Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Léčebné postupy.
Odpovědět

Myslíte, že je toto téma pro Vás přínosné?

ano
106
92%
ne
9
8%
 
Celkem hlasů: 115

Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Fumi píše: ... poté mi ale začaly problémy s trávením, jako například plynatost, ... Jakou myslíte, že by to mohlo mít příčinu?
Nazdar Fumi. Osobně bych si typnul, že jsi se dala na nějakou křížovou výpravu, která Ti duševně nesedí a lámeš to přes koleno. V každém případě máš teď narušenou střevní flóru. Asi bych se podíval na Ozovit, což je peroxid hořečnatý. Srovná střeva během týdne snad každému, specielně tu plynnatost. Můžeš ji s ním dobře čas od čřasu upravit, ale nejspíše se to bude vracet, pokud se nezařídíš i jinak. Osobně bych přestal vše co prakticky můžeš, do čeho ses nechala uvrtat ať již literaturou, nebo někým, a co jsi kompletně nepřijala za své, s čím se duševně pereš, o čem se musíš neustále přesvědčovat, že je to tak správně. Jedním slovem stress. Proč jsi se do toho vůbec pouštěla? Tím neříkám, že je s veganskou stravou něco nezbytně špatně. Jde spíš o to, že se do ní lidi dávají mnohokrát z blbých důvodů, které jim podvědomě nesedí. Pak to probíhá nevalně.

Další věc je: "Co je to vůbec veganská, nebo skoro veganská strava?" To můžou být jen čerstvá zelenina a ovoce, ale taky švestkový knedlíky a sojový náhražky masa atp. Vzhledem k Tvému věku a situaci bych se podíval na zoubky nejspíše organickému tvarohu. Má něco dost do sebe, především zdravé tuky. Ppokud se ale podívám, co dovedou už tvarohové obklady, je v tom něco, co nám dělá velice dobře a to i v syrovátce. Spíš bych si ho dělal doma a bumbal i syrovátku. Jinak samozřejmě především co nejkvalitnější ovoce a zelenina. Snad se také podívej do vlákna Mentální ozdrava http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=3597 a možná tam pochytáš pár věcí, které Ti pomůžou, pokud si budeš chtí pomoct sama. Tyhle problémy jdou prakticky vždy z rozháraného podvědomí, ale ono se dá manipulovat k obrazu tvému vědomě i pomocí celkem jednoduchých a účinných technik. Chce si to ale předem dobře rozmyslet, jak na to, aby byl výsledek manipulace ucelený. Dá se přes ně kontrolovat i osobní váha nehledě na dietu a do značné míry i množství potravy. Vyžaduje to ale nějakou tu snahu a práci na sobě.

Pokud by ses podívala na Kačenku, http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=127058#p127058 Cituji: "Za 29 dní jsem zhubla 1 kg!!!! ( A přitom jsem dost baculatá kachna :oops: )" To spáchala na kompletním nejedení, protože si očividně dovede nejen vědomě poručit, ale také se podvědomě poslechnout. Není to nic vyjímečného. Já jsem během posledního nejedení 10 dní taky žádnou významnou váhu neztratil, snad taky kilo, možná dvě a taky mám z čeho. Jde spíš o obsah střev a přeregulování množství vody v těle. Lze se tam dopracovat, i když ne najednou.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Hela »

Fumi píše:od léta minulého roku jsem hodně zhubla (je mi 18, původní váha-55kg - 172cm, nyní mám 46kg). v červnu jsem přešla na vegetariánskou stravu, částečně veganskou, ale největší váhový úbytek začal až tak v září.
Před 24 lety jsem přešla na syrovou stravu. Za 3 měsíce jsem zhubla asi 16 kg. Tenkrát jsem byla celkem ráda, protože jsem před tím vážila 67 kg a to už bylo na mě trochu moc. Cítila jsem se výborně, jen jsem se vznášela, i když jsem zhubla si svaly. Pokud máš ale nedostatek energie, bude asi problém v tom, co jíš. Každý člověk je jiný a je potřeba vyladit stravu podle toho, co potřebuješ ty, ne podle toho, co někomu, třeba na druhém konci světa, udělalo dobře. Už se ti váhový úbytek zastavil, nebo to pořád pokračuje? Když tak napiš do vlákna o vegetariánské stravě, jak vypadá tvůj jídelníček.


LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj Helčo :-)
jsem 27 let vegetariánka a uvažuji o syrové stravě ,ale pořád se nemohu odhodlat . Popiš mi svůj běžný jídelníček třeba v chladných dnech.Já totiž miluji polévky a tak se mi do této stravy moc nechce. Možná jen nemám správnou představu.


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Hela »

Ahoj Lenko, nechci to tady plevelit, tak ti posílám odkaz:
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 11#p117911
(Alternativní medicína, Zdraví, Vegetariánská bašta,strana 3)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od poota »

LenkaX píše:.. uvažuji o syrové stravě ,....Já totiž miluji polévky a tak se mi do této stravy moc nechce.
Hranice mezi syrovou a vařenou stravou je 40oC. Do této teploty zůstává ovoce nebo zelenina "syrová" a teprve nad ní se její vlastnosti mění na "vařenou".
V praxi to znamená, že si můžeš nakrájet nebo nastrouhat zeleninu do studené vody a potom ji zahřát těsně pod 40oC. Tím dostaneš "syrovou" polévku, která je teplá tak akorát k jídlu. Kromě "zachráněných" živin to má i tu výhodu, že spotřebuješ míň energie na to "vaření" :lol:
Třeba by to pro Tebe mohlo být řešení - vyzkoušej a uvidíš :roll:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od kachna »

Jsem tu s další zkušeností, třeba někomu pomůže ;)
Můj muž se asi před deseti dny pustil do výkopů přípojek kanalizace... Protože myslí v první řadě na to, jak ušetřit a navíc není líný, nepojednal firmu, ale půjčil si malý bagřík a náklaďáček. Jenže - přípojky jsou dlouhé, v zemi spousta jílu a kamení... Tolik pro objasnění situace. :)
Už nějaký den ho bolí v zádech - prý jak maká od rána do večera a dnes od rána se k tomu přidalo i koleno, že ani nemohl bolestí usnout. Posílaná léčivá energie vždy na nějakou dobu pomohla, ale po čase se bolesti zase objevily. Tak jsem na muže "vlítla" a nejprve jsme řešili koleno. Kdy to začalo? Dnes ráno. Co se dělo včera? Kolik hodin opravoval bagřík, nešlo mu to, čas utíkal, práce stála... Takže pěkně položit se do pocitu a pomocí EFT řešit. Ani to netrvalo až tak dlouho a koleno přestalo bolet. :D Pak přišla na řadu záda - kdy to začalo? Když zjistil, že to absolutně s tím, co má, neudělá... špatný pocit z toho byl víc jak na desítce ( na stupnici od 0 do 10 ), tak jsme začali řešit. Po chvíli povídá : hele, mě v těch zádech úplně hřeje! Nějakou dobu to trvalo, ale nakonec jsme se k nule dobrali - nic nebolelo a už vychrupuje. :D
Naše tělo je opravdu úžasné - když mu vyčistíme " neřádstva", dá se do pořádku zázračně rychle! Jen kdybychom vždycky našli prapůvod všech našich problémů, to někdy bývá těžké.
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Fumi
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 20 bře 2014 16:33

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Fumi »

Děkuji za rady a názory.
Stále jsem se pídila, co dělám ve své stravě špatného, ale nic mě nenapadalo.. Až nedávno jsem si přiznala, že by to mohlo mít psychickou příčinu. Je pravda, že problémy s trávením začaly přibližně ve stejném období jako v mém vztahu. Nakonec došlo na rozchod (po 2 letech), ale jelikož nejsem zrovna moc citově založený člověk, tak jsem se s tím za poměrně krátkou dobu srovnala, ale teď mi přijde, že v sobě nejspíš něco potlačuji, ale nemůžu přijít na to, co by to mohlo být. Nejspíš jsem se s tím nevyrovnala, jenomže prostě nevím, jak to vnitřně "vyřešit" nebo urovnat. Když si s mým bývalým přítelem občas napíši, je mi tyto dny jako zázrakem lépe.. Ale cosi určitě přehlížím, nerozumím sama sobě.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Nemoc začíná v hlavě

