Stavba tepelného čerpadla

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

úterý

Stavba tepelného čerpadla

Příspěvek od úterý »



JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Stavba tepelného čerpadla, ing.Žeravík

Příspěvek od JiMi »

úterý píše:stavtepcerpzer.rar 85,75MB
Milé úterý.
Děkuji za odkaz na knihu, která tu na fóru byla mnohokrát vzpomínána. Stáhl jsem si ji, prohlédl a mohu souhlasit, ano, dokument který jste si stáhli odpovídá originálu. Jsou to do PDF souboru seskládané fotky dvojstran v rozumné kvalitě. A to je asi tak vše, co kladného můžu na toto říct.

Upozorňuji, že pan Žeravík není se mnou v žádném poměru (pracovním ani příbuzenském).

Přesto: ten pán šel do toho, aby publikoval své drahé zkušenosti soukromě, tak říkajíc osobně. Knihu vydal soukromě investovaným nákladem. Já osobně jsem v klidu, nemám problém, že jsem si ji stáhl, protože na polici mi stojí její výtisk v originále a v šufleti účtenka. Dokonce i Českou poštu jsem při tom trošku prokrmil. Ale to mi vůbec nevadí. Tou koupenou knížkou jsem chtěl i sám sobě říct, že si nějak vážím autora a do budoucna, kdybych se chtěl na něco pana Žeravíka zeptat, že bych z toho nemusel mít blbej pocit.
Taky proto jsem tu carlovi (nebo INSTALATER ?) neposunul kopii výtisku, protože tak nějak kurňa chlapi ctíme to soukromé vlastnictví ne ?
že se tu potulují a veřejně diskutují různé patenty, není to samé. Toto je soukromé dílo, a toto, co jsi milé úterý udělalo, to je normální lupičství. Asi jsi si toho vědomo, proto jsi zůstalo v anonymitě.
Ale mrzí mě to. Pak se tady všichni společně divíme, jak je to možné, že se lidi, kteří na něco přijdou, nebo něco dokažou, proč se stahují do ústraní ? Proč se nepochlubí, když jsou takoví bouráci ? Proč tady jen honí machry ? PROTOČ.
O tom to celý je. Je to prostě v nás lidech. Neúcta ke schopnostem a dovednostem druhých. Nectíme soukromé vlastnictví. Boží mlýny melou, ale podle mě strašně pomalu. Naštěstí tu máme globalizovanou společnost a na konzum zaměřené mládí, počítám že se ještě do důchodu dožiju Argentiny v naších zeměpisných šířkách.
Ale mrzí mě to. Kdekterou pi..vinu lidi kupují, málokdo má účet za mobil pod 400 Kč, ale dát 400 kola za knížku, jejíž informační hodnota je pro začínající téměř nevyčíslitelná, no je mi to líto, že sis milé úterý dalo tu práci.
To není o sektářství, nebo tajném spolku, nebo zatajování informací. To je jen ta úcta k cizí práci a hodnotám.
Nic víc, nic míň. Ale jsem realista. Je mi jasný, že svým individualistickým blábolem nic nezměním, naopak, očekávám i nějakou spršku invektiv. A z toho je mi, milé úterý, kromě lítosti, i smutno.

JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
petr111

malá poznámka......

Příspěvek od petr111 »

Elitářství je staré jako lidstvo samo.
První starověké civlizace k tomu používaly různé metody :
Pokud někdo chtěl být ve starém Egyptě vzdělanec, musel abslovovat školu. V egyptě axistovaly tři druhy obrázkového písma, první bylo pro písaře, na to stačilo absolvovat 8 let školy. Kdo chtěl být hvězdář, lékař nebo právník musel se naučit písmo druhého stupně - dalších 8 let školy.
Kdo se chtěl stát "zasvěceným", musel ještě dalších 8 let, to písmo bylo tak složité, že to skutečně trvalo tak dlouho. A knihy pro zasvěcené byly skutečně psaány pouze v tom nejsložitějším písmem. Takto bylo zabezpečeno, že je mohou číst pouze jen ti nevytrvalejší, kteří prahli po skutečném poznání.
Moderní civilizace se chovala dost podobně, viz nástup éry počítačů.
Až potom přišel nějaký pan Gates a jemu podobní, kteří umožnili to, že kdejaký blbec se může tvářit (alespoń chvíli) jako vzdělanec.
Existují prográmky, které Vám napíšou strukturované CV, textové editory, které zajistí formu i obsah bez stylistických a gramatických chyb.....
No, jestli je to dobře nebo ne.....to ukáže až budoucnost.
Jo a JiMi, člověk který chce zadarmo tu knihu, by ji stejně za 400,- Ká nekoupil. A navíc je mu stejně úplně ale úplně k ničemu.
Je to totiž o něčem jiném, když pár lidí na něčem dělá a navzájem si vyměňují zkušenosti (i draze nabyté), dávají si odkazy na patenty atp., přitom naprosto nezištně.........oni totiž vědí, o čem je řeč.......no a že to čtou i ostatní, ať čtou, stejně nevědí o čem to je......


