Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Aspartam

Příspěvek od Palo »

Nějaké povídání o aspartamu v příloze...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

ASPARTAM JE JED

Příspěvek od milda »

Jj, je to pěknej sajrajt.
Tak mě napadlo, co na to naši Mudrci? Rádi zakazují cukr, doporučují umělá sladidla, ale před aspartamem asi žádný nevaruje? ;) :devil: :evil:

Mimochodem stevie se dá u nás koupit v bylinkářských prodejnách sušená i drcená.

http://www.prodejbylin.cz/stevie_list_mlety/index.html


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ASPARTAM JE JED

Příspěvek od Palo »

Doktoři zakazují kouření (odpuzování cizopasníků), alkohol (desinfekce) - to je pro zdraví prospěšné a k tomu doporučují jedy. Jde jen o prachy. Čím kdo sežere víc jedů, tím lepší, páč bude potřebovat další jedy...

Ke Stevii - dají se sehnat rostlinky, sušená a i výtažek ze Stevie ve formě prášku. Mám teď asi 6 pixlí tohoto výtažku po 112 g, je to lehké, má to cca 200 ml, cena u mě 250 Kč za jednu. Vydá to asi za několik desetikilovek cukru. Je fakt, že se na to musí zvyknout. Prvně při pití chvilku nic a pak se to "ozve" ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Riga, mlíko, tvaroh

Příspěvek od Palo »

V úterý jsem se náhodou dostal s kutilem za Rigou a vzal si od ní mléko a tvaroh... Měl jsem obavy, co na to můj nezvyklý žaludek, ale bylo to naprosto v pohodě a mohl jsem toho vypít kolik chtěl. Lepší a kvalitnější mléko jsem nikdy nepil. Když si tak zavzpomínám, tak mléko, ze kterého by mě nebylo blbě (z většího množství) jsem snad pil naposledy za komunistů...

Mám teď na něho chuť a nemám, už je dopito...

A ještě jednu poznámku... Mám takové podezření, že by toto mléko mohlo být vhodné na púst... Zlikviduje hlad a dá se ho pít velké množství s tím, že z něho není blbě :D
Perfektní i třeba na zhubnutí ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: Riga, mlíko, tvaroh

Příspěvek od roughboy »

Ahoj Palo.
Tvaroh ani mlieko sa pri hubnutí nedoporučujú....majú vysoký obsah tukov (obzvlášt z domácej produkcie).
R.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Riga, mlíko, tvaroh

Příspěvek od Palo »

Přesně takovou hloupou reakci jsem čekal.

To mě fascinuje, na kolik lží jsi schopen skočit. Jak jsi přišel na to, že tuk z domácí produkce je nevhodný při hubnutí?

Klidně si zkus sám užívat pouze mléko a nic jiného. Ikdyž má tuků hromadu, nebudeš přibírat, naopak.

Osobních zkušeností málo a teorie mraky.

Lidi, přestaňte číst lži a šířit lži. Děkuji.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: Riga, mlíko, tvaroh

Příspěvek od roughboy »

Zaoberám sa stravnými jedálničkami aj pre športovcov už nejaký ten ročik (cca 12).......je to dostatočná prax?????????
pre teba asi nie. ty máš kolko rokov praxe v obore dietologia alebo niečo čo sa týka stravy...a pod.?????????????
takže si zisti nejaké súvislosti a potom skús niečo komentovat...........to čo píšeš tak URČITE nie je na chudnutie.......
R.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Riga, mlíko, tvaroh

Příspěvek od NAVAR »

Palo píše:... Mám takové podezření, že by toto mléko mohlo být vhodné na púst... Zlikviduje hlad a dá se ho pít velké množství s tím, že z něho není blbě :D
Perfektní i třeba na zhubnutí ;)
No na mléko bych byl velmi opatrný. Metabolismus zhruba do 3 let věku si s ním poradí. Pak už málo kdo, na to pozor. Zrovna před nedávnem jsem se bavil se sousedem co jeho známá má umělý vývod a to je docela mladá holka. Že prý pila hodně mléka. Trochu pak souseda překvapila moje reakce že se tomu vůbec nedivím.
Ne každý je na to stavěný.
Jestli mohu doporučit tak spíše kysané mléčné výrobky, protože to už mléko není, organissmus si s ním poradí a ba co ještě to prospívá trávení. Normální mléky vám ve střevech hnije a kvasí.
Toto je zkušenost nejenom má vlastní ale i od několika léčitelů.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: ASPARTAM JE JED

Příspěvek od NAVAR »

milda píše:Jj, je to pěknej sajrajt.
Tak mě napadlo, co na to naši Mudrci? Rádi zakazují cukr, doporučují umělá sladidla, ale před aspartamem asi žádný nevaruje? ;) :devil: :evil:

Mimochodem stevie se dá u nás koupit v bylinkářských prodejnách sušená i drcená.

http://www.prodejbylin.cz/stevie_list_mlety/index.html
Podle mne je to sajrajt jako hrom už kvůli tomu že ho cpou všude. Je to zkrátka byznys a už o tom psal i Gewo v článku Sladký vrah.
Z toho důvodu jsem přestal pít limonády, žvýkačky bez umělého sladidla prakticky neexistují. Nejlepší je se na to vykašlat, sladit medem či hroznovým cukrem a to ne příliš.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ASPARTAM JE JED

Příspěvek od 1220 »

Palo píše: Doktoři zakazují kouření (odpuzování cizopasníků), alkohol (desinfekce) - to je pro zdraví prospěšné a k tomu doporučují jedy. Jde jen o prachy. Čím kdo sežere víc jedů, tím lepší, páč bude potřebovat další jedy...
Ále Palo,
když už Ti to kouření prospívá, tak tam o prachy asi nejde ve formě spotřební daně AHA ?
Akohol vysušuje buňky - všímej - čím víc ho piješ tím chuť roste ..........
a ta daň je tam taky................

