem radil výše), tak tady máš jeden z mnoha dostupných odkazů http://scienceblogs.com/twominds/2008/0 ... -and-phot/ ...
Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: týý hele, Slávku, nepleteš si takhle náhodou králíka se zajícem ??
:roll:
... mno, jelikož z teho Tvejho "koulení vočima" nejsu schopen vyčíst, co jsi tím vlastně mínil, tak potom sem tedy pro jistotu napiš, o jakého konkrétního králíka se jedná ... tedy, který z králíků (pls, binomické jméno) je schopen na zimu "zbělat jako sníh" ... thx ... :D ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... jelikož sis zřejmě nedohledal nic o "photoperiodismu",...
Reports suggest that in some southern reaches, hares no longer change to white,
Zprávy naznačují, že v některých jižních oblastech zajíci nemění na zimu barvu srsti na bílou
Na rozdíl ot Tvého spoléhání se na čísi teorie se spoléhám na empiriku, jak jen možné, což je i příčinou toho, že mi teorie photoperiodismu neimponuje. Pokud by ses skutečně prohrábl tím photoperiodismem, zjistíš, že zase aspoň ti zajíci si ty změny regulují, i když ne okamžitě každý rok.
Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: týý hele, Slávku, nepleteš si takhle náhodou králíka se zajícem ??
:roll:
... jelikož z teho Tvejho "koulení vočima" nejsu schopen vyčíst ... [/quote] Anri, králíka od zajíce dovedu rozeznat od dětských let. Očima koulím nad Tvou vynikající schopností se nesprávně dohadovat. Jinak literatura mluvila o běžném, divokém králíkovi mírného pásma (pravděpodobně bez specifikace genusu, to bych si stejně nepamatoval), takže z toho by vyplýval http://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1l% ... ivok%C3%BD Oryctolagus cuniculus (bez záruky). Hlavně si ho nespleť s králíčkem obecným.http://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1l% ... becn%C3%BD

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Anri, králíka od zajíce dovedu rozeznat od dětských let. Očima koulím nad Tvou vynikající schopností se nesprávně dohadovat. Jinak literatura mluvila o běžném, divokém králíkovi mírného pásma
... ok, to že je rozeznáváš již od svých dětských let, to Ti neberu ... neb já teď hovořím o argumentaci, kterou zde předvádíš ... (ve svých ji téměř "dědských letech" ... :angel: ) ...

... tak ať už to konečně nějak rozumně ukončíme ... (zkusme třeba "logickou úvahu", snad to bude stačit) ...

... jelikož totiž anýbrž: ... divokej králík přezimuje v norách, takže k čemu by mu asi tak byla "srst bílá jak padlej sníh" ??? ... :ethink: ... (když tedy ještě pomineme, že králíci jsou soumračně noční zvířata) ..... nehledě na to, že ty nory by se mu ve "věčně zmrzlý" půdě dóóśt blbě vyhrabávaly ... :D ...

... zkrátka, pokud v končinách severní divočiny Aljašky, "North American" tundře, popř. v Grónsku, venku uprostřed zimy odchytíš něco ušatýho hopkajícího (přitom "neuteklýho" ze zlatokopeckýho vyhřívanýho kotce), co má čistě bílej kožich, tak "králičí pečínku" z toho neuděláš ani kdyby ses rozkrájel ... :) ... leda tak "zajačí" ... :evil: ...

... :bye: ... Anri ...

-------------------
PeS: ... a můžu si teď také "zakoulet očima" ??? ... ;) ...

