Alzheimer a stařecká demence

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:? no nějak ztrácím trpělivost s tím Niacinem už jsem se dostal s mamkou na 2* 1 gram a nic pozitivního jsem zatím nezaznamenal už i to solárko trochu upadá :ethink:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

Berete porad i ten kokosak?


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:? Ten kokosák jsem začal u mamky flákat protože jsem musel už nasadit něco na uklidnění :cry: už začala moc měnit nálady až k agresi :? v noci se různě převléká za hodinu jde pětkrát na záchod no prostě žádná sranda :evil: kdo to nezažil tak to těžko pochopí :|


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od kachna »

vokoun píše:...kdo to nezažil tak to těžko pochopí :|
Držím palce, aby se stav maminky začal konečně zlepšovat! Zažila jsem to u babičky, takže vím, o čem to asi je. :(
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od Milenium »

Milan Calábek o Alzheimeru a dalších civilizačních nemocech, jejich příčinách a možném potlačení vhodnou potravou-zdravé tuky.



Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od NAVAR »

Doufám že nebudu "mimo mísu" či se trapně opakovat.
Ale kotvičník v některých případech "shodí" lidem 20let. To když chlapi co lítali na harlejích a poslouchali "hells angels" začnou s bačkororama, dechovkou a u TV hekat jak starý baby, tak kotvičník je posune zpět.

Toto je výňatek z textu "Osobní zkušenost s kotvičníkem" Celý text zde: http://www.prodejbylin.cz/kotvicnik_nat/index.html

Tak třeba: Po zhruba měsíčním pravidelném užívání kotvičníku (2,5 g/den) má žena dostala menses. Dost jí to vyděsilo, protože to bylo skoro po dvou letech od začátku její menopausy. Následovala série lékařských vyšetření, kdy se nic patologického nenašlo. Nakonec připustili, že tu skutečně šlo o regulérní menses, i když nad tím kroutili hlavou.
Žena mne i kotvičník proklela do horoucích pekel a okamžitě jej přestala užívat. Asi tak po dalším měsíci se mě ale opatrně zeptala, jestli bych přeci jen ten žlutý čaj nemohl zase dělat, akorát jen trochu slabší, protože on ten kotvičník jí přeci jen dělal dobře


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od Slavek Krepelka »

NAVAR píše: ... Ale kotvičník v některých případech "shodí" lidem 20let. ...
JJ. A nejlepší má prý Pišta.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:| Tak Niacin jsem před deseti dny u mamky vysadil a s velkým sebezapřením ji nechal napsat prášky na zklidnění a musím přiznat že se mamka trochu srovnala :eclap: stav se asi už nezlepší ale agresivita se u ní zmírnila tak uvidím co se bude dít dál :bye:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

Prikladam zpravu z diskuze FlaxSeedOil2 na Yahoo. Strucne lze rict, ze tam Johan odpovida na dotaz, jestli dieta Budwigove rovnez pomaha na Alzheimera. Johan pise, ze davali protokol Budwigove 3 mesice (1x denne - asi smes lneneho oleje a tvarohu, asi 3 lzice oleje a 6 lzic tvarohu) tatovi. ktery ma Alzheimera. Po 3 mesicich mu zacli davat 1 lzici lneneho oleje denne. Rovnez bere spoustu dalsich doplnku (vysoke davky vitaminu, mineraly, mastne kyseliny, cerstve zeleninove stavy, bez lepku a carbohydratu,....) takze nelze rict, jestli pomohl zrovna lneny olej. Pokud chces seznam doplnku, muze ho napsat. Tata byl v konecnem stadiu Alzheimera pred 18 mesici. V soucasnosti je na tom vyborne a pomalu se den ode dne lepsi.
-----

Bohuzel ja jsem byl u mamy jen 3 tydny a stejne se mi moc nedarilo dostat do ni to co jsem chtel. Ale zda se, ze zlepseni Alzheimera je mozne, Pavel

