EFT manuál (technika citové svobody)

Léčebné postupy.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od sano »

Máte niekdo skúsenosti s metódou EFT?
na tejto stránke môžete si stiahnúť kompletný manuál eft zdarma.

http://www.eft.cz/index.php?option=com_ ... &Itemid=59

http://www.eft.sk/eft_manual.pdf
http://www.eft-ahc.cz/vyresene-pripady/cz/31/


krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: EFT manuál

Příspěvek od krovak »

sano píše:Máte niekdo skúsenosti s metódou EFT?
na tejto stránke môžete si stiahnúť kompletný manuál eft zdarma.

http://www.eft.cz/index.php?option=com_ ... &Itemid=59

http://www.eft.sk/eft_manual.pdf
http://www.eft-ahc.cz/vyresene-pripady/cz/31/
nuz pred casom som si kupil knizku na tuto temu. Na ostro (na niekom inom) to odskusane nemam, ale ja ked som sa skusal "nahodne" (teda na nahodne vybrany bod z moznych) poklepavat robilo to celkom divy.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: EFT manuál

Příspěvek od hanka »

krovak píše:.... ale ja ked som sa skusal "nahodne" (teda na nahodne vybrany bod z moznych) poklepavat robilo to celkom divy.
Ahoj krovaku,

mohl bys to, prosím, trochu upřesnit - který z těch bodů jsi náhodně vybral a na jakou potíž? Prostě to popiš podrobněji - jako proč jsi si vybral právě ten "náhodný" bod, jak jsi postupoval a kolikrát, a jak jsi poznal, že to zabralo? Tvoje zkušenost s EFT nás zajímá.

Zdravím, Hanka. :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: EFT manuál

Příspěvek od krovak »

hanka píše:
krovak píše:.... ale ja ked som sa skusal "nahodne" (teda na nahodne vybrany bod z moznych) poklepavat robilo to celkom divy.
Ahoj krovaku,

mohl bys to, prosím, trochu upřesnit - který z těch bodů jsi náhodně vybral a na jakou potíž? Prostě to popiš podrobněji - jako proč jsi si vybral právě ten "náhodný" bod, jak jsi postupoval a kolikrát, a jak jsi poznal, že to zabralo? Tvoje zkušenost s EFT nás zajímá.

Zdravím, Hanka. :lol:
nuz uprimne povedane iba som "skusal", teda skusil som si vybavit par neprijemnych zazitkov z detstva a klopkal som si, ak si spravne pamatam, na bod na oboci pri nose. ("nahodny" bod to bol hlavne preto, ze som nedocital cely postup) klopkal som viac krat ako sa uvadza v navode. A zabralo to v tom zmysle, ze ako som sa dokazal dostat do "vytoceneho" stavu, tak som sa upokojil. Realne terapeuticke skusenosti zatial nemam, ale podla tohoto to nevyzera zle.


Andromeda
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: úte 21 zář 2010 13:12

EFT manuál

Příspěvek od Andromeda »

Ahoj Sano,

nevím, jestli je toto téma pro Tebe stále ještě aktuální, každopádně praktikování EET (EFT) sám na sobě bych moc nedoporučovala. Já sama jsem si díky nim vyřešila spoustu věcí a podstatně se mi změnil život...k lepšímu samozřejmě :D Dnes sama také tyto terapie provádím, tak kdyby Tě to zaujalo, tak se určitě ozvi :D


sanov
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 06 zář 2010 17:10
Dostal: 1 poděkování

EFT

Příspěvek od sanov »

Priateľova manželka mala panický strach z pavúkov. Po tom čo s ňou manžel prešiel celú procedúru / asi 4 min/ strach prešiel.
Priateľ mal strach z krachu v podnikaní. Prešiel procedúru raz, strach bol stále, tak to skúsil ešte raz, ale sústreďoval sa pri konfirmáciách, potvrdeniach na svoj strach. Tentoraz strach prešiel. Asi 6 min.


