Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

:) Že jsen byl vyhecován po SZ. No to víš že ano, když na tom trváš Anri. Já o tom vím. Přišlo to z Torontské skupiny Seekers of the Truth (Hledači Pravdy), které jsem náhodou :D členem.

1) Je v tom chyba v uvedené stránce návrhu zákona, což se stane.

2) Vklady v bankách byly od jisté doby historicky vždycky garantované vládou jen do nějaké výše a zbytek šel v případě kolapsu banky :ptrain: na pokrytí dluhů. Naposledy co jsem koukal to bylo v Kanadě do 60 000. V tomhle nejde vůbec o nic nového.

3) Nový je fakt, že zatímco Kyperské pobočky banky na Kypru zavřely, jejich pobočky různě po světě zůstaly otevřeny (zmíněné je především Rusko a Anglie) a zahraniční vkladatelé (investoři) tím měli šanci vybrat své vklady v neomezené výši. V podstatě došlo k organizovnému vyloupení soukromých (tedy i podnikových) fondů Kypru. Tam je ten problém.

S laskavým pozdraven, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od poota »

Údajně zcela energeticky soběstačný dům, zřejmě spíš jenom prototyp, stavěný bez ohledu na cenu: http://web.volny.cz/noviny/ze-sveta/cla ... cb3bc174d1

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
vrabco
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: pát 22 črc 2011 6:54
Bydliště: Martin
Dal: 128 poděkování
Dostal: 52 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od vrabco »



Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Jak se na naše téma píše "po novinářsku"

Příspěvek od poota »

Jak se na naše téma píše "po novinářsku" - placené je to za počet slov, nikoli za jejich obsah - a na "přínosnosti" je zatraceně znát, že zadání zní: "napiš na téma ..." :lol:
http://web.volny.cz/volny-cas/hi-tech-a ... ovano.html

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Road to Collapse / Kolaps civilizace (dokumentární film USA)

Příspěvek od A(&F) »

... Prima ZOOM ... termíny dalších vysílání viz http://www.csfd.cz/film/345100-kolaps-civilizace/ ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Šťastní to lidé: rok v tajze ... (dokument) ...

Příspěvek od A(&F) »

... úžasný dokument o lidech z jedné bohem zapomenuté sibiřské vesnice (ke které dokonce nevede ani žádná klasická cesta spojující ji s civilizací) ... a především pak o lovcích, trávících většinu roku sami uprostřed divoké tajgy ... pouze lovec a jeho pes ...... jeho shlédnutí je vhodné i pro uvědomění si drsnosti situace, až nastane kolaps civilace ... :| ...

... http://www.ceskatelevize.cz/porady/1035 ... 238255373/ ... tamtéž ke shlédnutí aj přes net ...

... :bye: ... Anri ...

---------------
PeS: ... v dokumentu je mj ukázáno, např. jak se udělá kajak z jednoho kusu kmene :good: či jak vytvořit jednoduchou sklapovací past, ale i jak si vyrobit 100%-ně účinný repelent proti komárům ... :shock: ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Elektrocentrála

Příspěvek od jarda ovčák »

no,a protože se chystáme, tak nezbývá, než si pořídit nějakou elektrocentrálu.... no jo,ale která to je? Jaká značka je ta spolehlivá, kolik hodin ten stroj vlastně vydrží? Máte někdo o tom povědomí, nebo víte, kde hledat?Existuje nějaký žebříček kvality, nebo spolehlivosti?


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Elektrocentrála

Příspěvek od A(&F) »

... Jarine, hezký, ale nenapsal jsi nic o tem, co od teho očekáváš ... dyť záleží především na tom, jakou požaduješ "wattáž", co to má "papat" a jaká všechna napětí z ní mají lízt (popř. kolik máš na ní našetřeno) ...... jelikož ji chceš používat i v době, až civilizace padne na hubu, kdy bude nedostatek paliva, tak jednoznačně by to měl být diesel, neb olej si jakožto sedlák vylisuješ sám, popř. ji budeš krmit vyškvařenou mastnotou z "tažných zvířat" :ewhistle: (teda pokud nebudeš kvasit a pálit ve velkém, kdy to lépe vychází pro zážehové motory) ...... co se týče štekrů, tak pro Tvé potřeby by to chťálo krom 3x 400V/230V mít rovnou i možnost sváření 6 mm elektrodou, popř. také 12/24V výstup (ale ten se dá v nejhorším zrealizovat jiným způsobem, záleží na požadovaném výst. proudu) ... no a výkon alespoň 3 kVA při jednej fázi (třífázově to pak vychází kolem 7-8 kVA) ...