... třeba i nad tím:
Slavek Krepelka píše:Hlavně si ho nespleť s králíčkem obecným.http://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1l% ... becn%C3%BD
... :roll: :roll: :roll: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: zkusme třeba "logickou úvahu", snad to bude stačit ...
To jsou ty pověstné mlejny, i když ne boží, ale Cervantesovy. Přeci jen bych se spíš přidržel faktů, než Tvé logiky.
A(&F) píše: ... jelikož totiž anýbrž: ... divokej králík přezimuje v norách, takže k čemu by mu asi tak byla "srst bílá jak padlej sníh" ???
http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 4705000297
Ti Evropští nejspíše skutečně nacházejí zimní úkryt v norách, ale vzhledem k tomu, že nehibernují, stejně jako nehibernují severoameričtí králíci, musí ven a dokonce se v zimě cpou podstatně víc než v létě a aj se při tom víc naběhaj, protože žrádla je málo a daleko od sebe. Definitivně je přes zimu nechodí krmit do nor jezinky. No a co se týče noci, ona na sněhu je noc pořád ještě dost bílá, pokud je jasná.
A(&F) píše: nehledě na to, že ty nory by se mu ve "věčně zmrzlý" půdě dóóśt blbě vyhrabávaly ... :D ...
a) Jenže oni je evropští králící hrabou, když nemrzne. Oni nejsou zas tak blbý, aby to nechávali na zimu.

b) Navíc máš dost podivné představy o věčně zmrzlé půdě (permafrost). Ona totiž tam, kde se ještě vyskytují zajíci, vlci a lišky, na léto rozmrzá do relativně slušné hloubky cca 25-35cm, definitivně dost hluboko na králičí nory, pokud tam vůbec je.

http://en.wikipedia.org/wiki/Permafrost
Permafrost is soil, rock or sediment that is frozen more than two consecutive years. In areas not overlain by ice, it exists beneath a layer of soil, rock or sediment, which freezes and thaws annually and is called the "active layer".
Permafrost je půda, kamení, nebo usazeniny, které jsou zmrzlé déle než dva následovné roky. Tam, kde není zem přikryta ledem, existuje pod vrstvou půdy, kamení, nebo sedimentů, které sezóně mrznou a tají a která se nazývá "aktivní vrstva".


Co se týče Americkejch králíků, např. http://en.wikipedia.org/wiki/Eastern_cottontail nehrabou nic a buď si dělaj pelechy jak zajíc, nebo použijou nory po groundhogs, woodchucks atp.

A hlavně - nebyla řeč o tom, že by divocí králíci běžně žili na Aljašce, v Grónsku atp. a hrabali si tam nory, ale o tom, že pokud se běžný králík z mírného pásma přenese do arktického prostředí, zbělá. Možná je výzkumnící drželi v ohrádce a po zbělání sežrali. :dknow: O tom už se v článku nezmiňovali.
A(&F) píše: PeS: ... a můžu si teď také "zakoulet očima" ??? ... ;) ...
Buď tak laskav.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:A hlavně - nebyla řeč o tom, že by divocí králíci běžně žili na Aljašce, v Grónsku atp. a hrabali si tam nory, ale o tom, že pokud se běžný králík z mírného pásma přenese do arktického prostředí, zbělá. Možná je výzkumnící drželi v ohrádce a po zbělání sežrali. :dknow: O tom už se v článku nezmiňovali.
... tak to potom jóó ... :roll: ...

... Slávo, pro příště laskavě uváděj prameny (anebo se na podobnou argumentaci rovnou vybodni, když nejsi následně schopen prokázat její pravdivost), jelikož to, co jsi zde předvedl, má momentální výslednou hodnotu informace v rovině "jedna paní povídala" ...... to se Ti fakt povedlo ... :ewhistle: ...

... připadám si jak Alenka v říši divů, když potkala bílého králíka ...

... :? ... Anri ...

---------
PeS: ... mmch, divné je, že na "Suchdolské hnojárně" ani na "PříFUKu" nikdo nikdo neslyšel o králíkovi se zimním bílým kožichem ... se světlejším zimním ano, ale ten má do Tebou popisované bělosti hóóódně sakra daleko ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pdob
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 23 srp 2009 16:35
Bydliště: Likavka
Dal: 97 poděkování
Dostal: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Boží Mlýny

Příspěvek od pdob »

