Re: příští rok v Kadlíně

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Gábijina volba

Příspěvek od Akord »

Ilem píše:Nehledej v tom žádný chytáky. Jde mi o tu hladinu. Voda tam mohla být pomalu stříknuta, nebo klidně nalita ještě ve stavu tíže. To se řešit dá. S tím varem to tak jednoduché nebude.
Doufám, že za účasti atmosféry, bez ní je další problém.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Gábijina volba

Příspěvek od Gabča »

Akord píše:
Ilem píše:Nehledej v tom žádný chytáky. Jde mi o tu hladinu. Voda tam mohla být pomalu stříknuta, nebo klidně nalita ještě ve stavu tíže. To se řešit dá. S tím varem to tak jednoduché nebude.
Doufám, že za účasti atmosféry, bez ní je další problém.
To bude asi ten var ... úbytek atmosférického tlaku. Vaří se mi kréééééf :D


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gábijina volba

Příspěvek od Ilem »

Akord píše:
Ilem píše:Nehledej v tom žádný chytáky. Jde mi o tu hladinu. Voda tam mohla být pomalu stříknuta, nebo klidně nalita ještě ve stavu tíže. To se řešit dá. S tím varem to tak jednoduché nebude.
Doufám, že za účasti atmosféry, bez ní je další problém.
Ano, za účasti atmosféry, dejme tomu v kajutě kosmické lodi, kde je umělá atmosféra.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Ten z Lucerny

Re: Gábijina volba

Příspěvek od Ten z Lucerny »

Gabča píše:



Klásečku, malinkatej (to máš za tu Gábinku) nP/nM = doba před odjezdem busu P, uplynulá od odjezdu busu M / doba před odjezdem busu M, uplynulá od odjezdu busu P

Tisíckráááát póózdravuuujeme Tebe (to je náhodou moje oblíbená)
Maria, Maria denice líbezná, královno nadhvězdná
Gábi, (už jsi spokojená s oslovením?) jen tak mimochodem: zpíváš to raději v dur, nebo až na mol?
K těm autobusům: už jsem to tady meldoval Ilemovi. Klíčové je zjistit co způsobuje tenhle poměr čekacích časů! Proč ty autobusy v takovém poměru intervalů po sobě na tu zastávku přijíždějí? Vy oba, s Ilemem správně říkáte, že takhle přijíždějí do zastávky. Já se už zoufale ptám proč??? Čím je to podmíněno? (Malá nápověda: nejde o časy, ale o metry). :x


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Gábijina volba

Příspěvek od Gabča »

Ten z Lucerny píše:
Gabča píše:



Klásečku, malinkatej (to máš za tu Gábinku) nP/nM = doba před odjezdem busu P, uplynulá od odjezdu busu M / doba před odjezdem busu M, uplynulá od odjezdu busu P

Tisíckráááát póózdravuuujeme Tebe (to je náhodou moje oblíbená)
Maria, Maria denice líbezná, královno nadhvězdná
Gábi, (už jsi spokojená s oslovením?) jen tak mimochodem: zpíváš to raději v dur, nebo až na mol?
K těm autobusům: už jsem to tady meldoval Ilemovi. Klíčové je zjistit co způsobuje tenhle poměr čekacích časů! Proč ty autobusy v takovém poměru intervalů po sobě na tu zastávku přijíždějí? Vy oba, s Ilemem správně říkáte, že takhle přijíždějí do zastávky. Já se už zoufale ptám proč??? Čím je to podmíněno? (Malá nápověda: nejde o časy, ale o metry). :x
Jízdní řád, odvislý od konce pracovních směn, aby pracující mohli pohodlně dojíždět do a ze zaměstnání, tak aby nedocházelo k přeplnění čekáren.

Opravdu mám pocit, že se z toho víc nevytříská ... pravděpodonost, vzniklá poměrem časů, daných jízdním řádem. TÉÉÉÉČKÁÁÁÁÁ
Naposledy upravil(a) Gabča dne úte 04 srp 2009 22:36, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gábijina volba

Příspěvek od Ilem »

Ten z Lucerny píše:
Gabča píše:



Klásečku, malinkatej (to máš za tu Gábinku) nP/nM = doba před odjezdem busu P, uplynulá od odjezdu busu M / doba před odjezdem busu M, uplynulá od odjezdu busu P

