Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Magneticko-gravitační motor

Příspěvek od poota »

(aneb Karban se dočkal)
To ÁRÉS: mechanicky a způsobem uvažování se mi to líbí. Ovšem tak, jak to máš namalované jsou tam skutečně všechny ty problémy, o kterých se ostatní zmiňují, a ty se budou řešit dost obtížně.
Co takhle nechat mechanické uspořádání a zkusit princip trochu převrátit tím, že bys statorový magnet umístil tak někam kolem sedmé hodiny? A nasměrovat ho tak, aby na rotorový magnet působil převážně proti středu rotoru. Pokud by se Ti tím podařilo přesunout rotorový magnet ke středu, pak by kolem čtvrté hodiny na konce se sesunuvší magnety mohly(?) udržet rotor v chodu. Výhoda by byla v tom, že bys nemusel řešit přidržování a hlavně uvolňování magnetů v určitém okamžiku. Konečně, vyzkoušet můžeš obě varianty, mechanicky se příliš neliší, takže s chutí do toho - poota


peer jasenic
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: stř 03 říj 2007 7:21
Bydliště: Praha

Re: Magneticko-gravitační motor

Příspěvek od peer jasenic »

poota píše:(aneb Karban se dočkal)
To ÁRÉS: mechanicky a způsobem uvažování se mi to líbí. Ovšem tak, jak to máš namalované jsou tam skutečně všechny ty problémy, o kterých se ostatní zmiňují, a ty se budou řešit dost obtížně.
Co takhle nechat mechanické uspořádání a zkusit princip trochu převrátit tím, že bys statorový magnet umístil tak někam kolem sedmé hodiny? A nasměrovat ho tak, aby na rotorový magnet působil převážně proti středu rotoru. Pokud by se Ti tím podařilo přesunout rotorový magnet ke středu, pak by kolem čtvrté hodiny na konce se sesunuvší magnety mohly(?) udržet rotor v chodu. Výhoda by byla v tom, že bys nemusel řešit přidržování a hlavně uvolňování magnetů v určitém okamžiku. Konečně, vyzkoušet můžeš obě varianty, mechanicky se příliš neliší, takže s chutí do toho - poota
Něco velmi podobného jsem postavil před 12ti lety. Nepracovalo to, tím ale neřikám že je to nemožné.Tak jak je to nakreslené to ale pracovat nebude,mimo jiné proto, že magnety u středu jsou příliš blízko sebe.Když to ale člověk postaví a nevzdá to, přijdou nové nápady.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

ares

Příspěvek od martin11 »

..a což zkusit ramena na ose ve šroubovnici....a příslušný počet statorů ve šroubovnici.....ta rtuť je dobrý nápad....ale dost dobrý svinstvo....pozor na ni...!!!!....pokusy mimo domov....jak se ti bude doma vypřovat...byť jediná kapička.....!!!!!!!!!....zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Hg.

Příspěvek od pepe »

Martin11 z mojéj strany to bola len spomienka na jeden kyvadlový mechanizmus pouzívaný kedysi dávno vo velkých mechanických hodinových strojoch (orloje a kostolné hodiny) . S tými Hg parami z ,,kvapky" to nie je až také zlé . Pár tých ,,kvapiek" má doma každý z nás , kto používa neonové svietidlá . Vedz , že doposial som nepočul o nikom , kto by to kôli Hg parám z neonky ,,nerozchodil" , keď mu ,,strelila" doma . No presto všetko tá opatrnost je určite na mieste . Mimochodom , na slovensku je velmi ,,tvrdý §" za nepovolenú manipuláciu s týmto ,,jedom" . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
ÁRÉS

l

Příspěvek od ÁRÉS »

Ale vždyť ramena jsou v pohodě. Tohle to jsem zatím spích za půl hoďky. Tak uvídíme jelikož se nenechám tak snadno odradit. Vypadá to že to budu muset ještě předělat buď zkrátit nebo přidat další 4 ramena protože mi 1 cm scházel aby spadl další magnet.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: l

Příspěvek od gromit »

ÁRÉS píše:Ale vždyť ramena jsou v pohodě. Tohle to jsem zatím spích za půl hoďky. Tak uvídíme jelikož se nenechám tak snadno odradit. Vypadá to že to budu muset ještě předělat buď zkrátit nebo přidat další 4 ramena protože mi 1 cm scházel aby spadl další magnet.
Odradit se nenech v žádném případě - jestli tohle máš za půl hodiny, další ramena taky nebudou dlouho trvat - jen pozor na to kolik magnetů nakonec budeš muset "nadzvedávat" tím statorovým magnetem, aby mohl spadnout ten další...

fotky vypadají zajímavě - kde jsou ale magnety?

