Disociace vody

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: nevím

Příspěvek od Barbucha »

corp píše:Tak jsem to skusil tak jak je na obrazku, ale bez výsledku, skoušel jsem udělat jiskřiště aj mezi mezi vn výstupem cívky a + elektrodou ve vode, ale nepomohlo.
Jestli je zapojení normální autocívky na to aby jsi dostal jiskru, tak to máš blbě zapojený.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Návštěvník

Re: nevím

Příspěvek od Návštěvník »

Barbucha píše:
corp píše:Tak jsem to skusil tak jak je na obrazku, ale bez výsledku, skoušel jsem udělat jiskřiště aj mezi mezi vn výstupem cívky a + elektrodou ve vode, ale nepomohlo.
Jestli je zapojení normální autocívky na to aby jsi dostal jiskru, tak to máš blbě zapojený.
Jenom nevíš o čem to je.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: nevím

Příspěvek od Barbucha »

Anonymous píše:....Jenom nevíš o čem to je.
To máš pravdu, ale vím jak by mšla být zapojená indukční cívka aby dával jistku. Pakliže je to ono, tak mu tam chybí kondík a primár má obráceně.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: nevím

Příspěvek od Barbucha »

corp píše:Tak jsem to skusil tak jak je na obrazku, ale bez výsledku, ...
Pokud hodláš udělat jiskřiště pomocí indukční autocívky tak ji musíš zapojit takhle, je to z klasické samodomo zapalování na staré škodovky. Pokud nehodláš požít ke spínání tranzistor ale pouze nějaký kontakt tak jej dej místo tranzistoru T4, odpadnou D4,5,6, nebo místo T3, / T1 a T2 slouží jako tvarovač spínacího napětí a v tomto případě není nezbytně nutný, nechat pouze v případě, že by si to chtěl spínat usměrněným síťovým napětím - nefiltrovaným, akorát dioda bez filtračního kondíku. / ale C3 / kapacita 0,1-0,25uF / tam musí zůstat!!!!!, jinak to nebude dávat jiskru, a musí být minimálně na 250V, nikoliv keramika na 60V nebo pod, klasický kondík z rozdělovače. Do serie s indukčností z baterie z druhé strany musíš dát diodu v propustném směru / katoda k indukční cívce /, která ti oddělí proud z indukčnosti baterie od VN špičky z cívky. Použít se dá dioda z mikrovlnky, ale radši dvě do serie. :bye:
P.S. jak správně AKORD upřesnil C3: Snad bych mohl doplnit, že min. 250VAC, nebo 630DC, jinak kond rachne. Menší napetí je v prípade dnešních kondu riziko z hlediska výkonového zatížení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Barbucha dne pon 06 říj 2008 1:01, celkem upraveno 6 x.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Akord v pohode , skúšal som ,,zač toho loket'' . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: nevím

Příspěvek od Mim »

corp píše:Tak jsem to skusil tak jak je na obrazku, ale bez výsledku, skoušel jsem udělat jiskřiště aj mezi mezi vn výstupem cívky a + elektrodou ve vode, ale nepomohlo.
Co udělat jiskřiště mezi VN a + mimo vodu? :idea: :idea: :idea:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Disociace vody...

Příspěvek od Mim »

Jsem vážně rád, že žiju...obrazně, ale pravdivě...Za dva roky nikdo nepřišel na to, že " přivést VN ke kladné elektrodě znamená jiskřiště?" Další věc je průtok vzduchu, copak jste s tím nikdo nelaboroval? Jděte do háje a dejte mi svátek....Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Disociace vody...

