Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Nové finty exekutorů ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Ladi
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: ned 06 lis 2011 13:56

TRVÁME NA ZRUŠENÍ SOUKROMÝCH EXEKUTORŮ

Příspěvek od Ladi »

POJĎTE DISKUTOVAT NA TÉMA ZRUŠENÍ SOUKROMÝCH EXEKUTORŮ DO FB SKUPINY, KTERÁ MÁ JIŽ PŘES 5800 ČLENŮ:
http://www.facebook.com/groups/25889010 ... 107463993/

NEBO BLOG PRO TY, KDO FB NEMAJÍ:
http://exekucejenferove.blog.cz/

A NAKONEC MOŽNOST STAŽENÍ PETICE K PODPISU:
http://exekucejenferove.sweb.cz/v7-Peti ... kutoru.pdf


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Nahlášení ztráty občanky vás neomlouvá.

Příspěvek od aNONym »

Za její následný zneužití můžete být odsouzeni. :? Non

A nepomůže vám ani svěcená voda. :(

http://www.novinky.cz/finance/249818-ze ... tisic.html
Naposledy upravil(a) aNONym dne úte 08 lis 2011 10:20, celkem upraveno 1 x.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....

Příspěvek od jarda ovčák »

A protože nám vládne banda hochštaplerů křížených s buzerantama zatracenejma, tak se svých práv nedomůžeme nikdy a nijak. Porušuje a překrucuje se běžně základní listina práv a svobod i ústava...
Občanku ani doklady sebou zásadně nenosím a biřicům se omlouvám, že jsem zapomětlivej sklerotik a aby byli při trestání laskaví a shovívaví......milosrdní....
Nezapomeňmež, oni můžou všechno. Brzy budou mít právo první noci.... zcela v souladu s platnou legislativou.....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:A protože nám vládne banda hochštaplerů křížených s buzerantama zatracenejma, tak se svých práv nedomůžeme nikdy a nijak. Porušuje a překrucuje se běžně základní listina práv a svobod i ústava...
Občanku ani doklady sebou zásadně nenosím a biřicům se omlouvám, že jsem zapomětlivej sklerotik a aby byli při trestání laskaví a shovívaví......milosrdní....
Nezapomeňmež, oni můžou všechno. Brzy budou mít právo první noci.... zcela v souladu s platnou legislativou.....
Však počkej brácha, ono to nějak dopadne. Dobře z mechaniky víme že šroub když se dotahuje na krev tak praskne, a až lidé kteří budou dotažení na krev a tak z decimováni že nebudou vědět čí jsou, tak to praskne.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Ladi
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: ned 06 lis 2011 13:56

Re: Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....

Příspěvek od Ladi »

PODEPISUJTE, INFORMUJTE DALŠÍ - Petice za zrušení soukromých exekutorů
http://www.petice24.com/petice_za_zruse ... _exekutoru


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....

Příspěvek od poota »

Ladi píše:PODEPISUJTE, INFORMUJTE DALŠÍ - Petice za zrušení soukromých exekutorů
Setkal jsem se s docela zajímavým názorem:
kdyby bylo možné si vybrat exekutora stejně jako je možné si vybrat třeba doktora, tak by se začali exekutoři rychle dělit na ty "dosavadní" a na ty, se kterými se dá rozumně dohodnout, třeba i na splátkovém kalendáři. Takže oznámení o exekuci by nepřinášel rovnou exekutor, ale pošťák - a oběť exekuce by si "svého" exekutora mohla mezi exekutory vybrat, nejlépe podle zkušeností a doporučení třeba na internetu. V tomto modelu by soukromí exekutoři mohli být docela výhodou.
Nikomu to nevnucuji, ale myšlénka je to docela zajímavá, i když ne moje.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Ladi
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: ned 06 lis 2011 13:56

Re: Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....

Příspěvek od Ladi »

poota píše:
Ladi píše:PODEPISUJTE, INFORMUJTE DALŠÍ - Petice za zrušení soukromých exekutorů
Setkal jsem se s docela zajímavým názorem:
kdyby bylo možné si vybrat exekutora stejně jako je možné si vybrat třeba doktora, tak by se začali exekutoři rychle dělit na ty "dosavadní" a na ty, se kterými se dá rozumně dohodnout, třeba i na splátkovém kalendáři. Takže oznámení o exekuci by nepřinášel rovnou exekutor, ale pošťák - a oběť exekuce by si "svého" exekutora mohla mezi exekutory vybrat, nejlépe podle zkušeností a doporučení třeba na internetu. V tomto modelu by soukromí exekutoři mohli být docela výhodou.
Nikomu to nevnucuji, ale myšlénka je to docela zajímavá, i když ne moje.

Zdravím - poota
Díky za zajímavou myšlenku :-) Dosud to bohužel probíhá tak, že svého exekutora si vybírají věřitelé...


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....

Příspěvek od NAVAR »

Pár důvodů proč se připojit k petici. Z těch příběhů se mi dělá vcelku špatně od pajšlu.
Myslím si že je jenom otázka času kdy se z některého z dlužníků stane vrah a z exekutora náplň do chladícího boxu.

ena: za nedoplatek 2oookc mi naskocil dluh s exekutorem na 70tis.zebrali mi vsechno i postal synovi ktery je nemocny ma astma.maji ti co berou lidem vsechno rodiny?a deti?kde je nejaka spravedlnost?


Dorota : 13 pokut za MHD které jsem splácela ale dostala jsem se do finanční tísně a 2 měsíce nezaplatila! Ihned exekuce z dluhu 53.000Kč bylo 202.000Kč obrovský psychický nátlak že bude uvalena exekuce na plat! Půjčila jsem si v bance splácím skoro 300.000Kč kdybych neměla rodinu která mi pomohla skončila jsem na ulici už dávno. Od té doby trpím, deprese a myšlenky na smrt a furt se ptám za co pro boha takový trest?! LICHVA PODPOROVANÁ STÁTEM !!!


Iva F: Za moji dceru, ktera je mentalne postizena a zbavena svepravnosti, mi prisla exekuce za 4x jizdne z roku 2007 a 2008 ve vysi 70 000 kc.


