Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Léčebné postupy.
Odpovědět

Myslíte, že je toto téma pro Vás přínosné?

ano
106
92%
ne
9
8%
 
Celkem hlasů: 115

linduska1927
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: ned 12 říj 2014 7:58
Dostal: 1 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od linduska1927 »

ahoj, uz to robim 11 den, som stale na liekoch,spanok sa mi zlepsil, uz nepotrebujem tabletku na spanie.Len by ma zaujimali viacere skusenosti ludi, ktorym to pomohlo, lebo sa to zda az neuveritelne.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

To je skvělé :) ! Držím Ti palce, aby bylo pořád lépe a lépe :good: .
Lindusko, máme tady vlákno o léčebném kódu, zkus tam mrknout, třeba tam pro sebe něco najdeš
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=3595
Ahojky, Hanka
:lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
linduska1927
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: ned 12 říj 2014 7:58
Dostal: 1 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od linduska1927 »

Ahoj Hanka,pozerala som to vlakno celé,ale nikde som nenašla niekoho,kto by sa z niečoho vyliečil ;( ja len dúfam,ze mi naozaj pomôže.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

linduska1927 píše:.. ja len dúfam,ze mi naozaj pomôže.
Takovou zkušenost tady nikdo nepopsal, ale jestli mě paměť neklame, tak Lenkax se LK více věnuje a má nějaké dílčí úspěchy ...

Lindusko, jenom doufat je málo - čím více věříš v úspěch, tím je jistější. Jestli Ti můžu poradit - hlídej si svoje myšlenky! Nejdůležitější ze všeho jsou naše myšlenky a pocity. Jak myslíme, tak se máme. A protože zdrojem našich myšlenek a pocitů jsme my sami, my sami také určujeme, co budeme ve svém životě mít.
Jaké jsou naše myšlenky, takoví jsme.
Ahoj, Hanka :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj všem, Linda se mě ted ptala jaké mám já zkušenosti s LK ohledně deprese. tak s tím bohudík nemám zkušenost.Co ale se ke mě dostalo za info je o depresi. Deprese je vybočení z harmonie směrem do přemíry citů a nedostatku vůle. Opak deprese je hyperaktivita ,tj je zase přemíra ---převaha vůle a nedostatek citů.K nápravě je dobré se snažit rozpohybovat tok energie v celém okruhu v těle .U deprese je zablokovaná zadní část zad ,energie nechodí dobře po páteři .Ale to je sice návod ale odbočuji od LK.Lenka
Naposledy upravil(a) LenkaX dne sob 03 led 2015 19:50, celkem upraveno 1 x.


Změň sebe sama a změníš svět :-)
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od kachna »

hanka píše:... hlídej si svoje myšlenky! Nejdůležitější ze všeho jsou naše myšlenky a pocity. Jak myslíme, tak se máme. ...
Hani, to je sice pravda, ale mám tu zkušenost, že pokud se snažím myslet jinak než to uvnitř cítím, vytváří to ve mně napětí. Takže pokud mám např. vztek, užiju si ho naplno, nijak si ho nezazlívám, tím pádem rychle vyšumí a já můžu klidně přijmout myšlenku, že ona situace byla pro mé dobro. Pak už jo, ale v tu chvíli si prostě emoce dovolme, proto je máme, abychom si je užili. Žádná emoce není špatná, to jen my jsme některou tak označili.
LK je výborný, ale jsou i jiné metody, které čistí staré "rány", zážitky, přejaté názory... a to je taky potřeba řešit.

Linduško, trpí / trpěl na deprese někdo z tvé rodiny? (Tipla bych, že ano. Ale není v tom genetika, dědičnost...)


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

To máš pravdu, já když cítím vztek, musí jít taky ven :D .. Jenže to už mluvíme o emocech.

Neříkám, abychom se snažili myslet jinak, než co uvnitř cítíme, ale myslet jinak, abychom uvnitř cítili jinak! To je velký rozdíl, kachni. Každému pocitu předchází myšlenka. Jestli se snažíme myslet jinak, než cítíme, samozřejmě, že nás to bude dráždit, to bych ani nedoporučovala. Já psala o každodenních myšlenkách a našich pocitech. O tom, jak se díváme na svět a jaké máme představy o něm i o sobě. Naše myšlenky se totiž zhmotňují, aniž si to uvědomujeme.
Dávám přednost předcházení negativním emocím … Ty reaguješ na emoce již vzniklé. Jestliže negativní emoce už vznikne, je lepší ji nechat proběhnout, než potlačit. Po jejím odeznění by ale bylo dobré uvědomit si její příčinu a změnit svůj pohled na to, co ji způsobilo (změnit myšlení).
Když už mluvíme o tom vzteku – nevznikl by, kdyby člověk změnil náhled na věc, která ho dráždí ;) . Opakuji – změnil pohled na věc, NE potlačil nebo dokonce zatlačil do podvědomí, kde nám bude způsobovat "rány" a škodit.
Naposledy upravil(a) hanka dne ned 04 led 2015 1:29, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

LenkaX píše: .. ale odbočuji od LK..
Ahoj Leni, mně to odbočení vůbec nevadí, naopak, zdá se mi velice zajímavé.. :) Ostatně, tohle vlákno je i o odstraňování psychických nemocí, takže Tvoje odbočení je zde dokonce na místě. ;)
Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od poota »

linduska1927 píše:Ahojte,včera som začala praktizovať liečebne kódy,na moju depresiu.
Zkusil bych Tě nasměrovat k autopatii https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3271
Je to metoda, která nekoliduje s žádnými léky, protože pracuje v jiné rovině - navíc je její proces uzdravování řízený naším podvědomím, které zná dokonale všechny naše neduhy a také souvislosti mezi nimi, takže dokáže jejich postupné odbourávání dokonale optimalizovat. Pro Tebe může být také zajímavé, že prvním, co dává do pořádku, je psychika.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Milenium »

Má tu někdo nejlépe osobní zkušenost s terapií podle knihy Cesta od Brandon Bays?