Příspěvek od hanka »

Rozhovor s lékařkou Jarmilou Klímovou:

Nemoc začíná v hlavě

Každá negativní myšlenka tělu ubližuje. I proto lékařka Jarmila Klímová své pacienty nešetří. Aby jim mohla pomoci, ptá se jich na věci, které by nejraději zapomněli, ale taky třeba na to, proč svoji nemoc tak nutně potřebují. Kdyby ji totiž nepotřebovali, byli by zdraví. I o tom je psychosomatika.

• Jak poznám, že jsem psychosomatický pacient?

Psychosomatická je každá nemoc. Ať už ji diagnostikuje klasická medicína jako primárně psychickou nebo primárně somatickou. I když si tedy léčíte artritické koleno, nachlazení, zápal plic, depresi nebo chřipku, vždycky to má psychosomatický kontext.

• Když je každá nemoc psychosomatická, má se psychosomaticky léčit třeba i ta chřipka?

Samozřejmě že ne. Pokud vám biomechanická léčebná báze dostačuje proto, abyste od sebe nemoc zdárně odehnala, těžko budete při každém zakašlání zkoumat, jaké že to mentální bloky se ve vás otevřely. Spoléhejte na zdravý selský rozum. Ten bezpečně odliší, co si budete léčit acylpyrinem a co hypnózou v rámci psychosomatické léčby.

• Kdy to s tou hypnózou raději zkusit hned?

Vždycky se vyplatí zamyslet se nad celým psychosomatických kontextem, jedná-li se o nemoc chronickou, nereagující na klasickou léčbu nebo nemoc opakovanou. A taky nemoc, která se zvláštním způsobem začne šířit rodinným systémem – ať už v současném čase nebo historicky, napříč generacemi. Že se například jedna nemoc objevuje u babičky, matky i dcery. Pak je na místě začít uplatňovat veškerou škálu psychosomatických nástrojů léčení.

Při léčbě používáte i preparáty, které regulují a obnovují buněčný metabolismus. Co to znamená?

Historicky se předpokládalo, že je buňka řízena genově, tedy z buněčného jádra. To je však omyl, kterého se bohužel mnohé vědní obory drží dodnes. My víme, že buňka není řízena na základě genetické informace a informací obsažených v jádru, ale na základě komunikačních kanálů, propojených přes buněčnou membránu a tak- zvané receptory na ní. Informace, které přicházejí k buněčné membráně, pak zásadně ovlivňují funkci a metabolické procesy v buňce. Jsou to tedy informace a vliv vnějšího okolí, nikoliv danost zakódovaná v genech, které ovlivňují zdraví buněk.

• Takže co je horší? Špatná myšlenka o sobě, o svém těle, nebo ‚éčka‘ v potravinách?

Z našeho pohledu samozřejmě ta myšlenka. ‚Éčko‘ sice proleze někam do jater, poškodí pár buněčných stěn, avšak ty se, je-li organismus celkově dobře nastavený, rychle zreparují. Kdežto negativní myšlenka ovlivňuje v každé vteřině své existence všechny buňky vašeho těla. Bez výjimky. To znamená, že nastavení buněčného potenciálu je primárně vedeno nastavením mentálního, tedy myšlenkově-emočního potenciálu, který si v sobě nesete.

• S čím za vámi dneska chodí lidé nejčastěji?

Dobré je, že už přicházejí s vědomím, že jejich nemoc je psychosomatická. Říkají: ‚Já vím, že potřebuju léčit ta játra, ale já to mám stejně v hlavě, paní doktorko!‘ To já radostně zajásám a můžeme se pustit do práce. Co nám naopak radost nedělá a stojí nás to spoustu nervů, je, že téměř polovina našich klientů jsou už dneska onkologičtí pacienti. Nikdy jsem nepředpokládala, že se dostaneme až sem, byť primárně víme, že onkologický pacient je psychosomatický pacient naprosto učebnicový.

