tesla základ testatiky?

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".

Moderátor: Merlin

kenybalboa
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22 dub 2008 17:53
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tesla základ testatiky?

Příspěvek od kenybalboa »

Zdravim,

založil sem tohle tema,protože bych potřeboval názor od Vás znalých a zkušených.Potřeboval bych se taky ujistit ve výpočtech pro jeden pokus.

V příloze je obrázek schema jakym zpusobem by Tesla získával energii z okolního prostoru.

On by vlastně vybíjel VE z prostoru přes primární cívku a na sekundární cívce by se tvořilo určené napětí.

Teď je otázka na jaké rezonanční frekvenci má být obvod primáru?Je frekvence země 8,7 Hz nebo 12 Hz?Nebo se má požít zakreslených 500 Khz,kdy tato frekvence "pomáhá" k vybíjení blesků?

Pokud by se celý obvod měl naladit do této frekvence země (8,7Hz) vypočílal sem:

C=3mF
L=0,1H

Prosim o prověření zda sem počítal dobře.

Prosim o zadávání příspěvků čistě k věci.

Předem děkuji za odpovědi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Juranus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 239
Registrován: úte 13 říj 2009 9:44
Bydliště: Brno

Re: tesla základ testatiky?

Příspěvek od Juranus »

kenybalboa píše:Zdravim,

založil sem tohle tema,protože bych potřeboval názor od Vás znalých a zkušených.Potřeboval bych se taky ujistit ve výpočtech pro jeden pokus.

V příloze je obrázek schema jakym zpusobem by Tesla získával energii z okolního prostoru.

On by vlastně vybíjel VE z prostoru přes primární cívku a na sekundární cívce by se tvořilo určené napětí.

Teď je otázka na jaké rezonanční frekvenci má být obvod primáru?Je frekvence země 8,7 Hz nebo 12 Hz?Nebo se má požít zakreslených 500 Khz,kdy tato frekvence "pomáhá" k vybíjení blesků?

Pokud by se celý obvod měl naladit do této frekvence země (8,7Hz) vypočílal sem:

C=3mF
L=0,1H

Prosim o prověření zda sem počítal dobře.

Prosim o zadávání příspěvků čistě k věci.

Předem děkuji za odpovědi.
No, mně vyšlo 9,2 Hz. Ale stejně bych to amatérsky neriskoval. To chce být dobře schován ve Faradayově kleci. Jinak hrozí usmrcení el. výbojem.


____________________
S pozdravem: "Magnetickými motory za blaho lidstva"
Juranus
____________________
kecal

bla

Příspěvek od kecal »

3mF myslíš patrne 3uf, mno tak jako tak, na dané napěti tj stovky kilovoltů.... to bude asi velkej jak barák, to už je lepši zvětšit indukčnost a snížit kapacitu, a taky nezapomenout započitat antenu.


kenybalboa
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22 dub 2008 17:53
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tam i zpět

Příspěvek od kenybalboa »

Děkuji za odpovědi jsem si vědom velkého nebezpečí.

Nechci nějakym zpusobem najíždět na 400Kv.Napadlo mě udělat model v menším měřítku na stejných principech.

Četl sem zajímavou knížku o Teslovi a vím že to byl největší profík.Bylo to o jeho životě jak žil jak bádal.Kdyby mu všichni věřili tak dnes už dávno elekřinu nevyrábíme generátorama.

Na jednich z posledních stránek sem se dočetl že laboroval se slídovýma destičkama.Co s nima asi tak moh vyrábět?Že by nějaká antena?Pro příjem nebo vysílání?

Používal výbornou elektrickou izolaci třeba k "zachytávání" volné energie?

Být chytrý jako Tesla,hned bych si všechno spočítal a nespamoval tady,ale protože sem chytrý jako Edizon(ani to ne) musím všechno zkoušet :) a ptát se.(Tesla si spočítal že se Edison snaží marně a šel jinou cestou...ušetřil čas)

http://danyk.wz.cz/tesla4.html

Při brouzdání na netu jsem narazil na teslovo stroje v akci.Kam se ta energie z blesku ztrácí?Když to jde tak(dlesky do prostoru),podle všeho i teorie by to mělo jít zpátky(blesky z prostoru)

Co si o tom myslíte?


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: tam i zpět

Příspěvek od Elektro »

kenybalboa píše:
Na jednich z posledních stránek sem se dočetl že laboroval se slídovýma destičkama.Co s nima asi tak moh vyrábět?Že by nějaká antena?Pro příjem nebo vysílání?

