Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Kov píše:... testosteron a jeho deriváty nejsou rozhodně tak hrozné, jako například estrogen a to ani ve vyšších dávkách..."
... mno, ono ani s tím estrogenem to není tak žhavý, jak jsi to popsal, jelikož kotva zároveň zajistí správnou úroveň těchto hormonů v organismu ...

... teď už je doufám všem jasné, že vlivem užívání kotvy rakovina nejenže nemůže vzniknout, ale že kotvičník přímo působí coby prevence nádorových onemocnění (saponiny, fytosteroly, flavonoidy, atd.) a dokonce při těchto onemocněních může působit (a zřejmě působí) i jako lék ... :) ...

- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17202593
- odkaz na pdf o účincích TT na rakovinové buňky ... ke stažení zde ... (přímý odkaz díky použité syntaxi nefunguje, proto tato forma) ...

... jinak co vím, tak zde na FuP jsou minimálně 2 pánové, kteří si pouhým užíváním odvarů z kotvy vyléčili rakovinu prostaty ... 8) ...

... :bye: ... Anri ...

-------------------------------
PeS: ... mmch, Kove, tu zmíněnou diplomku + několik dalších prací a studií jsem měl "připraveny", pokud bys dál trval na svých "zkratkovitých tvrzeních" ... :ewhistle: ...
(na tu diplomovou práci jsem dokonce v sobotu odpoledne odkazoval Sisu, když jsem ji "uklidňoval po telefonu" ... ;) ) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pista
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pát 02 úno 2007 18:20
Bydliště: nitra
Dostal: 10 poděkování

Re: a este..

Příspěvek od pista »

Dobrý deň vospolok,
kto ste bližšie k Nitre,mám ešte kotvičník na koreni....možnosť samozberu....s pozdravom ...pista


Logi
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 08 říj 2015 20:24

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Logi »

Dobrý večer, přeji.
Je mi něco málo přes 30 a byť bych měl být v nejproduktivnějším věku, cítím se tak na penzi a to jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Co mě kdysi bavilo, mě dnes nic neříká, jsem stále mimo, nedokážu se na nic soustředit, ........ a již delší dobu si říkám, že bych mohl vyzkoušet zde tolik chválený kotvičník.
Nedali byste mi prosím tip na nějaký eshop či krámek na Karvinsku (Ostravsku), kde bych nekoupil jen pytlík slámy, ale opravdu kvalitní kotvičník?
Děkuji mockrát.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od sisa »

Ráda bych napsala svoji zkušenost s kotvičníkem. Beru ho ve formě tinktury a zhruba od jara, snažím se 3x denně, ale někdy i zapomenu.
Mezitím docházím na hematologii, jednak mi chybí železo a měla jsem nějaké problémy s lipidy, moje tělo si vytvářelo jakési protilátky, stručně řečeno, tělo se chovalo, jak kdyby tam byl chronický zánět.
Na poslední kontrole mě paní doktorka vítala se širokým úsměvem, krevní obraz je ukázkový a jestli bude ještě dvakrát po sobě stejný, bude se pokládat problém vytváření protilátek za vyřešený. Respektivě zmizel. Po dvou letech. Zůstane jen to železo.
Mám velikou radost, nic jiného než kotvičník jsem nebrala, takže je to vcelku jasné, co mi srovnalo krev. Tak krásně to zní: "Váš krevní obraz je ukázkový." :-)


John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od John.D. »

Tak to mám radost. Napiš, prosím kolik kapek a do jakého množství vody a jaké.

Díky


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od sisa »

Ahoj Johne, kotvičník mám vždy přelitý do hnědé skleněné 50 ml lékovky s kapátkem, ráno po probuzení natáhnu do kapátka a dám pod jazyk.
Je tam odhadem patnáct kapek na jedno natáhnutí. A pak ještě v průběhu dne a před spaním, snažím se na prázdný žaludek.
Mám padesát kilo, těch patnáct kapek mi přijde dostatečné množství najednou. Tak mi to poradil Anri. Tímto mu děkuji. :-)
Kotvičník je fakt zázrak.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od NAVAR »