> Hi Tania,
>
> We gave my father BP for about 3 months (one serving a day). He has
> alzheimers. After the 3 month period we started giving him 1
> tablespoon of flaxseedoil a day. He also takes a lot of other
> supplements (high dosage vitamins, minerals, fatty acids, fresh
> vegetable juice, avoiding gluten and carbs etc...) so it is difficult
> to say if the flaxseedoil is helping. If you want the supplement list
> he is taking please pm me. I do not know if it is allowed to list the
> supplements in the flaxseedforum because it is off topic.
> He was end stage alzheimers 18 months ago. He is doing great at the
> moment, improving slowly day by day.
>
> Johan


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:? Tak jak s tím hajzlem cizáckým válčíte :ethink: u nás je to pořád po starém mamča se trochu zklidnila ale spíš se horší pamět a různé posuzování reality :esilenced: tak nevím jak dál už začínám propadat panice že se z toho nedostane :bhead: dejte vědět jak to probíhá u vás :|


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od jani »

Co zkusit koloidní zlato 5ml 2x denně, mleté listy marjánky na cokoliv jedlého, vitamín B3 a samozejmě kokostuk. Kdysi jsem se zabývala parkinsnem, je tam doporučován methylene blue a vitamin D.

https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... ylene+blue


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

;) Jani dík za radu mimo zlata už jsem všechno co jsi psala zkusil a zatím nic moc :? zlatu jsem moc nevěřil ale poslední dobou o něm čtu dost pozitivních informací tak to asi zkusím :bye:


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od jani »

vokoun píše:;) Jani dík za radu mimo zlata už jsem všechno co jsi psala zkusil a zatím nic moc :? zlatu jsem moc nevěřil ale poslední dobou o něm čtu dost pozitivních informací tak to asi zkusím :bye:
To zlato ti můžu sehnat v kvalitě 25ppm, půl litru asi za 800kč - ted si nejsem jistá, možné je i menší balení, v případě zájmu bych ti to upřesnila, je to přímo od výrobce a čerstvé.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od milnem »

Velmi zajímavé,snad se dožijeme".metoda mně připadá dost logická...:

http://www.badatel.net/nova-neinvazivna ... ila-pamat/

Nová neinvazívna terapia na Alzheimera kompletne obnovila pamäť
30/08/2015 autor: badatel 3 comments

Terapia na Alzheimerovú chorobu

Diagnóza Alzheimerovej choroby neznamená pre človeka len frustráciu z toho, že sa cíti zmätený a zabúda mená. Ide totiž o ochorenie, ktoré zároveň dramaticky zvyšuje riziko úmrtia.

Podľa Asociácie Alzheimerovej choroby ide dnes o 6. najčastejšiu príčinu úmrtia v USA, ktorá má na svedomí viac životov ako rakovina prostaty a prsníka dohromady.

Odhaduje sa, že na celom svete týmto ochorením trpí až 50 miliónov ľudí.

Avšak, vďaka tímu z Mozgového inštitútu na Univerzite v Queenslande v Austrálii, možno už čoskoro budeme mať naň účinné riešenie. Pri pokusoch na myšiach sa až u 75% testovaných zvieratách podarilo úplne obnoviť ich pamäť.

Vedci teraz úprimne dúfajú, že rovnakým spôsobom už čoskoro budú liečení aj ľudia.

Metóda, ktorá myši vyliečila z Alzheimera
Výskumníci vytvorili neinvazívnu ultrazvukovú technológiu, ktorá vyčistí mozog od neurónových amyloidných hlienov.

Ide o štruktúry, ktoré sú zodpovedné za stratu pamäte a kognitívnych schopností u pacientov s Alzheimerovou chorobou.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Tieto malé jadierka zďaleka prekonávajú pri rakovine každú chemoterapiu
Ako uvádza správa publikovaná v magazíne Science Translational Medicine, ak má človek Alzheimera, je to hlavne kvôli vytváraniu sa dvoch druhov jaziev – amyloidných hlienov a neurofibrilárnych klbiek.

