Free Energy - Volná Diskuze

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Free Energy - Volná Diskuze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše:... tak bude nutný převod "do pomala", a to do dost pomala.
:shock: A nezpůsobí náhodou taková zátěž zpomalení výtoku spalin a vše, co s tím souvisí, stejně jako neúčinnost přeplňování motoru?

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Free Energy - Volná Diskuze

Příspěvek od poota »

Nemínil jsem brždění otáček rotoru, ale mechanickou převodovku, která nechá turbínu běžet "jejími" otáčkami, které převede na podstatně nižší, které budou vyhovovat alternátoru. A předpokládám, že to turbo by běželo jenom kvůli alternátoru a nestaralo se o přeplňování.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Free Energy - Volná Diskuze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše:Nemínil jsem brždění otáček rotoru ...
:oops: No jo. :) Samozřejmě. Odpověděl jsem na poslední příspěvek tak nějak z lenosti, či co. Jen jsem tím chtěl podotknout na adresu PeTr1, že ten nápad se mi jeví ještě nepraktičtějším, než dát alternátor na zadní kolo, které se taky vlastně jen tak točí a nic užitečného nedělá, pokud tedy máme auto na přední náhon :roll:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Free Energy - Volná Diskuze

Příspěvek od poota »

Jo, a taky by se dal využít větrák chladiče, který táhne auto dopředu - že by se na něj dala větší vrtule a ušetřil by se benzín, protože s ním točí elektromotor :laugh:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Free Energy - Volná Diskuze

Příspěvek od lajos »

Nechte toho- použít turbo k náhonu alternátoru je sice logické neb využívá energii spalin které nám stejně utíkají výfukem, jen chudák turbo nemá charakter k pohonu alternátoru, má vysoké základní otáčky a mohl by ztratit funkčnost zatížením několik set watt i přes převod-zdá se mi to marná námaha-vymíšlení. Obdoba by byla vysokootáčkovým modelářským motůrkem(má i několik kW) pohánět traktor.


ufo
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 20 čer 2013 14:03
Bydliště: ČR
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Volnoenergetická polemika

Příspěvek od ufo »

Zdravím všechny experimentátory,vědce,skeptiky a optimisty a i ty,kteří se o všelicos zajímají a láká je svět poznání mimo rovinu danou současnou vědou a pocuchanou civilizací.Myslím si,že na tomto vláknu bude dostatek prostoru pro všelikou diskuzi na témata VE,co se daří,co ne , na různé dotazy a odpovědi-tím myslím i ty "nefundované" - ne každý tomu musí rozumět po všech stránkách,ale předpokládám,když je tu,tak ho to láká a chce nějak začít a něco vyzkoušet.Tak tedy přátelé do toho a ničeho se nebojme!
zdraví-UFO-

:enaughty: Založil jsi paralelní vlákno. SDK


PureL
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: pát 07 říj 2011 9:26
Dal: 4 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od PureL »

Co říkaté na Nemeš generátor? :) http://files.uloziste.com/9f78a576041d2a5b/
Asi nejereálnější popis jaký jsem kdy viděl.


vrabco
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: pát 22 črc 2011 6:54
Bydliště: Martin
Dal: 128 poděkování
Dostal: 52 poděkování

Re: Free Energy - Volná Diskuze

Příspěvek od vrabco »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Free Energy - Volná Diskuze

Příspěvek od Magneto »

Tak jsem si tedy níže uvedeným mailem zkusil říct o těch 10 tisíc euro - podle odkazu v předchozím příspěvku :o)
Samozřejmě jsem uvedl i svoje bankovní spojení :o)

"Vážený pane Nemeš,
chtěl bych navázat na váš článek na adrese
http://www.aktuality.sk/clanok/243692/r ... um-mobile/
Mám stejnou krevní skupinu jako vy, takže si umíte představit, že se s velkým zaujetím také pídím po čisté energii pro lidstvo. Pracuji ovšem s permanentními magnety a ne s mechanickými silami.
Na základě níže uvedeného stručného vysvětlení bych se rád ucházel o vámi vypsanou odměnu 10.000 EUR za vyvrácení správnosti vaší teorie resp. potvrzení chyby simulačního programu.