Logi píše:Dobrý večer, přeji.
Je mi něco málo přes 30 a byť bych měl být v nejproduktivnějším věku, cítím se tak na penzi a to jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Co mě kdysi bavilo, mě dnes nic neříká, jsem stále mimo, nedokážu se na nic soustředit, ........ a již delší dobu si říkám, že bych mohl vyzkoušet zde tolik chválený kotvičník.
Nedali byste mi prosím tip na nějaký eshop či krámek na Karvinsku (Ostravsku), kde bych nekoupil jen pytlík slámy, ale opravdu kvalitní kotvičník?
Děkuji mockrát.
Hmm.... Tím si projde hodně lidí, taky mi je to zámé. Každopádně ten kotvičník a k tomu magnsii lactici asi tak 1,5g denně. Tohle je Anriho recept, ono to magnesium tam hraje důležitou roli a vcelku i tak bez kotvičníku. Je to "palivo" pro hodně matabolických rakací a když není tak je člověk nanicovatej.
Sám ze sebe pro zvýšení výkonu, spíše fyzického a potlačení únavy, tak použít sibiřský žen šen.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
sgt. belek
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: pát 29 bře 2013 11:09
Dal: 3 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od sgt. belek »

Potřebuješ cíl. Mít za čím jít. Kdo nemá plány do budoucna, je mrtvý. Žádná droga nepomůže.
Pro neznalé rýpaly - droga není fet, ale bylina.


.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

sisa píše:Ráda bych napsala svoji zkušenost s kotvičníkem. ....... Tak krásně to zní: "Váš krevní obraz je ukázkový." :-)
... :) ... byť o tomto od Sisi vím již od předminulého pondělí (kdy mi to za tepla nadšeně sdělila po telefonu), ještě jednou jí tímto gratuluji k radikálnímu zlepšení (a nechám vřele pozdravovat od Bohuša) ... :) ...

pozn.: ... jelikož Sisa žije opravdu až neskutečně zdravým způsobem života (nekouří, nepije, jí pouze zdravé neškodící potraviny, provádí si očistné kůry, atd., atd., zkrátka "udržuje svou ledničku čistou" :D), nebyl u ní poznat radikální nástup užívání Bohušovo kotvičníkové tinktury, jak bývá zvykem u většiny lidí s "léty zaneřáděným organismem" ...... nicméně s postupem času, pomalu ale jistě, na sobě začala pozvolna pozorovat změny k lepšímu, jak na stavu tělesné schránky, tak i na psychické pohodě ... kdy výsledek rozboru krve je "třešínkou na dortu", a věřím, že určitě ne tou poslední ...... a pokud dá na mou radu, aby každý den snědla a vycucala cca 10 kusů na jemno rozkousaných vlašských ořechů (kterých se letos urodilo neskutečné množství), možná už při příští kontrole bude mít v pořádku aj to železo ... ;) ...

... Siso, přeju Ti pevné zdraví ... a spokojený dlouhý život ... :bye: ... Anri ... :-*


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

NAVAR píše:... magnesium tam hraje důležitou roli .... Je to "palivo" pro hodně metabolických reakcí a když schází, tak je člověk "nanicovatej".
... jj ... přesně tak ... :good: ... připomínám jen, že krom užívání hořčíkových tablet lze hořčík "nuceně" do těla dostat i dalšími způsoby, např. koupelemi s epsomkou, popř. pomocí hořečnatých zábalů ... (nejlépe v kombinaci s trochou MSM - organické síry) ...

.... průser moderní doby je, že magnesium schází nám všem ... v půdě je ho totiž již po mnoho desetiletí kritický nedostatek ... a rostliny ho tak nemají kde vzít, aby jej mohly předat dál ... :? ....

... NAVARe maj se fajn, šak Ty víš ... :) ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

sgt. belek píše:Potřebuješ cíl. Mít za čím jít. Kdo nemá plány do budoucna, je mrtvý. Žádná droga nepomůže.
... :enaughty: ... těžkej nesouhlas ...... neb za ty roky, co pomáhám lidem se zdravím, jsem už viděl spousty jedinců, kteří i přes jasně vytyčený cíle byli vyhořelí, šediví, vycucaní až do morku kostí, scházela jim životní energie ... mnozí byli až dně (nebo "eště hloubš") ....... stačilo však pár týdnů "na kotvičníku" (nejlépe podpořeného hořčíkem) a vbrzku naprosto neskutečně "ožili" ... vrátila se jim zase chuť do života ... :) ...... a pomohlo to dokonce i těm, co žádné konkrétní životní plány neměli (byť ale asi každý člověk má nějaký ten cíl nebo vizi, co od života očekává nebo čeho by v něm chtěl dosáhnout) ...

... je vidět, milý Huhu, žes evidentně zatím na vlastní kůži nepoznal, jak až "téměř zázračně" tahle bylinka dokáže vyčistit organismus, jenž pak opět začne fungovat jako zamlada ... (jinak bys totiž takhle (jedovatě) nemluvil) ... 8) ...

... :bye: ... Anri ...

-------------
PeS: ... A co seš shrbenej!! ... co to taháááš?? ... (vždyť) možnosti tu sou ... ;) ...

