Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: hřebíček

Příspěvek od NAVAR »

Tím se lecos vysvětluje. Možná i ten hřebíček v těle je odpuzuje. Něco k tématu. Jo a ten první recept funguje i na klíšťata.

Babské rady - několik rad jak se před komáry chránily naše babičky.

Recept na domácí repelent: sáček rozmarýnu přelijeme litrem horké vody. Louhujeme až do úplného vychladnutí, přidáme lžíci vinného octa, přelejeme do rozstřikovače a aplikujeme na tělo či oděv. Takto vyrobený repelent uchováváme v ledničce.

Polský recept: květ karafiátu dáte do termosky a zalijete vařící vodou. Necháte 24 hodin louhovat, pak zcedíte a můžete používat jako repelent.

Francovkový nálev: do jednoho decilitru francovky dáte lžičku hřebíčku, skleničku uzavřete a necháte týden louhovat. Po týdnu lze používat jako repelent....

Podle vědců je proti larvám i samotným komárů účinnější skořice než repelenty. Výtažek z kůry skořicovníku zabíjí komáry prý dokonce efektivněji, než nejběžnější účinná složka repelentů DEET. To samé prý lze říci o mátě.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
lena

repelent

Příspěvek od lena »

a jak se pouziva skorice? skorici mam rada a voni hezky, snad nechat vyluhovat v nejakem oleji, jojoba, mandlovy a pote se tim namazat?

jinak ty dalsi druhy repelentu jsou zajimave, vyzkousim si to nekdy, nebot kdyz vlezu do lesa tak ta havet (klistaci) na me okamzite leze. Ale mozna po me likvidaci parazitu co mam za sebou se snad toho zbavim ci jsem se zbavila. Ale je lepsi si to
jeste overit.

Jinak kousu 4x denne 3 hrebicky a hezky to v puse pali. Takze si myslim, ze to vymlati i parazity z hlavy, kde je toho asi vice, jak
si myslime. Dnes jsem zrovna mela pocit jako bych mela v jednom miste (kolem oci ci za ocima i pod celem) zcela prazdno, takova zvlastni palivost, asi to tam neco konecne vyzralo.

Budu pokracovat na kazdy pad dale, brani tobolek hrebicku, ale i kousanim, nebot kdyz to dobre vydesinfikuje pusu, tak
to urcite take neco udela ci vyhoji, vymlati, zlikviduje.

Uz nekolikrat jsem cetla dle TCM, ze pod zubama je toho az az, jsou to hnizda zarodku ci informaci ruznych bakterii, viru atd.

;)


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: hřebíček

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:Tím se lecos vysvětluje. Možná i ten hřebíček v těle je odpuzuje.
Přesně tak to je. Hřebíček odpuzuje komáry - tedy navíc ;)

Párkrát už jsem slyšel komára, jak kolem mě prolítnul a zmizel :lol: Samozřejmě to bylo při hřebíčkové kůře ;) Jak jsem přestal, dostal jsem zase ťafku ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: repelent

Příspěvek od Palo »

lena píše:...skorice?... ...kousu 4x denne 3 hrebicky a hezky to v puse pali. Takze si myslim, ze to vymlati i parazity z hlavy... ...budu pokracovat na kazdy pad dale, brani tobolek hrebicku, ale i kousanim, nebot kdyz to dobre vydesinfikuje pusu...
...nekolikrat jsem cetla dle TCM, ze pod zubama je toho az az, jsou to hnizda zarodku ci informaci ruznych bakterii, viru atd.
Se skořicí jsem moc pokusů nedělal. Co vím, tak klasická skořice z obchodu není až tak dobrá. Co jsem byl u nás v Brně u Sindibáda, tak mi paní říkala, že mají chuťově lepší skořici než v obchodě. Nebyla mi schopná říct, jaký mají druh, ani odkud se to vozí. V každé případě naše obchody zásobují velmi často nesmyslnými odnožemi bylin, které nefungují oproti jiným odnožím, o kterých se bavíme, že fungují...

Kousání hřebíčku bych nepovažoval za moc efektivní, při vyšších dávkách se stejně dostanou do pusy. V puse je samozřejmě hromada svinstva, dávný recept tvrdí, že to pochytá olej, který prošploucháme několik minut v puse a pak vyplivneme. Prý to funguje.

Jedno balení hřebíčku o hmotnosti 20 g vydá asi na 36 tobolek. Zkus si spočítat, kolik bys musela pochroupat hřebíčku, abys dosáhla alespoň těch 9 tobolek plných hřebíčku ;) Řekl bych, že do jedné kapsle se vejde kolem 5 namletých hřebíčků...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: repelent

Příspěvek od NAVAR »

Tuším že nejlepší je Celjonská skořice a prodává jí třeba grešík http://www.gresik.cz
Skořici dávám do bezinkového likéru. Šla by samozřejmě i luhovat v lihu, raději min.60% aby se rozpustily silice.
I v oleji by to šlo, přes vodní lázeň nejlépe.

