Roztodivné motory

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Karel m Rádce

vacuum motor

Příspěvek od Karel m Rádce »

Děkuji Ti i Jardovi,za pochvalu,určitě z toho vytáhnu ještě víc otáček,je na tom ještě co vylepšovat.S pozdravem Jirka :lol:


jirka1962
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: sob 26 črc 2008 9:21
Bydliště: Jablonec n Nisou

Re: vacuum motor

Příspěvek od jirka1962 »

Karel m Rádce píše:Děkuji Ti i Jardovi,za pochvalu,určitě z toho vytáhnu ještě víc otáček,je na tom ještě co vylepšovat.S pozdravem Jirkajavascriptemoticon(':lol:')


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

nejde mi

Příspěvek od 1220 »

z domova e mail kvůli blokaci, v práci budu v pondělí. Praha toť moje sídlo,Jardo.
Jirky bych se chtěl zeptat, na jak velkou teplotu se zahřívá hlava. Je to kouzelná věcička, kdysi jsme to s kamarádem termodynamikem z motorletu chtěli nějak podobně udělat....... Teď už tam dělají jen trochu
náhradních dílů a kamarád už není ........
K.
PS pro Jirku: když napíšeš adminovi, tak Ti tvoje zmýlené určitě rád smázne
:bye:


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Kamarád mi dovezl z indie lodičku. Malá plechová lodička vyrobená dětmi z chudinských čtvrtí Kalkaty z prázdných plechovek, konzerv. lodičku poháněla svíčka, nahřívala trubičku v které vznikalo rozkošné prdění.Ani by dle tonu člověk nečekal, že se jedná o elementární konstrukci vytvořenou dětmi na ulici. Za jednu lodičku si děti řekly tolik rupií, kolik stojí jedna placka. Kamarád dovezl dva plné batohy lodiček v rámci humanitární akce. Lodička vesele sloužila dětem, než ji sebralo cikáně. Vlastně z odpadu se jedno dítě uživilo a druhé na opačné straně země si hrálo. Vlastně jsem nahradil svíčku olejovou lapičkou a čadivý kouř šel ze skutečného komínku. Olejová lampička měla větší teplotu a lodička uháněla jako o život mnohem déle.. Chtěli jsme ji opatřit dalším motorkem v rámci tuningu, ale pak přišlo to cikáně.


jirka1962
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: sob 26 črc 2008 9:21
Bydliště: Jablonec n Nisou

Jirky bych se chtěl zeptat, na jak velkou teplotu se zahřívá

Příspěvek od jirka1962 »

Ahoj Karle,opravdu to stojí za to,ale k tý teplotě,asi tak po 15min.běhu odhaduji 60° C možná i víc,ruku na tom neudržíš ani na dotek. Zajímaví je,že čím je teplejší tím běží rychleji. :D


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

v Praze jsem byl onehdá v letňanech u kouzelníka s parostroji. Musíš být statečný muž, že žiješ v Praze. Ještě dnes křičím ze spaní.......ale je to po týdnu lepší, už spím bez plín. Pro jirku: jak to reaguje na zatížení?? Má to tendenci se to prát a nebo to při pohlazení zmlkne??


jirka1962
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: sob 26 črc 2008 9:21
Bydliště: Jablonec n Nisou

Pro jirku: jak to reaguje na zatížení?? Má to tendenci se to

Příspěvek od jirka1962 »

Jardo, při pohlazení to nezmlkne,ale vyloženě moc síli to nemá,muselo by se to spřevodovat otáčky to na to má,nemáš nápad jak je jednoduše změřit :jump: :lol: :color:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

jarda ovčák

Příspěvek od lajos »

Matně si vzpomínám, bylo mi 12-13 v Komárně, na hlubokém slovensku( dnes mi je 54) a tu lodku s trubičkama a s ohříváním na špiritusové kostičky si pamatuji dodnes- fakt uháněla jak o život, před cihlovým panelákem na ulici ve vaně. Že jsme to nechápali tehdy, to chápu až dnes. Zatím pánové nemám co dodat.


thecure

Vacuum vs Stirling

Příspěvek od thecure »

Jak to asi vychazi vykonove v porovnani se Stirlingem?


jirka1962
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: sob 26 črc 2008 9:21
Bydliště: Jablonec n Nisou

Vacuum vs Stirling

Příspěvek od jirka1962 »

Ahoj.Bohužel to nemohu porovnat,zatím ještě stirling nemám i když se na něj chystám,ale myslím ,že to bude asi tak přibližně stejný.Třeba se ještě ozve někdo ,kdo má možnost srovnání a nějakou skušenost. S pozdravem Jirka :lol: :D :bye:


Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Co ještě ještě pod stromeček

Příspěvek od carpy.t »

Ahoj klucí, ahoj Martine.
Do téhle části fora píši poprvé ..... atd atd....

Napadlo vás už někdy někoho postavit tohle?:

Já už na tom chvilku dělám a snad mě Martin nezbije, když brzy vyrobím funkční mag. motor.Hihi dělám si srandu :-)

Už mi chybí jen ta el.část ... Ještě že pracuji s elektrikářema.
Rotor bude vážit max. 45g se všim všudy (osička 0,5g,toroidy max10g, kostra motoru 2,2g max,solární články5,5x4 - 22g,drát ?? ) je dobré si vše vážit na váze - hodně věcí to ulehčí...bla...bla...

Jinak je to dobrej nápad na vánoční dárek...Co vy na to....

Hezký den

Carpy.t
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Miluju bublinky :-)
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Mendocino: Na to by šel použít rotor z telefonního induktoru, nebo prodloužené "dynamo" jízdního kola, aby bylo kam nalepit solární plátky. Pri tak malé frekvenci otáčení však zcela postačí magneticky mekká ocel (jako hrebíky, nebo tažný plech)...Hezká a funkční hračka.


Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Mendocino

Příspěvek od carpy.t »

Ptal jsem se zda tohle zkoušel někdo replikovat?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Miluju bublinky :-)
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Mendocino

Příspěvek od chiq »

carpy.t píše:Ptal jsem se zda tohle zkoušel někdo replikovat?
Akord by k tomu mohol dať náčrtok magnetov, je to veľmi zaujímavá konštrukcia. Zaujíma ma to už aj preto, že jediné konkrétne informácie o konštrukcii sú za poplatok...


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

chiq píše:Akord by k tomu mohol dať náčrtok magnetov...
Všechny magnety by meli být toroidní, prípadne kruhové(zvlášte na desce, kde díra není potrebná), magnetované klasicky axiálne a jedním pólem (napr.severním) orientované všechny smerem k solárnímu rotoru. Magnet na osi na strane plexiskla by mel být posuvný, a je ko treba nastavit tak, aby hrot hrídele tlačil do dolíku na plexiskle. Duvod je zabezpečení stabilní polohy, hrídel musí logicky mírne tlačit do dolíku. Polaritu spodního magnetu je potreba zvolit s ohledem na smysl vinutí. Cívky jsou vinuty kolem solárních panelu a jsou zapojeny všechny se stejným smyslem a stejnou polaritou panelu. Jedná se v podstate o solární komutátor. Cívky odhaduji na asi
4x200 závitu drátem kolem 0.3mm pro 4 články kolem 60x30mm a proud 50mA, je to závislé na zdroji osvetlení, pokud je slabý, je treba závitu víc, tenčí drát sníží otáčky a výkon a klesne zároveň odebíraný proud.


Odpovědět

Zpět na „Dílna“