Prvý krok ku magnetickému motoru tienenie magnetov

Úspěšně replikované otevřené projekty...

Moderátor: sano

Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: magnetickej cirkus ... :DDD

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:.....myslím , že nikdo zde....mimo Akorda...neměl v ruce neodym těchto rozměrů tj pro upřesnění 40x20x10 mm N42 !!!!!.....bohužel , nebo bohudík já s nimi pracuji...mám je před sebou na stole.....garantuji vám, že když se mi stane to , co se stalo na videu , že se mě níhodou takto k sobě přicucnou, tak je rukou neoddělíte...!!!!...
... někde zde, na fóru, jsou vyfocené mé 40x40x10 mm (na které si z jednoho setkání odvezl dosti nehezkou vzpomínku tuším MartinQ, ale já ho předem varoval ;) ) ... a i ty jdou oddělit pouhejma prstama ... neříkám že snadno, ale jde to ..... funguje to nějak takhle: ... zhluboka nadechnout ... malá chvíle soustředění (než naběhnou žíly na spáncích :D ) ... dlouhý tááááhlý virbl ... světlo tma, světlo tma ... hrobové ticho ... pak rána do bubnů :lol: ... a potom je v klidu stáhnout do boku od sebe ... prostorem zazní davové "ááách" ... a už jenom závěrečný potlesk publika, slavnostní fanfáry a troubení slonů ... tap, ta, tadada, dada, da, dáda, ... :lol: :lol: :lol:

... :idea: ... důležité je jen, se u toho nepos*at !!!! ... :P


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: magnetyckej cirkus ... :DDD

Příspěvek od martin11 »

A(&F) píše:
martin11 píše:.....myslím , že nikdo zde....mimo Akorda...neměl v ruce neodym těchto rozměrů tj pro upřesnění 40x20x10 mm N42 !!!!!.....bohužel , nebo bohudík já s nimi pracuji...mám je před sebou na stole.....garantuji vám, že když se mi stane to , co se stalo na videu , že se mě níhodou takto k sobě přicucnou, tak je rukou neoddělíte...!!!!...
... někde zde, na fóru, jsou vyfocené mé 40x40x10 mm (na které si z jednoho setkání odvezl dosti nehezkou vzpomínku tuším MartinQ, ale já ho předem varoval ;) ) ... a i ty jdou oddělit pouhejma prstama ... neříkám že snadno, ale jde to ..... funguje to nějak takhle: ... zhluboka nadechnout ... malá chvíle soustředění (než naběhnou žíly na spáncích :D ) ... dlouhý tááááhlý virbl ... světlo tma, světlo tma ... hrobové ticho ... pak rána do bubnů :lol: ... a potom je v klidu stáhnout do boku od sebe ... prostorem zazní davové "ááách" ... a už jenom závěrečný potlesk publika, slavnostní fanfáry a troubení slonů ... tap, ta, tadada, dada, da, dáda, ... :lol: :lol: :lol:

... :idea: ... důležité je jen, se u toho nepos*at !!!! ... :P
...jde o to jaký to byl magnet N42 nebo 45 ... 40x40x10..této kvality a mgnetované na plochu...:idea: ..prstama neoddělíš, ani kdyby jsi se posral....davové áááách....zazní ze zcela jiného důvodu.... :bhead: ...zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Gromit-ovi, tienmenie magnetov

Příspěvek od gromit »

ještě bych dodal, že existuje i aktivní stínění, ale to už potřebuje průběžné dodávání energie...


