Re: příští rok v Kadlíně

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

No

Příspěvek od Merlin »

myslím, že funkční vypínač je jediný ohmataný.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: kostka+chrastí rádio

Příspěvek od Elektro »

Gabča píše: Potřebujete určit, který vypínač ze tří, umístěných vedle sebe přede dveřmi do jedné místnosti, rozsvěcí žárovku uvnitř této místnosti. Jeden je funkční, další nikoli, nedělají nic, jen tam jako jsou. Ani žádné dráty nejsou vidět, detektor kovu nemáte.
:!: Můžete si s vypínači dělat co chcete, ovšem jen do okamžiku, kdy otevřete dveře, abyste nahlídli, pak můžete i vejít dovnitř a libovolně zkoumat. :ethink:

K dispozici bude i malá nápověda, ale byla by to škoda. Je to totiž hrozně hezký.
Zdravím Gabča.
Ak som dobre pochopil označenú vetu zadania, tak jedine funkčný vypínač je možné zapnúť aj vypnúť. Ostatné nerobia nič.
Prajem príjemný deň.


corpe

Příspěvek od corpe »

starsi ale dobra hadanka, puvodne ze tremi zarovkami vevnitr a tremi vpinaci venku, jedne zapnu a necham svitit pár desitek minut aby se žárovka zahřála a pak ho vypnu, sepnu dalši a vejdu, jedna bude horká a jenda bude svitit a jedna bude vyplá. tak určim který vpinač ke které žarovce je, nicméně tři vypinače a jedna žarovka to je podivné, zapnul bych šecky a mněl bych rosvíceno.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: zatím bez nápovedy

Příspěvek od A(&F) »

Gabča píše:Potřebujete určit, který vypínač ze tří, umístěných vedle sebe přede dveřmi do jedné místnosti, rozsvěcí žárovku uvnitř této místnosti. Jeden je funkční, další nikoli, nedělají nic, jen tam jako jsou. Ani žádné dráty nejsou vidět, detektor kovu nemáte.
:!: Můžete si s vypínači dělat co chcete, ovšem jen do okamžiku, kdy otevřete dveře, abyste nahlídli, pak můžete i vejít dovnitř a libovolně zkoumat. :ethink:
Akord píše:To, že lze zkoumat pak i v místnosti by napovídalo, že žárovka svítit nemusí, jen je treba zjistit, který vypínač ji patrí. Pak by nebylo ani potreba vyloučit pohled na elektromer. Možná by to chtelo ješte trochu vymezit, je to dosti univerzální a ani se neví, zda je to spíše sranda, nebo holý reál (nebo obe).
... z výše uvedeného se dá předpokládat (nemajíce zádných další prostředků), že pro zjištění musí bý okruh funční ... senzibilové jsou ve výhodě :D :D

... řešení je evidentně hmatatelné ... alespoň já si to myslím ... pouze logika ... a fyzika ... ;)

... řešení dávám do SZ ... A(&F)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

... přišel jsem, VIDĚL JSEM (a ohmatal), zvítězil jsem ...

Příspěvek od A(&F) »

... nebo-li ... veni, vidi, vici ... emh, ... ale v tomto případě spíše "spálil jsem se" ... :D:D:D
corpe píše:starsi ale dobra hadanka, puvodne ze tremi zarovkami vevnitr a tremi vpinaci venku, jedne zapnu a necham svitit pár desitek minut aby se žárovka zahřála a pak ho vypnu, sepnu dalši a vejdu, jedna bude horká a jenda bude svitit a jedna bude vyplá. tak určim který vpinač ke které žarovce je, nicméně tři vypinače a jedna žarovka to je podivné, zapnul bych šecky a mněl bych rosvíceno.
... "aha, tak do SZ už nic házet nemusím ... když už jsi to takto proflákl" ... :?

... corpe, ... to tučně zvýrazněné nekomentuji, jelikož logické řešení je naprosto stejné ... jen pouze s jednou žárovkou ... (předpokládám, že ostatním technikům to už došlo :roll: :lol: )) ...

... výsledkem podle kombinace sepnutí spínače (tzn. jeden zapnu pouze na chvíli, druhý na stálo a ten poslední nechám vypnutý) jsou následně tři možné stavy žárovky:

- nesvítící / studená
- nesvítící / ale "přihřátá" - pomalu stydnoucí ... (díky čemuž by tento experiment mohli klidně realizovat i slepci 8) ;) )
- svítící / tím pádem teplááá ...

... potom stačí zpětně přiřadit ten "správný" vypínač ...