Základní problém = směr přenosu sil od zdroje síly na závaží / versus odstředivá síla

V případě úhlu závaží 90° dochází k přenosu sil ve směru pohybu závaží a tedy kolmo na směr působení odstředivé síly. Postupným zmenšováním úhlu závaží při zachování zdroje síly v původní podobě (tedy s vystřelováním v rovině současně doleva a doprava) se ovšem zdroj síly bude muset postupně posouvat ke středu desky, dráha závaží se bude zmenšovat a síla zdroje bude působit čím dál víc kolmo na směr pohybu závaží - přenos síly tak bude čím dál méně efektivní.
Pokud by se zdroj síly přizpůsobil úhlu závaží v tom smyslu, že by každé z nich sledoval dál a dál po kružnici, pak by se sice síla přenášela ve směru pohybu závaží, ale čím dál víc v protisměru vůči odstředivé síle, kterou by tak kompenzovala 1:1.
Jsou tu tedy 2 možnosti:
1) Postupná ztráta efektivity přenosu síly
2) Postupné vyrovnávání akce a reakce
Toliko moje úvaha, která snad ani nepotřebuje výpočtů.
Případně dodám i nákresy."

Zdraví Magneto :o)


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Free Energy - Volná Diskuze

Příspěvek od Jim68 »

Měl by Ti to vyplatit, ale nedopadne to. Budeš mu to muset předvést ve vesmíru...


Jim68
Be happy!
sae
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27 led 2014 22:37
Dostal: 3 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od sae »

PureL píše:Co říkaté na Nemeš generátor? :) http://files.uloziste.com/9f78a576041d2a5b/
Asi nejereálnější popis jaký jsem kdy viděl.
Bohužial autor na niečo zabudol. Pri údere kladivka sa toto musí "zaprieť" o dosku, čím vyvolá akciu a úder do kocky na doske je reakcia. Je to, akoby si fúkal do plachiet na lodi v ktorej sedíš, alebo tlačil auto, keď v ňom sedíš. Ak by kladivko nebolo uchytené na doske, bolo by to reálne...


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

To sae:

PureL píše:
Co říkaté na Nemeš generátor? http://files.uloziste.com/9f78a576041d2a5b/
Asi nejereálnější popis jaký jsem kdy viděl.

Sae píše: Bohužial autor na niečo zabudol. Pri údere kladivka sa toto musí "zaprieť" o dosku, čím vyvolá akciu a úder do kocky na doske je reakcia. Je to, akoby si fúkal do plachiet na lodi v ktorej sedíš, alebo tlačil auto, keď v ňom sedíš. Ak by kladivko nebolo uchytené na doske, bolo by to reálne...

Až tak úplně jednoduché, jak píšeš, to není (aspoň u toho posuvného provedení je to dost dobře zamaskované - alespoň z pohledu slovenského patentového úřadu). Nemeš má svůj "zdroj síly" na způsob motoru boxer - vystřeluje mu to současně do dvou stran od sebe, takže akce a reakce se navzájem vyrovnávají. Navíc se to vystřelování koná kolmo na možný směr pohybu celého zařízení. Zakopaný pes je ve skutečnosti v tom, že když chce ty ramena rozevřít o určitý úhel, tak přenos síly na kladívko už neprobíhá v přímém směru, ale v čím dál ostřejším úhlu, takže výsledná síla úderu kladívka do nárazové plochy je čím dál slabší - rozpadne se to na dva vektory (jako u biliáru). Na přiloženém obrázku jsou obě situace průhledně přes sebe.
Zdraví :o)
Magneto
biliar.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


impedence
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15 úno 2013 15:54
Dostal: 2 poděkování

Re: Free Energy - Volná Diskuze

Příspěvek od impedence »

dneska jsem dostal takovou myšlenku a chtěl bych vědět co si o tom myslíte.

vytvořil bych seriový rezonanční obvod, z pokusů jsem v něm měl i 30A a vstup byl relativně malý.. napadlo mě někde do cesty strčit drát s malým průřezem a to teplo nějak využít? např ohřívání vody , nebo přeměna vody na páru a tím pohánět generátor. něco v tomhle smyslu, dlouho jsem se snažil rezonanční obvod přimět dávat volnou energii elektricky, bohužel to nijak nedopadlo, ale ten nadměrný nárůst proudu v obvodu je. žádný pokus jsem zatím nědělal je to jen myšlenka která mě dneska napadla. chtěl bych slyšet váš názor jestli je to úplná blbost.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Free Energy - Volná Diskuze

Příspěvek od poota »

impedence píše:.. chtěl bych slyšet váš názor jestli je to úplná blbost.
Na tuhle otázku Ti nejlépe odpoví praktický pokus.
Když to bude fungovat, tak je to úžasné - a když ne, tak je to blbost :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Free Energy - Volná Diskuze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: Když to bude fungovat, tak je to úžasné - a když ne, tak je to blbost.
:enaughty: Ačkoliv to zní velice logicky, přeci jen s tím výrokem nesouhlasím. Nejúčinější zabják skvělé myšlenky je blbě provedený pokus. Proto taky bastlíři bastlej a sem tam se nějaká ta "blbost" eventuelně projeví jako skvělá myšlenka.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“