Používal výbornou elektrickou izolaci třeba k "zachytávání" volné energie?

Hľadal správne dielektrikum pre kondenzátory.

Být chytrý jako Tesla,hned bych si všechno spočítal a nespamoval tady,ale protože sem chytrý jako Edizon(ani to ne) musím všechno zkoušet :) a ptát se.(Tesla si spočítal že se Edison snaží marně a šel jinou cestou...ušetřil čas)

http://danyk.wz.cz/tesla4.html

Při brouzdání na netu jsem narazil na teslovo stroje v akci.Kam se ta energie z blesku ztrácí?Když to jde tak(dlesky do prostoru),podle všeho i teorie by to mělo jít zpátky(blesky z prostoru)

Spočítaj si energiu v blesku (prierazná pevnosť vzduchu približne 1 kV na mm krát výška oblaku krát prúd blesku (napr. 10000A)) a trvanie niekoľko milisekúnd. Ako chceš takú energiu spracovať (alebo akumulovať) za milisekundy? Rusi to skúšali a ... :angel: :angel: :angel:

Co si o tom myslíte?


Skús použiť harmonické kmitočty.

Príjemný deň želám.


kenybalboa
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22 dub 2008 17:53
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Blesky

Příspěvek od kenybalboa »

Omlouvam se za neupřesnění,nechci svádět blesky z oblohy

Opravdu hledal Tesla dielektrikum pro kondezátory?Nic jineho v tom nebylo?

Pokus co chci zkusit je malý model.

V te knižce o Teslovi se uvádí,že slunce vysílá kromě slunečního záření i jiné záření (pochopil sem to tak že formou neutronů) a dokonce Tesla spočítal,že toto záření je ryhlejší než světlo(jestli se nesek?).

Udajně následkem tohoto záření je nabíjení mraku na stovky KV,a podle všeho by to měl být základ VE??

Děkuji za odpovědi.


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Blesky

Příspěvek od Elektro »

kenybalboa píše:Omlouvam se za neupřesnění,nechci svádět blesky z oblohy

Opravdu hledal Tesla dielektrikum pro kondezátory?Nic jineho v tom nebylo?

Pokus co chci zkusit je malý model.

V te knižce o Teslovi se uvádí,že slunce vysílá kromě slunečního záření i jiné záření (pochopil sem to tak že formou neutronů) a dokonce Tesla spočítal,že toto záření je ryhlejší než světlo(jestli se nesek?).

Udajně následkem tohoto záření je nabíjení mraku na stovky KV,a podle všeho by to měl být základ VE??

Děkuji za odpovědi.
Zdravím kenybalboa.

Tesla veril, že dielektrikum je bránou k využitiu statickej elektriny. Robil pokusy aj s rádioaktívnymi prvkami.

Pri pokusoch z radiant energy Tesla hovoril o kozmickom žiarení, ktoré dopadá na zem vo dne i v noci. A toto vlastne využil vo svojom legendárnom elektrickom aute. Žiaľ, doteraz nikto neprišiel na to, ako to urobil. Všetko sú len dohady.
Želám príjemný deň.


Tomas

Tesla

Příspěvek od Tomas »

kenybalboa píše:Zdravim,

založil sem tohle tema,protože bych potřeboval názor od Vás znalých a zkušených.Potřeboval bych se taky ujistit ve výpočtech pro jeden pokus.

V příloze je obrázek schema jakym zpusobem by Tesla získával energii z okolního prostoru.

On by vlastně vybíjel VE z prostoru přes primární cívku a na sekundární cívce by se tvořilo určené napětí.

Teď je otázka na jaké rezonanční frekvenci má být obvod primáru?Je frekvence země 8,7 Hz nebo 12 Hz?Nebo se má požít zakreslených 500 Khz,kdy tato frekvence "pomáhá" k vybíjení blesků?

Pokud by se celý obvod měl naladit do této frekvence země (8,7Hz) vypočílal sem:

C=3mF
L=0,1H

Prosim o prověření zda sem počítal dobře.

Prosim o zadávání příspěvků čistě k věci.

Předem děkuji za odpovědi.

Hezky obrazek.

