Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
... na "plevel" neodpovídám ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

A(&F) píše:
Mimo téma (offtopic)
... na "plevel" neodpovídám ... ;) ...
Tak neplevel ! :angel:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: Pylová zrna jsou relativně těžká a velmi rychle vysychají; udává se životnost 10 až 30 minut." ...
.... takže Slávku, když už nic jinýho, občas používej hlavu
:) JJ. Hlavu. Tak jo.

Specielně u kukuřice dochází ke ztrátě vitality pylu při poklesu jeho vlhkosti na cca 30%. Takže, při relativní vlhkosti vzduchu nad tuto hodnotu a za deštivého počasí hóóódně nad tuto hodnotu to vysychání není zrovna "žhavé".

http://cs.wikipedia.org/wiki/Geografie_ ... AD_a_klima "Průměrná relativní vlhkost vzduchu se pohybuje v rozmezí 60–80 %"

Pokud si pak vezmeme rychlost větru 10km/h, což snad uznáš není žádná vichřice, ba ani vítr nepříjemný, ale pouze svěží vánek, můžeme se lehce dopočítat, že při životnosti 30minut uletí zrnko pylu za těch 30 minut 5km, slovy pět kilometrů, což je pouze 25x, slovy dvacet pět krát dále, než těch uváděných monsantovských 200m. Pokud se však vítr skutečně přizvedne, mluvíme až o desítkách kilometrů.

Co se pak týče pravděpodobností, žáleží nejen na rozptylu pylu, ale také na "rozptylu" a velikosti ploch osetých tímhle svinstvem, kterému se vyhýbaj aj divoká zvířata a vědí proč.

No a kdyby nebylo světově publikovaného soudního případu, http://articles.mercola.com/sites/artic ... santo.aspx kdy Monsanto zlomyslně zažalovalo tradičního kanadského farmáře z neoprávněného pěstování jejich GMO srágory (kanola, "pouze" přes 320ha), ke kterému došlo částečným opylením jeho polností náletem, asi by Ti Tvé tvrzení o mé nevědomosti mohlo aj projít jako platné :enaughty: Nicméně těch oficielních poškození tradičních pěstitelů jsou tisíce jen v USA a Kanadě.

Stejný zdroj:
"GM Contamination Spreading Like Uncontained Wildfire
Contamination can occur in a number of different ways. Pollen drift from field to field via insects and wind is just the beginning.
Znečištění GM se šíří jako nekontrolovaný lesní požár
Ke znečištění může dojít mnoha různými způsoby. Přenos pylu z pole na pole hmyzem a větrem je pouze začátkem."

"2010: Monsanto's GM corn was discovered across 3,000 hectares (7,400 acres) in seven German states. Since Germany doesn't allow GM corn to be planted, the farmers had to destroy their crops. These farmers had to "eat" their losses, as the seed companies refused to accept liability for the contamination.
2010: Monsanto GM kukuřice byla nalezena na 3000 hektarech v sedmi státech Německa. Vzhledem k tomu, že Německo nedovoluje sít GM kukuřici, museli zemědělci zničit svou úrodu. Tito zemědělci museli "spolknout" své ztráty, protože firmy s osivem odmítly zodpovědnost za svůj produkt."


Takže tady neblbni lidem hlavy svejma vejškama a povídáním o tom, co stojí ve "svatých" knihách současného korporátního vědismu. Skutečnost je velice jiná.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od A(&F) »

... akorát jen, že pyl není plyn, který by stoprocentně působil v celém prostoru ... ;) ...... tudíž jaká je asi tak pravděpodobnost, že se zrnko kukuřičného pylu po několik stovek metrů dlouhém letu trefí přímo do samičího květu ?? ... a když už se doň trefí, tak jaká je pravděpodobnost, že dojde k opylení ??? ... 8) ...

... pls, přečti si ještě jednou, co jsem napsal ... vždyť jsem nikde nevyloučil, že by nemohlo dojít k nějakému cizosprašnému opylení ze 200 m vzdáleného pole, ale napsal jsem, že riziko je minimální ... :whistle: ...

... jo, a když už jsi zmínil ty moje vejšky ... :D ...... zkus si třeba ještě dohledat kolik pylu vyprodukuje průměrná rostlina, pak taky něco k tzv. izolačním vzdálenostem ... i co je to "obsev" + k čemu se používá ... atd. ..... třeba jak "silného větru" (/jaké rychlosti) je zapotřebí k transportu kukuřičného pylu na vzdálenost 50 metrů (i to jsou známé údaje) ...

