Antigravitace je zde aut of topik jak se zdá

Poznatky, nápady, myšlenky...
Odpovědět
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Antigravitace je zde aut of topik jak se zdá

Příspěvek od 1220 »

Vzhledem k tonu reakce Pana Akorda jsem to smazal sám. Není v mých silách poskytnout nevyvratitelný důkaz ani na tom nemám zájem. Asi jsem se mylně domníval, že se jedná o spolupráci. Vypadá to opravdu na Sisyfos 2. Tady nebudu.
K.
Naposledy upravil(a) 1220 dne pon 19 říj 2009 16:06, celkem upraveno 1 x.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Antigravitace

Příspěvek od Akord »

Karel DR píše:....fotky včelího křídla. Zatím se nejeví, že by tam diskutované komolé šestihrany byly. .
Chybí k tomu i oduvodnená hypotéza, když už ne overení. Jednoduchá otázka: Kdyby včela využívala antigravitaci, nemusela by mávat krídly a delat zbytečné ztráty odporem proudení vzduchu. Odpovím si nejprve sám - včela využije antigravitaci pouze částečne. Pak navrhnu - ať nekdo, než neco napíše, zmerí včelu, nebo včely v kalorimetru. Vznikne zpochybňující argument - včela prece musí lítat a potrebuje k tomu velký prostor.

Príspevek nepovažuji za realistický, chybí alespoň verohodný experiment, existence záhadných útvaru nemusí stačit.
Stejne nepovažuji za realistickou tému, pokud nebude svázána s konkrétním overitelným jevem a proto celé po určité dobe presunu, nebo vymažu.


Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Re: Antigravitace je zde aut of topik jak se zdá

Příspěvek od Tuco »

Karel DR píše:Vzhledem k tonu reakce Pana Akorda jsem to smazal sám. Není v mých silách poskytnout nevyvratitelný důkaz ani na tom nemám zájem. Asi jsem se mylně domníval,
Že jsi to tu nenechal je škoda, už proto že se k tomu nebudou moci vyjádřit ostatní. :(
Protože se jedná o téma létací (jak jsem pochopil z citovaného úryvku), celkem by mě to zajímalo. Kdyby sis to stažení nerozmyslel, pošli mi ho prosím třeba na SZ.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Antigravitace je zde aut of topik jak se zdá

Příspěvek od Ilem »

Karel DR píše:Vzhledem k tonu reakce Pana Akorda jsem to smazal sám. Není v mých silách poskytnout nevyvratitelný důkaz ani na tom nemám zájem. Asi jsem se mylně domníval, že se jedná o spolupráci. Vypadá to opravdu na Sisyfos 2. Tady nebudu.
K.
Karle, nečerti se. Antigravitace v sekci realistů přece nemohla dopadnout jinak. Tím nemyslím nic proti nikomu. Možná stačilo, kdybys to nazval Včelí křídlo a bylo to v pohodě.

Akorde, nech nějakou dobu na přečtení a pak tuhle reakci smaž, ať to tu neplevelí. Dík.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Akord“