10 merakov na pristrojovke

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: jinak to nevidím

Příspěvek od Barbucha »

Karel m píše:Než tam natmelit Atmel, nebo PIC, všichni to tak dělají např http://www.xcomputer.cz/digitalni-teplo ... d89617.htm
U nás se dělá zatím pouze teploměr na PICu, řeší to kolega, do konce roku to musí odevzdat, a proto, že je hodný, tak mi podklady pro forum věnuje, tak to sem pak dám .Spojení se sběrnicí ale zatím neumí, umí řídit plynulý rozběh krokového motoru.
k.
Nevím jaký na to bude mít názor ostatní společnost, ale já bych to řešil pomocí ATMEL AVR. Ty docela znám, mám na ně programové vybavení a i programátor. PICky nemám rád, neznám a nechci znát. Takže tudy z mé strna cesta nevede.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Návštěvník

dve cesty

Příspěvek od Návštěvník »

skúsme teda rozbehnúť dve cesty: atmel aj klasiku, aj tak sa zdá, že to tu trocha zaspáva... :zzz: tú atmelovú ale tak, aby pracovala aj bez zapojených všetkých vstupov (možnosť postupného dokupovania) - finančná stránka... elektrické veličiny sa dajú zmerať aj klasicky... a do starého vozu, kde špekulujem ako vôbec zmerať okamžitú spotrebu, nebudem hneď dávať atmel-mašiku za janeviemkolkokaček...


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: dve cesty

Příspěvek od Barbucha »

Anonymous píše:skúsme teda rozbehnúť dve cesty: atmel aj klasiku, aj tak sa zdá, že to tu trocha zaspáva... :zzz: tú atmelovú ale tak, aby pracovala aj bez zapojených všetkých vstupov (možnosť postupného dokupovania) - finančná stránka... elektrické veličiny sa dajú zmerať aj klasicky... a do starého vozu, kde špekulujem ako vôbec zmerať okamžitú spotrebu, nebudem hneď dávať atmel-mašiku za janeviemkolkokaček...
Nechci reipat, ale to co tu říkáš, respektive, otázka procesor-analog je napsáno o tři řádky výše. Záleží na tom kdo od čeho chce. Ale analogový záznam všech veličin jak popisoval Kája, - utópia. / od slovního základu utopit. / :laugh: :pivko:
:zzz: nic ti nebrání to tu rozpohybovat geniálními objevy.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Návštěvník

dve??

Příspěvek od Návštěvník »

samo, že som nemyslel analog na všetky veličiny, to je nezmysel... mal som na mysli samostatný merák spotreby, to je to oč tu běží...


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: dve??

Příspěvek od Barbucha »

Anonymous píše:samo, že som nemyslel analog na všetky veličiny, to je nezmysel... mal som na mysli samostatný merák spotreby, to je to oč tu běží...
Tak to snad ale není takový problém jak analog tak digi. Na to ti stačí obyč mega8, 1x16 display a 1, popřípadě 2 průtokoměry, případně F-U převodník a ručkový měřák.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Návštěvník

nema problema?

Příspěvek od Návštěvník »

výborne! :D tak sem s tým :D :D som strašná lemra, len občas niečo vyleptám a zletujem... bol by som rád za akúkolvek pomoc so schémou... samotný snímač asi tento: http://www.e-conrad.cz/prutokomer-fchmp ... +dp106686/ jeden na saní + druhý na prepade... u karbeca stačí jeden...


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Měření proudu

Příspěvek od Barbucha »

na měření proudu by se mi docela líbilo tohle, je to galvanicky odděleno od měřeného obvodu a cena docela dobrá 2,5 nebo 4,8EURO.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Návštěvník

snímač

Příspěvek od Návštěvník »



Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

to: Karel m

Příspěvek od Barbucha »

Kájo, prosím tě domluv se RIVALem ať téma měření dá jako podtéma třeba do dílny, nebo jak nato, to je jedno. Pokud to neuděláme a nerozčleníme to na jednotlivá vlákna podle senzorů, respektive podle měřené veličiny, bude z toho za chvilku takový bordel ve kterém se nikdo nevyzná. Díky


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Příspěvek od Barbucha »

Anonymous píše:.......
díky za odkazy, jsou dobrý, ale myslím, že tu nikdo nebude řešit konstrukci průtokoměru, když si ho koupí za pár fufníků.
Apropó: když se chceš zúčastnit, biť jen diskuze, nestálo by za to se zalogovat třeba jako .. něco, chtěl jsem jmenovat některé postavičky, ale oni by mě zase nadávali.
čus.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

žádná utopie

Příspěvek od 1220 »

Velmi mnoho možností nevěští nic dobrého, posléze se zamrzne na porovnávání + a - .
Relativně levně se pořídí záznam analogových i displejových hodnot, když se v průběhu procesu snímají měřáky video kamerou.Půjde tedy o to , aby byly všechny v zorném poli.
To by znamenalo jediný požadavek : aby se údaje na displejích měnily ve všech řádech z nicu na údaj, nebo z údaje na údaj, jako běžící noviny radši ne.
Úplná digitalizace hodnot uvedených v maximě by byla možná např použitím malých IRC vlastní výroby , které máme úspěšně odzkoušené pro účely automatizace obrábění, ale tak daleko bych to nehnal. Možná by nebyla k zahození malá přehlídka měřáků z různých jiných for, popř amatérských časopisů, kde to může splňovat naše amatérské požadavky,
aniž by se kdokoliv pouštěl do vlastního vývoje. Přesnost měření pod 1 procento by asi byl celkem luxus.
Díky za všechny příspěvky.
K.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rozdělit či sloučit ?

Příspěvek od 1220 »

Vypadá, to tak, že by to chtělo teď jmenovat amatérské konstrukce, či levné poloprofi koupitelné měřáky následujících kategorií :
Teploměry, vlhkoměry, průtokoměry, snímače polohy , snímače el. veličin, zpracování el veličin. Možná opravdu pro každou kategorii vlastní vlákno. Po nějaké době by se to zamklo, a z toho by vzniknul doporučený
výběr, který by popř mohl třeba někdo zájemcům prodávat třeba jako stavebnici. Uvažuju dobře ? Nebo vystrojit velké a malé auto měřáky společnými silami provést testování vybraných druhů vehementů a konec ? Je tu docela málo lidí. Máte názory ?
K.


Odpovědět

Zpět na „Dílna“