• Který z mentálních vzorců nebo špatných myšlenek vede k rakovině nejčastěji?

Samozřejmě ty sebedestruktivní. Začněme odzadu, od buněk samotných. Co je to rakovina? Vzniká na principu autoagrese. Vlastní buňky začnou v podstatě kanibalizovat, tedy sžírat svého nositele. Když to překlopíme do mentálního vzorce, tak co je to autoagrese? Sebeodmítání, sebenenávidění, sebepotlačování, sebeobviňování, sebedestrukce a také role oběti, životního smolaře nebo služky. Tedy role nehodnotnosti a viny, za kterou je potřeba se potrestat. Nejvyšší stupeň potrestání je likvidace. Takže se trestám tak, že se likviduju. Tyhle principy nacházíme u rakovin vždycky.

• Není už samotný strach z ní nebezpečný?

Ano, protože platí, že ke každé myšlence, situaci nebo jevu se vztahujeme podle toho, jaký jim dáváme význam. Když řeknete slovo rakovina ekvádorským indiánům, půjdou si sníst nějaké housenky na liány a tu rakovinu přežijí i proto, že to slovo s nimi nic nedělá. V naší společnosti v sobě nese obrovské stigma strachu, nevyléčitelnosti a jakési metly osudu. Přičemž lidi by se tak měli dívat spíše na cukrovku nebo kardiovaskulární poruchy. Ne, je to rakovi- na! A míra toho děsu je taková, že na mentální úrovni může i usmrcovat.

• Co na rakovinu zabírá nejvíc?

Právě psychosomatická terapie a její základní princip – překlápění mentálního vzorce do obrazu buněčného fungování. Když tohle klientovi vysvětlím, přijde jednoho dne moment, kdy začne chápat, že podle toho, jak svůj mentální vzorec pootočí, stane se přesně to samé s jeho rakovinnou buňkou. Pochopí, že není tak bezmocný, naopak! To on je schopen se do- slova a do písmene rozhodnout, co se svou rakovinou udělá.

• Jak tenhle proces trvá dlouho?

Vždycky mluvíme o měsících, což, pravda, nepomůže člověku v terminálním stadiu. Má-li ale nějaký časový prostor, může dokázat, že rakovina odejde.

• Na co se klientů na začátku léčby třeba ptáte?

Například ‚Co byste teď v životě dělal, kdybyste se nezabýval touto nemocí?‘, ‚Před čím vás ta nemoc zachránila?‘, ‚Proč svoji nemoc potřebujete?‘, ‚Jaké vám přináší výhody?‘, ‚Koho jste si díky této nemoci získal?‘, ‚Co díky ní nemusíte?‘

• To jsou šokující otázky…

Ano, ale jsou nutné. Na vědomé racionální úrovni takto lidé neuvažují, byť v těch elementárních nevědomých vzorcích se právě tímto řídí. A proto si nemoc přivolají do svého života. Aby něco mohli nebo aby něco nemuseli. Také třeba že něco potře- bují, o co si nejsou schopni říct jinak, nebo že něco chtějí získat a něčeho zbavit. Třeba zodpovědnosti. Té se lidé zbavují rádi a často.

• Jak si v rámci prevence můžeme pomoci sami? Je na to mít se raději nějaký univerzální recept?

Nejdříve musíte zjistit, proč se ráda nemáte. Dokud tohle nezjistíte, můžete si po ránu do zrcadla stokrát říkat, jak jste pěkná, chytrá a úžasná, ale nebude to fungovat bez pochopení základního principu. Váš mentální prostor je zaplněn a zanesen tím, že jste pro sebe nepřijatelná. Příliš hloupá, příliš bezcenná, příliš ošklivá. Takže musíte nejdřív ze všeho zjistit, proč se nemáte ráda a kdo vám tam tu nahrávku podstrčil.

• V kolik případech z deseti se s klientem dostanete až k mámě a tátovi, tedy do dětství?

