Re: příští rok v Kadlíně

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: příští rok v Kadlíně

Příspěvek od Akord »

Ilem píše:Akorda prosím, aby neodpovídal, bylo by po srandě.
Co by za sranda, kdyby jsem tak odpovedel špatne. Zajímavá úloha je treba i tahle:
Treba indián vezme do člunu pár napríklad dlažebních kostek a pluje po jezere. Pak uprostred jezera(nebo jinde) vyhází ty dlažební kostky do vody. Hladina vody v jezere pak 1.stoupne 2.zustane 3.klesne ? Rešení není chyták, a není až tak samozrejmé.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: příští rok v Kadlíně

Příspěvek od A(&F) »

Akord píše:
Ilem píše:Akorda prosím, aby neodpovídal, bylo by po srandě.
Co by za sranda, kdyby jsem tak odpovedel špatne. Zajímavá úloha je treba i tahle:
Treba indián vezme do člunu pár napríklad dlažebních kostek a pluje po jezere. Pak uprostred jezera(nebo jinde) vyhází ty dlažební kostky do vody. Hladina vody v jezere pak 1.stoupne 2.zustane 3.klesne ? Rešení není chyták, a není až tak samozrejmé.
... mohl bys, psl, ještě definovat materiál, ze kterého jsou ty dlažební kostky ... ;) ... jedná se Ti o statický nebo dynamický moment ??? ... :|


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Ahoj lidi....

Příspěvek od Mim »

Trochu vám docela dost závidím, že takhle krásně "blbnete" a máte na to čas a je vám fajn. Docela mi to chybí, ale nedokážu "vypnout" mozek a tak....
Příště zkuste z Kadlína shodit setrvačník (roztočený), nebo třeba elektrostaticky nabitou "věc" možná se budete divit.....
Díky, alespoň za fotky, které mě upřímně pobavili.....Gabče to sluší, zejména s tou kalkulačkou pro slepce....
Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Ahoj lidi....

Příspěvek od Mim »

Jó ještě jsem chtěl říci, že tahle setkávání jsou to nejlepší, co může fórum vyprodukovat..... :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Ahoj lidi....

Příspěvek od A(&F) »

Mim píše:Trochu vám docela dost závidím, že takhle krásně "blbnete" a máte na to čas a je vám fajn. Docela mi to chybí, ale nedokážu "vypnout" mozek a tak....
Mim
... kamaráde ... tak koukej něgdy zkusit zvednout pr...., ehm zadek ... a zapojit se do kolektivu ostatních šílenců ... teď zrovna jsi prošvich doóst libovou akci, ... klidně ses mohl zapojit i anonymě ... :lol: :lol: :lol: ... vžďyť Tě (skoro) nikdo nezná ;) ... jo, na Kadlíně, to bylo jiný kafe dejchat ten čistej vzduch ... a neé pořád ten vodík ... 8) ... Tvůj přítel A. ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Ahoj lidi....

Příspěvek od martin11 »

Mim píše:Trochu vám docela dost závidím, že takhle krásně "blbnete" a máte na to čas a je vám fajn. Docela mi to chybí, ale nedokážu "vypnout" mozek a tak....
Příště zkuste z Kadlína shodit setrvačník (roztočený), nebo třeba elektrostaticky nabitou "věc" možná se budete divit.....
Díky, alespoň za fotky, které mě upřímně pobavili.....Gabče to sluší, zejména s tou kalkulačkou pro slepce....
Mim
....nevím, jestli mě čteš myšlenky....ale ten roztočený setrvačník tam příští rok bude.... :idea: ......a mám svědky, že jsem to již několika lidem na SZ psal......tak si naplánuj 1 den volna ...příští rok....24. červenec 2010 sobota.....od 13.oo už odpočítáváme....
...a jesstli máš "něco"....tak to přivez ....na přípravu máš.....vlastně všichni ...360 dnů....a nocí....všechny zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

xxx

Příspěvek od jvj56 »

Já se taky chtěl účastnit tohoto "blbnutí", ale v pátek přišla smrž, tak jsem to vzdal (pár popadaných stromů).
FANDÍM VŠEM DRONTǓM A PŘIŠTĚ SE URČITĚ DOSTAVÍM.
Honza :D