Tisíckráááát póózdravuuujeme Tebe (to je náhodou moje oblíbená)
Maria, Maria denice líbezná, královno nadhvězdná
Gábi, (už jsi spokojená s oslovením?) jen tak mimochodem: zpíváš to raději v dur, nebo až na mol?
K těm autobusům: už jsem to tady meldoval Ilemovi. Klíčové je zjistit co způsobuje tenhle poměr čekacích časů! Proč ty autobusy v takovém poměru intervalů po sobě na tu zastávku přijíždějí? Vy oba, s Ilemem správně říkáte, že takhle přijíždějí do zastávky. Já se už zoufale ptám proč??? Čím je to podmíněno? (Malá nápověda: nejde o časy, ale o metry). :x
V tom případě ti ale vypadla důležitá informace. A to, že se jedná o jednu linku a autobusy jezdí bez přestávky pořád tam a zpátky. Protože jinak by za to mohl jízdní řád a vzdálenost točen by s tím neměla nic společného.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Gábijina volba

Příspěvek od Gabča »

Ilem píše:
Ten z Lucerny píše:
Gabča píše:



Klásečku, malinkatej (to máš za tu Gábinku) nP/nM = doba před odjezdem busu P, uplynulá od odjezdu busu M / doba před odjezdem busu M, uplynulá od odjezdu busu P

Tisíckráááát póózdravuuujeme Tebe (to je náhodou moje oblíbená)
Maria, Maria denice líbezná, královno nadhvězdná
Gábi, (už jsi spokojená s oslovením?) jen tak mimochodem: zpíváš to raději v dur, nebo až na mol?
K těm autobusům: už jsem to tady meldoval Ilemovi. Klíčové je zjistit co způsobuje tenhle poměr čekacích časů! Proč ty autobusy v takovém poměru intervalů po sobě na tu zastávku přijíždějí? Vy oba, s Ilemem správně říkáte, že takhle přijíždějí do zastávky. Já se už zoufale ptám proč??? Čím je to podmíněno? (Malá nápověda: nejde o časy, ale o metry). :x
V tom případě ti ale vypadla důležitá informace. A to, že se jedná o jednu linku a autobusy jezdí bez přestávky pořád tam a zpátky. Protože jinak by za to mohl jízdní řád a vzdálenost točen by s tím neměla nic společného.
V tom případě už to chápu :-) , tedy .... poměr bude poměrem vzdáleností k P a M, asi krát dvě (tam a zpět) , ale zadání bylo jinak .. přesně po 20 minutách.. Klásku, přiznej se, tys to o těch knížkách
už někde viděl, žejo?


Ten z Lucerny

Re: Gábijina volba

Příspěvek od Ten z Lucerny »

Gabča píše:
Ilem píše:



V tom případě ti ale vypadla důležitá informace. A to, že se jedná o jednu linku a autobusy jezdí bez přestávky pořád tam a zpátky. Protože jinak by za to mohl jízdní řád a vzdálenost točen by s tím neměla nic společného.
V tom případě už to chápu :-) , tedy .... poměr bude poměrem vzdáleností k P a M, asi krát dvě (tam a zpět) , ale zadání bylo jinak .. přesně po 20 minutách.. Klásku, přiznej se, tys to o těch knížkách
už někde viděl, žejo?
Ano, zpřesňuji: jedná se o jednu okružní linku, na kterou vyjíždějí z depa vždy 2 autobusy současně, každý jiným směrem. Interval mezi odjezdy dvou následujících autobusů je těch 20 minut. Na té lince tak v protisměru projíždí více autobusů. Ale tohle vůbec není 'pro válku důležitý'. Mimochodem, vzdálenost k bydlištím P a M nehraje roli. Včil mudrujte, já jdu šláfovat!
Gábino, na 100 hříchů, že jsem tu knížku tenkrát dostal; dokonce s věnováním. Ale párkrát jsem se stěhoval a kde je knížce konec. Přišel jsem o víc... :cry:


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: autobus

Příspěvek od Akord »

Akord píše:2.autobus jel treba 3x rychleji
Klásku, až tohle není odpoveď, tak prosím napiš, že je to blbost.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gábijina volba

Příspěvek od Ilem »

Ten z Lucerny píše:
Gabča píše:
Ilem píše:



V tom případě ti ale vypadla důležitá informace. A to, že se jedná o jednu linku a autobusy jezdí bez přestávky pořád tam a zpátky. Protože jinak by za to mohl jízdní řád a vzdálenost točen by s tím neměla nic společného.
V tom případě už to chápu :-) , tedy .... poměr bude poměrem vzdáleností k P a M, asi krát dvě (tam a zpět) , ale zadání bylo jinak .. přesně po 20 minutách.. Klásku, přiznej se, tys to o těch knížkách
už někde viděl, žejo?
Ano, zpřesňuji: jedná se o jednu okružní linku, na kterou vyjíždějí z depa vždy 2 autobusy současně, každý jiným směrem. Interval mezi odjezdy dvou následujících autobusů je těch 20 minut. Na té lince tak v protisměru projíždí více autobusů. Ale tohle vůbec není 'pro válku důležitý'. Mimochodem, vzdálenost k bydlištím P a M nehraje roli. Včil mudrujte, já jdu šláfovat!
Gábino, na 100 hříchů, že jsem tu knížku tenkrát dostal; dokonce s věnováním. Ale párkrát jsem se stěhoval a kde je knížce konec. Přišel jsem o víc... :cry:
O vzdálenosti k bydlištím psala Gabča. Já psal o vzdálenosti k točnám. V tomto případě půjde o vzdálenost od depa
Naposledy upravil(a) Ilem dne úte 04 srp 2009 23:21, celkem upraveno 1 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

v

Příspěvek od Akord »

