Železo - Základní fakta

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Železo - základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jsou v podstatě pro mne šokující a nebýt Jardy Zajíčka, který si nedal pokoj :D až jsem do toho zašťoural, žil bych nadále ve tmách, :bhead: takže děkuji. :lol:

Tady je příloha "Železné Zdraví" a jak je to vlastně s nedostatkem železa v dietě a tělu, s chudokrevností a jinými nemocemi.

"S brocolli přechodnou invaliditou k předčasné smrti." :evil:

S laskavým pozdravem, Slávek. :smoke:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Železo - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar,

před několika měsíci jsem opět začal svářet, brousit a vůbec bušit do železa za účelem momentálního způsobu obživy. Nějaké dva měsíce později jsem se začal cpát rajčaty a vysokými dávkami vitamínu C. Pořád jsem pokračoval se svými injekcemi HCl, síranů a dolomitů a stejně tak s doplňováním hořčíku, jódu, dolomitů a síranů ústně. Po asi týdnu na rajčatech s Céčkem to vypadalo poněkud dobře a přestávaly mne jaksi otravovat nohy se svým škubáním. Po asi deseti dnech na mne náhle přišlo cosi jako začínající chřipka, což se nemělo stát, ale injekce HCl to v podstatě okamžitě vyřešila. O den později jsem vlezl do postele v 10, ale nějak mi nebylo moc do spaní a omdlévat jsem začal až kolem 11. Jenže to mi nebylo přáno.

Pár vteřin po sobě mne chytila křeč do levého a hned potom do pravého stehna, do čtyřhlavých, ale ne do celých, jak lana od pr..le ke kolenům a to tak děsná, že jsem se jenom „modlil“, aby neprdly. Po tomto probuzení jsem si poněkud zauvažoval, zatímco to pozvolna utuchalo a dal si to vše dohromady a vylezlo mi, že bych se měl důkladněji podívat na zoubky přebytkům železa v těle. Z toho, co jsem si početl jsem udělal výtah a překlad ze dvou článků, které se nejen pozvrzují, ale i doplňují a které mi potvrdily, že jsem se nejspíše trefil do černého. Hodně se také doplňují s notickami Dr. Guye a Beszeditze z vlákna HCl - Základní fakta a mnoha střípků, které jsem pozbíral tak nějak bar kde.

Nemám moc času, ale tohle je něco, co by snad mohlo dost lidem otevřít oči. Nechtěl jsem se s touhle mojí zkušeností chlubit, dokud jsem k tomu neměl co nabídnout. Samozřejmě jsem praštil s dolomity a s rajčaty stejně jako s Céčkem, i když to Céčko je v tom samo o sobě nevinně. Od té doby se pomalu lepším a až si vyřeším nějaké to pravidelné krvácení, či jinou metodu na zbavování se železa, asi se zase něco podstatného dozvím.

Tady to je v příloze, ahoj, Slávek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
hunter
Starší člen
Příspěvky: 177
Registrován: pon 01 srp 2011 19:53

Re:Železo - Základní fakta

Příspěvek od hunter »

Tvoj organizmus má evidentne problém v hospodárení s draslíkom . Hunter


IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

...

Příspěvek od IU »

zbavování se železa? jeee, tak to mě poučte. Jsem vegetariánka už přes 20 let a nedávno mi někdo řekl, že jestli se nezačnu cpát železem v tabletkách, doplatím na to. ale mě teda nic není :)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: ...

Příspěvek od poota »

IU píše:.. Jsem vegetariánka už přes 20 let a nedávno mi někdo řekl, že jestli se nezačnu cpát železem v tabletkách, doplatím na to. ale mě teda nic není :)
Je dobré posuzovat informace i podle důvěryhodnosti zdroje. Zkus se dotyčného "někoho" dopodrobna vyptat, proč by ses měla "cpát železem v tabletkách", k čemu je to dobré a proč je to nutné a také jak a čím bys měla doplatit na to, když to nebudeš dělat. Zapiš si jeho argumenty a potom je konfrontuj se Slávkovými překlady.
Ono už Ti z toho něco vyjde.
Osobně dávám přednost názorům, které se liší od názorů většinou obecně přijímaných. Na něco opravdu nového zpravidla přijde napřed jenom jeden člověk - že by něco nového objevila najednou celá většina mi připadá nemožné. :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: ...