...chalani, nevys...te sa na to? Vaď ste už dosť veľkí, aby ste videli, že to medzi Vami začína byť žabo - myšou vojnou, kde pravdu máte obaja a nikto zároveň. Každý má tu svoju pravdu zo svojho uhla pohľadu, tak to vnímam,keď to pozorujem z "povzdáli". Hlavne - vedie to nesprávným smerom- k nevraživosti a svárom.... . Mal som tento príspevok na jazyku aj pred časom, keď sa tu naťahoval Anri s Hankou, a iní...keď vidíte na konci slepú uličku skúste len nereagovať, aby sa to nevyhrotilo. Mám Vaše príspevky rád -oboch, tak sa mi tu prosím nerozhádajte, aby sme sa tu aj naďalej cítili ako v dobrej rodine. Zo dva , tri razy sa z hlboka nadýchnite, Norbekovský úsmev a kľud... Sa mi zdá, že by Vám už asi bodlo dobré chladené u Jeffa, tak nech Vám chutná , na zdravie. Peter z Liptova.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Boží Mlýny

Příspěvek od poota »

Když ono je tu právě to ošidné přesvědčení "že mám pravdu", pro které se nejeden už dal i upálit - přitom právě těch "pravd" se k jedné jediné skutečnosti může vázat několikero a všechno to jsou "pravdy pravdoucí", i když si navzájem odporují. Ostatně o tom, že lidé nerozlišují pravdu a skutečnost, jsem se tu už někde zmiňoval a dokonce mám takové tušení, že to nebylo jenom jednou :bye:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... jelikož to, co jsi zde předvedl, ...
Dobře Anri, :oops: odvolávám bílé králíky, nicméně jak je to tedy s těma zajícema, co na ten zimní převlek začínaj na jihu Pennsylvanie kašlat http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=131835#p131835 a což je stejný případ obráceně. Hádám, že to vás na hnojárně taky neučili, stejně tak se jmelím a dalšími? Totiž z mého pohledu je dost zajímavé to, co tady předvádíš Ty, a že dokážeš argumentovat takovejma nesmyslama, jako že králík nemůže v permafrostu udělat díru, a vesměs zavádět diskuze do Tebou vytvářených scénářů, které jsou naprosto mimo mísu. Stejně tak Ti mohu připomenout, že ve skutečnosti jsi to Ty, kdo si vybere ze škály argumentů jen ten, který považuje za napadnutelný. To ani nemluvě o té doložitelnosti. Ona je jedna věc dokládat tím, co je skutečně pozorováno a druhá věc tím, jak si kdo pozorování vysvětluje, ať již vědecky, či nevědecky. Podívej se na Liptona, co má k té genetice, a není sám. Dnes už je i ofiko uznáno, že počet 25 000 genetických souslednosti DNA, ve které věda skládala veškeré své naděje na vysvětlení dědičnosti atp, je naprosto nedostatečné numero a že naopak jde o mentální závislosti, kterým se podvoluje i buněčná genetika a to nejen u lidí. Zkus se třeba zamyslet i nad tím, jak je vůbec možné, že chobotnice téměř dokonale a téměř okamžitě na své pokožce okopíruje naprosto rozmanitý obraz dna, na kterém se zdržuje, a to bez možnosti jakkoliv kontrolovat, jestli to udělala dobře, tedy bez možnosti se na sebe podívat do zrcadla. Co za náhodné mutace vezme tohle umění? No a to má chobotnice aspoň oči. Uvedené jmelí je nemá a taky to dokáže, i když asi ne tak okamžitě, jako chobotnice. Tady jsme u těch božích mlýnů, které semelou všechny lidské teorie na prach. Skutečnost je velice jiná. Na straně druhé si skutečně věř, čemu chceš. Akorát ty své mylné víry nenuť druhým jako fakta.

Takže já osobně končím s prokazováním a dokládáním toho, co Darwin tušil a věhlasná teorie genetiky prošvihla, a to z toho důvodu, že skutečně nejsem Don Quixote. Kdo to tady sleduje, ať si taky sám vybere čemu chce věřit a do jaké míry si chce ověřit fakta. Podle toho pak taky budou mít šanci se buďto někam propracovat, nebo složit ruce do klína a trpět jak psychicky, tak fyzicky, v rukou "lídrů" a jejich poskoků. Ono to eventuelně každého naučí a když ne teď, tak si to tu holt dotrpí a zopakuje si "ročník", či spíš "životník". :laugh: V podstatě je to naučí, že jsou zodpovědni především za své myšlení a tím i svůj vlastní duchovní postup a v tom jsme si všichni rovni.

