Alzheimer a stařecká demence

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:( Uf budu muset přehodnotit postoj k tomu Niacinu :ethink: ten mě dal zabrat jako hrom :? máma spí tak doufám že tu reakci zaspí :| no já jsem se rozpálil :oops: :oops: jak :devil: to jsem ještě nezažil :enaughty: ruce, ramena, stehna jsem měl v jednom ohni až jsem začal lapat po dechu :x tak to byl mazec musel jsem otevřít okno a chladit se :oops: ted už to trochu odeznívá ale mám z toho trochu strach že to se mnou takhle zamávalo no nevím jak usnu Pavle dej vědět jestli tvoje reakce je stejná a nebo se zhoršuje :bye:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

vokoun píše:...mám z toho trochu strach že to se mnou takhle zamávalo ...
Asi je zbytecny psat nejaky varovani :D , kazdy si to musi zkusit osobne. Tedy v tvym pripade je to v poradku, jen bych to necpal starsim lidem. Proto jsem se te ptal, jestli jsi vzal i nejakou jinou verzi Niacinu. Kdyz se to bere dyl, tak flush slabne, ale staci jeden ci dva dny vysadit, a zas se to zesili. i kdyz poprve je to vzdy nejlepsi :D , stejne jako jine veci :D . Uz jsem tu psal, ze Niacin je dobré brát aspoň 3x denně a ve vyšších dávkách. leckde se doporučuje i 3000mg denně, takze chapu proc nekde dr Hofffer psal, ze leci niacinamidem, po kterem se necervena. Reakce se po dalsim uzivani niacinu snizuje, ale ne natolik, abych daval mamce denne 3 gramy. Takze jsem zvolil verzi bez zcervenani. jinak kdyz jsem si vzal poprve niacin, jeden gram, tak jsem mel silny zcervenani pres 3 hodiny. pri nasledujich testech to bylo mnohem kratsi, urcite ne vic nez hodinu, a slabsi. A to se i pise.
Je fakt, ze cisty niacin je nejucinnejsi a lze si na nej zvyknout, ale stejne bych doporucovat pro nemocne davat nejakou verzi po ktere se necervena a jen obcas pridat cisty niacin kvuli detoxu.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) No to červenání mě nevadí ale já jsem se rozpálil zevnitř :ethink: zadek mě pálil jako kdybych seděl na kamnech :x ale nejvíc mě zarazilo když jsem vzal celou pětistovku tak to bylo silné a máma se drbala :evil: ted jsem dával půlku a skoro nic a večer po té třetí půlce mě to sundalo :bhead: no možná to bude také tím že si někdy večer dávám B12 pod jazyk a mámě ne :ethink: třeba se to trochu podporuje :ethink: no už vím že to nebudu kombinovat :?


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

vokoun píše:no možná to bude také tím že si někdy večer dávám B12 pod jazyk
k niacinu se doporučuje dávat i ostatní bécka, nějaký b-komplex. Ja jsem pro mámu ještě objednal B-100, nebo bych aspoň doporučoval pivovarský kvasnice.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) Pavle zkus to s tím B12 jak to bude působit na tebe, ale opatrně :bye: samozřejmě to platí i pro ostatní kdo má zájem :laugh: at v tom nelítám sám ;) byl to mazec ale když jsem se začal chladit s okna tak to začalo rychle mizet :good:


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) tak jsem ten Niacin vzal samotný a až na to zčervenání a malé zahřátí jsem toho moc necítil :ethink: trvalo to tak dvě hodiny divný pocit odešel brzo a zůstalo jenom to solárko :oops: dneska jsem to mamce dal jenom dvakrát snesla to úplně bezva i na ten kokosák si už začíná zvykat tak hlavně aby se dostavily nějaké pozitivní změny :bye:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

vokoun píše::) Pavle zkus to s tím B12 jak to bude působit na tebe, ale opatrně
Ja ted B12 nemam, ale delal jsem to s tim B-100, kde je 100 mcg B12. Kolik jsi mel B12 ty?