Skořice musí být druh Cinnamomum cassia.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
lena

skorice

Příspěvek od lena »

Lihovani to muze fungovat ci urcite, pokud chceme tekutinu zbavit alkoholu, nebot ne kazdy toto muze, je dobre
vyluh ve vodni horke lazni nechat vyprchat a zustane jenom cisty vyluh skorice a vody. Jenom je otazka jestli je
take odolny proti kazeni, ale asi ano. Cetla jsem tento zpusob nekde, jak se vyrabi tinktury, ale jeste nevyzkousela, ale mam to v planu.

Co dobre pomaha proti hmyzu ci aby na nas nelitali moc mouchy, komari aj.

Staci jist denne na lacno par seminek fenyklu a to opravdu poctive kazdy den, telo pote nepoti latky, ktere pritahuji
obtizny hmyz. Uz jsem to zkousela a fungovalo to, jenom jsem zapomnetliva, takze je nutne dodrzovat toto denne.

Ma to dvoji efekt, cisti to poctive zazivani ci sliznici, streva a pusobi blahodarne na cely organismus. Take dostaneme velmi krasnou svezi barvu pleti. Takze zabijime dve veci jednou ranou. A co je dobre, velmi levne a jednoduche.

:P


Riga
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: sob 22 srp 2009 20:21
Bydliště: Prostějovsko

hřebíček

Příspěvek od Riga »

Lidi,jsem vám všem moc vděčná za vaše rady.Dnes jsem dala koníkům trocgu namletého hřebíčku.Tvářili se divně,moc se jím do toho nechtělo.Doufám,že to sežerou.Sama jsem zvědavá,jak to dopadne.Letnívyrážka je celosvětový problém.Když to zabírá u lidí,snad to zabere i u zvířat.Všechny recepty jsem si opsala a uložila do chytré knížky.Budu zde informovat,co a jak zabírá.Nejraději mám tyto Babské rady.Ještě jednou dík!


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: hřebíček

Příspěvek od Palo »

Určitě pak napiš, jak to dopadlo ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: Hřebíček

Příspěvek od muflon »

Palo píše:Na jednom z posledních měření na Salvii u paní Bláhové vyšlo najevo, že hřebíček namletý v tobolkách o dávkách postupně navyšovaných až k 10 či vyjímečně 15 tobolkám užitých zároveň, dokáže zlikvidovat více cizopasníků než Praziquantel i Albendazol. Dokonce sáhne i po svalovci, který je prakticky nemožné za pomocí Praziquantelu, Albendazolu, Zapperem i jinými pokusy zlikvidovat....
Palo, alergie mi jak se zda po letech odezněla diky mms...Muzes napsat(nebo i vy ostatní co s tim mate zkusenost!!),
jak přesněji je nejefektivnější hřebíček brát podle posledních zkušeností?

Takže navyšovat pomalu jako u mms, po 1tobolce "00", berete to NALACNO ??
Jak dlouho je asi tak nutne to brat aby vysledky byly nejlepsi?---dokud se nedostanu na těch 10(15) ? A jak dlouho setrvat na těch 10-ti ?

Pro srovnání klasik Jarda Z. ohledně hřebíčku uvádí:
...používat hřebíček do jídla není zrovna ideální a pochybuji, že by vám to chutnalo. To je důvod pro jeho užívání v tobolkách a používají se v tomto případě tobolky velikosti 00.
Náhodné užívání rozhodně vhodné není a je nutné dodržovat přesné dávkování. Dá se užívat v kapslích podle přesného rozpisu, ale ne náhodná množství podle úvahy. Funguje i samotný, kombinace s pelyňkem není nutná.
V mixéru rozdrtit na prášek, naplnit tobolky velikosti 00 a po základním dávkování, které trvá deset dní, se aplikují jednou týdně 3 x 3 tobolky. Prakticky se takto dá i začít a toto dávkování používat stále.
(jako PRAVIDELNÁ ANTIPARAZITALNI PREVENTIVNÍ KŮRA... :lol: ...případně doplněná občas pálivými paprikami nebo pelyňkem...)


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Hřebíček

Příspěvek od Batles »

Ano, potvrzuji vyléčení 25 let přetrvávající těžkou alergii na kdeco u syna, celé desetiletí si musel stříkat sprey a po léčbě pomocí MMS1 a MMS3 si od dubna do teď nemusí stříkat. To je fantastické.
Moc se mi taky líbí Palova protiparazitická kůra, chci ji vyzkoušet, za nějaký ten den si u něj objednám.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hřebíček

Příspěvek od Palo »

muflon píše:Palo, alergie mi jak se zda po letech odezněla diky mms...Muzes napsat(nebo i vy ostatní co s tim mate zkusenost!!),
jak přesněji je nejefektivnější hřebíček brát podle posledních zkušeností?

