Teslové prístroje a objavy

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

pdp7 píše:....Délka impulzu z napájecího zdroje nabíjejícího kondenzátor musí trvat přesně tak dlouho aby se kondenzátor nabil na požadované napětí a né déle, právě proto aby do jiskřiště netekl proud z napájecího zdroje.......
Len doplním, správná cesta sú aj regulovatelné medzery lebo na tie sa nesmie zabudnúť, aby mali dostatočnú dĺžku, t.j. aspoň niekoľkonásobok dĺžky impulzu !!! Za ten čas sa musí nielen kondenzátor vybiť ale v prípade Lodgeho cievky musí ešte prebehnúť aj kmitanie až do úplného zániku. Jedine potom ti bude Lodgeho cievka fungovať tak ako si to pán Lodge predstavoval ...
tcoil_schematic.gif
Všimni si ako zmiznú prívody od zdroja akonáhle preskočí iskra a uzavrie kmitavý obvod ...
pdp7 píše:A co ten kond zapojený paralelně na zdroj? Nemůže tam být 10 milisekund oblouk, něco tu nesedí kámo :enaughty:
Ak myslíš tých pár mikrosekúnd pokým sa kondenzátor nabije na prierazné napätie iskriska ? Či myslíš že vnútorný odpor trasformátora spolu s 1 nF dá väčšiu časovú konštantu ?
Waldes.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

E_man píše:......Asi do toho dielektrika kam jinám?
Odpoveď vlastne vieš aj sám,
Waldes píše:...Presne tak, energia v kondenzátore sa ukladá v dielektriku a platí to aj rovnako pre vzduch a vákuum !!!!!
veď ak máš samostatnú elektrodu tak za prvé okolo máš vždy dielektrikum a za druhé vždy máš aj druhú elektrodu - zem !
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od boltik »

Waldes: Mohu-li se zeptat, zajima me jak si ty k tomu prisel, ze energie je ulozena v dielektriku, neboli v prostoru.


boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od boltik »

Jen takova otazka k tomu zdroji co pouziva pdp7.Kdyz to ma pripojene na sit tak mu ze sekundaru leze vyssi napeti ale kmitocet je take 50hz,pak to usmerni jednocestne, tedy by melo vyplynout ze za usmernenim ma jenom polovinu periody.A ta je take sinusiva, takze nema pulzni nabijeni.Pak tam pripoji kondenzator a ten to lehce vyhladi.No a pak to vybiji do primaru , ale pusobenim sekundaru sitoveho trafa tam zasahuje taktez.Mozna se pletu, zajimame jak to je.Kdyby nekdo vedel tak at se podeli o zkusenosti.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

boltik píše:Jen takova otazka k tomu zdroji co pouziva pdp7.Kdyz to ma pripojene na sit tak mu ze sekundaru leze vyssi napeti ale kmitocet je take 50hz,pak to usmerni jednocestne, tedy by melo vyplynout ze za usmernenim ma jenom polovinu periody.A ta je take sinusiva, takze nema pulzni nabijeni.Pak tam pripoji kondenzator a ten to lehce vyhladi.No a pak to vybiji do primaru , ale pusobenim sekundaru sitoveho trafa tam zasahuje taktez.Mozna se pletu, zajimame jak to je.Kdyby nekdo vedel tak at se podeli o zkusenosti.
No nepleteš se. Ten zdroj z videa byl jenom taková rychlovka, protože jsem to chtěl mít rychle hotový, hned jsem připojil VN sondu a oscík a chtěl jsem vidět jestli ten magnet něco udělá u s průběhem, neudělalo to nic, jiskřiště je vadný :D
Makám na úpravě, zrovna jsem dokončil technickej výkres mosazných čelistí co budou držet kulový elektrody (průměr 17mm, změna oproti původním 15mm). Sehnal jsem i slídu na izolaci a zítra mi příjde mosazná tyčka 8mm na kterou nechám navařit ty čelisti. Pak mi zbyde vpodstatě jen sehnat ty koule a jiskřiště bude na světě.
Na internetu jsem před časem četl jakýsi článek (nevím odkud vzešel) o tom, jak to Tesla napájel čistě stejnosměrným napětím, ale to zas nevím jak to zapojit :oops:

Aby tam sekundár napájecího trafa nezasahoval, tak právě proto tady vymýšlíme tyhle berličky s pulzujícím napájením, jen kvůli tomu.