Ilem, ale já píšu o rychlosti, ne vzdálenosti.

Ten z Lucerny, promiň pokud jsem nepochopil správné jméno a není to Klásek, radši to potvrď.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: v

Příspěvek od Ilem »

Akord píše:Ilem, ale já píšu o rychlosti, ne vzdálenosti.

Ten z Lucerny, promiň pokud jsem nepochopil správné jméno a není to Klásek, radši to potvrď.
Klásek píše o vzdálenosti ;)


"Dum spiro spero"
Ciceron
Ten z Lucerny

Gábijina volba

Příspěvek od Ten z Lucerny »

Ještě než usnu, malý dovětek: Já jsem na tu příhodu z mládí dávno zapomněl, ale před časem jsem coural po Aldebaranu a tam tenhle příběh před 3 lety předložila nějaká Kecka, s tím že jí to kdysi zadával její přítel fyzik, ale než to vyluštila milý fyzik se zahleděl jinam a Kecka řešení nezná. Tak to předhodila těm slovutným mágům z Aldebaranu, jako je např. Velký Zoevistian, řečený Zoe a nastojte, oni se v tom babrali na 4 internetových stranách a řešení nenašli. Zapletli se do Benfordova zákonu a jiných chytrostiček a vyšuměli. Kecka se řešení nedočkala. Tož tak. :D


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: v

Příspěvek od Akord »

Ilem píše:
Akord píše:Ilem, ale já píšu o rychlosti, ne vzdálenosti.
Ten z Lucerny, promiň pokud jsem nepochopil správné jméno a není to Klásek, radši to potvrď.
Klásek píše o vzdálenosti ;)
Já psal o rozdílné rychlosti autobusu pri stejném časovém rozestupu. Vzdálenost není podstatná. Rychlost v daném smeru je podle mne to jediné, co mení pravdepodobnost v pri náhodném prístupu.
Neco jako že zastávka, nebo část trate byla v kopci a autobus šel jedním smerem pomaleji, než druhý. Ale to na slušné rešení nevypadá, radši to ješte projdu.
Naposledy upravil(a) Akord dne úte 04 srp 2009 23:43, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gábijina volba

Příspěvek od Ilem »

Gabča píše:
Ilem píše:
Gabča píše: . Hladina ... bude pokračovat v pohybu "střiku", vyplave ven ze sklenice, rozbije se o stěny kajuty, zaleze všude, uklidit to nejde, .... :D
3. To byl vtip ... (vystrčíš z okýnka :idea: ) , takže ... vařit? Var přichází v okamžiku když parciální tlak vodních par překoná tlak kapaliny ... tak, nevím, snad normálně, musí to být uzavřený, aby se to nerozlezlo, ale ne moc, aby se to vůbec uvařilo, tedy to potřebuje prostor pro páru.
Nehledej v tom žádný chytáky. Jde mi o tu hladinu. Voda tam mohla být pomalu stříknuta, nebo klidně nalita ještě ve stavu tíže. To se řešit dá.
S tím varem to tak jednoduché nebude.
Možná už vím, co myslíš ... přicucne se to ke stěnám sklenice... nebo taky ne ...podle přilnoavosti materiálů?
Tahle odpověď mi v záplavě Klásků utekla. Přiznám se, já to nevím. Pravděpodobně budou působit dvě síly. Jedna elevační, která se bude snažit vodu přicucnout ke stěnám sklenice a druhá - vlastní přitažlivost vody, která se bude snažit, aby voda zaujala prostorově nejvýhodnější tvar - kouli. Takže předpokládám uprostřed vyboulenou hladinu a u stěn se parabolicky zvedající ke stěnám sklenice. Takové trochu sombréro. Asi bude i hodně záležet na průměru sklenice. Ale opravdu to s jstotou nevím, a zajímá mě to. Proto jsem to sem hodil, jako hádanku, doufaje, že se to dozvím. Ví to někdo? Hynku, Viléme, Akorde?

V otázce varu mám ale celkem jasno, tak tipování může pokračovat.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“