Rajtrová Bohumila: Já mám pravý opak.8 let se 2 exekutoři snaží vymoci dluh od JUDr Palduse z Holešova ,ale marně.Zachoval se jak lidská hyena ,kde mě připravil o peníze z pojistky za požár bytu.


Petra: Exekutoři jsou neomezení páni nikdo na ně némůže, vlada to nechá ,protože sami okrádají tak proč by nemohli krást i exekutoři. Já za to ,že jsem spletla čísla a poslala jsem na učet nejmenované pojišťovny 417,- místo 471,- platím cca 20 000,-Kč.Zajímalo by mě kolik jsou opravdové náklady exekutora. U nás v kocourkově se holt exekutoři mají velice dobře a nikdo jím zezabrání v okrádání.Jaká vláda takový uředníci.


pavl.: Exekuce za exmanžela za moje sfalšované podpisy?? 33,000,- . Vím o čem píšete, ale není to tak trochu i Vaše chyba za ignorování výzev k zaplacení? Je to pořád dokola. Na účet oprávněného dorazí opravdu jen požadovaná, ač někdy komická částka. Zbytek je na soudní výlohy, exekutorovi. Bránit se není jak, ale ruku na srdce, opravdu je tato exekuce neoprávněná?? Rada pro všechny: Exekuci lze vymáhat do 6 let od uložení pokuty. Pokud byla v té době nečinost, soud většinou zamítne oprávněnost exekuce. Hezký den :)


Petra: Za 12krát jízda na černo a exekutorovi jsem musela splácet 58tisíc. Aby se každá jízda počítala zvláště,je opravdu divné.A zastavil mi byt v hodnotě 3miliony :).


Majkl: Nezaplatil jsem diky fajnovým zákonům 180 tísíc a gangstrům v oblecích jsem musel zaplatit 600 tisíc.Právo v Čechách neexistuje a jestli někdo myslí,že ano tak je mi ho.....


Lenka: Začalo to tím že můj ex měl dluhy ještě než jsem si ho vzala ale já o tom nevěděla.Neměl ani u nás nahlášené trvalé bydliště a byli jsme v rozvodovém řízení, bohužel i tak nám zabavili počítač a domácí kino.Štěstí bylo v tom že jsem nelenila volala na patřičné soudy u kterých měl ex dluhy a vysvětlila situaci naštěstí tam seděli chápavé paní a povolili mi měsíční splácení ještě s nížší částkou než je hranice mim.splátky.Díky tomu jsem si raději ještě zjistila jestli není někde nějaký dluh a hlavně jsem si zašla i na VZP kde jsem měla nedoplatek za 2 měs.vše bylo uhrazeno jen mi nikdo neřekl že když podáváte žádost o prominutí penálů musíte ji podat 2x.Oni Vám totiž penále prominou jen do data co jste podali žádost a další penále Vám běží do data než Vám přijde vyjádření a na ty se také musí podat žádost o prominutí.Kdybych to nezjistila včas určitě bych se dnes nedoplatila a exekutoři by mě jistě brzo navštívili.....


kory 45: Nezaplacená pokuta v metru ještě neznamená 12.000 Kč na exekuci, pokud jedu na černo a lapí mě, druhý den jdu do dopravního podniku pokutu zaplatit a mám klid .Pokud ovšem pokutu nezaplatím , tak bych se neměl divit !!


Kateřina: Máme podobnou zkušenost jako níže uvedený příspěvěk od Martiny.. před šesti lety, Pražské metro, nedopatřením jedna zastávka načerno (vidláci ve velkoměstě.-)) pokuta 800,-, složenka zaplacená o měsíc později, bohužel útržek po třech letech vyhazujeme.. loni v létě dopis od exekutora, pokuta na 16 000,- za nezaplcení a pokud to do 14 dnů neuhradíme, zaklepou nám na dveře.. údajně měla přijít i doporučeně upomínka, kterou musel asi při převzetí někdo podepsat, tak e ale nikdy nestalo, pro nás to byla šest let uzavřená kapitolka a najednou tohle.. bohužel se to dohledat nepodařilo to zaplacení složenkou, z účtu by to byla asi hračka.. chtěli jsme mít klid, takže jsme to zaplatili a dál neřešili, prostě si za váma přijdou ikdyž už je zaplceno a uplynulo pár let, ještě na váz zkouší jakože upomínku jsme dostali a tak.. prostě nus...


Petra: Zapomněla jsem zaplatit od policie blokovou pokutu 100 kč a po 5 letech mi někdo šáhl na stavební spoření. Poté jsem zjistila, že to je exekuce a ze 100 kč se to vyšplhalo skoro na 15 000 Kč.Děsný..a to Vám ani nikdo za celou tu dobu neposlal upmínku či něco podobného...přitom adresu znali...Je dobré, že konečně se s tím začalo něco dělat.....


r.helca1: Kdysi dávno jsem si koupila ledničku na splátky od splečnosti Triangel.Vše jsem včas doplatila,ale jaké bylo překvapení,firma se přejmenovala na Liko ice s.r.o a po 9 letech mi Mgr.Černošková z Prostějova zaslala dopisem,že jsem nedoplatila 4000.-kč zablokovala účet,dala exekuci na plat a jelikož jsem již dávno neměla účtenku,vyšla mě lednička místo na 11000.-kč skoro na 45000.-kč.Dneska vše ofocuji a uchovávám až do své smrti.


kveta: syn zaplatil za 5jizd na černo v metru téměř 6o tis.pokuta za 1jízdu 2ookč.s exekutorem to dělalo 12tis.


Patka: Exekuce na mého exmanžela, který má s námi společné bydliště. Přišli exe, vše označili a ua čas také odvezli bez ohledu na to, číjsou to věci. Nyní se tahám po soudech a dokladuji, co je moje a co není. Hrozné je, že závisí pouze na soudci, co uzná, že je Vaše nebo není. Mezitím část věcí odprodána za směšnou cenu.Mám dojem, že exekutoři a jejich známí si "výhodnými nákupy" pěkně vydělávají, ale Vás okrádají. Neb věci za drahé peníze, prodávají za zlomek ceny / u nás nábytek za cca 150 tis. prodán za 25 000 právníkovi do kanceláře.Držte palce, 14.2 jdu bojovat s větrnými mlýny znova!!!