PS: A jestli to jiskřiště zas nebude chodit, tak si už fakt tu oprátku půjdu hodit :lol: :lol:


boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od boltik »

Pdp7: Chtelo by to nejak systematicky prodiskutovat.Co si pamatuju z jeho deniku(prelozen jen pres google prekladac,anglicky neumim), tak tam psal ze to napojil na transformator dodavajici 20KV ale jestli to bylo stejnosmernych, nebo stridavych a nebo v pulzech tak se to tam nepise, ale za to tam je napsany, ze nabijel kondenzator o nejake kapacite a vybijel ho 1600 krat za sekundu.Vypocital energii v IMPULSU na zaklade vzorecku co tu onehda zanechal "lajos" a pak ho teda vybijel do primaru 1600 krat za sekundu. Vypocital vykon za sekundu to vyslo v KW a pak to prevedl na H.P(coz je Konska sila :D).Pak spocital vibrace primaru(klasicky vzorecek pro rezonancni frekvenci), ale pozor na to ta frekvence co vyjde je pouze na jeden zavit primaru !!!Takze si dokazes predstavit jak dlouhy by musel byt, a proto vypocital vlnovou delku(lambda), nasledne zkracena o ctvrtinu.Pak spocital tu zkracenou lambdu deleno Prumerem jedneho zavitu primaru a vyslu mu kolik zavitu ma mit ten primar.Panove myslete si co chcete, ale pokud je ten Tesluv denik pravy, tak vubec nedelame ty tkz. teslovy transformatory podle skutecnosti.Mozna jsem to i ja spatne pochopil i to se muze stat :D .


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Jj, kdybych uměl anglicky číst celý věty tak, aby mi to dávalo smysl, tak by mi stačil taky jen ten deník a neptal bych se tady. Teslův deník (asi máš na mysli Colorado springs notes), nevidím důvod proč by nemohl být pravý.

Edit: odstraněna zbytečná citace - poo.


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od E_man »

E_man píše:......Asi do toho dielektrika kam jinám?
Waldes píše:Odpoveď vlastne vieš aj sám,...Presne tak, energia v kondenzátore sa ukladá v dielektriku a platí to aj rovnako pre vzduch a vákuum !!!!!
.. veď ak máš samostatnú elektrodu tak za prvé okolo máš vždy dielektrikum a za druhé vždy máš aj druhú elektrodu - zem !
Waldes.
Sakra Waldesi, a nemůže to být na úkor "přitahování dialektrika k nabité elektródě?
Tím, jak elektroda přitahuje dielektrikům, předává energii, kterou odebíráme v "brzdné energii". Elektrodě tu energii zase vrátíme tím, když ji vynaložíme na odtržení dielektrika od elektrody.

Na to by nám mohli odpovědět praktici. Je třeba tá fólie přitahována k nabité elektrodě?


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Jo, když jsem si hrával s kondenzátorem ze skleněný tabule a alobalových elektrod, tak když byl kondík nabitý nebo byl nabíjen, alobal se lepil ke sklu.


boltik
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: sob 20 črc 2013 14:36
Dal: 2 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od boltik »