Asi tak, s laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: a co má tohle téma společného s Bohem ??? ...
A co nemá?
Obrázek

... kuwa ... koho mi ten vobrázek jenom připomíná ?? ... :ethink: ... :laugh: :laugh: :laugh: ...

-------------------------
PeS: ... a víš proč má Bůh rád nevěřící ??? ... no přece protože ho s ničím nevotravujou ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Hádám, že to vás na hnojárně taky neučili, stejně tak se jmelím a dalšími? .... No a to má chobotnice aspoň oči.
... co se týče schopnosti "podobat se svému hostiteli", tak z rostlinné říše touto "schopností" nedisponuje pouze jmelí, ale "umí" to většina obligátních epiparazitických rostlin, viz např. https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... 0444,d.aWw (po klepnutí na odkaz se stáhne pdfko) ...... a způsob jak to dělají ??? ... vcelku nic složitého ... :) ... onen mechanismus se jmenuje "Molekulární mimikry", tedy stejný způsob (pro zjednodušení ho klidně i nadále nazývejmež "obranou", přestože "obrana" to vlastně není, pouze důsledek procesu), jenž v živočišné říši používají aj "molekuly některých parazitů, kteří tak "napodobují" molekuly svého hostitele a unikají tím jeho imunitní obraně" ... (už začínáš chápat ??) ... takže shrnuto, když např. jmelí (či jiný "parazit") čerpá živiny ze svého hostitele, tak si mimoděk (/nevědomky /neúmyslně /atd.) přitom do sebe "nacucne" i jeho DNA, kterážto DNA potom následně částečně ovlivní nejen tvar parazita, ale i jeho chem. strukturu / složení = zkrátka jeho vlastnosti ... (pozn: již dávno se ví, že "složení látek" ve jmelí, používaného např. i pro léčbu rakoviny, se tak "automaticky" mění mj. dle hostitele = u každého druhu stromu je rozdílné složení látek) .... je to zkrátka "daň" za parazitický způsob života ... takže "žádný kouzla" ani "inteligenci" či dokonce (nedej bože) "vyšší vůli" v tom hledat netřeba ... 8) ... (pozn2: ... a stejně tak i parazit, ať již rostlinný či živočišný, přitom rovněž předává svou DNA hostiteli, kterého to taktéž do určité míry ovlivní/změní ... a jaképa sou asi následky ?? ... :arrow: ... jsme zpátky u těch již zmíněných neustále vznikajících "drobných mutací", kterých je všude plno, bez kterých by byla evoluce v koncích nebo alespoň pořádně zpožděna, neb potom by se mohla opřít pouze o vnější vlivy ... :ewhistle: ) ...... jinak u neparazitujících rostlin, ale přitom vedle sebe rostoucích, občas dochází k podobnému jevu, jelikož tyto jsou pod zemí propojeny pomocí "podhoubí", kteréžto je (mj.) taktéž schopno zprostředkovat přenos DNA z jedné rostliny na druhou, která přitom může být jiného druhu (děje se tak při přenosu "signálních látek" pomocí AM symbiózy) ...... jak prosté a jednoduché (vždyť koneckonců Monsanto a další firmy zabývající se genetikou umí ve svých laboratořích de facto to samé ... "pouze" okopírovali principy, jenž se "vyvinuly" během vueélmi dlouhého vývoje ... nic víc) ...

... a pokud Tě snad výše popsaná vysvětlení dostatečně neuspokojila (tož je potom klidně opět nazvi "vytvářenými scénáři, které jsou naprosto mimo mísu", neb já totiž "ty své mylné víry nenutím druhým jako fakta", nechť si každý vybere sám), tak potom "jádro pudla" možná najdeš v následných videích (ber to jako "malou oplátku" za teho "Králíčka obecnýho" ... :D ) ...