Nemôžeme robiť veľké veci. Môžeme robiť iba malé veci s veľkou láskou. Matka Tereza
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: EFT manuál

Příspěvek od hanka »

Andromeda píše:Ahoj Sano,

nevím, jestli je toto téma pro Tebe stále ještě aktuální, každopádně praktikování EET (EFT) sám na sobě bych moc nedoporučovala. Já sama jsem si díky nim vyřešila spoustu věcí a podstatně se mi změnil život...k lepšímu samozřejmě :D Dnes sama také tyto terapie provádím, tak kdyby Tě to zaujalo, tak se určitě ozvi :D
Proč nedoporučuješ praktikování EFT sám na sobě? Nevidím v tom žádný problém. Já jsem si pomocí EFT zastavila probíhající záchvat arytmie a od té doby se mi EFT osvědčilo i na další věci - vřele doporučuji praktikování sám na sobě, jediné, co se může stát je, že nezaúčinkuje. Neměla by jsi strašit lidi, EFT je k nezaplacení pro samopomoc. Naopak, jestli tyto terapie sama provádíš, poraď, jak to dělat aby EFT účinkovalo, určitě to bude zajímat spoustu dalších lidí :D.
Naposledy upravil(a) hanka dne úte 21 zář 2010 21:02, celkem upraveno 2 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Andromeda
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: úte 21 zář 2010 13:12

EFT manuál

Příspěvek od Andromeda »

Ahoj Hani,

je skvělé, že se Ti to tak osvědčilo, je to skvělá zpráva. Metoda, o které mluvím, má malinko jiné označení, a to EET (Emoční energetická terapie) a jde v podstatě o řešení "problémů" (bloků) pomocí energie. Pomocí dost hlubokého uvolnění se dostaneš do stavu, kdy je Tvé podvědomí propojené s vědomím a řešíš si např. pomocí regrese "problém", který Tě trápí (zdravotní, psychický, vztahy apod.). Jde o to, že si doslova "prožíváš" situaci, ve které Tvůj problém vznikl a který byl následně přenesen do Tvého současného života, protože sis ho zatím nevyřešila. Prožívání konkrétní situace většinou nebývá úplně snadné, protože je spojena s emocemi, které Tě naplno obklopují a právě v tomto momentě je nesmírně důležité, aby s Tebou byl někdo, kdo zůstává v realitě, aby Tě bezpečně vrátil zpět, až si tuto sitauci vyřešíš a zjistíš, proč k ní vůbec došlo, aby se již neopakovala v Tvém současném životě. Mluvím z vlastní zkušenosti, kdy jsem několik těchto terapií absolvovala a nedokázala jsem si představit, že bych "v tom" byla sama. Byla jsem totiž schopná vnímat jen svého "průvodce", ale okolí pro mě jinak neexistovalo. Patrně se jedná o mnohem hlubší stav, než o jakém mluvíš, každopádně mi na vyřešení mého "problému" stačilo jedno sezení.
Určitě se z mé strany nejedná o nějaké obohacení, mám hodně dobré zaměstnání, díky kterému nedostatkem rozhodně netrpím, ale spíš mi jde o to, že od té doby, kdy jsem s tímto přišla do styku, se mi neskutečně změnil život a přála bych každému, aby každý den zažíval takové množství štěstí, lásky a hojnosti, jako já :o) Měj se krásně :o)


Andromeda
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: úte 21 zář 2010 13:12

EET

Příspěvek od Andromeda »

Ahoj Hani,

také Tě ráda poznávám a jsem ráda, že jsme si to ujasnily :lol: Vím, že když ode mě někdo bude chtít pomoct, sám si mě najde a sám ke mně přijde a já mu moc ráda pomůžu :lol: Spíš jsem chtěla upozornit na další možnosti a podělit se o vlastní zkušenosti, protože jak sama říkáš, moc lidí o tomto tématu zatím neví.
Ano, máš pravdu v tom, že když si procházíš emocemi, je dobré u sebe někoho mít, protože jsi jednak dost hluboko ve svém podvědomí a zároveň je potřeba si emocemi projít, prožít si je, ale zároveň po uvědomění si příčiny problému z toho stavu zase odejít.
Stav, ve kterém se během terapie nacházíš, je podobný hypnóze (i když já toto přirovnání nerada používám, protože mám takový ten mylně vžitý podvědomý pocit, že při hypnóze o sobě člověk neví a terapeut si s ním může dělat, co chce - to je z těch filmů :lol: - dnes vím, že je to naprostý nesmysl, ale raději používám vysvětlení, že člověk je ve stavu, kdy je vědomí zcela propojené s podvědomím). Při tom je rozhodně lepší, když s Tebou někdo je. Navíc Tě totiž snáze dostane do uvolněného stavu, který potřebuješ.
S uvědoměním si emocí to opravdu někdy bývá složitější, v tom s Tebou naprosto souhlasím. Proto se například nedoporučuje, aby emoční energetickou terapii (EET) podstupoval člověk, který pravidelně užívá antidepresiva. Ty totiž způsobí určitý "blok". Člověk se sice ve svém podvědomí dostane k jádru problému, který jeho špatný psychický stav způsobil, ale není schopen s ním cokoli udělat a to hlavně proto, že antidepresiva v něm zablokují emoce, které jsou nesmírně nápomocné k tomu, aby si znovu tu nepříjemnou situaci z minulosti prožil a zároveň ji také v sobě vyřešil. Je to pak velice vysilující jak pro terapeuta, tak pro toho konkrétního jedince a bohužel se tím pádem ani nedostaví žádné výrazné zlepšení.
Samozřejmě, že každý má svobodnou volbu se rozhodnout pro antidepresiva, či jinou cestu, to záleží zcela na každém, důležité je, aby se cítil dobře :)