:good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
ÁRÉS

1

Příspěvek od ÁRÉS »

O magnety bych se nebál těch mám doma tak 112ks neodymu od každýho něco hranatý, kulatý, šišatý :-) . Tak jsem to tak nějak slepil dohromady a vypadá to že to trošku chce předělat snad to pojede, ale dneska se mi do dílny už nechce je tam zima :-( Aby magnety padali svisle jsem použil podložky slabě se knim magnet přitahuje a jak je svisle se už neudrží a spadne vypadá to nadějně.


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: l

Příspěvek od Elektro »

ÁRÉS píše:Ale vždyť ramena jsou v pohodě. Tohle to jsem zatím spích za půl hoďky. Tak uvídíme jelikož se nenechám tak snadno odradit. Vypadá to že to budu muset ještě předělat buď zkrátit nebo přidat další 4 ramena protože mi 1 cm scházel aby spadl další magnet.
Ja by som skúsil postrkovať aj magnet na 9 hodine, ale statorový magnet je potrebné zospodu odtieniť hrubším Fe plechom. A ak chceš hnaciu silu navyše tak aj ten magnet na 7 hodine.


patoj
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 10 úno 2009 7:57
Bydliště: teplice

Re: Gromit

Příspěvek od patoj »

čistě teoreticky: jaké by to bylo přesouvat v ramenech feromagnetickou kapalinu nebo prášek? A co odstředivá síla na přesouvající se magnety?


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

magnetická kapalina

Příspěvek od martin11 »

patoj píše:čistě teoreticky: jaké by to bylo přesouvat v ramenech feromagnetickou kapalinu nebo prášek? A co odstředivá síla na přesouvající se magnety?
....prosím upřesni....co je to feromagnetická kapalina nebo prášek.....děkuji martin11 :lol: p.s..alespoň teoreticky...


... věřím, že se " TO " povede ......
jelo
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 03 črc 2008 20:06
Bydliště: východ SR

Příspěvek od jelo »

kvapalinu v mag. motore už skúša istý Wang


http://peswiki.com/index.php/Directory: ... _Generator


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

mag motory

Příspěvek od martin11 »

http://pureenergysystems.com/os/MagneticMotors/

...nevím , jestli to tu už bylo..??...zajímavé a stojí za uvahu se podívat, jak na to jde konkurence.....martin11 :lol:



...a ještě něco...ale nemužu se na to dostat...neumím to....magnetický levitační motor...????...
http://www.patentstorm.us/patents/6933644/claims.html


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gromit »

Akord píše:Pokud nekdo udelá stroj, který prokazatelne dodá více energie, než do neho vleze, pak mu nekterý vlastní pomalubežný alternátor proste venuju, nebo udelám zdarma zakázkove jakýkoliv na takový výkon, jaký dá tento stroj.
to je solidní nabídka - nabízím výměnu za GHS mašinku ;)


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

nabídka - výměna

Příspěvek od martin11 »

Akord píše:Pokud nekdo udelá stroj, který prokazatelne dodá více energie, než do neho vleze, pak mu nekterý vlastní pomalubežný alternátor proste venuju, nebo udelám zdarma zakázkove jakýkoliv na takový výkon, jaký dá tento stroj.
...Zdravím Akord....děkuji za nabidku alternátoru k magnetickému pístovému motoru. Aby tvoje ztráty nebyly tak velké výměnou poskytnu kompletní dokumentaci k tomuto motoru, a to z duvodu, že tento motor nelze replikovat, ale ke každému typu magnetu musí mít vlastní konstrukci. Myslím , že i moje nabídka je více než solidní......martin 11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: nabídka - výměna

Příspěvek od Akord »

martin11 píše:... Aby tvoje ztráty nebyly tak velké výměnou poskytnu kompletní dokumentaci k tomuto motoru, a to z duvodu, že tento motor nelze replikovat, ale ke každému typu magnetu musí mít vlastní konstrukci. Myslím , že i moje nabídka je více než solidní......martin 11 :lol:
Myslím, že úspech by byl už treba 1mW, no a takový generátor moc drahý není :)


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“