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: magnetyckej cirkus ... :DDD

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:
A(&F) píše:
martin11 píše:.....myslím , že nikdo zde....mimo Akorda...neměl v ruce neodym těchto rozměrů tj pro upřesnění 40x20x10 mm N42 !!!!!.....bohužel , nebo bohudík já s nimi pracuji...mám je před sebou na stole.....garantuji vám, že když se mi stane to , co se stalo na videu , že se mě níhodou takto k sobě přicucnou, tak je rukou neoddělíte...!!!!...
... někde zde, na fóru, jsou vyfocené mé 40x40x10 mm (na které si z jednoho setkání odvezl dosti nehezkou vzpomínku tuším MartinQ, ale já ho předem varoval ;) ) ... a i ty jdou oddělit pouhejma prstama ... neříkám že snadno, ale jde to ..... funguje to nějak takhle: ... zhluboka nadechnout ... malá chvíle soustředění (než naběhnou žíly na spáncích :D ) ... dlouhý tááááhlý virbl ... světlo tma, světlo tma ... hrobové ticho ... pak rána do bubnů :lol: ... a potom je v klidu stáhnout do boku od sebe ... prostorem zazní davové "ááách" ... a už jenom závěrečný potlesk publika, slavnostní fanfáry a troubení slonů ... tap, ta, tadada, dada, da, dáda, ... :lol: :lol: :lol:

... :idea: ... důležité je jen, se u toho nepos*at !!!! ... :P
...jde o to jaký to byl magnet N42 nebo 45 ... 40x40x10..této kvality a mgnetované na plochu...:idea: ..prstama neoddělíš, ani kdyby jsi se posral....davové áááách....zazní ze zcela jiného důvodu.... :bhead: ...zdraví martin11 :lol:
... Martine, jelikož mi účetní nenapsala kvalitu magnetů do el. účetnictví, tak dodatečně zjistím, až se dostanu k papírovým podkladům ... jinak "trochu" beru zpět ty rozměry, ... je to jenom 35x35x10mm ... ;)

... jedna veselá historka z natáčení: ... v paneláku, přes železobetonovou zeď, jsem sousedům, se špalkem těchto magnetů, nevědomky ovlivňoval barvičky na TV ... :D ... a oni vědíc, že dělám do elektroniky, se mě chudáci přišli zeptat "jestli nevím, co to s tou jejich telkou je ... a že to prej delá jenom někdy" ... :D :D ... málem si kvůli tomu koupili novou ... :oops:

PeS: ... jinak co se týče té fyzické síly, tož nezapomeň, že jsu znamením "Býk", ... tak silný ... a někdy i tak chytrý ... :lol: :lol: :lol:


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: magnetyckej cirkus ... :DDD

Příspěvek od martin11 »

A(&F) píše:
martin11 píše:
A(&F) píše: ... někde zde, na fóru, jsou vyfocené mé 40x40x10 mm (na které si z jednoho setkání odvezl dosti nehezkou vzpomínku tuším MartinQ, ale já ho předem varoval ;) ) ... a i ty jdou oddělit pouhejma prstama ... neříkám že snadno, ale jde to ..... funguje to nějak takhle: ... zhluboka nadechnout ... malá chvíle soustředění (než naběhnou žíly na spáncích :D ) ... dlouhý tááááhlý virbl ... světlo tma, světlo tma ... hrobové ticho ... pak rána do bubnů :lol: ... a potom je v klidu stáhnout do boku od sebe ... prostorem zazní davové "ááách" ... a už jenom závěrečný potlesk publika, slavnostní fanfáry a troubení slonů ... tap, ta, tadada, dada, da, dáda, ... :lol: :lol: :lol:

... :idea: ... důležité je jen, se u toho nepos*at !!!! ... :P
...jde o to jaký to byl magnet N42 nebo 45 ... 40x40x10..této kvality a mgnetované na plochu...:idea: ..prstama neoddělíš, ani kdyby jsi se posral....davové áááách....zazní ze zcela jiného důvodu.... :bhead: ...zdraví martin11 :lol:
... Martine, jelikož mi účetní nenapsala kvalitu magnetů do el. účetnictví, tak dodatečně zjistím, až se dostanu k papírovým podkladům ... jinak "trochu" beru zpět ty rozměry, ... je to jenom 35x35x10mm ... ;)