... co mělo být tou nápovědou ??? ... "že s malejma LEDkama to nejde ???" ... (nebo snad ti slepci ???) ... :D ... A(&F)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Drondí přístup

Příspěvek od 1220 »

K rebusu :
Očuchat, protože ozon je cítit. vypínač, který je funkční bude cítit ozonem,
:lol: :lol:
K.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Drondí přístup

Příspěvek od A(&F) »

Karel DR píše:K rebusu :
Očuchat, protože ozon je cítit. vypínač, který je funkční bude cítit ozonem, :lol: :lol: K.
... a co když je ten vypínač bezkontaktní ??? ... např. rtuťový nebo elektronický ?? ... :shock: :shock:

... anebo ho rozebrat a "šáhnout si" ... :D :D :D ... což ale bude fungovat pouze za předpokladu, že daná soustava je koncipována pomocí "znatelného dotykového napětí" ... např. na 230V (což ale nebylo v zadání definováno) ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od Elektro »

corpe píše:starsi ale dobra hadanka, puvodne ze tremi zarovkami vevnitr a tremi vpinaci venku, jedne zapnu a necham svitit pár desitek minut aby se žárovka zahřála a pak ho vypnu, sepnu dalši a vejdu, jedna bude horká a jenda bude svitit a jedna bude vyplá. tak určim který vpinač ke které žarovce je, nicméně tři vypinače a jedna žarovka to je podivné, zapnul bych šecky a mněl bych rosvíceno.
Aj tento spôsob bol kedysi v obehu, len s tým rozdielom, že všetky tri vypínače boli funkčné a jeden z nich ovládal svetlo v danej miestnosti. Bolo treba určiť ktorý. Takže Gabčino zadanie nie je presne definované Jeden je funkční, další nikoli, nedělají nic, jen tam jako jsou.. To nedělají nic chápem, ako že sa nedajú zapnúť ani vypnúť.

Riešenie toho starého bolo, že zapnem prvý vypínač, počkám pár minút, potom zapnem druhý a vojdem do miestnosti. Ak žiarovka nesvieti a je teplá, správny vypínač je prvý. Ak žiarovka svieti, správny vypínač je druhý. Ak žiarovka nesvieti a je studená, správny vypínač je tretí.
Toľko ku hlavolamu z mojej strany.
Želám príjemný deň.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

Není co dodat ... ANO :D
nechat dlóuho zapnutý jeden vypínač, pak vypnout a zapnout druhý, vlítnout dovnitř, pokud to není zrovna on, tak ještě sáhnout na žárovku, jestli je žhavá, nebo studená. Ale i ohmataný vypínač je dobrý :D :D :good: ,

a proud uvnitř vypínače taky. Tyhle věci samozřejmě narážejí na to, že se dají obtížně zadat slovně .. aby to moc nenapovědělo, ale zase aby tam bylo všechno. To mi připomělo ještě jednu:
(jestli nudím, nepište, dojde mi to :laugh: )

V knihovně je uspořádáno za sebou od prvního do posledního deset dílů rozsáhlého slovníku, každá kniha má sto listů. Kolik je celkem listů, od prvního listu prvního dílu do posledního listu posledního desátého dílu?
Nejsou tam žádné předsádky (neočíslované listy), desky a obaly se taky nepočítají. :ethink:

Jestli to někdo budete mít rychle, tak mi to písněte do SZ, byla by to škoda profláknout, protože je to docela dobrý. Já Vás pak zveřejním jako největšího chytráka :D :D


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od Elektro »

Gabča píše: V knihovně je uspořádáno za sebou od prvního do posledního deset dílů rozsáhlého slovníku, každá kniha má sto listů. Kolik je celkem listů, od prvního listu prvního dílu do posledního listu posledního desátého dílu?
Nejsou tam žádné předsádky (neočíslované listy), desky a obaly se taky nepočítají. :ethink:

Jestli to někdo budete mít rychle, tak mi to písněte do SZ, byla by to škoda profláknout, protože je to docela dobrý. Já Vás pak zveřejním jako největšího chytráka :D :D
v 1. a 10. dieli je spolu 200 listov.
Všetkým prajem príjemný zvyšok dňa.


Klásek

Knihovna

Příspěvek od Klásek »

Nemám rád schválně nepřesně zadané otázky, ale v tomto případě, s ohledem na způsob uložení knih v regálu od 1. do 10. knihy zleva doprava si myslím, že těch listů je 800. :lol:


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

No tak jo :D . Už toho radši nechám, jste tu nějak moc chytrý :-).

(Tohle dalo ale zabrat fakt mnoha chytrejm lidem, a ani když se jim řeklo, že 800, tak nedokázali říct proč.. Poklona :D)


Klásek

Knihovna

Příspěvek od Klásek »

Zadání je opravdu, patrně schválně, nepřesné, protože neuvádí způsob počítání listů. Pokud by bylo zadání od 1. listu do posledního listu VČETNĚ, pak by jich bylo 802. Takhle si každý může vybrat způsob počítání. :(


Klásek

Knihovna

Příspěvek od Klásek »

Gábiko, jsou taky knihovny, kde ty knihy, některé takyknihovnice z nepochopitelných důvodů řadí zprava doleva. Potom by těch listů bylo mezi 1. listem 1. dílu a posledním listem 10. dílu 1000 včetně . A mezi oběma těmito omezujícími listy jen 998. Jó život tropí hlouposti. :lol:


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dík

Příspěvek od Ilem »

Až teď mi došlo, že když kniha stojí tak, aby hřbet byl čitelný při naklonění hlavy do leva, což je obvyklé a používá se to i při značení drátů v rozvaděčích, je první list vpravo. Ale v mé knihovně bys s tím neuspěla, protože tam tu knihu klidně dám obráceně. :P


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“