... na základě těchto kritérií se Ti následný výběr značně zúží ... a jsi v tom lehce pod "kilo" ... :evil: ... teda pokud to nebude nějakej lacinej šmejd, což jak Tě znám, Ty však většinou nepořizuješ ... ;) ... (pozn: bez svářečky pak o něco méně) ...

... chlape, pokud Tě teď netlačí nějaká náhlá nutnost koupě, tak vydrž ...... příští rok si totiž chceme pro sebe stavět elektrocentrály, dokonce s ještě o chlup lepšími parametry, s tím, že tyto budou mít vyveden i náhon, čímž se z nich zároveň stanou i "univerzální pohonné jednotky" (např. pro pohon čerpadla či různého nářadí) ... budou volitelně chlazené vzduchem i vodou = využitelné tak jako teplovzdušné topení, popř. pro ohřev vody ... startování elekro, ale i mechanicky ... palivo takřka jakékoliv ... atd. ... zkrátka taková skládačka, co by měla být lehce opravitelná/přeštelovatelná i v podmínkách polního kováře ... :D ...... koncept jsme se rozhodli mít hotov do konce roku ...... takže bude-li z Tvé strany zájem, neměl by být problém vyrobit jeden kousek aj pro Tě ... :) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od martin11 »

když v okolí vyhořely 3 trafostanice a 14 dnů byla tma, tak jsem pořídil Elektrocentrálu z 60-řady Elektro Nářadí Hlava Semily----jukni se tam.
jinak to co píše Anri bude lepší...takže počkáme....uvidíme cenu :ewhistle: a zařídíme se podle nabídky. :bye: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od jarda ovčák »

mno,já potřebuju nějaký šumítko, tak kolem tříapůl kilowat. na pořádný věci budu kupovat za traktor 15kw hnanou vývodovým hřídelem. Mám na cestě třetí trachtor, takže některej pojede vždy a pořádnej krám bude potřeba, aby to uhnalo i mlýn na mouku, stacionární mlátičku, nebo velikou svářečku, třebas tu moji vtu 315. Svařování s elektrocentrálou na přímo stojí za hovno skrze charachteristiku, a zapalování oblouku a nepoužitelnou regulaci. Mám vyzkoušeno.
takže šumítko na flexu, svařovací invertor 200A, šrotovník 2kw a čerpadlo na vodu. A když bude moja hodně skákat, tak pračku. než jí udělám valchu...
A protože už mám vyzkoušené skladování benzinu, tak může být klidně benzinová. Enem mi nejde na rozum, ešli makita, nebo honda, nebo hitachi, nebo....miliarda dalších... která je ta dobrá????. Taky ta životnost v hodinách mi je záhadou.
Jináč se určitě nebudu bránit, od anriho určitě vezmu. Na ten šílenej objem harampádí to nikdo nepozná... sichr je sichr.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od abul »

Trochu odjinud... Dokument o tom, jaký to je, žít 70 let na Síbiři.

[youtube][/youtube]

P.S. Je to rusko-anglicky, s anglickýma titulkama, snad se tím nějak prokoušete.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Permakultura - Klíčová dírka ...

Příspěvek od A(&F) »

... nějaký čtení na dlouhý zimní večery ... http://www.permakulturacs.cz/index.php? ... Itemid=188 ... :) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od poota »

Zapalovač "na vzduch"


Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:Zapalovač "na vzduch" ...........
... sice už to tu někde je, ale ještě jednou, česky ... http://www.ceskatelevize.cz/program/por ... e-vzduchu/ ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“