Příspěvek od Ilem »

Mim píše:Jsem vážně rád, že žiju...obrazně, ale pravdivě...Za dva roky nikdo nepřišel na to, že " přivést VN ke kladné elektrodě znamená jiskřiště?" Další věc je průtok vzduchu, copak jste s tím nikdo nelaboroval? Jděte do háje a dejte mi svátek....Mim
Ale přišel. Například Novák už před dvěma lety. Dokonce mi kvůli tomu telefonoval. Ale pořád to nějak nestačilo na pohon motoru. A tys vůči němu dělal mrtvého brouka. Taky například Jeff na to přišel a psal to tu na fóru. A s průtokem vzduchu laborovali snad všichni. Je tam hodně neznámých a tys měl štěstí, že ses strefil. Kdyby ses jednoho dne náhodou nestrefil, tak aby to šlalpalo, byl bys na tom stejně, jako ostatní.
Svátek si klidně dej, ale do háje nás neposílej, je tam teď pěkná kosa.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Disociace vody...

Příspěvek od Mim »

Ilem píše:
Mim píše:Jsem vážně rád, že žiju...obrazně, ale pravdivě...Za dva roky nikdo nepřišel na to, že " přivést VN ke kladné elektrodě znamená jiskřiště?" Další věc je průtok vzduchu, copak jste s tím nikdo nelaboroval? Jděte do háje a dejte mi svátek....Mim
Ale přišel. Například Novák už před dvěma lety. Dokonce mi kvůli tomu telefonoval. Ale pořád to nějak nestačilo na pohon motoru. A tys vůči němu dělal mrtvého brouka. Taky například Jeff na to přišel a psal to tu na fóru. A s průtokem vzduchu laborovali snad všichni. Je tam hodně neznámých a tys měl štěstí, že ses strefil. Kdyby ses jednoho dne náhodou nestrefil, tak aby to šlalpalo, byl bys na tom stejně, jako ostatní.
Svátek si klidně dej, ale do háje nás neposílej, je tam teď pěkná kosa.
Ale Ileme, to štěstí je vykoupeno prací, spousty hodin, jen mě překvapuje, že triviální věc se neujala. Kdyby jste to začali všichni "páchat" podle "Gewo" už byste byli dávno hotovi. Můj systém je složitější asi v naladění na "vodu", ale zase mnohem efektivnější. Zkuste si někdy přečíst první stránku disociace vody ještě jednou. Je tam ůplně všechno. Jen se to musí umět číst....Gewo to napsal geniálně....Klobouk dolů.....Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

PH...

Příspěvek od Mim »

Kdo laboruje na tomhle fóru a nemá PF metr, nebo alespoň papírky, ať toho radši nechá hned...nestojí to za námahu......


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

...do háje...

Příspěvek od Mim »

...mám mírnou depresi, tak mě hned zas neodsuzujte...chci vám pomoci...protože teď to mám o jiných věcech...ale i ty staré si musíte zasloužit :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

dva plechy + hliník

Příspěvek od Mim »

Dva plechy + hliník, jedna cívka navíc a vzduchování s ventilem...nic víc, nic míň. Možná v prvopočátku trochu louhu, než to vychytáte....Komu to nepůjde takhle, alespoň ve volnoběhu.......hm....negativní zázrak!!!!!!
Nebo pohroma?????


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

....

Příspěvek od Mim »

S ventilem vzduchu opravdu jemně.....pomalooooooučku.......


Však ono to půjde!!!
PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

:)

Příspěvek od PeTr1 »

Jo a zdravim Te MIME.Kazdy z nas neco dela ver ze je tady hodne lidi co to delaji ale nedari se ne vsichni maji talent na jednoduchost.Jak se rika nekdy jsou i ty slozitejsi veci jednoduche.


Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

H

Příspěvek od wolf234 »

aj ja sa snazim o ucinnu elektrolyzu mal som uz zapojeny vyvyjac nerez hlinik nerez nejake Vn troch som prilial HCl vyvyn plynu sa mi zdal priamoumerny spotrebe hliniku zatial som presiel na ten Ivanov system tam su tiez celkom dobre vysledky motor 120 mam v garazi uz 100rokov a podla dostupnych informacii tam bude este dalsich100 zelam hodne zdaru v dalšom badani


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“