Libuše: klasika a za jednu jízdu na černo jsem zapltila 19tis korun, v době kdy jsem studovala,jsem si musela najít brigádu a měsíčně splácet 1tis. korun exekutorovi,příjde mi to opravdu padlé na hlavu... :-(


Martini: Take jsem udelala podobnou zkusenost, nicmene soud me zbavil viny. Uroky, ktere si pocitaji exekutori, jsou vyssi nez vsechny bankovni uroky v Evrope a proto se daji nazvat pouze lichvou. A ta je trestna. Domnivam se, ze kdyby doslo na soud ve Strassbourgu - at uz hromadnopu zalobou nebo jednotlive, tak by Cesky stat pekne platil zpatky. Nehlede na porusovani lidskych prav a dustojnosti. Doporucuji poskozenym lidem, aby se spojili, sepsali zalobu a spolecne s rozumnym pravnikem ji podali do Strassburgu. Musi pred tim ale vycerpat vsechny pravni cesty daneho statu, ale za vysledek to urcite stoji. Uz jenom v pripade, ze by soud rozhodl v jejich prospech, jedna se o precedencni rozhodnuti, ktere je platne pro vsechny soudni spory.


Naďa B: Nefungující automat na jízdenky, řidič tramvaje,který je rovněž neměl. Vzala jsem si k srdci jeho doporučení a jela načerno k násl. zastávce. Mezitím přišel revizor.Ostatní znáte : 200 Kč = 12 000 Kč na účet exekutora


Zbynek N.: Dobry den, ma zkusenost neni s exekutory (zatim) jen chci dat priklad jak to funguje v cizine. Pred sesti lety jsem zil se znamymi v Londyne, a abych ziskal ucet tak me jmeno figurovalo v pladbach na vodu. Po par mesicich jsem se prestehoval ale vodu jsem neodhlasil. My znamim se odstehovali par mesicu po me. Na vode nam vznikl nedoplatek asi 1500kc nebudu to dal rozepisovat... Spolecnost me nasla, az po peti letech, poslali mi oznameni a slozenku na 1500kc zadne penale, zadny exekutor!!! Musime podekovat nasi vlade, ze podporuje exekucni mafii!!!


Míla:K: Dobrý den ,asi jako každy člověk i my přišli o praci a tudiš se dostali do problému, ,exekutor u nás zatukal ,vybral nám celej byt, a do finále jsme zjistili,že to byli falešný exekutoři,nikde žádný dovolaní,když přijeli ty praví, začli nám vyhrožovat,že nám seberou děti ,to bylo šilený,zabavit jako majetek děti ,ale v naší republice asi je to možny.Do problému se dostane člověk velice rychle,ale lidi od exekutoru nejsou vubec ani lidi:-( neberou na nic ohled a dokažou nás opravdu poslat na uplny dno ,hlavně aby s toho oni měli co nejvíc.


Katerina: Znam pripad exekuce "z druhe strany" Mame dluznika, je na nej dana exekuce a samozrejme nam bylo sdeleno, ze nic nema. Nikde nebydli. Nikde nepracuje. I kdyz ma na zvonku jmeno a jezdi Mercedesem, bohuzel pro nas. Jelikoz ma znameho pojistovaka , zjistili jsme, ze ma fitkivni urazy a bere za ne vysoke pojistne, volali jsme hned exekutora a bylo nam sdeleno, ze s tim nic neudela. Nasledne jsme se dopatrali, ze pracuje pro znamou lyzarku, volala jsem tedy do svazu a tam mi bylo sdeleno, ze dotycny pan tam pracuje ZADARMO a DOBROVOLNE!! Kdyz jsme opet volali exekutora, bylo nam sdeleno, ze zatajujeme informace a ze nas zazaluje!!!! Pritom na internetu jsou volne pristupne informace o nasem dluznikovi, jelikoz je to znama osoba!!! Bohuzel i toto je mozne...


Martina: v roce 2002 jsem z nedopatření neuhradila pokutu na DP,byla jsem studentkou tudíž příjem téměř žádný,byla to nelehká doba a Za nezaplacených cca 900,- na pokutě na jízdence mi po 5 tiletech přišlo 12500 exekuce,samozřejmě že za těch 5 let,kdy jsem na to dávno zapoměla nepřišla ani upomínka,dopis, prostě nic. Hnus ..


Jana Novotná: Dobrý den, vypověděla jsem poviné ručení u pojišťovny Slávie, ale bohužel mi přišel doplatek za kvartál o kterém jsem nevěděla ve výši 1056,-. Tento doplatek mi chodil na adresu na které jsem v té době už nebydlela a k dnešnímu dni mám exekuci ve výši 24000,-


Hanka: Spláce jsem exekuci 500Kč exekutorům do Plzně a poté mi volali z jiné at koukám platit.Když jsem prokázala zaplacené úržky s tím, že splácím odpověděli, že oni jsou jiná firma, tak se jede znovu, takže jsem splácela znovu a předešlé peníze v háji.


Pištěk: Syn po CECHTEKU rozehnaném na rozkaz Paroubka byl na cestě domů vlakem kontrolován revizorem a protože byl bez peněz , které zůstali na louce mezi policisty , byla mu vyměřena pokuta za jízdu načerno. Tu na protest proti zásahu odmítal zaplatit . Za 2.5 roku přišel exekuční výměr a místo 700Kč to bylo 28000Kč. Po zaplacení za další 1,5 byla exekutorovi pozastavená činnost a jeho dlužníci převedeni dalšímu. Od něj přišel znovu exekuční výměr na 1Kč + poplatky 6500Kč. Naštěstí jsme měli doklady o zaplacení.I přesto se vše řešilo soudně. Bez dokladů o zaplacení bychom nic nedokázali a platili bychom neustále. TO JSOU ZAKONY V NAŠEM ABSURDISTANU.