... jedna veselá historka z natáčení: ... v paneláku, přes železobetonovou zeď, jsem sousedům, se špalkem těchto magnetů, nevědomky ovlivňoval barvičky na TV ... :D ... a oni vědíc, že dělám do elektroniky, se mě chudáci přišli zeptat "jestli nevím, co to s tou jejich telkou je ... a že to prej delá jenom někdy" ... :D :D ... málem si kvůli tomu koupili novou ... :oops:

PeS: ... jinak co se týče té fyzické síly, tož nezapomeň, že jsu znamením "Býk", ... tak silný ... a někdy i tak chytrý ... :lol: :lol: :lol:
...nejde o to to , kdo je jak silný...železný Gekon...či jak se ten jouda jmenoval , také ohejbal železný tyče přes krk...základ dohadu byl...je ten ..jako reakce na video od SANO....jestli ..a co ....odcloňovalo ty magnety.....tak jsem na to reagoval, že jak se mu přicucly....tak kdyby byly silné...kvalitní, tak je rukou tak lehko neoddělí....tudiž dedukce....clonil nějaký bláto....co clonil...dělal si z nás blázny...nebo sám je....najivní a v něco věří...sice má pravdu...ale jen na svém písečku.....pro MM je toto clonění..."jaksi nevyužitelné"...
...viděl jsem opravdu hodně magnetických udělátek....i všelijak odcloněnejch....věrohodnost....no znáte to....
takže...konec sporu o tom , jak je kdo silný,...ale brainstorming...o clonění....hlavně to video od SANO... :idea: ...kdo tomu chce věřit ...ať si věří....jám zkušenosti jiné.. :idea: :idea: :idea: ....zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Tienenie magnetov Mu kov

Příspěvek od sano »



Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tienenie magnetov Mu kov

Příspěvek od gromit »

sano píše:http://www.youtube.com/user/FreeGlobalE ... aVxB9oXcEc

viete niekdo niečo o MU kove?
až na tu poslední hlášku je to korektní - zkratováním jedné poloviny (zhruba) magnetických siločar se magnet pouze oslabí, žádnou anomálii to ale nevytvoří, bohužel :(

MU metal: nikl 75%, železo 15% + měď, molybden - http://en.wikipedia.org/wiki/Mu_metal

Martinovi by se mohlo hodit při sestavování toho jeho toroidu...


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Tienenie magnetov Mu kov

Příspěvek od martin11 »

gromit píše:
sano píše:http://www.youtube.com/user/FreeGlobalE ... aVxB9oXcEc

viete niekdo niečo o MU kove?
až na tu poslední hlášku je to korektní - zkratováním jedné poloviny (zhruba) magnetických siločar se magnet pouze oslabí, žádnou anomálii to ale nevytvoří, bohužel :(

MU metal: nikl 75%, železo 15% + měď, molybden - http://en.wikipedia.org/wiki/Mu_metal

Martinovi by se mohlo hodit při sestavování toho jeho toroidu...
...zdravím....všem co o tento problem mají zájem....když jsem viděl to video, co poslal SANO....tak bych plakal.....asi před rokem jsem to tady horem dolem popisoval....jak to vlastně funguje...to stínění....a nikdo se neozval...
MU metal má samozřejmě trochu jiné magnetické vlastnosti než Fe z trafo plechů...ale v principu nehledejte rozdíl....
...když celý problem se stíněním shrnu do jedné věty, tak...!!!...magnetický motor nemůže pracovat na principu, že odstíníme jeden pol proti druhému...proč...???...protože zatím neznáme monopol magnet...a prosím neukazujte zde , že se to již nějakým vědcům povedlo...vím o tom...
onehdy jsem zde básnil o magnetické monokouli.....t.j. na celém povrchu bude 1 pol uvnitř druhý pol.....mám to stále v zásobě....teď mám jiné starosti...viz vlákno mag.pístové motory.....zdravím všechny "postižené" magnetáře.....jsem s vámi. :idea: ..martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Prvý krok ku magnetickému motoru tienenie magnetov

Příspěvek od PeTr1 »

TADY JEDEN MONOPOL


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Prvý krok ku magnetickému motoru tienenie magnetov