[youtube][/youtube]

(full album "Možnosti tu sou" :arrow: )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od abul »

A(&F) píše:... připomínám jen, že krom užívání hořčíkových tablet lze hořčík "nuceně" do těla dostat i dalšími způsoby, např. koupelemi s epsomkou, popř. pomocí hořečnatých zábalů ... (nejlépe v kombinaci s trochou MSM - organické síry) ...
.... průser moderní doby je, že magnesium schází nám všem ... v půdě je ho totiž již po mnoho desetiletí kritický nedostatek ... a rostliny ho tak nemají kde vzít, aby jej mohly předat dál ... :?
Když už se nakousnul ten hořčík. Levný a dobrý zdroj hořčíku je chlorid hořečnatý. Rozpustit ve vodě a vypít nebo na lžičku a zapít. Je to hnus, ale po zapití pachuť rychle zmizí. Dávkování je pochopitelně individuální, ale svou míru u hořčíku poznáte velmi lehce - poserete se :oops: Čili jakmile už je na druhé straně jaksi řidší konzistence, buďto ubrat nebo dát přestávku. Vyzkoušeno.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: hořčík ...

Příspěvek od A(&F) »

abul píše:...... Čili jakmile už je na druhé straně jaksi řidší konzistence, buďto ubrat nebo dát přestávku. Vyzkoušeno.
... přesně tak, nic neradno přehánět přes míru ... a když už v tomto vlákně probíráme hořčík a jeho dávkování, dovolím si opět upozornit na možnost nebezpečí doplňkového předávkování, které jsme kdys s SDK probrali v http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=122199#p122199 (byť v závěru jaxi nenastala názorová shoda ... nebo snad nastala? ... :dknow: ) ...

... nicméně, vypadá to, že kdo má dlouhodobě v pořádku bilanci příjmu hořčíku (nemá ho nedostatek), tak krom mnohého dalšího, má i poměrně velmi vysokou šanci, že ho časem nepostihne nádorové onemocnění ... viz např. http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=110423#p110423 ...... stejně tak je dnes jasný i vztah mezi nedostatkem hořčíku a osteoporózou (viz např. http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=111030#p111030) nebo vznikem ledvinových kamenů, atd. ..... hořčík je opravdu jedním z nejdůležitějších "řídících minerálů", katalyzátorem, bez něhož by v lidském těle správně nebo vůbec nefungovalo více jak 325 enzymů / enzymatických procesů ...... a bez hořčíku spolehlivě selhává i psychika ... ale nebudu se zde znovu rozepisovat a raději použiji trefně napsaný text od "kolegů" ...

citace: ... "Rozhlédněme se po ulicích kolem sebe. Určitě uvidíme spoustu podrážděných, přepracovaných, unavených a chvátajících lidí. Dozvěděli jsme se, kolik nepřátel na hořčík číhá. Nezlobme se tedy na ukřičené sousedy, nerudné řidiče, přetažené manažery, hyperaktivní děti, úzkostlivé matky a raději jim doporučme pravidelně doplňovat stravu hořčíkem. Postupně se jim začne vracet úsměv na tvář. Hořčík totiž nám všem vrací vnitřní vyrovnanost a zklidňuje emoce." (http://www.celostnimedicina.cz/horcik-s ... v-tele.htm)

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od NAVAR »

abul píše:
A(&F) píše:... připomínám jen, že krom užívání hořčíkových tablet lze hořčík "nuceně" do těla dostat i dalšími způsoby, např. koupelemi s epsomkou, popř. pomocí hořečnatých zábalů ... (nejlépe v kombinaci s trochou MSM - organické síry) ...
.... průser moderní doby je, že magnesium schází nám všem ... v půdě je ho totiž již po mnoho desetiletí kritický nedostatek ... a rostliny ho tak nemají kde vzít, aby jej mohly předat dál ... :?
Dávkování je pochopitelně individuální, ale svou míru u hořčíku poznáte velmi lehce - poserete se :oops:
V případě magnesii lactici jsou to 2-3tablety tedy 1-1,5g denně.
Ještě co jsem se díval tak opatrněji při špatné funkci ledvin, pak se to projevuje častějším močením.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Logi
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 08 říj 2015 20:24

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Logi »

Díky všem za reakce. Zcela jistě má pravdu i "sgt. belek", protože z mého životního stylu by si nejeden člověk hodil mašli. :-D Nečekám, že kotviční vyřeší všechny problémy, ale pokud funguje aspoň z poloviny tak, jak tu někteří popisujete, tak budu rád. Kolega mě nabádal, ať zkusím peruánskou Macu, že je po ní nabitý, jak zajíc duracell, ale on byl vždy hyperaktivní, takže si nejsem zcela jist, jestli je to tímto kořenem.


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“