Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Léčebné postupy.
Odpovědět

Myslíte, že je toto téma pro Vás přínosné?

ano
106
92%
ne
9
8%
 
Celkem hlasů: 115

kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od kachna »

poota píše:... Dokud neodpustíme, nebudeme volní a svobodní...
Máš pravdu, Poo, ale i z vlastní zkušenosti vím, že jen odpustit nestačí. Byla jsem přesvědčená, jak dokonale jsem odpustila, ale teprve, když jsem si "vyčistila" všechny nepříjemné pocity a myšlenky z té situace, člověka... dostala jsem vnitřní klid a svobodu. Odpuštění je základ, s tím souhlasím, ale bohužel nestačí, aspoň u mě to tak bylo.


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od kachna »

Ahoj, možná jste už slyšeli, mně se jeho povídání moc líbí. (Konstelace jsem sama vyzkoušela, pro pochopení vztahů a sil jsou úžasné.)


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Vlčice »

Mně to věčné nabádání k odpouštění nějak nesedí. Pokud mi někdo ublíží, tak si to s ním vyřídím a psychická traumata se nekonají.
Většinou ubližují ti, kteří "mají problém". Ten většinou tkví v tom, že mají strach si vyřídit křivdu tam, kde vznikla
a svoje traumata si vybíjejí na slabších.
Detailněji o tom pojednává taoistická filosofie.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od poota »

Vlčice píše:Mně to věčné nabádání k odpouštění nějak nesedí. Pokud mi někdo ublíží, tak si to s ním vyřídím a psychická traumata se nekonají.
Ono to odpouštění není o tom, jestli mám pravdu já nebo protějšek a ani o tom kdo komu vlastně ublížil nebo ukřivdil a jestli má ten protějšek na nějaké odpuštění vůbec nějaký nárok. Dokonce je mnohem těžší odpustit někomu vyloženě zlému, který nám ublížil zcela záměrně a uškodil třeba nejenom nám osobně, ale taky zároveň našim blízkým.
Je potřeba si uvědomit, že někomu neodpouštíme proto, abychom nějak usnadnili život jemu - ostatně dá se říct, že právě na něj naše odpuštění nebo neodpuštění má zcela zanedbatelný vliv. On si prostě jde dál svým životem a svým směrem a naším odpuštěním žádnou výhodu nezíská.
Kdo může tím odpuštěním něco získat jsme jenom a hlavně právě my sami. Nejde jenom o to, jestli si to s někým můžeme a nebo dokážeme "vyřídit" a nejedná se ani o nějaká traumata, která by nám to snad způsobovalo nebo v nás zanechávalo. Jedná se o to, že dokud dotyčnému neodpustíme, tak jsme s ním a jeho činem pořád svázáni a nejen že na něj nemůžeme "zapomenout", ale současně si na něj nemůžeme bez nějaké emoce ani vzpomenout. Cílem toho odpuštění je právě naše osvobození se od jakýchkoli negativních emocí vázaných právě na tohohle člověka, protože tyhle emoce škodí právě a jenom nám.
Zdůrazňuji to na základě vlastních zkušeností a taky právě proto, že to na první pohled vypadá dost nelogicky a jaksi i proti přirozenosti lidské, která je náchylná spíš k tomu, aby až do nejdelší smrti žádnou křivdu nikomu nezapomněla a využila naopak každé příležitosti k náležité pomstě za ni. Ovšem žádná pomsta a nebo trest, ať už naše a nebo Boží, nedokážou zrušit naši vazbu a osvobodit nás od těch negativních emocí.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Vlčice píše:Mně to věčné nabádání k odpouštění nějak nesedí. Pokud mi někdo ublíží, tak si to s ním vyřídím a psychická traumata se nekonají.
:) A co uděláš, když ublížíš sama sobě? Jak poznáš, že to ublížení Tobě nebyla jen tvá mylná interpretace události? A co s křivdami z dob, kdy jsi se bránit nijak neuměla, či nemohla?
Vlčice píše: Většinou ubližují ti, kteří "mají problém". ...
Pokud jde o záměrné ubližování, či z bezohlednosti, je to nikoliv většinou, ale vždy.

Odpuštění je jen formou sebeuklidnění a existují i jiné, jak se zbavit i vědomých, ale hlavně podvědomých vnitřních konfliktů. Ono nejde jen o nějaké křivdy a popř. špatné svědomí, a na ty ostatní je odpouštění naprosto mimo mísu. V podstatě jde o to zbavit naprostou většinu svých vzpomínek, ať již zážitků, nebo naučených "vědomostí", popřípadě závislostí a utkvělých představ, jakékoliv důležitosti. Jakmile se toto začne dařit, tichne kakofonický orchestr emocionálních nábojů panující naší osobní mentalitě, jimiž na tyto události minula opakovaně a zbytečně plýtváme. Věčným přehráváním výpotků tohoto našeho vlastního rozladěného orchestru protichůdných emocí si sami sobě opakovaně znepřijemňujeme život, s tím také životy svých bližních a především těch nám nejbližších. No a ten "příšernej Janáček" se nám jen vrací a většinou zesílený, a vyčerpává a deptá nás psychicky i fyzicky. Tohle věčné plýtvání konfliktními emocemi, svázané prakticky se vším v naší minulosti, nás také odvádí od přítomnosti a konec konců i plodné budoucnosti, protože nám zoufale bere možnost svou celkovou ujednocenou emocionální sílu soustředit jen na jednu emoci a záměr, vhodné pro přítomný okamžik. Díky tomuhle balastu, který sbíráme do té naší káry jak putujeme lety, nám také s věkem mizí nejen "řádné", ale i "mimořádné" schopnosti.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kachna píše: ... z vlastní zkušenosti vím, že jen odpustit nestačí. ...
Vskutku. :good: :spirit:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“