Příspěvek od martin11 »

PeTr1 píše: TADY JEDEN MONOPOL
:shock: martin11 :D

chtělo by to vyzkoušet :idea: ...ne vyzkouším to :bhead:


... věřím, že se " TO " povede ......
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prvý krok ku magnetickému motoru tienenie magnetov

Příspěvek od huhu »

martin11 píše: vyzkouším to :bhead:
Ty máš monomagnet ? Tak to je celá fyzika definitivně v háji.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Prvý krok ku magnetickému motoru tienenie magnetov

Příspěvek od martin11 »

huhu píše:
martin11 píše: vyzkouším to :bhead:
Ty máš monomagnet ? Tak to je celá fyzika definitivně v háji.
monomagnet nemám, a ten manipulátor ho také nemá :!: a víš proč. Protože ten magnet s kterým manipuluje nemusí být magnetován na plochu, jak se z videa všichni domníváme. :!: :!: :!:

...co je zajímavé na videu...manipulátor zde ukazuje magnet- knoflíkového tvaru, který oběma směry působí stejně na kompas....pak jednoduchou manipulaci s kancl svorkou a nějakým magnetem s označením S-J. a kompasem. mechanické zpracování pokusu. uřízne kus dřeva, zatluče hřebíky udělá dremlem zářezy a......dřevo vyleští vibrační bruskou...
Nevím jak kdo, ale osobně bych nejdříve vyleštil dřevo a pak tloukl hřebíky..../ to je první :shock:/
a druhý postřeh z videa :shock: :shock: to dřevo na záběru s točící se cívkou je jiné, nežli na začátku leštil bruskou.
Závěr pozorování. hřebíky jsou dole spojeny se zdrojem el. energie, např knoflík baterií, která má právě ty naměřené volty...kdyby si manipulátor ušetřil na videu to měření, tak to bylo přesvědčivější :eclap: ....každý si to musí přebratz podle svých zkušeností a znalostí. já jsem jen náhodný pozorovatel ....zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prvý krok ku magnetickému motoru tienenie magnetov

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
pane Vachmajstr vy jste hlava ! :-)))
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Prvý krok ku magnetickému motoru tienenie magnetov

Příspěvek od Magneto »

Dávám plně za pravdu Martinovi:

Peckový magnet je magnetizovaný radiálně, takže je rozdělený na dva půlkruhy. Když borec otáčí peckou (podél vodorovné osy), tak kompasu nastavuje logicky vždy stejný pól (přítomnost opačného pólu je dobře vidět na chvilkovém rozechvění střelky po obratu). S tyčovým magnetem je to pak totéž - vždycky se mu přitáhne ke spodnímu půlkruhu.
S tou cívkou v závěru je to úplný nesmysl, i kdyby to ten monopól byl (jakože není !!!).
Možná je to globální test soudnosti magnetářů, který pak vyhodnotí velký bratr - nevím a je mi to jedno.

Zdar a sílu všem :)

Magneto


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Prvý krok ku magnetickému motoru tienenie magnetov

Příspěvek od martin11 »

Magneto píše:Dávám plně za pravdu Martinovi:

Peckový magnet je magnetizovaný radiálně, takže je rozdělený na dva půlkruhy. Když borec otáčí peckou (podél vodorovné osy), tak kompasu nastavuje logicky vždy stejný pól (přítomnost opačného pólu je dobře vidět na chvilkovém rozechvění střelky po obratu). S tyčovým magnetem je to pak totéž - vždycky se mu přitáhne ke spodnímu půlkruhu.
S tou cívkou v závěru je to úplný nesmysl, i kdyby to ten monopól byl (jakože není !!!).
Možná je to globální test soudnosti magnetářů, který pak vyhodnotí velký bratr - nevím a je mi to jedno.

Zdar a sílu všem :)

Magneto
....mě také.....já jen, že je to ztráta času takto laborovat...ovšem jako forek je to dobrý :idea::oops: zdravím HUHU :bye:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „OPEN SOURCE PROJEKTY“