V jedenácti. Mně je to někdy až trapné, když tady klient sedí a říká ‚Snad mi nebudete povídat, že se zase budeme šťourat v dětství…‘ Sorry, budeme! Rodina je pro náš život určující. Když chcete složit skladbu, rodina je ten akord, ze kterého pak děláte melodii. Nebo základní skica tužkou u obrazu krajiny. Toho, že kolem vody budou stromy, se už nezbavíte. Tak to bude na věky.

• Se svým dětstvím tedy nezmůžu skoro nic?

Ale ano, záleží totiž už jen na vás, jak dalece se rozhodnete během svého vývoje na tom obrazu dál pracovat a přemalovávat ho. Že na něm místo dubů budou vzrostlé vrby, z rybníka přehradní nádrž nebo zaplavená pískovna, a když se budete hodně snažit, tak třeba i mořské pobřeží… Je to na vás. Na vaší schopnosti se odpoutat. Ale ta není samozřejmá. Většinou se nikdo z nás neodpoutá od vzorců, o kterých neví, že je má. Teprve když přijdete k někomu, kdo vám řekne ‚Hele, máš tam ty a ty vzorce, po- dívej se na ně,‘ tak tehdy si je uvědomíte. A některé půjdou změnit líp, jiné hůř.

• O které špatné vzorce třeba jde?

‚Nejdřív práce, potom zábava‘ nebo ‚holčičky se vždycky chovají takhle, chlapečkové takhle‘. Vy si ani neuvědomujete, že vám ty věty byly řečeny. Dokonce ani nemusely být nikdy vysloveny, ale vaše rodina se podle těchto vět chovala. A vy jste je nakoupila, přijala za své a jedete podle nich dál. Včetně těch hodně nebezpečných typu ‚Nikdy z tebe nic nebude!‘ To je výborný náběh na roztroušenou sklerózu v pětadvaceti. Nebo ‚Vždycky tě budu mít na krku!‘ Jasně, systémové kloubní onemocnění do třiceti let. Teď to sice přeháním, ale ne zas tak moc.

• Takže nejdůležitější je, aby vás doma měli rádi?

Jistě, lásky ještě nikdy nikde nebylo dost. Láskou se snad nelze ani předávkovat. Pokud je jí moc, tak se nějak vyloučí. Jako vitamin C. Protože co nám chybí, když máme dost lásky? V podstatě nic.

• A co když jí máme nedostatek?

Tak nám nejdříve začne chybět to, pak tohle, pak všechno. Skoro vždycky tu narážíme na nějaký citový deficit ve smyslu křivd, odmítání, ubližování, zranění, nepřijetí nebo přetěžování…

• Teď mě trápí, jestli jsem dobrá máma, že i já svým dětem zadělávám na problémy…

Když se podíváte na princip mateřství v čistě vztahové rovině matka-dítě, tak matka má být opravdu tou, která přijímá, chápe, chrání, miluje a podporuje. Zároveň je schopná dávat hranice, protože ty znamenají pro dítě bezpečí a dokáže bez vážnějších krizí projít procesem postupného, avšak neustálého oddělování. Od porodu, přes odchod do školky, do školy, mezi vrstevníky až po odchod z domu. Tím, že v mateřské roli tohle oddělování zvládnete a dítě podporujete v jeho růstu, dosáhla jste nejvyšší mety. Neříkám, že to nebolí, ale matka je na tuto bolest přírodou vybavena.

• A jak tedy poznám, že se mi to povedlo a že jsem byla dobrá máma?

Že si vaše dítě hned za prvním rohem nerozbije čumák. A hlavně že ve chvíli, kdy si balí kufry, neopouští domov proto, že potřebuje utéct, ale proto, že ví, že může a že je všechno v pořádku. Neutíká, odchází…

Lucie Protivanská

Zdroj: http://www.kondice.cz/2014/07/rozhovor- ... a-v-hlave/


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od LenkaX »

Přikládám video, které obdobné jelo před rokem jde o vysvětlení MUDr. Karla Erbena co způsobuje všechny civilizační choroby........neschopnost přetíženého organismu přeměňovat HOMOCYSTEIN.........k nápravě stačí 3 vitamíny kys.listová, B6 a B12.

