Ukradená Elektřina

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Ukradená Elektřina

Příspěvek od NAVAR »

Ilem píše:Zkoušel. Funguje to stejně i bez té pyramidy. Jen to nesmíš zkoušet někde v pustém poli, kdde široko daleko nejsou žádná elektrická vedení ani vysílače.
Kdosi od energetiky mi říkal příhodu že chlapík co mu vedly dráty VN skoro nad chalupou si na půdě udělal "sběrač". A žil spokojeně do té doby než se s tím pochlubil v hospodě, pak ho zkásli za černý odběr.
Jinak odkaz zajímavý. A hlavně zřejmě další "kacíř" který se opovažuje motat cívky na měděné jádro, vždyť to přece nemůže fungovat :D Má moje sympatie :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Karban

Re: Elektřina z pyramidy - Flavio Thomas

Příspěvek od Karban »

NAVAR píše:...zřejmě další "kacíř" který se opovažuje motat cívky na měděné jádro, vždyť to přece nemůže fungovat :D Má moje sympatie :D
Hm.

Asi si pleteš pojmy s dojmy - jedna věc je jádro cívky třeba pro trafo nebo relé, druhá věc je omotání vodiče kvůli zachycení procházejícího signálu - tam je fuk, zda je vedení z mědi, hliníku či jiného materiálu.

8)


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Elektřina z pyramidy - Flavio Thomas

Příspěvek od NAVAR »

Karban píše:
NAVAR píše:...zřejmě další "kacíř" který se opovažuje motat cívky na měděné jádro, vždyť to přece nemůže fungovat :D Má moje sympatie :D
Hm.

Asi si pleteš pojmy s dojmy - jedna věc je jádro cívky třeba pro trafo nebo relé, druhá věc je omotání vodiče kvůli zachycení procházejícího signálu - tam je fuk, zda je vedení z mědi, hliníku či jiného materiálu.

8)
Myslel jsem to s nadhledem, trochou nadsázky a ironie.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

Re: Elektřina z pyramidy - Flavio Thomas

Příspěvek od jarop »

NAVAR píše: Kdosi od energetiky mi říkal příhodu že chlapík co mu vedly dráty VN skoro nad chalupou si na půdě udělal "sběrač". A žil spokojeně do té doby než se s tím pochlubil v hospodě, pak ho zkásli za černý odběr.
Niečo podobné bolo svojho času na elektrika.cz. Za socíku na pozemku alebo tesne vedľa neho chlapíkovi stál stožiar VN. A nešlo s tým hnúť. Tak namotal z vodiča špirálu pod drôtami vn. Aby to nebolo nápadné, ukryl ju pod zem. Avšak sused ho videl a udal ho. Nevedeli najprv za čo ho majú obviniť. Tak aspoň vyfasoval trest za krádež medeného drôtu, ktorý sa vraj vtedy nedal bežne zohnať.


Jaro
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Elektřina z pyramidy - Flavio Thomas

Příspěvek od Akord »

jarop píše:Tak namotal z vodiča špirálu pod drôtami vn. Aby to nebolo nápadné, ukryl ju pod zem.
To vyzerá, ako keď jeden ožran(udavač, čo mu to závidel) obviní iného ožrana(tlčhubu, čo motal špirálu a tvrdil, že na to svieti). Ak mal tak 1km dlhý pozemok, tak sa netreba čudovať ani závisti, ani množstvu medi.


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Elektřina z pyramidy - Flavio Thomas

Příspěvek od Pego »

Karban píše:
NAVAR píše:...zřejmě další "kacíř" který se opovažuje motat cívky na měděné jádro, vždyť to přece nemůže fungovat :D Má moje sympatie :D
Hm.

Asi si pleteš pojmy s dojmy - jedna věc je jádro cívky třeba pro trafo nebo relé, druhá věc je omotání vodiče kvůli zachycení procházejícího signálu - tam je fuk, zda je vedení z mědi, hliníku či jiného materiálu.

8)
Karbane Ty vaaaliiiiis! Tvoje karma je Tvyym stiinem.
Co nadrizeny, nechtej stale povolit test na brzde??? :roll:


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Elektřina z pyramidy - Flavio Thomas

Příspěvek od Pego »

Akord píše:
jarop píše:Tak namotal z vodiča špirálu pod drôtami vn. Aby to nebolo nápadné, ukryl ju pod zem.
To vyzerá, ako keď jeden ožran(udavač, čo mu to závidel) obviní iného ožrana(tlčhubu, čo motal špirálu a tvrdil, že na to svieti). Ak mal tak 1km dlhý pozemok, tak sa netreba čudovať ani závisti, ani množstvu medi.
hehe, Ty's zapomnel, ze min je nedky vic - mimchodem mam pozemek delsi nez 1 km - mas nejakej konretni navrh pro Ozrana??? 8)


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Čórka z distribuční sítě :D

Příspěvek od pdp7 »

Napadlo mě použít sekundár z mého "velkého" TC a připojit k němu kondenzátor 88uF jak jsem se dopočítal podle thomsonova vztahu pro 50Hz a umístit to pod dráty (asi 22kV) co pár metrů od baráku. Poleze z toho něco použitelnýho? :lol:

Buď tak laskav a přestaň zakládat nová paralelní vlákna. Příště Ti to už smáznu. SDK


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Ukradená Elektřina

Příspěvek od poota »

Jestli z toho poleze něco použitelnýho, tak je to normální a zcela legální odběr, tedy napojení do sítě a za něj jsi povinen distributorovi řádně platit - takže opravdu nevím, k čemu by ti to bylo?! Nebo chceš ušetřit ČEZu náklady za "dráty"?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Ukradená Elektřina

Příspěvek od lajos »

Nepoleze, ještě k tomu mezi cívku a kondenzátor bys musel dát usměrňovač, možná mV metrem paralelně ke kond. bys mohl indikovat elektrické pole.
To bylo u Českého Brodu kde je středovlný vysílač 1MW a stačilo nějaký metr drátu žárovička a uzemnit, je to ale zakázané (snižuje výkon vysílání) a tam bych teda nechtěl bydlet. U krátkovlnných vysílaček se zaručeně rodějí samé holky.


vědoš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 18 črc 2014 13:05
Bydliště: Jižní morava
Dostal: 1 poděkování

Získávaní energie ze vzduchu.

Příspěvek od vědoš »

Založil jsem toto vlákno proto protože mě zajímá názor ostatní a jestli se tomu také někdo věnuje.
Já získávám energi ze vzduchu tak že si udělám z diod můstkový usměrňovač. Tam kam se připojuje AC tak dám anténu a na druhý kontakt dám uzemění. A pak už stačí vzít voltmetr a připojit ho na zbylé dva kontaktky (+ a -). Mě nato svítí LEDka a rozjede to i kalkulačku.
Mě to dává 17,5V a 27µA.
Jen tak na okraj ,jsou tu lidi co experimentují se získáváním elektřiny z pyramid ?

Edit: ... přesunuto ... A(&F) ...


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Ukradená Elektřina

Příspěvek od lajos »

Anténa je trochu široký pojem-jak dlouhá a jak umístěna?


vědoš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 18 črc 2014 13:05
Bydliště: Jižní morava
Dostal: 1 poděkování

Re: Ukradená Elektřina

Příspěvek od vědoš »

Dlouhá byla 20metrů a vyskoko 10 metrů.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“