Myslím, že nato jdete trošku špatně, základem není rezonanční LC obvod, tak jak je to v rádiu. Základem je vlastní rezonance antény. Každá anténa proti zemi má svojí parazití kapacitu+má svojí indukčnost=vlastní rezonanční frekvenci, ale u radiopřijímačů se této frekvenci vyhýbáme, způsobuje silné rušení radiového přijmu. Proto kmitočtové pásmo antény u přijímačů leží zcela mimo vlastní rezonanci antény.

Pro zajímavost, teslova bifilární cívka měla zapojení začátek - konec. Našel jsem, že obdobné zapojení se používá u vf transformátorů jako impedanční přizpůsobení mezi anténou a vstupem přijímače.


kenybalboa
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22 dub 2008 17:53
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

antena

Příspěvek od kenybalboa »

Dobrý den,

děkuji Tomáši z odpověď je to logické.Najít antenu správně naladěnou na "volné neutrony z kosmu" a je vyhráno...

Bouřkové mraky se nabíjí podle teorie Tesli energií z kosmu.Bouřkový mrak je antena....

Takže vyrobit "malý bouřkový mrak"?


Tomas

Re: antena

Příspěvek od Tomas »

kenybalboa píše:Dobrý den,

děkuji Tomáši z odpověď je to logické.Najít antenu správně naladěnou na "volné neutrony z kosmu" a je vyhráno...

Bouřkové mraky se nabíjí podle teorie Tesli energií z kosmu.Bouřkový mrak je antena....

Takže vyrobit "malý bouřkový mrak"?
Dobrý den,
já nevím, jestli se mraky nabíjí z energie z kosmu, možná je to pravděpodobné - ale nevím.
Ja si myslím něco trošku jiného, na světě se prý každou sekundou provede bleskový výboj. Udajně má existovat frekvence, která má být buzena z těchto výbojů(stálý zdroj rušení). Hledal jsem ji, ale protože jsem měl přijímač v pásmu 530kHz do 100MHz našel jsem nějaké silně zarušené frekvence v pásmu 15-25MHz, jestli je to ono čert ví? :evil: Proladovat pásmo do 100MHz je pěkná pakárna :x Na vašich 500kHz jsem neposlouchal, co jsem se v jednom diskuzním foru bavil o tom s radioamaterama tak silný zdroj atmosferického rušení kolem 500kHz prý není. Sami dokonce ladí dolní pasmo SW od 500kHz a vše jede v pohodě.

Můj dojem je, že jestliže pan Tesla měl systém volné energie funkční, pak finta spočívá v anténě, která je navržena proti stávajícím zvyklostem. Zatím hledám.

V květnu nebo v dubnu minulého roku, se mi stávalo, že jsem měl bleskové výboje uvnitř baráku mezi folii a topením, viz. diskuze na tomto foru. Bohužel nebo spíše dík, se tento jev se od června se přestal objevovat. Myslím si, že pachatelem mohl být nadzemní telefonní kabel a indukce z blesku.
Když jsem začal studovat teorii nadzemního telefonní vedení, uvědomil jsem si podobnost s anténou na KV. Základem antény je určitá impedanční nerovnováha určující mezi reaktanci a odporem množství vyzářené nebo přijímané energie + impedanční přizpůsobení kabelu - nutné aby nedocházelo ke zpětnému odrazu(u radia). Např. šíření VF uvnitř kabelu je hotová šamanština, VF proudy, třeba na stínění u vf kabelu můžou mít opačný směr. Proudy tečou po stínění koaxialního kabelu, jeden jde po povrchu stínění a druhý je uvnitř, přitom se nevyruší. To si myslim je ta tajemná teslarna, třeba kdy Tesla zkratoval žárovku a ona stále svítila. Nevím, možná celý Teslův přijímač VE je jen prasácky naladěná krystalka.

Nevím myslím, že mrak jako anténa nefunguje.


Omlouvám se za svůj laický pohled radioamatera.


kecal

rezonance

Příspěvek od kecal »

ale tady je to přece napsané
http://upramene.cz/forum/download.php?id=4089


bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

Podobnost čistě náhodná

Příspěvek od bigben »

V mládí jsem si vyráběl krystalky a schema alá Tesla je vélice podobné normálnímu zapojení krystalky.Pokud jde o energii získanou , stačila na rozkmitání membrány sluchátek.Anténa téměř nulová.Po mnoha letech jsem se s energií na tomto principu setkal když při bouřce relativně vzdálené si syn odpojil anténu CB vysílačky a konektor položil na kovový obal vysílačky. Po jednom vzdálenějším blesku nás vyrušil klasický zvuk přeskoku jiskry a po delším pátrání jsme našli na vysílačce pod konektorem opálenou barvu.Anténa cca ve výšce 15m . Pokud by anténa měla výšku v kilometrech tak předpokládám velice zajímavé výsledky,nicméně je předpoklad , že o úspěchu by badatel již nemohl informovat. :!: ;)