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: malá poznámka......

Příspěvek od 1220 »

petr111 píše: .......no a že to čtou i ostatní, ať čtou, stejně nevědí o čem to je......
:hip: :jump:


radegest

Re: Stavba tepelného čerpadla, ing.Žeravík

Příspěvek od radegest »

JiMi píše:
úterý píše:stavtepcerpzer.rar 85,75MB
Milé úterý.
Děkuji za odkaz na knihu, která tu na fóru byla mnohokrát vzpomínána. Stáhl jsem si ji, prohlédl a mohu souhlasit, ano, dokument který jste si stáhli odpovídá originálu. Jsou to do PDF souboru seskládané fotky dvojstran v rozumné kvalitě. A to je asi tak vše, co kladného můžu na toto říct.

Upozorňuji, že pan Žeravík není se mnou v žádném poměru (pracovním ani příbuzenském).

Přesto: ten pán šel do toho, aby publikoval své drahé zkušenosti soukromě, tak říkajíc osobně. Knihu vydal soukromě investovaným nákladem. Já osobně jsem v klidu, nemám problém, že jsem si ji stáhl, protože na polici mi stojí její výtisk v originále a v šufleti účtenka. Dokonce i Českou poštu jsem při tom trošku prokrmil. Ale to mi vůbec nevadí. Tou koupenou knížkou jsem chtěl i sám sobě říct, že si nějak vážím autora a do budoucna, kdybych se chtěl na něco pana Žeravíka zeptat, že bych z toho nemusel mít blbej pocit.
Taky proto jsem tu carlovi (nebo INSTALATER ?) neposunul kopii výtisku, protože tak nějak kurňa chlapi ctíme to soukromé vlastnictví ne ?
že se tu potulují a veřejně diskutují různé patenty, není to samé. Toto je soukromé dílo, a toto, co jsi milé úterý udělalo, to je normální lupičství. Asi jsi si toho vědomo, proto jsi zůstalo v anonymitě.
Ale mrzí mě to. Pak se tady všichni společně divíme, jak je to možné, že se lidi, kteří na něco přijdou, nebo něco dokažou, proč se stahují do ústraní ? Proč se nepochlubí, když jsou takoví bouráci ? Proč tady jen honí machry ? PROTOČ.
O tom to celý je. Je to prostě v nás lidech. Neúcta ke schopnostem a dovednostem druhých. Nectíme soukromé vlastnictví. Boží mlýny melou, ale podle mě strašně pomalu. Naštěstí tu máme globalizovanou společnost a na konzum zaměřené mládí, počítám že se ještě do důchodu dožiju Argentiny v naších zeměpisných šířkách.
Ale mrzí mě to. Kdekterou pi..vinu lidi kupují, málokdo má účet za mobil pod 400 Kč, ale dát 400 kola za knížku, jejíž informační hodnota je pro začínající téměř nevyčíslitelná, no je mi to líto, že sis milé úterý dalo tu práci.
To není o sektářství, nebo tajném spolku, nebo zatajování informací. To je jen ta úcta k cizí práci a hodnotám.
Nic víc, nic míň. Ale jsem realista. Je mi jasný, že svým individualistickým blábolem nic nezměním, naopak, očekávám i nějakou spršku invektiv. A z toho je mi, milé úterý, kromě lítosti, i smutno.