Příspěvek od IU »

poota píše: Zkus se dotyčného "někoho" dopodrobna vyptat, proč by ses měla "cpát železem v tabletkách", k čemu je to dobré a proč je to nutné a také jak a čím bys měla doplatit na to, když to nebudeš dělat. Zapiš si jeho argumenty a potom je konfrontuj se Slávkovými překlady.
Ještě jsem s tím člověkem nemluvila, ale moje vlastní zkušenosti jsou takové:
za tu dobu co nejím maso, a jsem podle lékařů chronicky chudokrevná, jsem porodila a odkojila tři děti (kojila jsem je v součtu cca 10 let). Děti jsou od malinka extrémě zdravější než ostatní, nikdy jsme nepotřebovali antibiotika atd. Mě samotné není nic z toho, co se píše v tom Slávkovém článku, naopak od té doby co jsem přestala s masem, mi zmizelo vše, co mi do té doby bylo (kromě alergie, kterou mám zhruba od svých 5 let, naprosto totožnou se svým mladším bratrem, a nad kterou se mi nepovedlo ničím dodnes zvítězit.) Energie mám na rozdávání, až si připadám podivně, vedle svého ospalého přítele :), ve čtyřiceti vypadám na pětadvacet, můžu cokoliv ze sportů a jánevímčeho, jakoby tělo ani nebylo opotřebované. Pravda je, že si odneslo své určitými těžkými životními obdobími (sebevraždy, rozvod...), ale to se projevilo např. zbělením pár vlasů "ze dne na den", což určitě nemůžu házet na nedostatky v důsledku nejezení masa.
(Navíc mám krevní skupinu 0+, a to se prý bez masa naprosto neobejdu)

Jestli se na mě "chudokrevnost" projeví náhle, jako blesk z čistého nebe, po nějakých třiceti letech, se mi nechce moc věřit. Protože tělo dává jasné signály o svém stavu průběžně.

pozn: tímto nechci nikoho navádět, ať nejí maso, protože já sama jsem s tím začala jen a pouze z Lásky, zdravotní důvody v tom neměly žádnou roli, je to jen vedlejší efekt. Taky kvůli Lásce jsem s tím vytrvala dodnes, jen kvůli Ní mě nerozhodí žádná vůně klobásek z udírny (ikdyž mám na ně chutné vzpomínky z dětství, díky dědečkovi). Dívám se na to obdobně, jako že nesním svého přítele Radka, jen proto že úžasně hezky voní :). A jsem přesvědčená o tom, že kdo s tím začne jen kvůli zdraví, nevydrží u toho a navíc tak náhlá změna může mít zpočátku i negativní projevy.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: ...

Příspěvek od NAVAR »

IU píše:zbavování se železa? jeee, tak to mě poučte. Jsem vegetariánka už přes 20 let a nedávno mi někdo řekl, že jestli se nezačnu cpát železem v tabletkách, doplatím na to. ale mě teda nic není :)
20 let je dlouhá doba. Myslím že už si organismus zvyknul. Ono asi takhle...... Kdo se bude chtít stát ze dne na den ortodoxním vegetariánem tak si myslím pohoří a ublíží si. Mělo by to být asi tak že první přerod trvá 5 let kdy se vynechá maso, jí se jenom ryby a mléčné výrobky, během dalších 5-ti let se postupně všechny bílkovinné produkty vynechají. Kdo chce být echt vegetarián takže se netkne například ani pečiva do kterého bylo přidáno máslo si přidá ještě dalších 5 let. Suma sumárum stát se vegetariánem vidím tak na 15-ti letý proces. Samozřejmě nemusím mít pravdu :) Pak se ještě člověk může stát jenom fruktariánem a dejchavcem. Každopádně lidi kteří nejedí maso vidí dále a vidí to co jiní nevidí.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

to Navar

Příspěvek od IU »

Pro představu, já nejím jen to, co se muselo zavraždit. Takže jogurty, sýry... jím.
Nicméně si uvědomuju, že duši má všechno, ale jíst musíme, to změnit nedokážu. Být "dejchavcem" beru všemi deseti, jenže se mi nedaří :)
Řídím se tedy selským rozumem, a ten říká, že rostliny u sklizně srdceryvně nepláčou. Na duchovní rovině vidím, že "krvácí" v místě poškození, jenže to se tak nesmí brát. To bych opravdu umřela hladem.
Narodila jsem se s lidskýma očima a lidským v nímáním ve hmotném těle, a to mi říká, že zvířátka trpí a rostliny ne. Duchovní oči a smysly budu používat k obživě, až budu mít patřičné "světelné" tělo.
Tímto nechci nikoho naštvat ani vášnivě diskutovat. Po 20 letech jsem opravdu smířená se všemi názory, respektuji je, a na svém poklidně trvám :)