... mno, já by ti to sice mohl všechno samozřejmě říci ... ale když "já jsem nikdy neviděl kukuřici", ... :laugh: ... tak to je pak těžký ... :lol: ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od A(&F) »

Vlčice píše:Včelu na kukuřici jsem v životě neviděla.
... tak se koukni ...... jeden špešl obrázek přímo pro tebe ... ;) ...

Obrázek
(zdroj: ... http://ovcsvpardubice.blog.cz/0808/vcel ... a-kukurici)

... další hezký jsou např. na http://www.waldeneffect.org/blog/Honeyb ... rn_pollen/ ...
Mimo téma (offtopic)
Vlčice píše: Ty jsi v životě neviděl ani tu kukuřici, tak nikoho nenapadej, že káže bludy.
Klidně se cpi krmnou kukuřicí a dalšími GMO pochoutkami, ale netvrď ostatním, že GMO neškodí.
Po GMO se evidentě blbne a nikdo nechce dopadnout jako Ty.
... hele, wulfice, ten tvůj "lidovej" k dokonalosti vypilovanej styl (vytrénovanej mnohatetým přispíváním na "Novinky.cz"), tak ten je tu fakt jak pěst na oko ... :ewhistle: ...

... ale zase na druhou stranu, některý tvý postarší hlášky v diskuzích "na novinkách", ty fakt nemaj chybu ... :laugh: ... :bhead: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

A(&F) píše:... akorát jen, že pyl není plyn, který by stoprocentně působil v celém prostoru ... ;) ...... tudíž jaká je asi tak pravděpodobnost, že se zrnko kukuřičného pylu po několik stovek metrů dlouhém letu trefí přímo do samičího květu ?? ... a když už se doň trefí, tak jaká je pravděpodobnost, že dojde k opylení ??? ... 8) ... Anri ...
"jó takovej Luftfall" :laugh: funguje na stejném principu jako "Wasserfall", s tím rozdílem, že miliardy samčích buněk
nenesou řeky do moří ale větry do polí. :eliar:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... tudíž jaká je asi tak pravděpodobnost, ...
Možná jde spíš o náš rozdíllný přístup k věcem, že zatímco Tobě jde o pravděpodobnost, mně a mnohým dalším jde o pravdu.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

RE: Luftfall ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
... "a to mě tak iritovalo, že jsem se dal přejmenovat ...... pravda přešel jsem na německé gymnázium a bylo to tu zas ... Erste Fall, Wasserfall" ... :lol: ...
... i kdyby to byly miliardy, tak by na to delší vzdálenost stejně nestačilo ...... neb jaké jsou jednotlivé fáze dozrávání pylu ?? ... co vše se započítává do jeho "aktivní doby" ... po jak dlouhou dobu je blizna schopna přijmout pyl ??? ... atd. ... atd. ...

... ještě k tomu "luftfallu" ...... ano, jak jsi správně napsala ... je to takový "vzducho-pád" ... :ewhistle:

... takže Jani, pokud chceš mít zaručeno, že vnoučata budou mít sladkou kukuřičku, tak těch tvejch pár rostlin ošetři "pylovou bariérou" ...... nebo ještě lépe, pohlídej si, až na poli vyraší ta GMOčková kukuřice ... a teprve potom (= o něco později) vysaď ten svůj "svíítkorn" ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...

--------------
to Slávek: ... jenže ta pravda (související s tím, jestli na takovou vzdálenost dojde ke 100%-nímu opylení) závisí právě na té pravděpodobnosti ... :baby: ...

--------------
doplněno: ... jinak se mi líbí tebou provedené dodatečné rozšíření "větrného příspěvku" (tedy toho, kde se zabýváš "rychlostí větru"), ke kterému došlo až po mé odpovědi ... jedna z dodatečně přidaných částí je v citaci vyznačena tučně ): ...
Křepelka píše:"Takže tady neblbni lidem hlavy svejma vejškama a povídáním o tom, co stojí ve "svatých" knihách současného korporátního vědismu".
... kdy já tu přitom vůbec nepovídám o GMO, ale o všeobecně poplatných vlastnostech kukuřičného pylu + o souvislostech opylovacího procesu (tak jak ho kukuřice provozuje již od nepaměti), na což ty však "kontruješ" povídáním o GMO a navíc svá tvrzení oproti těm mým stavíš výše na piedestal ...... :ethink: ... tudíž jestli tomu dobře rozumím, tak pokud se nějaké tvrzení nachází ve skriptech, popř. ve věděckých platných dílech, má tím pádem mnohem menší vypovídající hodnotu než to tvé ?? ... :shock: ...... no podle to, jak se k tomu stavíš, tak asi ano ... :dknow: ...... to se ti fakt povedlo ... :good: ... jen tak dál Slávku ...