Amyloidné hlieny sa nachádzajú medzi neurónmi.

Postupom času sa z beta-amyloidných molekúl vytvárajú husté zhluky. Ide o lepkavé bielkoviny, ktoré spolu držia a vytvárajú hlieny.

Neurofibrilálne klbká na nachádzajú vo vnútri neurónov v mozgu.

Ich zasa vytvárajú poškodené tau-bielkoviny, ktoré sa zoskupujú do hrubej, nerozpustnej hmoty vytvárajúcej zatočené vlákna, nazývané mikrotubuly.

Tieto klbká v podstate znemožňujú transport rôznych materiálov, ako napríklad živiny. Je to podobné, ako keď vykrútite hadicu od vysávača. Vzduch potom cez ňu nedokáže prechádzať.

Existuje prevencia Alzheimerovej choroby?
Súčasná klasická medicína nepozná zaručené prostriedky na predchádzanie Alzheimerovej choroby.

Odporúča sa dodržiavať všeobecné zásady zdravého životného štýlu (strava a pohyb).

Zvlášť dôraz sa kladie na udržiavanie mozgu v neustálej aktivite hlavne u starších ľudí pomocou vecí, ako sú čítanie kníh, pestovanie sociálnych vzťahov a podobne.

V alternatívnej medicíne sa zasa objavujú odporúčania na užívanie niektorých druhov potravín, ktoré dokážu spomaliť, či dokonca úplne predchádzať tomuto ochoreniu.

Jednou z takýchto často spomínaných potravín je napríklad kokosový olej.

Každopádne, keďže zatiaľ neexistuje jednoznačný konsenzus ohľadne prevencie, máme tu priam preteky na nájdenie liečby.



No a jedným zo smerov skúmania je práve snaha o odstránenie naakumulovaných beta-amyloidných a tau bielkovín.

Ako funguje ultrazvuk na Alzheimera
alzheimer-vyliecenie

Tím výskumníkov popisuje svoju techniku ako používanie špecifického druhu ultrazvuku nazývaný aj sústredený terapeutický ultrazvuk.

Ide o neinvazívny prúd zvukových vĺn do mozgového tkaniva.

Keďže sa jedná o zvyk o veľmi vysokej frekvencie, vlny sú schopné jemne pootvoriť mozgovo krvnú bariéru (vrstvu chrániacu mozog pred baktériami).

Ultrazvuk zároveň stimuluje aktiváciu mozgových mikrogliálnych buniek.

Sú to v podstate čistiace bunky odvádzajúce z mozgu toxické zhluky beta-amyloidných bielkovín, ktoré sú zodpovedné za najhoršie prejavy Alzheimerovej choroby.

Pozoruhodné je, že sa tímu podarilo kompletne obnoviť funkciu pamäte až u 75% myší, ktoré testovali a zároveň u nich nespôsobiť žiadne poškodenie okolitých mozgových tkanív.

Dokonca u myší zaznamenali zlepšený výkon v troch pamäťových úlohách:

v schopnosti vyznať sa v bludisku
v schopnosti rozoznávať nové objekty
v schopnosti zapamätať si miesta, ktorým sa majú vyhýbať
Záver
Jürgen Götz, jeden z výskumníkov, k tomu píše v tlačovej správe:

Sme extrémne nadšený z tejto inovácie v liečení Alzheimerovej choroby, bez nutnosti použitia liekov.

Termín „prevratný objav“ sa často zvykne zneužívať. Tentokrát si však myslím, že to od základov zmení naše chápanie toho, ako liečiť uvedené ochorenie.

Pre túto terapiu vidím veľkú budúcnosť.

Tím vedcov plánuje v súčasnosti začať s modelom testovania na vyšších druhoch zvierat, ako sú napríklad ovce.

Má tiež ambíciu dospieť ku skúškam na ľuďoch do roku 2017.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od Kov »

Myslíte, že by se amyloidní plaky mohly rozpustit půstem? Tělo při něm spálí kdejaké usazeniny, tak proč ne ty plaky...?


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“