[youtube][/youtube] [youtube][/youtube]
(pozn: ... pro ty, kteří [stejně jako náš "pussynkující prezident"] nejsou skalní znalci "pánů Cimrmanů", je nápověda k pochopení hlášky "Copak jmelí, ale jmelí !!?" obsažena v přednášce na , které však bohužel schází poměrně důležitý začátek ... takže ať žije jmelí !!! ... :lol: )

... jo, a tady máš ještě info k tej chobotnici a další podobným podvodn(í/ý)m tvorům, co "umějí" měnit barvu ... :color: ... http://www.osel.cz/index.php?clanek=2311 ... :dknow: ...

... :bye: ... Anri ...

----------
PeS: ... mmch, (znovu opakuji) jak jsem zde nedávno psal, tak "hnojárnu" jsem nestudoval já, ale má starší dcera (tudíž o chobotnicích jsem se tam nemohl nic dozvědět) ... :) ...... neb co se týče "živé části přírody", já jsu spíše přes "kytky", hlavně pak přes ty "léčivý") ...... no a ty se studujou v Hradci ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Totiž z mého pohledu je dost zajímavé to, co tady předvádíš Ty, a že dokážeš argumentovat takovejma nesmyslama, jako že králík nemůže v permafrostu udělat díru, ...
... citace: ... "Věčně zmrzlá půda, známá také pod anglickým termínem permafrost (slovo vzniklé sloučením „permanent“ a „frost(y)“, neboli stále zmrzlý) nebo pergelisol je půda v polárních oblastech, která ani v létě nerozmrzá. Je to nejsvrchnější část litosféry, která má po dobu dvou let teplotu 0 °C a nižší. Mocnost permafrostu je od několika cm až po 1 450 m (promrzá nejen vlastní půda, ale i podloží) a značně kolísá od místa k místu.

Na permafrostu je vegetace omezena hloubkou, do jaké permafrost v létě rozmrzá. V polárních oblastech se permafrost vyskytuje v oblastech věčného ledu a v oblasti tundry. V tundře přes krátké léto povolí povrchový led a na tenké vrstvě zeminy třeba i odkvetou byliny, zatímco podloží zůstává zmrzlé trvale."
...
(zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Permafrost)

... no chudák králík (co má rád teplo a sucho, proto si ve své domovině nory zásadně vyhrabává v kyprých lehčích půdách), kterej by si však "během výměnnýho vejletu za polární kruh" :D udělal "hnízdo v ledničce, popř. rovnou v mrazáku" ...... jak asi ??? ... pomocí sbíječky ??? ... :help: ... ale třeba by měl kliku a přijel tam zrovna v době "letních prázdnin" ... :roll: ... takže by možná ani nechcíp hlady ... :esilenced: ...


... ještě abych nezapomněl ... (ale "dohoda" je dohoda, a jelikož Ty ji plníš stoprocentně, takže proč bych neměl já, že :P )
Slavek Krepelka píše:Stejně tak Ti mohu připomenout, že ve skutečnosti jsi to Ty, kdo si vybere ze škály argumentů jen ten, který považuje za napadnutelný.
... mno, ono pokud s něčím nesouhlasím, tak jsou to většinou opravdu pouze "napadnutelné argumenty", tj. argumenty, ke kterým mám nějaké protiargumenty ...... jistě mi sám dáš za pravdu, že naopak by to asi moc nedávalo smysl ... ;) ...

(pozn: ... :arrow: argumenty se kterými souhlasím ze zásady nenapadám + někdy za ně dokonce dávám i ocenění ... :angel: )

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Boží Mlýny

Příspěvek od Magneto »

No tak to je zaděláno na pěknou debatu u Jeffa :hip: Hlavně si chlapci neroztrhejte občanky... i když Slávek vlastně žádnou nemá, jenom to ID´s s javorovým listem...
Hlavně klid a mír - tady i za velkou louží...stačí, jak nám to komplikuje Zeman (nebo je to Seemann, příp. Zeehmann apod.?
Dobrou noc a see you later :o)
Magneto


Odpovědět

Zpět na „Universum“