JiMi
Čau moralisto.
Můžeš nám vysvětlit jaký je rozdíl mezi knihou o tepelných čerpadlech a ostatními knihami, které jsis zřejmě stahoval v sekci "Knihovna, aneb širší souvisloti" ?
Mě to připadá nastejno.
Nebo autorů beletrie si nevážíš kdešto autorů techniků ano?

cituji
(Dík, a klidně spomal, není čas toliko číst. Ženská totiž nějak nedokáže rozlišit, kdy jen tak sedím u komplu a brouzdám, nebo něco smolím nebo čtu. Pro ni pořád jen sedím u toho blbýho počítače. Takže se to musí dávkovat.
Si to stahuju na hromadu, čímž se jen zvětšuje další z balvanů, které mám před sebou. Ale jinak DOBRÝ.
JiMi )


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Stavba tepelného čerpadla, ing.Žeravík

Příspěvek od JiMi »

radegest píše:Čau moralisto.
Můžeš nám vysvětlit jaký je rozdíl
čekal jsem kdy to přijde. Ano, částčně jsi mě nachytal na hruškách.
Pro částečně ?
Issac Asimov je od r.1992 definitvně mrtev, což se o panu Žeravíkovi říct nedá.
Issac Asimov dostával za svou práci zaplaceno v okamžiku, kdy odevzdával rukopisy k edici. Veškeré další šíření už je následný kšeft někoho jiného, v čemž právě vidím ten rozdíl. Issac byl dobrý spisovatel, ale nikdo jej neošidil. Pan Žeravík není spisovatel a knihu vydává vlastním nákladem. Takže trošku rozdíl vidím.
Nezneužívám práci Asimova, ani originální knihu, ale někdo poškodil něčí práva už dřív, když tvoril ty překlady nebo opisy. Taky nemám vůbec jistotu, že stažený dokument odpovídá originálu jak obsahem (překlad) tak formou. Takže jediného, koho jsem oloupil, byl ten chudák překladatel, který to dává do oběhu. Ale nějaké README o copyrightu jsem tam nenašel (což možná ke své škodě tam pan Žeravík myslím nemá taky).
Navíc očekávám, že dílo Asimova už je dost profláklé časem, člověk by řekl, nemůže mít patent donekonečna.
Takže pár drobných rozdílů tu vidím, ale máš pravdu, jistá podoba tu je.
Ale co, invektivy jsem očekával, tak tady jsou.
Dobře mi tak. Nemám kázat.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Zpc.Elservis
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: úte 13 bře 2007 21:44
Bydliště: Plzeň

Stavba tepelného čerpadla, ing.Žeravík

Příspěvek od Zpc.Elservis »

Dobře mi tak. Nemám kázat.
Svatá pravda. Nepřemýšlej nad tím, že když jsi někomu ublížil jen málo tak se moc nestalo. Sice chápu, že když dám někomu pár facek je to lepší než mu rozpárat panděro, ale ubližovat nemá nikdo nikomu. A autorský práva se dědí. A netvrdím že jsem svatej v téhle oblasti. Nemůžeš se hájit mj. tím, že nemáš jistotu, že stažené dílo odpovídá originálu obsahem či formou, nebo že dílo je profláknuté časem. To je irelevantní. Tak by se hájily zástupy pirátů ale nikdo jim to nezdlábne.Znáš to heslo KDO JSI BEZ VINY... Já fakt neznám nikoho, kdo by byl v tomhle 100%, samozřejmě mimo těch, co nemají komp ani video či DVD, platí za televizi a kupují si noviny. Nic ve zlým, tvojí práce na foru si velice vážím a z tvého nasazení čerpám energii, když mám pocit že se mi na ramenou válí celá obézní zeměkoule. Přeju úspěch. AŤ se ti to točí.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pan Žeravík

Příspěvek od Ilem »

S panem Žeravíkem se znám osobně a málokoho si vážím tak, jako jeho. Nikdo si neumí představit, kolik práce mu dalo, sehnat všechny informace v době, kdy na dotazy u odborníků slyšel jen výsměch. Teď už je chytrý každý druhý, ale 90 procent jeho chytrosti začíná u pana Žeravíka. On je ten, kdo prolomil bariéru mezi odborníky a kutily. A za to mu právem patří odměna zprostředkovaná zakoupením knížky, jejíž informační hodnota mnohonásobně převyšuje její cenu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Pan Žeravík

