Bylinkové povídání.

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od Vlčice »

Před třemi týdny jsem zasela stevii. 12 semínek za 30,-Kč !?
Výsevní substrát, semena na povrchu dle návodu, úplně nový krytý okenní skleníček, teplota kolem 23 st., světla relativně dost,
konstantní vlhkost a NIC. :ethink:
Má tu někdo se pěstováním stevie zkušenosti?

Zdraví Vlčice z Brd


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Klíčení světlocitlivých rostlin ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
... mnoó, na to je úúúplně jednoduchá finta, kterou zná i spousta lidí z fóra, jelikož před lety jsem ji zmínil během přednášky u Jeffa ... 8) ...... ale víš jak ... :ewhistle: :ewhistle: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od martin11 »

:good: ...tak to zopakuj.. :ewhistle: . :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše: :good: ...tak to zopakuj.. :ewhistle: . :pivko: m11 :D
... "Jinýmu bych žebřík půjčil, ale Hájkovi nasrat!!!" ... ( Švestka / Divadlo Járy Cimrmana) ...

... Anri ... :D ... :pivko: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od martin11 »

mojí sevii se daří dobře...jestli ta semínka nebyla po záruce...potom nesejt všechna najednou, ale jen po dvou....pak zkusit jiný substrát, jinou vlhkost, jinou teplotu, prostě jsou know how, která jsou "rodinným stříbrem"..pak napsat výrobci ať poradí, kde je chyba, dvě seminka schovat a reklamovat že neklíčí...to se dá dobře obhájit.kde jsi je koupila...od jaké firmy jsou???.profi rada, koupit již hotovou rostlinku, pak je to tutovka :idea::oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
scheri
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: ned 17 bře 2013 22:17
Dal: 103 poděkování
Dostal: 33 poděkování

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od scheri »

Vřele vám doporučuji koupit Babiččíny nápoje pro zdraví od Anny Šafránkové v Levných knihách.. Neznám lepší knihu.
Recepty na tinktury, šťávy, čaje, vína + abecední seznam nemocí + potíží a přírodních prostředků, které na ně zaberou.
Např. propolis, nebo slivovice na rýmu či jírovec na zánět žil aj.


sgt. belek
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: pát 29 bře 2013 11:09
Dal: 3 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Klíčení světlocitlivých rostlin ...

Příspěvek od sgt. belek »

A(&F) píše:
Mimo téma (offtopic)
... mnoó, na to je úúúplně jednoduchá finta, kterou zná i spousta lidí z fóra, jelikož před lety jsem ji zmínil během přednášky u Jeffa ... 8) ...... ale víš jak ... :ewhistle: :ewhistle: ...
Mimo téma (offtopic)
a komu jsi tím prospěl ?


.
MíšaCZ
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 10 čer 2019 12:05
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od MíšaCZ »

máte někdo zkušenost s kopřivou dvoudomou jako bylinkou? Na co ji používáte? respektive k čemu všemu je dobrá?


teresme
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 02 srp 2018 14:54

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od teresme »

S kopřivou mám skvělé zkušenosti celkově.. myslím že pomáhá opravdu na všechno, ale mám s ní největší zkušenost z přírodních doplňků stravy, které mi vždy fungovaly dobře. Občas si udělám i čaj. Nejvíce jsem to asi cítila při problému s nepravidelnou menstruací, tam mi pomohla kombinace právě kopřivy a malin. Tady je něco k přečtení o účincích https://www.vlasimo.cz/kopriva-dvoudoma/


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“