... a to "korporátní", to už raději ani nekomentuju ... :epray: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od NAVAR »

Šedá je teorie a zelený strom života. No nic....
Vzpomněl jsem si jak jsem minulý rok dal na dva záhony cca 1,25x 3m vedle sebe dva druhy kukuřice a to konkrétně kukuřici sladkou a kukuřici popcorn. Tyto dva druhy se na klasech odlišují velmi nápadně tvarem zrn, jedno jsou kuličky a druhé takový "koňský zub". Zánony byly vedle sebe delší stranou odděleny mezerou šíře 30cm a delší strana je kolmá i na směr běžně vanoucích větrů.
A hádejte co se stalo.... Vůbec nic. Prostě i přes tyto podmínky se to nesprášilo.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

NAVAR píše:A hádejte co se stalo.... Vůbec nic. Prostě i přes tyto podmínky se to nesprášilo.
Zbylo Ti pár těch semen?

Bylo by zajímavé, onu "nesprášenou" kukuřici letos vysít. :ethink:
S největší pravděpodobností na rostlinách narostou smíšená zrna.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: RE: Luftfall ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... kdy já tu přitom vůbec nepovídám o GMO, ... na což ty však "kontruješ" povídáním o GMO ...
GMO jsem do ničeho nezatáhl. O tom již byla řeč a není mi jasné, jak jsi to mohl tak rychle zapomenout. Co tvrdí vědecká díla mne zajímá pouze potud, pokud se nerozcházejí s fakty a pravděpodobnosti fakta netvoří, jak jasně dokládá hromada soudních přelíčení atp. o sprašování GMO sajrajtu na klasičtěji obhospodařovávaná pole. To ani nemluvě o faktu, jak nebezpečný je dopad všeho, co je spojeno s tímto výdobytkem moderní vědy na životní prostředí všeobecně, což jsem měl přímo množnost pozorovat v Kanadě, a jaký má vliv na kohokoliv, kdo je nucen GMO v jakékoliv formě konzumovat. Pokud máš pocit, že Ti GMO dělá dobře, je to samozřejmě Tvoje volba, nicméně já bych se přeci jen přidržel klasiky a každému vřele doporučil se problematikou poněkud pozabývat, než to s obilninami dopadne stejně jako s blíkem.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: RE: Luftfall ...

Příspěvek od A(&F) »

... najdi 7 rozdílů ...... jeden o koze ... druhej o voze ...
Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: ... kdy já tu přitom vůbec nepovídám o GMO, ... na což ty však "kontruješ" povídáním o GMO ...
GMO jsem do ničeho nezatáhl. O tom již byla řeč a není mi jasné, jak jsi to mohl tak rychle zapomenout.
.. versus ...
A(&F) ve http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=136070#p136070 píše:... kdy já tu přitom vůbec nepovídám o GMO, ale o všeobecně poplatných vlastnostech kukuřičného pylu + o souvislostech opylovacího procesu (tak jak ho kukuřice provozuje již od nepaměti), na což ty však "kontruješ" povídáním o GMO, ...
... vůbec nemám pocit, že bych "zapomenul" ... :dknow: ...
A(&F) píše:... hrozí i při opylení pylem z kterékoliv jiné "non GMO kukuřice", např. krmné ....


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od NAVAR »

Vlčice píše:
NAVAR píše:A hádejte co se stalo.... Vůbec nic. Prostě i přes tyto podmínky se to nesprášilo.
Zbylo Ti pár těch semen?

Bylo by zajímavé, onu "nesprášenou" kukuřici letos vysít. :ethink:
S největší pravděpodobností na rostlinách narostou smíšená zrna.
Samozřejmě že to vyzkouším, seju to takhle z vlastních semen už několik let.
"Nejvyšší pravděpodobnost", jo mám rád smysl pro humor :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

Mám zkušenosti jen s tykvemi. Vlastní semena už raději nevysívám.
Když na jedné zahrádce rostou cukety, dýně a patizony, patvary bývají v příští sezóně neidentifikovatelné. :|


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Pozor na kuřecí maso

Příspěvek od hanka »

Bakterie Campylobacter v kuřecím mase..... :|

Umýváte KUŘECÍ před pečením? Ohrožujete tím své zdraví!... :shock:
NOVÁ STUDIE: Zmrazte kuře před konzumací, vyhnete se otravě .. :?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“