http://cestyksobe.cz/mudr-karel-erben-p ... horob/6465

Poslechněte si místo 27min 30 sec a je to klasické potlačení infa směrem k pacientům.Už to buje do očí jak se zakazuje vše co doopravdy léčí.Viz ted nově potichu schválený zákon o zdrav.péči který staví mimo zákon každého kdo posuzuje zdravotní stav jiného člověka a není lékař......homeopati, maséři možná i kosmetičky ????
Omylem jsem poslala článek o tomto zákazu ing.Haně Bláhové a odepsala at všichni píšeme ombudsmanovi, čím víc stížností tím víc se to snad bude řešit.
její odpověd :

napište vy a vaši kamarádi ombudsmanovi

pavel.porizek@ochrance.cz

je to porušování lidských práv a svobod, že chcete ochránit, musí dostat spoustu mailů, bude to muset řeši


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

LenkaX píše:neschopnost přetíženého organismu přeměňovat HOMOCYSTEIN.........k nápravě stačí 3 vitamíny kys.listová, B6 a B12.
- z toho samostatnou kys. listovou lze koupit jenom na lékařský předpis :( ..


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od cimirek »

hanka píše: ........ z toho samostatnou kys. listovou lze koupit jenom na lékařský předpis :( ..
ale vypadá to, že je opět volně v prodeji před časem nedostupný tuzemský přípravek Ra-vit.
Kombinovaný vitamínový a enzymový přípravek RA-VIT je určen k odstranění potravního deficitu vitamínů nezbytných pro fyziologickou přeměnu homocysteinu (HCY) na neškodné metabolické látky.

viz.
http://ravit.cz/
http://ravit.cz/b-komplex-ravit/
http://www.prozdravi.cz/ra-vit.html?gcl ... vAodba4AnQ
cena 250ml od 240.-Kč
http://alzheimer.heureka.cz/ra-vit-sirup-250-ml/

Složení: invertovaný sirup, voda, rakytníkový extrakt, lékořicový extrakt, pomerančová silice, nosič oxid křemičitý, pyridoxin hydrochlorid, riboflavin, kyselina listová, kyanokobalamin.
Obsah ve 100ml: vitamin B2 10mg, vitamin B6 10mg, kyselina listová 2000ug, vitamin B12 250ug.
Doporučené dávkování: děti od 3 do 12 let 10ml 1 x denně, dospělí a děti od 12 let - 10ml 1-2x denně.
Naposledy upravil(a) cimirek dne sob 04 říj 2014 18:51, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od milda »

hanka píše: - z toho samostatnou kys. listovou lze koupit jenom na lékařský předpis :( ..
http://www.lekarna.cz/medpharma-kyselin ... g-tbl-107/

tady je bez receptu :D


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od MIRKO »

Kyselina listová-vitamín B9...je volně na prodej.Třeba http://www.swanson.cz .Zde i jiné hůře dostupné přípravky...a to většinou za rozumné ceny.Pokud někdo toho bere hodně...vyplatí se to vzít přímo z USA ... http://www.swansonvitamins.com ...ceny po proclení
cca 1/2 oproti CZ...myšleno swanson.cz.Oproti lékarně ještě výhodnější.A obrovský výběr.M.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od LenkaX »

Přece se dá koupit přímo kyselina listová s B12 a B6 od Naturvity
http://www.lekarna.cz/kyselina-listova-super-tbl-60/
Tuhle jsem brala dlouho ale kontroly krve jak radí pan Erben jsem nikdy nedělala.Brala jsem to jako prevenci.

nebo tahle

Http://www.prozdravi.cz/kyselina-listov ... tAodU1QAug

Nebo máte pocit že tyto doplňky jsou nevhodné ?


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

Díky všem za tipy :lol: .. no jo, když já kys. listovou kupovala naposledy před lety, když se ještě nedala koupit!
A tak beru svůj předcházející komentář zpátky - právě jsem se vrátila z lékárny (z Tesca) a kys. listovou jsem koupila bez problémů ;) .


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“