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: příští rok v Kadlíně

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:
Akord píše:
Ilem píše:Akorda prosím, aby neodpovídal, bylo by po srandě.
Co by za sranda, kdyby jsem tak odpovedel špatne. Zajímavá úloha je treba i tahle:
Treba indián vezme do člunu pár napríklad dlažebních kostek a pluje po jezere. Pak uprostred jezera(nebo jinde) vyhází ty dlažební kostky do vody. Hladina vody v jezere pak 1.stoupne 2.zustane 3.klesne ? Rešení není chyták, a není až tak samozrejmé.
... mohl bys, psl, ještě definovat materiál, ze kterého jsou ty dlažební kostky ... ;) ... jedná se Ti o statický nebo dynamický moment ??? ... :|
Opravdu zajímavá úloha. Vycházel bych z toho, že jsou buď ze žuly, nebo z betonu. Dřevěné dlažební kostky se používají již velmi zřídka. To by měnilo situaci


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

Re: příští rok v Kadlíně

Příspěvek od Návštěvník »

Ilem píše:
A(&F) píše:
Akord píše:Co by za sranda, kdyby jsem tak odpovedel špatne. Zajímavá úloha je treba i tahle:
Treba indián vezme do člunu pár napríklad dlažebních kostek a pluje po jezere. Pak uprostred jezera(nebo jinde) vyhází ty dlažební kostky do vody. Hladina vody v jezere pak 1.stoupne 2.zustane 3.klesne ? Rešení není chyták, a není až tak samozrejmé.
... mohl bys, psl, ještě definovat materiál, ze kterého jsou ty dlažební kostky ... ;) ... jedná se Ti o statický nebo dynamický moment ??? ... :|
Vycházel bych z toho, že jsou buď ze žuly, nebo z betonu. Dřevěné dlažební kostky se používají již velmi zřídka. To by měnilo situaci
A co Archimedův zákon?
P.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: příští rok v Kadlíně

Příspěvek od Ilem »

Anonymous píše:
A co Archimedův zákon?
P.
Hm, ten má na řešení lví podíl, ale nestačí.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kostky

Příspěvek od jeff »

Nestane se vůbec nic, ať jsou kostky z čehokoli, pokud teda platí Archimedův zákon, hladina vody zůstane stejná.
A ještě něco jiného, o lomu světla. Znáte někdo "Hupkův zákon"?, jeho definici?

Jeff


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kostky

Příspěvek od Ilem »

jeff píše:Nestane se vůbec nic, ať jsou kostky z čehokoli, pokud teda platí Archimedův zákon, hladina vody zůstane stejná.
A ještě něco jiného, o lomu světla. Znáte někdo "Hupkův zákon"?, jeho definici?

Jeff
Omyl, ještě si to promysli.
Hupkův zákon, není to náhodou ten: "Hůl do vody vnořená, zdá se býti zlomená" ?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kostky

Příspěvek od jeff »

Že v tom bude nějaká lumpárna se dá očekávat, ani Archimédes to nemá úplně všechno vychytaný, mám odzkoušeno, že když vezmu kostku dřeva, která váží třeba 100g a ponořím ji do nádoby s vodou, která má jen o málo větší rozměry než kostka a té vody tam bude jen 90g, kostka bude stejně plavat. Taky si tak říkám, jak by vlastně byl zatížený akvadukt, přes který by indián se svou kánoí naloženou kostkami proplouval?
Jinak ten Hupkův zákon a jeho definice byla napsaná správně a jako vždy nemá 100% obecnou platnost, záleží na úhlu, pod kterým se ta hůl do vody ponoří a odkud se pozoruje.

Jeff


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kostky

Příspěvek od Ilem »

jeff píše:Že v tom bude nějaká lumpárna se dá očekávat, ani Archimédes to nemá úplně všechno vychytaný, mám odzkoušeno, že když vezmu kostku dřeva, která váží třeba 100g a ponořím ji do nádoby s vodou, která má jen o málo větší rozměry než kostka a té vody tam bude jen 90g, kostka bude stejně plavat. Taky si tak říkám, jak by vlastně byl zatížený akvadukt, přes který by indián se svou kánoí naloženou kostkami proplouval?
Jinak ten Hupkův zákon a jeho definice byla napsaná správně a jako vždy nemá 100% obecnou platnost, záleží na úhlu, pod kterým se ta hůl do vody ponoří a odkud se pozoruje.

Jeff
Ten zákon vždycky říkal můj táta. Jen jsem nevěděl, že se jmenuje Hupkův. Jen kolem lomu světla nic jiného neznám.

S kostkama je to trochu jinak. Žádná lumpárna v tom není. Ještě chci nechat přemýšlet ostatní, pak sem prsknu svůj názor.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

Re: příští rok v Kadlíně

Příspěvek od Návštěvník »

Ilem píše:
Anonymous píše:
A co Archimedův zákon?
P.
Hm, ten má na řešení lví podíl, ale nestačí.
Ještě měrná hmotnost.
P.


Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“