Pavlína: je to banda,mám taky podobnou zkušenost,po rozvodu před 10 lety jsem přestala platit pojistku,s pojištovnou jsem mluvila ,prý zanikne sama,neplacením,jo jaké bylo moje překvapení po 10 letech exekuce a penále přes 20 000ze 400.-už opravdu nevěřím nikomu a ničemu,mám známémho který takhle přišel k penále a pokutě a ted počítjte 10 000 000,dobré ne,na zdarvotním a sociálním taky sladké nevědomí


Terka: mamina si chtěla půjčit peníze od jedné společnosti..napsali, že jí nic nepůjčí a dva roky byl klid..po dvou letech po ní chtěli peníze za tu smlouvu!!nechtěla platit za něco, co jí ani nedali a tak na ní přišla exekuce na 100.000Kč..táhne se to od roku 2007..neskutečný..


Jarka Stankeová Bohutín: Jarka - taky jsem naletěla žádala jsem o půjčku před půl rokem nic jsem nedostala a teď mi přišla složenka na 4850kč od České kapitálové a investiční společnosti.Tak čekám i exekuci,protože jsem to nezaplatila a za co taky.


ElJake: Nezaplacená pokuta MP se vyšplhala na 18 000,- a přes odvolání na Exekutorskou komoru jsem musel zaplatit.Stát dal těm k-urvám moc a teď neví co s tím dělat,nebo nechce dělat.Vzít brokovnici a jak přelezou práh tak jim ustřelit palici.


Jarka Bohutín: Jarka - Bohutín přítel poslal na starý účet 20000kč pro společnost Home Ctedit. Rok se nikdo neozval a přišla exekuce na 100000kč.Tak se to u nás dělá.Tak jsem chtěla poděkovat.


Libor Vlach: Dobrý den mě zablokovali taky za pokutu u Mhd učet a za dvě pokuty po mě chtějí 316835 kč nevím kde to vzali ale z částky když my zablokovali ůčet tak tam bylo 24000 nevím sám co mám dělat libor-vlach@seznam.cz


Libuše: Když měl můj syn 12 let ,přišlo nám že máme zaplatit pokutu za černou jízdu.Tak mě to rozčílilo protože já mu v té době pravidelně kupovala šalikartu.Zašla jsem na Benešovu ,kde jsme na konec zjistili ,že jméno souhlasí ,ale ulice ne .Prostě někdo v šalině když ho chytli použil jeho jméno.Je to nehoráznost a pak to dokazujte.


Libuše: Jela jsem do práce a prostě jsem si neuvědomila ,že mi propadle šalinkarta.V šalině jsem zaplatila pokutu 101kč.Po deseti létech mi došlo od soudu ,že se mám dostavit.Nevěděla jsem proč šla jsem dřív kde mi řekli že to je kvůli nezaplacení jízdy na černo.Kdybych neměla stvrzenku schovanou nevím jak by to dopadlo.Myslím že ani deset let nemusí člověk schovávat účty.


Peter: Bydlim za morem a tady to funguje jinak, urady vam daji sanci a cas zaplatit kdyz jste v nesnazich a jeste vam pomohou kdyz mate problemy napriklad konsultacemi jak se naucit s penezi zachazet abyste vysli. Po nejakem case vam daji nekolik procent penale a dostanete obsilku ale aby nekdo vydelaval na lidech takhle je snad ilegalni, ten kdo tohle uzakonil by mel jit ke zdi.


Eva Š: Řádně a včas jsem uhradila částku 16 800 Kč. Přesto mi přišla exekuce, ve které zabavili byt, chatu, auto, účty, činžovní dům a obestavili plat manžela i můj. Přestože exekuce nenabyla právní moc, exekutor Jiří Doležal z Plzně uvalil exekuci a mě trvalo rok než jsem vyhrála soudní řízení, ale na stížnosti na exekutorskou komoru ve zcela jasném případě porušení základní věci jako je to, že exekuce nenabyla právní moc, nikdo nereagoval. JUDR Doležal řekl, že on postupuje podle ústavy.


Lukaš: Dlužil jsem 1,31 Kč za komunikační služby u předchozí firmy. Za 11 let mi přišla exekuce na 865 700 Kč + 165 000. Nezbývalo nic než zaplatit no.


František M.: Jsou to novodobí zločinci.Synovi spočítal plzeńský exekutor za dvě jízdy na černo v MHD Praha 49000 Kc.Syn na to nemá, tak stíhají mne dúchodce. Práva u nás nahrávají zlodějum


Petr : Před pár dny jsem dostal pozdrav od pana exekutora, kde po mě vymáhají cca 50.000. Proběhlo rozhodčí řízení, ale dluh byl zaplacen 2 měsíce před tímto řízením. Bohužel jsem se pouze odvolal a nepodal žalobu a tímto jsem prošvihl zákonnou lhůtu. Nesplacená jistina je opravdu NULA Kč!Na výpise z úvěrového účtu Komerční banky mám taktéž nula Kč. Řízení bylo nařízeno bez jednání a navíc rozhodčí doložka je neplatná....Takže byť jsem vše zaplatil, tak 50 tisíc budu muset zaplatit.Takže pozor, pokud se vám stane něco podobného, nepodávejte odvolání, podejte žalobu!!! I právník mi řekl, že jsem v pasti, protože teď je už pozdě a pokud bych podal žalobu dříve, tak by se nic nemuselo řešit.Vše mám papírově podložené, ale je mi to vše na dvě věci. Všichni ví, že jsem v právu, ale zastání tady nenajdete...S pozdravem Petr


Zdenka: Dne 3.září 1985 první den školního roku na Gymnáziu jel můj syn s platnou měsíční jízdenkou a potvrzenou průkazkou ze školy, ale nepotvrzenou ještě od dopravních podniků, které v roce 1985 dávaly na průkaz razítko ve stanici metra Holešovické nádraží.Synovi ještě nebylo patnáct let ,neměl tedy ani občanský průkaz.Revizor mu žádný doklad o pokutě nedal a údajně řekl, že mu to tedy odpustí. V 18 letech syn emigroval. V roce 2003 se vrátil. V roce 2005 přišla obsílka na zaplacení pokuty s penálem a poplatkami na naši splečnou adresu. Podle data 3.9.1985 jsem si na tuto příhodu vzpomněla a okamžitě částku zaplatila, aby se syn nesebral a neodjel z naší země pryč. Žijeme v zemi, kde se trestá všechno tvrdě, kromě tunelování a nehorázného rozkrádání v milionech a miliardách.