Návštěvník

Re: rezonance

Příspěvek od Návštěvník »

kecal píše:ale tady je to přece napsané
http://upramene.cz/forum/download.php?id=4089
Dobrý den,
dokument na odkazu jsem četl, je to zajímavá idea. Praxe je složitější, nehledě nato, že podle popisu pro příjem VE musím vysílat, tedy takový VE by se mohl stát zdrojem silného rušení a byl by dohledatelný. Musí to být něco trošku jiného :cry:
bigben píše: Anténa cca ve výšce 15m . Pokud by anténa měla výšku v kilometrech tak předpokládám velice zajímavé výsledky,nicméně je předpoklad , že o úspěchu by badatel již nemohl informovat.
Dlouhá a vysoko umístěná anténa, to je zdroj podobných výbojů.

Taková antena má velkou indukční reaktanci. Obecne lze říci, že indukční reaktance = napětí, delka anteny>lambda/2, kapacitní reaktance = proud, delka anteny<lambda/2.
Dneska celý svět používá anteny s kapacitní reaktaci, takové antény mají malé rozměry.

Pro zajímavost elektronka je odolná proti přepětí a zkratu - ideální součástka pro VE, to žádny polovodič neustojí.
Obecně lze říci, že každé řešení je poplatné době svého vzniku.

Zajímalo by mě, neví někdo kdo první vymyslel elektronku a ve kterém roce?


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: rezonance

Příspěvek od A(&F) »

Anonymous píše:Zajímalo by mě, neví někdo kdo první vymyslel elektronku a ve kterém roce?
... byl to de facto starej Alva, když se během svýho bádání s žárovkou snažil odstranit "očouzeniny", i přidal ještě další elektrodu :D ... nedotáhl to ale do konce, ... to udělali až jiní ... viz: https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 5984#45984 ...

... page 64 ...

Žhavému tělesu, z něhož vystupují elektrony, budeme
říkati katoda; kladnému tělesu, jež je cílem elektronů,
budeme říkati anoda.
Při malém kladném náboji anody dolétnou na ni jen
nejrychlejší elektrony; zvětší-li se náboj anody, dolétnou
i méně rychlé. Při určitém, dostatečně velkém náboji přilétnou
na anodu všechny elektrony, které katoda vyšle.
Uvedený zjev, že prázdným prostorem projde proud,
je-li katoda rozežhavena a anoda nabita kladně, pozoroval
prvý E d i s o n (po němž je také tento zjev nazván)
při pokusech, jimiž hledal příčinu, proč jeho žárovky
mají krátký život. Ježto pak pozorovaný zjev nedával
odpověď na jeho otázku, zůstal po dlouhá léta nepovšimnut.


... page 203 ...

Elektronkové generátory. Teprve elektronka dala rozvoji
radiotechniky rychlé tempo. T. A. E d i s o n pozoroval
již v r. 1894, že od žhavého vlákna probíhá prázdným
prostorem proud ke kladně nabité destičce — ale nepochopil
dosah tohoto objevu a omezil se na popis pozorovaného
zjevu v odborném časopise. Až roku 1899
konstruovali němečtí badatelé E l s t e r a G e i t e l
usměrňovač střídavého proudu, založený na Edisonově
zjevu — bez výsledku nějak pozoruhodného — ale obrátili
pozornost k Edisonovu zjevu.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: rezonance

Příspěvek od jeff »

[

Dobrý den,
dokument na odkazu jsem četl, je to zajímavá idea. Praxe je složitější, nehledě nato, že podle popisu pro příjem VE musím vysílat, tedy takový VE by se mohl stát zdrojem silného rušení a byl by dohledatelný. Musí to být něco trošku jiného :cry:



Vysílat se opravdu nemá, moc to na sebe upozorňuje, i když to je třeba na frekvenci 1kHz. Niméně tento princip je životaschopný a pokud vím, tak i úspěšně funguje. Teoreticky jde všechno, ale jak by to vypadalo v praxi? Že nám tady po tom Teslovi nezůstalo víc jeho hraček :ethink:

Jeff


Odpovědět

Zpět na „Seriál Testatika + Diskuze“