Přeji krásný den,

Andromeda


sanov
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 06 zář 2010 17:10
Dostal: 1 poděkování

ANDROMEDE

Příspěvek od sanov »

Ahoj, prosím mohla by si založiť samostatné vlákno na EET?
Trochu to tu plevelíš s EET.
Bol by som rád, keby sa tu písali skúsenosti s EFT. Práve preto že s jej pomocou si môže človek pomôcť aj sám.

dík,

sano


Nemôžeme robiť veľké veci. Môžeme robiť iba malé veci s veľkou láskou. Matka Tereza
Andromeda
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: úte 21 zář 2010 13:12

EFT - manuál

Příspěvek od Andromeda »

Samozřejmě, to není problém :D


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

pro abula

Příspěvek od hanka »

Bohužel, ukázalo se, že tohle vlákno mělo někomu posloužit jako reklama... Metoda EFT je ale natolik prospěšná, že by byla věčná škoda ji zahrabat kvůli jednomu člověku.

K dodání tohoto odkazu mě přiměl případ abula, který přispívá do vlákna o léčitelích.... Abule, neztrácej naději, podívej na toho pána po úraze:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

re

Příspěvek od Mo »

Hanko ;) +1 :good:
veľmi ma to zaujalo, už aj som na stránke, ktorú tu uverejnil sano a študujem, abulovi by som to určite odporúčala, nemá čo stratiť, bolo by veľmi zaujímavé sledovať tu na fóre, či sa mu podarí pomocou EFT postaviť na nohy, čo na to vravíš, Abul??


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: re

Příspěvek od hanka »

Mo píše: ..veľmi ma to zaujalo, už aj som na stránke, ktorú tu uverejnil sano a študujem...
...abul zatím "neslyší"...Mo, až budeš EFT praktikovat, doufám, že dáš vědět, jak to jde ;)
Ahoj :lol: , Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

re

Příspěvek od Mo »

Ahoj Hani :D
jasné, že dám vedieť, nateraz som si stiahla manuál a študujem ho, pomaličky ale predsa, no a chcem si dohodnúť stretnutie s jednou pani z Brna, odporučila mi ju pani Silvia(z Prahy), no a potom by som šla asi aj na jednodňový kurz v Brne, je 19.3. vraj, čo mi teda písala už tá moja pani Iva z Brna, a začnem s praktizovaním,
mám toho teraz dosť na študovanie, tak neviem, čo skôr, Sinelnikova, Germánsku novú medicínu, a veru aj knihu o Silvovej metóde (alebo aká to je - si obnovila ten odkaz naň tu) mám doma, tak mám toho asi na rok na štúdium, ešte by som chcela to tai či nejako poštudovať, okrem cvičenia, ale nestíham, tak zatiaľ len cvičím ;)
a teda, hlavne na všetko potrebujem svoj čas, aby to nebolo hrrr brrr, tak začnem týmto EFT, potom pôjdem asi aj na základný kurz GNM, a potom dočítam toho Sinelnikova a Silvovu metótu, vravím, akurát tak na rok :) ale veď to je pre mňa radosť, celkom sa teším ;)
pekný dník :D


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“