Michaela: z 8 korun za jizdenku, 25000!


nicky: jsem samoživitelka 2malých zdrav.postižených dětí a v době kolem rozvodu jsem dlužila 2600Kč na živ.pojištění-díky složité situaci jsem na to úplně zapomněla,po čase přišel dopis,tak jsem hned volala a nabídla,že zaplatím,jen zda by mi povolili splátky-a oni že nikoliv,že budto to uhradím hned a celé,nebo žaloba a budu hradit 18tis.a že pkud to nemám celé,nemusím t ani zkoušet.Po převzetí dopisu o dluhu 18000 jsem se zkontaktovala znovu s velice známou vymahačskou agenturou,kde byla paní dost drsná,následně v mailu jsem znvu žádala o splátky a najednou mi byly povoleny 500Kč splátky-tak kdyby mi toto tatáž firma dovolila o měsíc dříve,mohla jsem ušetřit a původní dluh byl jíž dávno splacen


Veronika K.: Dobry den, i kdyz se auto odhlasilo, a prevedlo do jine republiky a jezdi po jinou znackou, presto mi prisel po trech letech od pochybne exekutorske spolecnosti dluh 50 000,-- Kc na dluznem pojistnem... Po precteni dopisu jsem se musela smat jelikoz to tri roky putovalo od ruznych exekutoru po vsech koutech Ceske republiky nez to nazezlo adresata..... Exekutori Ceske republiky nebudu Vas podporovat ani Vam neco platit..... A prasata maji vzdy sve koryto....


OLDA KOLBASNJUK: JÁ DLUŽÍM PRAŽSKÉMU DOPRAVNÍMU PODNIKU 200Kč! Ano, mám exekuci, ale nejsem bezbranný muž,roky držím občanslou neposlušnost a nezaplatí! Proč? ŘEDITEL DVOŘÁK A JINÍ V DP PRAHA KRADOU A HO...NO SE JIM STANE! DMÍTÁM PLATIT, ONI KRADOU A MŮJ DLUH K TOMUTO PODNIKU TAKÉ BY UKRADLI! DOSTANOU PRD!


Anna H.: Ja jsem nedluzila nikomu nic a presto Mgr.Nemec z K.Varu uvalil exekukuci na nemovitosti a muj bank.ucet- pani, ktera dluzila, tusim i se sankcemi 10tisic, byla stejneho jmena, z jineho mesta a samozrejme s jinym rodnym cislem.Soud Mgr.Nemce na nesrovnalost upozornil, ale protoze trval na svem, tak mu to odklepl...Bez pravnika bych si byvala neporadila- na omluvu cekam dodnes, podala jsem zalobu, tak snad za nekolik let....se dockam


Martas: Dostala jsem pokutu za spatne parkovani - 150 CZK. Moje hloupost, ze jsem ji nezaplatila hned a pak se mi to vytratilo z mysli. Bez jakekoliv upominky mi prislo po trech letech, jak blesk z cisteho nebe, rozhodnuti o exekuci na circa 18.000 CZK. Jestli tohle neni zlodejina?!


J.Kalfusová: Cca před 4 lety mi přišel platební rozkaz od soudu, že mám zaplatit pokudu DP ve výši 800,- + náklady za právní zastoupení kanceláře JUDr. Sokola, který tehdy zastupoval DP. Celková výše dlužné částky byla cca 12.000,- Kč. Když jsem si volala na DP bylo mi řečeno, že dlužím nejen tuto částku, ale dlužím jim dohromady cca 50.000,- Kč na pokutách z předešlých let :o(( Nikdy jsem nebyla vyrozuměna ani DP ani soudem, že mám někde nějaký dluh. V ten moment jsem byla nucena jít do banky a zažádat o půjčku, jelikož na staré pokuty již byl připraven exekuční příkaz. Čili jsem DP zaplatila 50.000,- a v podstatě do dnešního dne jsem přesvědčena, že částka byla pro DP neoprávněná


Helena K.: VZP po mne vymahala dluh z dob mych studii na Stredni skole. Skola opomnela prihlasit studenty a VZP se ozvala az po 15ti letech. Zavolala jsem jim a pozadala je o uplny vypis meho uctu u VZP od doby kdy mi bylo 18 let. Dluh dle nich cinil 300 Kc. Vymahana castka dle nich cinila 21.000 Kc. Okamzite jsem se odvolala a zamitla jsem jejich zadost o zaplaceni s tim, at se obrati na skolu, kterou jsem navstevovala jako student denniho studia. Pozadala jsem je at to daji pripadne setrit soudni cestou a soud at rozhodne. Ani nevim jak to dopadlo, ziji v zahranici a jsem obcanem jine zeme. Myslim si, ze lide v podobne situaci by se meli okamzite odvolat a nechat veci resit soudy. Lichvarum nesmi tyto kradeze prochazet.


Jaroslav D.: Po nehodě v zahraničí jsem byl se zlomenou páteří dva měsíce upoután na lůžko. V ČR jsem v té době splácel dopravní pokutu v celkové výši 9000,- po tisícovce úřadu. Měl jsem již uhrazeno 6000,- a zbývaly 3000,-. Když jsem neposlal další částku, ihned ten samý měsíc mě dali do exekuce. Celkem 13000,-. I když jsem veškeré nemocniční doklady doložil, i to že jsem nepohyblivý, exekutor mi jen řekl, že mi možná zkrátí náklady tedy alespoň na polovinu, ale jinak že by to musel stáhnout a zaplatit úřad nebo mám smůlu. Samozřejmě svoje "náklady" nezkrátil. Posvěcená zlodějina státem.


