BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vody

Návrhy konkrétních zařízení.
duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

durino píše:Co sa tyka potvrdenia zvysenia vykonu: Ked auto rychlejsie zrychluje, neznamena to zvysenie vykonu, resp. zlepsenie ucinnosti motora? Lebo to tie auta robia. Niektore viac, niektore menej.

Este ma napadla jedna vec ohladne toho chemtrails. Raz som pocul z oblohy take chrastenie a buchnutie, pozriem na oblohu a tam vidim lietadlo. Bolo pekne jasno, modra obloha. Za lietadlom nic, potom mala skvrnka a potom suvisla biela stopa, odkedy som sa stihol obzriet. Bolo to divne, ze daleko za lietadlom nebolo nic a potom zrazu sa "zapla" stopa. Co to bolo, neviem, len som evidentne videl, ze sa za lietadlom zacala stopa vo vzduchu a vyzeralo to, akoby ju pilot zapol.
Ano, pilot ji zapnul. Má tam takovou velkou páku s nápisem chemtrails a když chce, tak to zrovna zapne.
Nejspíš věříš i na přítomnost mimozemšťanů mezi námi.


durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od durino »

Iba pisem, co som videl na vlastne oci. Za lietadlom nebolo nic, potom zvuk a zrazu zacala za lietadlom stopa. Tiez je divne, ze niektore stopy sa rozplynu po chvili a niektore sa rozplyvaju dlhy cas. Nehovorim, ze je to priamo chemtrails, ale je to divne.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

durino píše:Iba pisem, co som videl na vlastne oci. Za lietadlom nebolo nic, potom zvuk a zrazu zacala za lietadlom stopa. Tiez je divne, ze niektore stopy sa rozplynu po chvili a niektore sa rozplyvaju dlhy cas. Nehovorim, ze je to priamo chemtrails, ale je to divne.
Áno, je to divné.
Některé stopy jsou chemtrails a ty seš v tom případě chemtard.

Kdyby ses zajímal o věci kolem sebe, budeš vědět a nebudeš se babrat s nesmysly.


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od Peter11 »

Aby se tady nemlátila prázdná sláma, tak jsem namotal dvě cívky na naftovou hadici za filtrem. Je to dle návodu http://ecocreando.weebly.com/funzioni-bobina-bac.html
13 giri + 7 giri Benzina + 4 giri per Diesel - GPL - Gas - Metano (2 Bobine BAC SEPARATE, montate sullo stesso tubo )
13 + 4 závity.
Budu sledovat skutečnou spotřebu dle ujetých kilometrů a tankování. Nebude to po ujetí 50 kilometrů, protože to nedává vůbec žádný výsledek. Subjektivní dojmy taky neberu jako potvrzení funkčnosti.
V přiložené tabulce jsou údaje o spotřebě za necelé 2 roky. Celková průměrná spotřeba po ujetí cca 17000 km je 5,55 l/100km. Na motoru nebyly žádné úpravy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

Předpokládám rozdíly oproti dosavadní spotřebě zhruba +/- 15 %.

A závěrem se určitě potvrdí to, co jsem uvedl - nemá to vliv.


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od Peter11 »

Ujeto 831km, natankováno 44,73 l, spotřeba 5,38 l/100km
Efekt úspory nijak nepotvrzen.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

Peter11 píše:Ujeto 831km, natankováno 44,73 l, spotřeba 5,38 l/100km
Efekt úspory nijak nepotvrzen.
Ano, přesně tak, jak jsem předpovídal.
Bez vlivu v jakémkoli směru.


durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od durino »

Z jednej vzorky (1 auto) sa statistika nerobi. 8) K zvyseniu spotreby ale nedoslo. Neprislo k lepsej akceleracii? Jedna sa o to, ze na kazdom motore je miera vplyvu (uspory, alebo zmeny prejavu motora) ina. Preto treba viac vzoriek, aj benzin. Ja to pouzivam hlavne na zlepsenie zrychlenia, ako na usporu. Na diesel som ja pouzil 13+7 zavitovu bifilar cievku. Na benzinoch 13+13. Tu mam zhrnutie mojich (aj inych osob) subjektivnych skusenosti:

1. BAC na Astra CDTI 1,7 96kW - auto je zivsie a rychlejsie akceleruje, kolegovia, co si ho poziciavaju ho oznacili Astra OPC :mrgreen: V nizkych otackach sa staci slabo dotykat plynu a auto pekne ide, lepsie, ako predtym. O trochu mi klesla spotreba. Je tam aj UF5-2.
2. BAC na Hyundai I30 1,4MPI 80kW, auto je zive ako svina :mrgreen: , majitel hovori, ze je to ako taky maly ciptuning. Sam som ho raz vyskusal a taha to fakt dobre, lepsie, ako predtym. Je tam aj UF5-2.
3. BAC na Hyundai I20 1,25MPI 62kW, auto je o nieco zivsie, rychlejsie akceleruje, ale menej sa to prejavilo, ako na tej I30. Zaroven tam vsak mam aj dalsie nove upravy, tak to nedokazem objektivne zhodnotit. Tiez staci len steklit plyn a ide to dobre. Je tam aj UF5-2.
4. BAC na Felicia 1,3 MPI 50kW - majitel je spokojny, hovori, ze mu to lepsie taha do kopcov, ako predtym. Je tam aj UF5-2.
5. BAC na VW Passat TDI neznamy motor, po namontovani a nastartovani sa vyrazne stisil motor, auto odcestovalo prec a nemam o nom info
6. BAC na vodovodnej trubke v Bratislave - voda bola predtym "tazka" na pitie, byvalo mi po nej tazko na zaludku, ako aj druhej osobe, co byva v tom byte, po namontovani BAC tento problem vymizol.
7. BAC u mna doma - voda je lahsie stravitelna. Taktiez je pokozka po kupeli jemnejsia, nevysusa sa koza, vobec nepopraska, ak sa dobre neosusim uterakom.
8. Mierne suchsi stromcek (ale nie vyschnuty), predtym polievany normalnou vodou nerobil ziadne pokroky, polievany upravenou vodou zacal vyhanat nove listy. Ale to bol len jeden stromcek.

Pre mna dost neobjektivnych dokazov, pre niekoho to moze byt malo, ale to je uz jeho problem. Pri dnesnom riadeni motora novych aut bude uspora nizsia, ako na priklade, co pouzili autori BAC - tam boli stare motory. Tu vsak ide o to, ze tu sa popiera princip, ze to vobec funguje. Miera, akou sa to prejavi na kazdom motore, je rozna, ale zmena tam je. Takze to funguje. A hlavne, potrebujeme viac vzoriek, takze skusajte a dajte vediet, ako to funguje u vas... Hlavne ma zaujimaju benziny bez akychkolvek uprav.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

durino píše:...ale zmena tam je. Takze to funguje.…..
Změna tam není, nemá proč nastat.


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od Peter11 »

durino píše:Z jednej vzorky (1 auto) sa statistika nerobi.
.............................. Tu mam zhrnutie mojich (aj inych osob) subjektivnych skusenosti:
Já mám alespoň jedno měření.
U tebe je to jenom "dojmologie" a jpp.


durino
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21 bře 2012 23:15
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od durino »

Peter11: To nebolo myslene zle, naopak, som rad, ze si sem zverejnil vysledky. K miernemu poklesu spotreby u teba doslo. Chcel som, aby sem dali vysledky viaceri, ak to testuju. Lebo z jednej nameranej vzorky (=dokladne sledujes spotrebu) sa naozaj statistika neda urobit a kazdy (iny) motor sa sprava po uprave inak. Pridaj si este medzi tu 13 a 4 zavitovu cievku 7 zavit a uvidis. Sleduj aj akceleraciu. A dakujem za zverejnene vysledky.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

durino píše:Peter11: To nebolo myslene zle, naopak, som rad, ze si sem zverejnil vysledky. K miernemu poklesu spotreby u teba doslo. Chcel som, aby sem dali vysledky viaceri, ak to testuju. Lebo z jednej nameranej vzorky (=dokladne sledujes spotrebu) sa naozaj statistika neda urobit a kazdy (iny) motor sa sprava po uprave inak. Pridaj si este medzi tu 13 a 4 zavitovu cievku 7 zavit a uvidis. Sleduj aj akceleraciu. A dakujem za zverejnene vysledky.
Na akceleraci nemá vliv žádná taková cívka.


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od Peter11 »

Ujeto 639 km, natankováno 31,94 l, průměrná spotřeba 5 l/100km.
Výsledek mě trocha zaskočil.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od duraj »

Peter11 píše:Ujeto 639 km, natankováno 31,94 l, průměrná spotřeba 5 l/100km.
Výsledek mě trocha zaskočil.
Ochladilo se...


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: BAC coil - zvysenie vykonu motora, zlepsenie kvality vod

Příspěvek od Peter11 »

Když srovnám jarní a podzimní měsíce i tak je to nejlepší průměr. Nicméně dvě měření nemůžou dát přesné výsledky.


Odpovědět

Zpět na „Stavebnice“