PS: tak jsem si dal zas po delsi pauze 1000mg a je to jak poprve. B12 k tomu rozhodne nepotrebuju :D Jen jsem si jeste dal pul lzice aktivniho uhli, jestli ze mne niacin vytahne nejaky toxiny.... Mozna nekdy zkusim po delsi pauze i 2000mg, ale to uz bude fakt adrenalin


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) Jestli jsem to dobře přečetl tak to byla půlka co bereš ty :) jinak jedu pořád s mámou 3 krát 0,25g denně a mamka to až na raní špatné stávání snáší dobře ale já to snáším čím dál hůř :x střídají se u mě nálady, horko a ledové končetiny a dušnost :ethink: tak nevím jestli mám pokračovat a nebo ubrat :ethink: mám strach aby to mamce neublížilo :? no ale zase si myslím že když to takhle reaguje tak ty signály dává vlastně mozek a kdyby na to nereagoval tak by jako ani nefungoval :ethink: no dám vědět jak to bude pokračovat :evil: ještě jeden poznatek mamce zase občas začínají pobolívat nohy a jiné problémy které měla a to asi taky signalizuje že se ten mozek možná začíná probouzet :ethink: to je jako při narkoze nic tě nebolí ale to neznamená že nemáš problém :ethink: když jsem obcházel ústavy tak jsem si všimnul že ti lidé vlastně až na tu hlavu neprojevují nějaký pocit bolesti no nic radši budu končit už jsem toho takhle napsal až moc :bye:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

vokoun píše::) Jestli jsem to dobře přečetl tak to byla půlka co bereš ty :) ...
Ahoj Vokoune, ja jsem mel pulku, 0,5 gramu, jen jednou, a na zcervenani to stacilo. Jinak beru vzdy 1 gram, protoze mam prasek v tobolkach a jsem liny tobolku otvirat a delit na pul. A navic si chci ten flush uzit :D . Proto si taky davam niacin jen tak 1x za 3-5 dni, abych si na nej nezvyknul. A vzdy vezmu ten gram a pak tak do pul hodiny aktivni uhli, abych ze sebe dostal to co se, snad, uvolnilo. Co se tyka mamky, te davam az na jeden blbej experiment s 0,5 gramu cistyho niacinu ten Niacin Inositol Hexanicotinate (NIH), a nez jsem odjel zpet do Prahy, tak jsem ji daval 3x jeden gram. A delalo to trochu dojem, ze se zlepsila. ted to dost flakam, ani moc nekontroluju po telefonu jestli si vitaminy bere, a pokyn ma brat vsechno jen jednou denne. Tedy tabletu B-100, tabletu niacinamidu, tabletu toho NIH a jeste tabletu Inositol & Choline. Tento tyden prijede mamka do Prahy a chci s ni jit 3x na hydrocolon. A pak se ji zas vic venuju na dalku co se tyka brani vitaminu a kokosoveho oleje. Nebo kdyz to pujde pojedu opet na 1-2 tydny k ni a budeme to zas delat poradne.

Podle toho co pises to mozna trochu funguje, a to mate nizky davky, ovsem zas kazdy den. Asi by mohly byt problemy pri zvyseni davky niacinu, ale mozna bys mohl zapremyslet nad niacinamidem, bud ho koupit v USA nebo napis a poslu ti mistni zdroj. Protoze s tim neni problem zvysit davky treba na 3 gramy denne.
A berete jeste kokosovy tuk?