E_man : Mozna to bude znit nejak samansky a nebo me oznacis za cloveka, kterej ztratil smysl pro realitu, ale co ve sve podstate ta energie je?Samozrejme ze na ruznych wiki strankach a nebo ruzne po netu, ve skolach v hospodach je to stav neceho co je schopno neco vykonat naprikald praci.Ale podivejme se z hlediska prirody ta neoznacuje veci treba jako energie, stejne jako cas, tohle jsou vsecko nase lidske oznaceni pro neco co chceme pochopit nebo zmerit.Napriklad ty nase krasne vzorce pro energii mame vzorec pro potencialni a kinetickou, pak mame ten nejslavnejsi vzorec 20 stoleti kde figuruje rychlost svetla . Ale co nam tyhle vzorce rikaji, jak se to da predstavit. rychlost svetla je delka za cas.Stejne jako vzorec pro vypocet energie v kondenzatoru E= 0,5 x C x U , jednotka je J neboli W za sekundu. Tohle je definice Energie,ale otazka zni jak je velka ta energie ulozena?Protoze je-li J definovan jako Ws , tak co by potom bylo Wattmikrosekunda.Jestli je mozno udelat z daneho mnozstvi energie vetsi ci mensi, tak potom zrejme nekde je chyba v chapani.A tohle je mozna duvod,ze stale stojime na miste.Odpoved na otazku jestli pritahovana elektroda k folii, to zalezi na podminkach experimetu, ale u me to probehlo tak, kdyz jsem mel nabitou tu folii a dal na ni pouze jednu elektrodu tak se nepritahovala, ale pozor jakmile jsem omylem na druhou stranu prilozil dlan tak se pritahla a jelikoz jsem castecne drzel i tu prvni tak mnou probihal nejaky ten proudecek :D. Ale jina situace je kdyz k te samostatne folii prilozis papir ten se na nu v mziku prilepi.


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od E_man »

Podívej Boltíku. Tady se vůbec masochisticky neobviňuj ze šamanismu! Toto fórum (a specialně toto vlákno) jestli jsem to dobře pochopil, se nepotřebuje vysmívat žádné myšlence. Klidně používej nové entity a nové názvy, pokud ti stávající názvy a jejich definice nestačí, a máš-li potřebu pomocí nich něco nového sdělit světu.
Já si nesmírně vážím každého, kdo se o cokoliv pokouší, aby dokázal nebo našel jinou cestu.
Tak, jako já přisuzuji tobě právo hledát nové cesty a věř, že bez jakéhokoliv výsměchu, tak i já si přisvojuji právo o nich pochybovat, dokud nenabudu přesvědčení "nade vší pochybnost".


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Tak s těma kuličkama to bude problém, ta německá firma to nemá a já nemůžu nic pořádnýho najít. Asi nemá cenu tu shánět někoho kdo by to mohl vyrobit co?

:lol:


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od E_man »

Shodou okolností zrovna před pár dny někdo vznesl na fóru Society of Clasical Physics (R.Mills) dotaz k "zapomenutým" pracím Nikoly Tesly. Oč jde?
Když James Clerk Maxwell představil své slavné Maxvellovy roovnice (které jsou základem i GUT-CP R.Millse), nasadil na ně "Quaterniony".
Zatímco nám známé vektory se skládadají ze 3 prvků A = ax + by + cz, Quaterniony se skládají ze 4 prvků: A = a + bi +cj + dk
Nasazaní těchto numerických systému na Maxvelovy rovnice však vede k rozdílným výsledkům.
Zde nuto říci, že Marconi a Tesla se v interpretací výsledků líšili. Marconi vyvozoval, že rádiové vlny jsou "pouze" trnsverzní, Tesla ukazoval ve svých prácech vlny "longitudiální".
Nejsem natolik vzdělaný, abych k tomu zaujímál jakékoliv stanovisko, ale protože jsem na tento dokument narazil poprvé a nemám síl zjišťovat nakolik je znám. Dokument se jmenuje "LONGITUDINAL DIELECTRIC WAVES IN A TESLA COIL AND QUATERNIONIC MAXWELL’S EQUATION" a pro jistotu jej zde uvádím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Pokračování ve stavbě jiskřiště: kleštiny držící budoucí kuličkové elektrody
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

A fota "nějakého" dalšího vybavení do mojeho labáku 8)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“