Z mléčných záležitostí lze doporučit pouze jogurt, a to vyrobený z mléka od kravičky , kterou si viděl na čem se pase.
Než jogurt např Dobrá máma, je už ale fakt nějaký pivo Svijany lepší ..........
Často nahrazují jogurty pudingem a čím to sladí neradno ani vědět :shock:
Opatruj se, ;)
K.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Riga, mlíko, tvaroh

Příspěvek od Palo »

roughboy píše:Zaoberám sa stravnými jedálničkami aj pre športovcov už nejaký ten ročik (cca 12).......je to dostatočná prax?????????
pre teba asi nie. ty máš kolko rokov praxe v obore dietologia alebo niečo čo sa týka stravy...a pod.?????????????
takže si zisti nejaké súvislosti a potom skús niečo komentovat...........to čo píšeš tak URČITE nie je na chudnutie.......
R.
A odčervuješ je? Pochybuju. To bys koukal, jak jim stoupne výkon po odčervení... Bude z Tebe dietolog, za kterým se pohrne většia spotrovců, protože bude mít výsledky. To, co děláš dělá každý druhý dietolog. Pořád máš co zlepšovat.

Tělo je podle dietologů mrtvola asi nebo co. Pořád vyhrožují tlusťochům, že jestli budou pořád žrát, tak nezhubnou, jen je zajímavé, že kolikrát ti tlustoši žerou míň než dietologové. Kde se dívám, tam vidím, jak všude nic nefunguje. Chyba bude asi někde jinde, než se povídá.

Se mi líbí, jak se každý ohání délkou praxe. Je to věc každého, jestli si vše, co je "běžně známé" ověří nebo ne.

Podle toho, co tvrdíš jsem pochopil, že díky tučnému jídlu člověk tlousne. Já "kynu" po rohlících, nikoliv po bůčku nebo mléku. Z toho usuzuji, že jsi nějak mimo.

Zajímalo by mě, jestli ses někdy zabýval tím, že když máš nějakýho tlusťocha, jestli je zavodněnej nebo zatučněnej. Strkals někdy tusťochovi kameru do řiti? Divil bys se, co bys tam našel... Červy a tuk. Žádné jídlo...

Údajně třetina američanů má červy v žaludku... Co pak musí mít ve střevech?
Řekl bych, že tito američané se stravují u mekáče...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Riga, mlíko, tvaroh

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:...že prý pila hodně mléka. Trochu pak souseda překvapila moje reakce že se tomu vůbec nedivím.
No, chybí informace jakého mléka... Kdyby pila ty sajrajty z kšeftu, nebo nějaký pochybný domácí, tak se taky nedivím...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ASPARTAM JE JED

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:...žvýkačky bez umělého sladidla prakticky neexistují. Nejlepší je se na to vykašlat, sladit medem či hroznovým cukrem a to ne příliš.
Žvejky bývají i s xylitolem a řekl bych, že jich není málo... Ty by měly být v pohodě... Nebo ne? ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Riga, mlíko, tvaroh

Příspěvek od Palo »

roughboy píše:...to čo píšeš tak URČITE nie je na chudnutie....... R.
Mléko ve své podstatě velice dobře nasytí organizmus, není potřeba prakticky vůbec jíst - není hlad. Doplnění minerálů a vitamínů může být vhodné. Pamatuji, jak mi sousedka povídala (stará a zdravá paní), že jediné co užívala bylo mléko, žádné jídlo. Pila dva litry mléka denně. Po nějaké době se dochtór zhrozil, jak schudla. Je to ale už nějaké to desetiletí...

Takto to bylo myšleno. Nemusíš mi tvrdit, jaký je to nesmysl, funguje to.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lena

mleko

Příspěvek od lena »

Mleko je jako strava velmi dobra, kdyz pisu strava tak je to strava a ne tekutina. ale musi se pit vzdy prevarene, staci 10 vterin a breberky jsou znicene, jinak se muze stat, ze nam skodi, nebot to belaji jenom viry ci paraziti co jsou v nem obsazene. Jiste nemusi byt kazde mleko timto infikovano, ale je toto dost casto. Potvrzuje to take dr.Clarkova ve sve knize.

Ja nekdy mam opravdu i potrebu si nalit jenom 1-2 sklenici mleka a k tomu si dat i kolac, chleba s maslem nebo jenom rohlik
a muzu potvrdit, ze mam pristi den velmi dobrou naladu, jako by se neco ve me rozzarilo :) :idea: ci rozsvitilo :D :idea: , je to vitamin b12, ktery
to dela a nejenom ten.

Nekde jsem cetla mleko pijou male deti do 3 let a pak ho maji pit starsi lide. Nebot potrebuji vitaminy, ktere jsou v mlece obsazeny. Ale sama to potvrzuji, ze ho obcas primo me telo vyzaduje a druhy den je to znat. Ale nemuzu ho pit denne, to na nej denne chut neni. Take je nutne pit mleko na prazdny zaludek a ne treba po jidle, pote je to pro nase zazivani teztejc stravitelne.

Preji vsem dalsi hezke povidani o mlece :P :idea:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“