D.ANA: ANO-NEZAPLACENA POJISTKA 500KČ NA ZRUŠENE AUTO---A SKORO 22 000 KČ ZAPLATIT.S EXEKUT.JSME SE DOMLUVILI NA SPLATKACH A POCTIVĚ PLATILI----PŘESTO NAM ČASTKU STRHLI ZE SPOŘENI-MODRE PYRAMIDY.COŽ JE ŠKODA


Jankovic Mirolav: Jsem v exekuci od roku 2008 EXEKUTOR ANTININ DOHNAL Poslal jsem dva dopisy ze nic nedluzim 1 dopis jsem slozil sam nebylo odepsano rok 2009 cerven 2 dopis 2011slozil advokat platim 2000kc do dnes jsem nedostal odpoved doklad od Vseobecne zdravotni pojistovny ze nic nedluzim mam ze byla exekuce na me pozemky jsem se dozvedel z cela nahodne protoze jsem je chtel prodat kolik mne to bude jeste stat nervu a penez ptamse .


Tereza Nováková: Dobrý večer.Já jsem bohužel taky zažila úžasnou věc a to se společností T-mobil.. Jelikož můj dluh u společnosti činil 0,90 kč, byla na mě poslána exekuce na 18000kč.. njn 5 let nepoužívání této sim karty se mi prodražilo...


Jana S.: Můj syn v době studií jel načerno,počkali si,až mu bylo 18let a začal si vydělávat.Bez varování měl zablokovaný účet kvůli jízdence za 12 Kč.Tato sranda ho přišla na 26 000Kč.I když jsme hned začali zjišťovat oč tu vlastně běží,navštívili dotyčnou exekutorku,která dluhY pro dopravní podniky vymáhá,nedalo se nic dělat,muselo se platit a platit.12Kč se opravdu rovnalo 26 000KČ.TO JE NEHORÁZNOST!!!!!!!


Veronika P.: Přišla mi 20let stará pokuta na DP 206,- Kč jelikož tenkrát byli školní pernamentky a já ji zapoměla přišlo mi nyní 252 000,- uhradit za vzniklé náklady, nechápu jak může soud povolit takové vysoké % úroky. Samozřejmě počkali 20 let do té doby se mi nikdo neozval, je to lichva nic jiného.Platíme s manželem již 2 roky a 2 roky ještě budeme platit 7500 měsíčně. Nevím jak si můžou mladí lidé vůbec v této době pořídit dítě, když jim to stát absolutně znemožní.Je nutné něco s tímto systémem udělat.


Xeen X.: Mezi střední a vysokou školou 2 měsíce prázdnin. Ani mne nenapadlo jako studenta řešit, že ty dva měsíce za mne nikdo neplatí zdravotní pojištění. Po 4 letech upomínka na nedoplatek cca 800Kč a 3000Kč penále. ihned jsem telefonicky řešil, dostavil jsem se za paní z pojišťovny. Nafasoval jsem složenku za 800 a podepsal nějaké formuláře na základě kterých mi měly být prominuty penále. A po dalších 5 letech? Exekuce, přes 10tis za nezaplacené "prominuté" penále. Možnost nějak se odvolat neexistuje. Státem podporovaná mafie vládne.


Irena: Manžel převáděl auto do jiné pojišťovny a nevěděl, že mu v té staré vznikl jakýsi nedopalte v hodnotě 1800kč. Vyrozumění o dluhu totiž přišlo do datové schránky, kterou nevyužíváme. Pojišťovna se ani nenamáhla poslat jeden jedinný dopis v hodnotě 10kč a rovnou věc předala exekutorovi. Toto nedorozumění ( v případě, že ybchom o nedoplatku věděli, tak ho samozřejmě uhradíme ) nás stálo 22500kč. HUMUS!!!!A není dovolání!!!


Jana Appelová: Dobrý den. Můj bývalý manžel dlužil 2000 Kč. Tento dluh vznikl v době, kdy žil se svou milenkou a mezi námi probíhalo rozvodové řízení. Exekutorskými poplatky dluh vzrostl na 15000 Kč a složenka přišla samozřejmě mě. Když jsem se telefonicky dotazovala, proč exekutor nekontaktoval manžela, bylo mi řečeno, že neznají jeho adresu. Řekla jsem, že já jeho adresu znám, a ihned jsem ji také nadiktovala. Exekutorka se mi hrubě vysmála a řekla, že je to v pořádku, že budou dlužnou částku vymáhat na mě, protože je to pro ně pohodlnější. Můj argument, že jsem matka samoživitelka bez alimentů nikoho nezajímal. Zaplatila jsem v několika splátkách 3000 Kč. Po několika urgencích bývalý manžel dluh zapaltil, ale peníze, které jsem exekutorskému úřadu odeslala, mi nikdy nikdo nevrátil.


Markéta: Nám se to doma pěkně sešlo. Za nedorovnaných 118,- korun z kontokorentu u zkrachovalé union banky bylo 4 roky po krachu v roce 2007 už 19000,-, pak přítel za jízdu na černo v roce 2003 a 2008 zaplatil 26000,- a 13000. A teď máme exekuci kvůli tomu, že přítel dělal ručitele kamarádovi na půjčku. Kamarád se vypařil a neplatí, tak platíme my. Obstavili příteli účet a platíme 5000,- měsíčně a ještě tři roky budeme.


Dana Bíbová: Dobrý den,mému zeťovi byl exekutorem obestaven účet pro dlužnou částku 0.00 Kč,kdy byl nucen zaplatit 21.830 Kč.Přestože se zeť odvolal,peníze musel uhradit.Je to neuvěřitelné,slušný člověk v tomto státě nemá šanci.