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: to Navar

Příspěvek od huhu »

IU píše:--------------- rostliny u sklizně srdceryvně nepláčou. ---------------
JJ přesně tak. Kdyby ryby měly hlas , proklatě by ubylo rybářů -----


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: to Navar

Příspěvek od NAVAR »

IU píše:Pro představu, já nejím jen to, co se muselo zavraždit. Takže jogurty, sýry... jím.
Nicméně si uvědomuju, že duši má všechno, ale jíst musíme, to změnit nedokážu. Být "dejchavcem" beru všemi deseti, jenže se mi nedaří :)
Řídím se tedy selským rozumem, a ten říká, že rostliny u sklizně srdceryvně nepláčou. Na duchovní rovině vidím, že "krvácí" v místě poškození, jenže to se tak nesmí brát. To bych opravdu umřela hladem.
Narodila jsem se s lidskýma očima a lidským v nímáním ve hmotném těle, a to mi říká, že zvířátka trpí a rostliny ne. Duchovní oči a smysly budu používat k obživě, až budu mít patřičné "světelné" tělo.
Tímto nechci nikoho naštvat ani vášnivě diskutovat. Po 20 letech jsem opravdu smířená se všemi názory, respektuji je, a na svém poklidně trvám :)
Myslím že jsi zvolila velmi rozumný kompromis, nevyhýbat se mléčným výrobkům považuji za prospěšné. Samotné mléko raději příliš nekonzumovat, je dost těžký skoro jako maso a lidský metabolismus si s ním ve staším věku neumí moc poradit. Zkysané mléko jako kefír či podmáslí to už není mléko a je naopak prospěšné.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
peterde
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22 úno 2010 7:45
Bydliště: SR

Re: Železo - základní fakta

Příspěvek od peterde »

Slavek Krepelka píše:Jsou v podstatě pro mne šokující a nebýt Jardy Zajíčka, který si nedal pokoj :D až jsem do toho zašťoural, žil bych nadále ve tmách, :bhead: takže děkuji. :lol:

Tady je příloha "Železné Zdraví" a jak je to vlastně s nedostatkem železa v dietě a tělu, s chudokrevností a jinými nemocemi.

"S brocolli přechodnou invaliditou k předčasné smrti." :evil:

S laskavým pozdravem, Slávek. :smoke:
a kde je ta priloha???


peterde
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22 úno 2010 7:45
Bydliště: SR

Re: Železo - základní fakta

Příspěvek od peterde »

peterde píše:
Slavek Krepelka píše:Jsou v podstatě pro mne šokující a nebýt Jardy Zajíčka, který si nedal pokoj :D až jsem do toho zašťoural, žil bych nadále ve tmách, :bhead: takže děkuji. :lol:

Tady je příloha "Železné Zdraví" a jak je to vlastně s nedostatkem železa v dietě a tělu, s chudokrevností a jinými nemocemi.

"S brocolli přechodnou invaliditou k předčasné smrti." :evil:

S laskavým pozdravem, Slávek. :smoke:
a kde je ta priloha???
.....aaaa uz mam :roll:


julia
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 02 led 2011 0:17

zámok

Příspěvek od julia »

:oops: Slávek,prečo sa mi zamykajú tvoje prílohy?Ako to mám otvoriť?Ďakujem za trpezlivosť a radu!!!


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: zámok

Příspěvek od Slavek Krepelka »

julia píše::oops: Slávek,prečo sa mi zamykajú tvoje prílohy?Ako to mám otvoriť?Ďakujem za trpezlivosť a radu!!!
To mi není jasné. Co myslíš tím zamykajů? Pokud jsi přihlášena, měly by se otevřít. Pokud se neobjeví na obrazovce, je problém nejspíše v prohlížeči. Ty přílohy jsou dávané dohromady starým Front Page Express a je možné, že nenjnovější prohlížeče to odstřelují. Píšu to v tomhle .htm, protože mi to dává velice malé velikosti složek. MS Doc je mnohanásobně větší formát, o PDF ani nemluvě a nechci to tu zbytečně zatěžovat.

Tady to je v MS Word.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
julia
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 02 led 2011 0:17

díííky

Příspěvek od julia »

Slávek,mám to,ale otvoril mi to skoro zať,neva hlavne že to otvorilo!!papa :P


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“