Takže navyšovat pomalu jako u mms, po 1tobolce "00", berete to NALACNO ??
Jak dlouho je asi tak nutne to brat aby vysledky byly nejlepsi?---dokud se nedostanu na těch 10(15) ? A jak dlouho setrvat na těch 10-ti ?

Pro srovnání klasik Jarda Z. ohledně hřebíčku...
Na vše používám tobolky "0". Doporučuji užívání jednou denně, protiparazitickou kůru bych nyní poupravil na kůru bez Praziquantelu a Albendazolu. Praziquantel a Albendazol můžete užívat jak chcete, ale pořád se nezbavíte například Svalovce.

Ve své podstatě stačí užívat hřebíček od jednoho postupně do deseti a těchto deset užívat tři dny po sobě, stále jednou denně.
Samozřejmě se může vyskytnout herxka, v tom případě okamžitě hřebíček vysadit, je to podobné jako u MMS.

Doporučuji při hřebíčku dodávání dostatku HCl, v jakékoliv podobě, upřednostňuji Betain HCL, max. 4 tablety 600 mg při hřebíčku (při těch 10 ks).

Hřebíček začne dělat divy při hranici 7 tobolek užitých zároveň. Zřejmě tehdy dochází k likvidaci velkých cizopasníků. Hodně uživatelů užívajících 5 tobolek, byť i dvakrát denně, nespozorovali kloudné výsledky.

Nejčastější reakcí bývají svědivé fleky po těle, tehdy se radujte, že jste nad těmi sviněmi vyhráli ;) Kdo nepocítil kloudné změny, nechť pokračuje na 15 tobolek ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Riga
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: sob 22 srp 2009 20:21
Bydliště: Prostějovsko

hřebíček

Příspěvek od Riga »

Já jsem hřebíček pomlela na mlýnku na mák!A šlo to výborně.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: Hřebíček

Příspěvek od muflon »

Palo píše: Ve své podstatě stačí užívat hřebíček od jednoho postupně do deseti a těchto deset užívat tři dny po sobě, stále jednou denně.
Samozřejmě se může vyskytnout herxka, v tom případě okamžitě hřebíček vysadit, je to podobné jako u MMS.

Doporučuji při hřebíčku dodávání dostatku HCl, v jakékoliv podobě, upřednostňuji Betain HCL, max. 4 tablety 600 mg při hřebíčku (při těch 10 ks).

...Kdo nepocítil kloudné změny, nechť pokračuje na 15 tobolek ;)
Dík. za vyčíslení, včetně Betainu... :)

Pokud by byla Herxka na nějakém počtu kapslí, jakmile odezní nevolnost pokračovat na stejné úrovni kde sem přestal nebo raději o jednu či více kapslí méně a zas po jedné kapsli šplhat nahoru kam až to půjde...?

Nikdo zatím nepíšete zda to berete před jídlem nebo po jídle...nebo je to možná jedno...ale stejně mne to zajímá...


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hřebíček

Příspěvek od Palo »

Herxka přichází velmi zákeřně, oproti MMS je to někdy hodně velká síla. Už i u dvou tobolek došlo v jednom případě k tak silné reakci, že uživatel pomalu odmítl pokračovat dále. Tu vyvstává otázka, zda neužívat hřebíček dokonce obden, alespoň ze začátku a třeba i navyšovat opatrně.

Na kolika tobolkách pokračovat by měl uživatel sám odhadnout, podle síly herxky. Pokud byla malá - dám stejně, pokud byla velká, dám několikrát po sobě menší množství a pak jedu o něco zase výš...

Pokud je u uživatele něco jako alergie na hřebíček, tak u jedné osoby (odsud z fóra) pomohlo užívání PMS1, následně alergie na hřebíček zmizela.

Moje mamka zjistila, že je lepší hřebíček užívat na lačný žaludek, prý je to z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu snesitelnější. Záleží na každém.
Když jsem vzal 15 tobolek zároveň, tak jsem v žaludku nic necítil, po nějaké době takovou snesitelnou hřebíčkovou chuť - možná pachuť - v ústech - jak pro koho ;) Tato chuť následně odezněla. Sám to neberu ihned po jídle, jednoduše kdykoliv jindy.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Marteen
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: pát 14 zář 2007 19:42

kde je pravda?

Příspěvek od Marteen »

Črevné parazity chránia pred alergiami - Pravda.sk

http://zdravie.pravda.sk/crevne-parazit ... preven_p05

:lol:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“