Monika: Přítel dlužil na zdravotním 30000,za dva roky mu přišla exekuce na 102000kč,částku 100000 jsme do měsíce poslali na účet exekutora, bohužel paní uřednice nam dala špatný variabilní symbol(na konci byly o dvě čísla víc než tam měly být a když tvrdí že jsou hovory nahravány tak je to naprostý nesmysl,pokud si ho nenahrajete sami tak nemužete dokázat níc)nicméně částka na jejich účtu sice byla ale poněvač byl špatný v.s. tak úroky rostly vesele dál! Provolala jsem tisíce, posílala maily, ofocovala účty, žádala o vracení peněz zpátky bez odezvy. Za dva měsíce narostly penále na 16000kč! Které jsme doplatili ale úplně zbytečně. Naše zákony chráni zloděje, na chudáky kašlou z vysoka.


Vendula: Dobrý den, z bývalého podnikání jsme neuhradila fakturu v částce cca 48000,- A teď šok!!!! Exekutor chce 739000,- To je co? Měli by se zamyslet co s tím udělat!!! Je to něco neuvěřitelného!!!


Eliska: a to se muze stat jen v Ceske republice nehoraznost uz nevedi jak okrast lidi z male castky vam naskoci neskutecna castka , taky to znam proste tohle je uz konec


DPMO.: Za jízdu na černo v roce 2009 z částky 670 Kč na 16500 Kč- jsem studentka


Proksch Eduard: Za jizdu na černo v roce 2008 jsem nyní zaplatil v exekuci 19800-Kč


Fu.k ČEZ: nedoplatek na elektrine od ČEZu 180 Kč ě vyšel na skoro 25000,-


Jan K.Karviná: Uzavíral jsem v roce 2009 pojistnou smlouvu,poté jsem našel u jiné banky výhodnější a předchozí jsem šel zrušit,bylo mi zděleno,že do měsíce je smlouva zrušena.V lednu tohoto roku mi přišel dopis,že dlužím 12 tisíc,z dluhu 800,od ČSOB pojišťovny,za nezaplacení 1 měsíce pojistky.Teď tady sedím a nic nechápu.Nepřišlo mi za ty téměř 2 roky jednié upozornění,či upomínka od banky,že dlužím a teď přímo exekutor po mě chce 12 tisíc.Čekat 3 roky a za poplatky si naučtovat přes 10 tisíc,to je opravdu nehoráznost.


Petra: Dobrý den,jsem maminka na mateřské dovolené, s měsíčním příjmem okolo 10 000,-,dne 17.12.2011 mě navštívil exekutor,byl to šok, ale ještě větší šok byl když mi sdělil ze dlužím 890,- podnikatelské pojišťovně za pojistné,pan exekutor nyní požaduje suma sumarum 39 000,-,to je nehoraznost!!!!


Syčáci : Zdá se mi nepřiměřené ,když za zapomenutou pokutu 400 kč zaplatí člověk 29000 Kč a za dluh města 160000 zaplatí město Praha 40000 Kč ! Zvláštní !!!


Šárka: Mojí mamince zabavil exekutor automobil přestože nic nedlužila a nedluží. "Domníval" se, že patří jejímu synovi, přestože byl exekutorovi na místě předložen OTP s jménem vlastníka, automobil odvezl, okamžitě vydražil (cena auta cca 200 tis.Kč-vydražen za 49 tis. Kč pracovníkem exekučního úřadu). Maminka vpodstatě do dvou dnů podala prostřednictvím advokáta vylučovací žalobu k soudu, auto už bylo bohužel vydražené a tudíž nebylo co z exekuce vylučovat... Žaloba byla tedy neúspěšná. Na exekutora bylo podáno trestní oznámení, stížnosti na MS, exekut.komora, ombudsman, prezident republiky atd.,bohužel vše bez úspěchu-exekutor prý konal dle zákona. Maminka dodnes nemá ani peníze, ani auto a je důchodkyně.


Markéta Marková: Dobrý den,mám podobnout zkušenost....Byla na mě podána exekuceZa 2800kč a 746 kč...dohromady jsem exekutorovi zaplatila 50000tisíc kč....A to jsem měla jistiny hrazené v termínu,takže dle mého názoru byla celá exekuce zbytečná...Ted se nemohu domoci zpět zaplacených jistin,i když jde jen o pár stovek cca 3500kč nikdo mi je nechce vrátit.Byly totiž hrazeny dvakrát.Jednou na příslušný účet společnosti co mě předala exekutorovi a po druhé na exekutorský účet...Nyní mám vše doplacené a nevím kam se obrátit,aby byla spravedlnost na obou stranách.Byla jsem s tím i u právníka,ale bylo mi řečeno a to doslova:bych vás musel s takovýmm případem skopat ze schodů:-(((Tak asi takhle...nikdo si to nechce vzít,protože se jedná o tak malou částku.pro mě teda 3500 není zrovna málo,na to abych je nechala dobře placeným úředníkům nebo kde zkončily....Je to tady bordel a normální pracující lid nemá dovolání....Bohužel!!!!


milada pecarova: moje dcera nezaplatila 60 kc v knihovne a bez jakekoliv upominky ji prisla exekuce na 12 tisic. To bylo podruhe, v prvnim pripade neuhradila 50 kc za pojistku opet bez upominky zaplatila 17 tisíc.Jelikoz je samozivitelka s 1 ditetem , musela pomoc rodina. Jsou to zlocinci .


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Ladi
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: ned 06 lis 2011 13:56

Re: Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....

Příspěvek od Ladi »

Velké díky za šíření petice - http://www.petice24.com/petice_za_zruse ... _exekutoru.
Její písemná forma byla předána petičnímu výboru Poslanecké sněmovny. Pokračujeme touto elektronickou verzí a dál vyžadujeme na našich zákonodárcích změny zákona.