Drzim vam palce, Pavel


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) Pavle s tím Niacinamidem bych byl trochu opatrný :ethink: sice píšou že je bez solárka ale zase je dost toxický na játra :| jenom dávám co jsem si přečetl netvrdím že je to pravda :bye:


julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od julietta »

pavelv píše:
PS: tak jsem si dal zas po delsi pauze 1000mg a je to jak poprve. ..... Mozna nekdy zkusim po delsi pauze i 2000mg, ale to uz bude fakt adrenalin
Kedže som začala brať tiež Bvitamin forte, tak ma zaujimalo, kolko krat denne môžem a dostala som sa k tejto diskusii :roll:
Tak neviem pavel, to si teda odvážny, lebo tak ako píše vokoun, tiež som našla toto:

http://www.peknetelo.eu/vitaminy/vitaminy-skupiny-b/

----------
Predávkovanie vitamínom B

Predávkovanie vitamínom B nastane najmä pri neúmernom užívaní vo forme tabletiek. Pri zdravej strave predávkovanie nehrozí.
Odporúčaná denná dávka vitamínu B je

B1 – 1,5 mg
B2 – 1,6 mg
B3 – 17-22 mg
B5 – 10 mg
B6 – 1,4 mg
B1 – škodlivá dávka viac ako 30 mg a toxická dávka vyššia ako 100 mg
B2 – škodlivá dávka viac ako 30 mg a toxická dávka vyššia ako 80 mg
B3 – škodlivá dávka viac ako 100 mg a toxická dávka vyššia ako 500 mg
B5 – škodlivá dávka viac ako 100-200 mg a toxická dávka nie je určená, nezistili sa žiadne extra vedľajšie účinky
B6 – škodlivá dávka viac ako 100 mg a toxická dávka pri dlhodobom užívaní vyššia ako 500 mg
Ako sa môže prejaviť predávkovanie vitamínom B?

Potenie
Nevoľnosť
Zvracanie
Hnačky
Svrbenie alebo pálenie pokožky
Začervenanie pokožky
Poškodenie citu v končatinách
Poškodenie pečene
----------------
juliet


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

vokoun píše::) Pavle s tím Niacinamidem bych byl trochu opatrný :ethink: sice píšou že je bez solárka ale zase je dost toxický na játra ...
O ucinku na jatra jsem psal tady https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 93#p133093 , predposledni radek. Tedy ze se vsechny uvadene verze niacinu považují ze velmi bezpečné i při dlouhodobých vysokých davkách s vyjimkou tech se zpomaleným uvolňováním, ty mohou mít negativní vedlejší účinky na játra a možná ještě něco navíc. Takze jeste jednou, orthomolekularni medicina, tedy jeji predstavitele jako napriklad Hoffer a Saul povazuji Niaciamid za naprosto bezpecny i pri davkach, ktere jsem uvedl ve vyse zminenem prispevku pokud to nebude verze se zpomalenym uvolnovanim.


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

julietta píše:...Tak neviem pavel, to si teda odvážny, lebo tak ako píše vokoun, tiež som našla toto:
http://www.peknetelo.eu/vitaminy/vitaminy-skupiny-b/...
Julietto, osobně si myslím, že jsem velice opatrný, mimo jiné ve výběru knih a zdrojů týkajících se zdraví. Co se týká béček, tak věřím orthomolekulární medicíně, jejíž hlavní představitel byl dvojnásobný nositel Nobelovy ceny Linus Pauling a co se týká béček, tak především Abram Hoffer. Na druhé straně mě nenadchly stránky peknetelo.eu, jejichž hlavní představitele se mi zjistit nepodařilo :D . O léčbě vyššíma dávkama béček se u nás asi moc neví, ale když se podíváš co se tam píše třeba o vitamínu C
http://www.peknetelo.eu/vitaminy/vitamin-c/ píše:Odporúčaná denná dávka vitamínu C je 75 mg. Za škodlivé sa považuje dávka vyššia ako 1500 mg denne. A dávky vyššie ako 2000 pri dlhodobom užívaní sú toxické.
tak možná pochopíš, že tam píšou blbosti. :D


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) Asi máš pravdu já jsem si o tom přečetl jenom pár článků tak jsem to jenom předhodil jestli o tom tady někdo neví víc :ethink: zatím budu pokračovat v tom čistém, ale snížím na dvakrát denně 0,250mg :P to solárko mě nevadí aspon máme i v zimě Kanáry :oops:


julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od julietta »

pavelv píše: tak možná pochopíš, že tam píšou blbosti. :D
:D tak to si ma ukludnil.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“