Příspěvek od JiMi »

Ilem píše:S panem Žeravíkem se znám osobně a málokoho si vážím tak, jako jeho. Nikdo si neumí představit, kolik práce mu dalo, sehnat všechny informace v době, kdy na dotazy u odborníků slyšel jen výsměch. Teď už je chytrý každý druhý, ale 90 procent jeho chytrosti začíná u pana Žeravíka. On je ten, kdo prolomil bariéru mezi odborníky a kutily. A za to mu právem patří odměna zprostředkovaná zakoupením knížky, jejíž informační hodnota mnohonásobně převyšuje její cenu.
Tak nějak jsem to chtěl říct akorát s rozdílem, že se s panem Žeravíkem osobně neznám. Jinak všechno sedí.
Ale jak už jsem říkal, dobře mi tak. Mám si svý názory nechat pro sebe, že ? Tak by to mělo být.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
petr111

Re: Pan Žeravík

Příspěvek od petr111 »

Ilem píše:S panem Žeravíkem se znám osobně a málokoho si vážím tak, jako jeho. Nikdo si neumí představit, kolik práce mu dalo, sehnat všechny informace v době, kdy na dotazy u odborníků slyšel jen výsměch. Teď už je chytrý každý druhý, ale 90 procent jeho chytrosti začíná u pana Žeravíka. On je ten, kdo prolomil bariéru mezi odborníky a kutily. A za to mu právem patří odměna zprostředkovaná zakoupením knížky, jejíž informační hodnota mnohonásobně převyšuje její cenu.
Každá takové knížka je poklad......ještě bych připomněl pana Navrátila, jehož knížka sice nedosahuje takových kvalit, ale je rozhodně také inspirativní........
Po přečtení obou knih jsem dospěl k závěru, že tepelné čerpadlo, v tom úzkém pojetí - z 1 elektrické kW udělám 3 kW tepelné apod. - je zvrhlým produktem naší zvrhlé civilizace (co "vydojím" já z okolí - to v elektrárně chladičem pustí pryč do jiného okolí).....
Ale kotel si fakt může postavit každý.......to, co stojí u Cánkaře 50 tis. jsem schopen udělat daleko lépe za 8 tis. + práci, navíc jsem se při výrobě nauřil celkem obstojně svařovat (30 metrů vodotěsného sváru prověří), takže odečtu-li cenu základního svařovacího kursu......mám to zadarmo !!!!
Ono by to ško zobecnit, stojí to jen za zamyšlenou......technická civlizace vymyslela dělbu práce, aby se každý mohl profesionálně věnovat jedné věci pořádně........ale není současnost už někde trochu jinde ????
Svíčku v autě si umí vyměnit každý antitalent......onehdá jsem měnil žhavičky u motoru Renault 1,9 D......napřed jsem si musel koupit toraxové nástavce, abych povolil plastový kryt.....a potom koupit prodloužený nástavec č. 10 (takové blbé svíčky tam jsou), abych ty svíčky vůbec vyndal......no příště jsem měl zajet raději do servisu.......a o tom to je


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pan Žeravík

Příspěvek od Ilem »

petr111 píše: Každá takové knížka je poklad......ještě bych připomněl pana Navrátila, jehož knížka sice nedosahuje takových kvalit, ale je rozhodně také inspirativní........
Jenom doplnění. Pan Navrátil je tu mezi námi. Víc neprozradím.
I jemu patří můj veliký obdiv.


"Dum spiro spero"
Ciceron
kutil_sro

Příspěvek od kutil_sro »

je ta kniha este niekde k stiahnutiu?


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Stavba tepelného čerpadla, ing.Žeravík

Příspěvek od aNONym »

Zpc.Elservis píše:Znáš to heslo KDO JSI BEZ VINY...
Anebo taky: Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem (ale minimálně týden starým). ;)


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

kutil_sro píše:je ta kniha este niekde k stiahnutiu?
DC++ hledat::::tepelnecerpadlo.rar


O

OO

Příspěvek od O »

Kdo to smazal z Nahraj.cz.Opravdu tomu říkám fórum a pomoc lidem.
Uterý,nahraj to na rapishare,zde to vydrží.


Odpovědět

Zpět na „Dílna“