Přijďte i vy s námi diskutovat - http://www.facebook.com/groups/258890107463993/


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

Když já si myslím, že tak to prostě ten systém potřebuje mít ošéfované a že se národ rozdělil na dojiče a dojné krávy.
Exekutoři budou nahrazeni jináč nazvaným idiotem, který bude fungovat stejně. Začíná mi být jedno, jestli mne ojebe hokynář s rohlíkama, úředník s razítkem, silničáři s dálniční známkou a pustí te na hrbatou okresku,idioti s předraženou naftou nebo bezprizorní řemeslník živnostník, co už umí jen ojebávat. Vždy, když jdu do města , tak vidím, jak se za mnou sáčkujou, pěkně v zákrytu, aby mne mohli neprodleně otěhotnět.......
Netuším, jak dlouho jim bude prostý lid baštit častušky o demogracii, ovšem vzhledem k morálnímu profilu průměru společnosti ještě hodně dlouho. Petice a podpisy jsou fajn, ale změna 0,000021%systému u exekucí je málo.
Lépe udělat sbírku a najmout si pár heckrů, aby ten všivej systém mrzačili periodicky a stále. Tehdy by se někdo chytnul za hlavu........
Naši dědové nemohli bojovat s fašisty v otevřeném boji, tak vznikl partyzánský odboj.Můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je vše, co s tím lze dělat......Že nám kradou úpeníze, vem čert, že nám kradou svobodu a důstojnost, to je mnohem horší.
Podpisujte, ale i bojujte, proti parchantům, co nám vládnou, proti úřední zlovůli klidně mystifikací či zahlcením úřadů, podáním trestního oznámení na zpronevěru a střet zájmu na finančním úřadě a bůhví kde ještě. pořádejte sbírky pro počítačové šílence, co jim umí zavařit.Jednou se bude v hodovních síních probírat, jak se ti předkové stavěli k vládě parchantů v době temna, přeci nedopustíte, aby potomci opovržlivě krcili pysky a křivili huby......


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
mahatma

Re: Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....

Příspěvek od mahatma »

Jardo, dnes netreba platiť hackrov... dnes môže robiť značné problémy každý užívateľ intrenetu. "zhodiť" niekomu jeho webstránky je veľmi jednoduché, sú na to dostupné nástroje - programy. takto funguje skupina Anonymouse, viac jednotlivcov spustí v rovnakú dobu program na jeden cieľ a porty servera cieľa sú zahltené požiadavkami na odpovede ktoré nezvládnu a prestanú fungovať...

tu je jeden z takýchto nástrojov
LOIC-1.0.6.35-binary.zip
...
videonávod :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....mno....

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Když já si myslím, že tak to prostě ten systém potřebuje mít ošéfované a že se národ rozdělil na dojiče a dojné krávy.
Exekutoři budou nahrazeni jináč nazvaným idiotem, který bude fungovat stejně. Začíná mi být jedno, jestli mne ojebe hokynář s rohlíkama, úředník s razítkem, silničáři s dálniční známkou a pustí te na hrbatou okresku,idioti s předraženou naftou nebo bezprizorní řemeslník živnostník, co už umí jen ojebávat. Vždy, když jdu do města , tak vidím, jak se za mnou sáčkujou, pěkně v zákrytu, aby mne mohli neprodleně otěhotnět.......
Netuším, jak dlouho jim bude prostý lid baštit častušky o demogracii, ovšem vzhledem k morálnímu profilu průměru společnosti ještě hodně dlouho. Petice a podpisy jsou fajn, ale změna 0,000021%systému u exekucí je málo.
Lépe udělat sbírku a najmout si pár heckrů, aby ten všivej systém mrzačili periodicky a stále. Tehdy by se někdo chytnul za hlavu........
Naši dědové nemohli bojovat s fašisty v otevřeném boji, tak vznikl partyzánský odboj.Můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je vše, co s tím lze dělat......Že nám kradou úpeníze, vem čert, že nám kradou svobodu a důstojnost, to je mnohem horší.
Podpisujte, ale i bojujte, proti parchantům, co nám vládnou, proti úřední zlovůli klidně mystifikací či zahlcením úřadů, podáním trestního oznámení na zpronevěru a střet zájmu na finančním úřadě a bůhví kde ještě. pořádejte sbírky pro počítačové šílence, co jim umí zavařit.Jednou se bude v hodovních síních probírat, jak se ti předkové stavěli k vládě parchantů v době temna, přeci nedopustíte, aby potomci opovržlivě krcili pysky a křivili huby......

Pro rok 2012 a další...

Tady máš brácha básničku. Jejím rohřešením je asi to že si můžeš zvolit vlastní cestu aniž by jsi šel se stádem.

Znaven tím vším, já chci jen smrt a klid, jen nevidět, jak žebrá poctivec, jak dme se pýchou pouhý parazit, jak pokřiví se každá dobrá věc, jak trapně září pozlátko všech poct, jak dívčí cudnost brutálně rve chtíč, jak lidskou slušnost korumpuje moc, jak zchromlá vláda na nás bere bič, jak umění je pořád služkou mocných, jak blbost zpupně schopným poroučí, jak prostá pravda je všem jenom pro smích, jak zlo se dobru chechtá do očí.
Znaven tím vším, už chci být, lásko, v hrobě, jen nemuset tím sbohem dát i tobě.


Pokud Vás oslovila aktuálnost básně a ptáte se, který mladý talentovaný autor dokázal tak přesně vyjádřit naši prohnilou dobu, pak vězte, že to byl William Shakespeare a tento jeho sonet je starý 400 let.
Co z toho plyne? Že neprožíváme žádnou krizi identity, kultury, vztahů a čehokoli dalšího.
Pravda je, že lidé jsou - alespoň soudě dle velkého mistra - pořád stejní.
Tak hlavu vzhůru. A nenechte se otrávit!!!!!!!!!!!


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....mno....

Příspěvek od peroxid »

NAVAR píše: pak vězte, že to byl William Shakespeare a tento jeho sonet je starý 400 let.
Tak to jsi mě opravdu dostal! Už jsem si říkal, že básnící opustili témata lásky a vrhli se na komentování naší aktuální situace. Dokonce jsem si z kraje myslel, že to je tvoje dílko :)


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

gestapo posiluje

Příspěvek od huhu »

od 2014 stačí, když se na vás domluví gestapák s falešným svědkem a přijdete o všechno. Zoufalství graduje. A kdo bude ukrývat nepohodlné, toho estapo taky ožebračí !
http://www.novinky.cz/finance/261552-li ... nikem.html


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“