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od poota »

Aby bylo jasnější, oč kráčí - tak třeba
http://uloz.to/xJsaqWnR/brandon-bays-cesta-pdf

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od kachna »

Milenium píše:...osobní zkušenost s terapií podle knihy Cesta od Brandon Bays?
Mám, nejsou sice nijak rozsáhlé, ale vím, že je Cesta velice silná metoda a mně osobně změnila život - v dobrém slova smyslu. Vyzkoušela jsem ji na sobě po přečtení knížky, pak přišli na řadu členové rodiny, co se až tak nebránili, pak kamarádky, známí... Vřele doporučuji a jak píše Brandon - ničeho se nebojte, protože i když nedojdete až do samotného Já, Cesta prospěje i tak. A je to pravda :)
Ještě jeden postřeh - někdy jde Cesta jako po másle, někdy se nedaří. I když, co my víme, jestli to "nedaří se" není právě to pravé pro nás? :dknow:


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Vlčice »

Odstraňovat psychické příčiny nemocí a nenazvat přitom pravým jménem skutečnou příčinu příčin je práce poloviční, tudíž zbytečná. :idea:
V drtivé většině případů má psychické problémy svých členů na svědomí vlastní rodina. Rodina jako instituce autority, opory a záchrany prakticky přestala existovat. Každý z jejích členů se protlouká na svou vlastní pěst, "demokraticky" si dělá co chce, rodiče jsou od toho, aby drželi hubu a krok a dusili se bezmocností při pohledu na konání svých milovaných dětí. :ethink:
A máme tady astma jako vyšité.

V podvečerním čase, kdy se rodina schází dominují však prostoru televizní sračkomety. Je to sice problém č. 1, ale odstranitelný.
Větším problémem je kočírování rodiny ve složení táta - máma v případě, že si každý z nich opět "demokraticky" dělá, co chce.
Silná žena nic nezmůže. Je to proti přírodě. Pokud má rodina fungovat, nastupuje muž a namísto "demokratického" cochcání přijímá zodpovědnost a zajišťuje si manželčinu podporu. Důsledně trvají na návratech dětí ke společným večeřím, k rozhovorům u stolu se sklizeným nádobím, kde se každý člen může pochlubit svými úspěchy, svěřit se svými porážkami a občas si něco i hodně nahlas vyříkat.
Emoce patří domů. Ne do ordinací psychiatrů.


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od pavelv »

linduska1927 píše:Ahoj Hanka,pozerala som to vlakno celé,ale nikde som nenašla niekoho,kto by sa z niečoho vyliečil ;( ja len dúfam,ze mi naozaj pomôže.
Lindusko, čtu o spoustě léčebních postupů. Většinou za každou léčbou stojí jedna významná osobnost a její práce, knihy a webové stránky. A často se autor a propagátor sám z něčeho vyléčil a pak své zkušenosti začal předávat dál. A mne nejvíc zajímá, jak ta metoda funguje na ty další lidi. Jestli se v případě toho prvního vyléčení nejednalo o nějakou unikátní shodu okolností, která se u ostaních neopakuje nebo se podaří zopakovat jen málo komu. Takže stejně jako ty vždy nejprve hledám ty další vyléčené.

Poslední dobou si trochu čtu o orthomolekulární medicíně. Jeden z hlavních protagonistů orthomolekulární léčby, Abram Hoffer, byl psychiatr a zabýval se především léčbou duševních nemocí. A opakovaně píše, že duševní nemoc (mental illness) je obvykle biochemická nemoc. A velmi úspěšně léčil takové nemoci vitamíny, především vitamínem B3 - niacinem. A velmi úspěšně léčil i deprese. V jiném vlákně https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0&start=15 které je o jiné duševní nemoci, Alzheimeru a stařecké demenci, se píše o léčbě niacinem. Kdyby tě to zaujalo, tak tam můžeš najít podrobnosti.
Léčba vitamínama jako je B3 by se určitě netloukla s tím, co děláš doposud.

Na ukázku z knihy dalšího představitele orthomolekulární medicíny Andrew Saula, Doctor Yourself. Uvádí tam dopis někoho, kdo píše, že je mu 38 a že téměř celý život trpěl silným strachem, depresí, změnami nálady, sociálními fobiemi a dalšími problémy. Před 3 lety dostal prášky, Zoloft a Ativan, a ještě se to hrozně zhoršilo. A pak před měsícem se podíval na nutriční terapii a rek si že proč ne? Začal s niacinem, vitamínem C a multivitamínem. A nemohl věřit výsledkům. Cítí se perfektně normálně a poprvé v životě šťastný. Je nadšený kolik má energie, jak výborně spí a jak odpočatý se probouzí....


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od poota »

Dodám k tomu ještě jednu velikou a často přehlíženou "maličkost".
Pokud se v nějaké příčině vyskytnou nějaké další osoby, nestačí si jejich jednání uvědomit a případně i pojmenovat - k úspěchu je bezpodmínečně nutné jim jejich jednání skutečně upřímně a z celého svého srdce odpustit!
I kdyby se k nám zachovali sebe ohavněji, i kdyby se na nás dopustili té největší křivdy nebo nespravedlnosti, musíme jim upřímně odpustit!
Jenom tak se můžeme zbavit té vazby, která nás pořád ještě váže k té příčině. Dokud neodpustíme, nebudeme volní a svobodní.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“