Teslové prístroje a objavy

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

Tu by sme sa mohli nejako tak ucelenejšie venovať nielen Teslovej cievke ...


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Top na TC

Příspěvek od Waldes »

Začnem tým, že mám problém získať vhodný top na Teslov transformátor. Skúsil som to najprv v Bazáre v téme kúpim, kde mi nejaký anonym celkom dobre poradil ako sa to dá vylisovať. Rozbehol som sa teda do kovošrotov získať niečo s vhodným rádiusom. Zistil som ale, že všetky kovošroty sú ako vykradnuté, žeby kríza už aj tam pôsobila ? Nuž ale ma napadlo, že by sa to dalo realizovať inak, viem že sú elektrovodivé farby. Ak by som takto nafarbil napríklad aj detskú loptičku a potom to celé galvanicky pomedil, získal by som presne to čo potrebujem. Neporadíte, nejaký naozaj osvedčený recept s dosiahnuteľnými komponentami ?
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Top na TC

Příspěvek od cimirek »

Waldes píše:Začnem tým, že mám problém získať vhodný top na Teslov transformátor. Skúsil som to najprv v Bazáre v téme kúpim, kde mi nejaký anonym celkom dobre poradil ako sa to dá vylisovať. Rozbehol som sa teda do kovošrotov získať niečo s vhodným rádiusom. Zistil som ale, že všetky kovošroty sú ako vykradnuté, žeby kríza už aj tam pôsobila ? Nuž ale ma napadlo, že by sa to dalo realizovať inak, viem že sú elektrovodivé farby. Ak by som takto nafarbil napríklad aj detskú loptičku a potom to celé galvanicky pomedil, získal by som presne to čo potrebujem. Neporadíte, nejaký naozaj osvedčený recept s dosiahnuteľnými komponentami ?
Waldes.
Elektrovodivé laky má ELCHEMKO ale i GMElectronic


morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

top na Teslu

Příspěvek od morse59 »

Ahoj. Ta moje mi koupila fidorky v takové krásné plechové kouli.Ta koule má průměr 115 mm a dá se rozpůlit. Jestli se mi to podaří ,dám sem fotky a jednu máš u mne.


morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

koule

Příspěvek od morse59 »

koule
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

koule

Příspěvek od morse59 »

koule
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: top na Teslu

Příspěvek od Waldes »

morse59 píše:Ahoj. Ta moje mi koupila fidorky v takové krásné plechové kouli.Ta koule má průměr 115 mm a dá se rozpůlit. Jestli se mi to podaří ,dám sem fotky a jednu máš u mne.
To je super, Fidorku ale vyrábajú viacerí výrobci, figaro, opávia, môžeš sa pozrieť od koho to bolo ? Ale typujem, obávam sa, podľa vianočného motívu tak to bolo ešte pred Vianocami ...
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Top na TC

Příspěvek od lajos »

Waldes píše:Začnem tým, že mám problém získať vhodný top na Teslov transformátor. Skúsil som to najprv v Bazáre v téme kúpim, kde mi nejaký anonym celkom dobre poradil ako sa to dá vylisovať. Rozbehol som sa teda do kovošrotov získať niečo s vhodným rádiusom. Zistil som ale, že všetky kovošroty sú ako vykradnuté, žeby kríza už aj tam pôsobila ? Nuž ale ma napadlo, že by sa to dalo realizovať inak, viem že sú elektrovodivé farby. Ak by som takto nafarbil napríklad aj detskú loptičku a potom to celé galvanicky pomedil, získal by som presne to čo potrebujem. Neporadíte, nejaký naozaj osvedčený recept s dosiahnuteľnými komponentami ?
Waldes.
Si děláš srandu? co potřebuješ, nebo co nevíš. Potřebuješ jen lakované Cu, to si musíš sehnat sám. Jak velký to má být?


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Top na TC

Příspěvek od Waldes »

lajos píše:
Waldes píše:Začnem tým, že mám problém získať vhodný top na Teslov transformátor. Skúsil som to najprv v Bazáre v téme kúpim, kde mi nejaký anonym celkom dobre poradil ako sa to dá vylisovať. Rozbehol som sa teda do kovošrotov získať niečo s vhodným rádiusom. Zistil som ale, že všetky kovošroty sú ako vykradnuté, žeby kríza už aj tam pôsobila ? Nuž ale ma napadlo, že by sa to dalo realizovať inak, viem že sú elektrovodivé farby. Ak by som takto nafarbil napríklad aj detskú loptičku a potom to celé galvanicky pomedil, získal by som presne to čo potrebujem. Neporadíte, nejaký naozaj osvedčený recept s dosiahnuteľnými komponentami ?
Waldes.
Si děláš srandu? co otřebuješ, nebo co nevíš. Potřebuješ jen lakované Cu, to si musíš sehnat sám. Jak velký to má být?
Nie vôbec, tak ako som písal už v téme kúpim, potrebujem aby guľa bola čo najhladšia, nevadí ak bude mierne placatá, ideálna by bola kardioyda. Môže byť z ľubovolného kovu, pomedím si ju sám, to zvládnem. priemer cca 15 cm teda od 10 do 20 cm. Teda nič hranaté, alobalové a podobne, potrebujem zabrániť akémukoľvek sršaniu z hrán !

Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Top na TC

Příspěvek od lajos »

Waldes píše:
lajos píše:
Waldes píše:Začnem tým, že mám problém získať vhodný top na Teslov transformátor. Skúsil som to najprv v Bazáre v téme kúpim, kde mi nejaký anonym celkom dobre poradil ako sa to dá vylisovať. Rozbehol som sa teda do kovošrotov získať niečo s vhodným rádiusom. Zistil som ale, že všetky kovošroty sú ako vykradnuté, žeby kríza už aj tam pôsobila ? Nuž ale ma napadlo, že by sa to dalo realizovať inak, viem že sú elektrovodivé farby. Ak by som takto nafarbil napríklad aj detskú loptičku a potom to celé galvanicky pomedil, získal by som presne to čo potrebujem. Neporadíte, nejaký naozaj osvedčený recept s dosiahnuteľnými komponentami ?
Waldes.
Si děláš srandu? co otřebuješ, nebo co nevíš. Potřebuješ jen lakované Cu, to si musíš sehnat sám. Jak velký to má být?
Nie vôbec, tak ako som písal už v téme kúpim, potrebujem aby guľa bola čo najhladšia, nevadí ak bude mierne placatá, ideálna by bola kardioyda. Môže byť z ľubovolného kovu, pomedím si ju sám, to zvládnem. priemer cca 15 cm teda od 10 do 20 cm. Teda nič hranaté, alobalové a podobne, potrebujem zabrániť akémukoľvek sršaniu z hrán !


Waldes.
Ááá, promiň, já si nevšiml že potřebuješ jen třešničku na dort. To nemám.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Top na TC

Příspěvek od Waldes »

lajos píše:Ááá, promiň, já si nevšiml že potřebuješ jen třešničku na dort. To nemám.
:good: :good: :good:

Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Top na TC

Příspěvek od poota »

Waldes píše:... potrebujem aby guľa bola čo najhladšia, nevadí ak bude mierne placatá, ideálna by bola kardioyda. Môže byť z ľubovolného kovu, pomedím si ju sám, to zvládnem. priemer cca 15 cm teda od 10 do 20 cm. Teda nič hranaté, alobalové a podobne, potrebujem zabrániť akémukoľvek sršaniu z hrán !
Možná taky neuspěju, ale například v Kauflandu prodávají nerez misky, které jsou různých průměrů, téměř polokulovité, ale se zploštěním na dno. Mají sice asi centimetrové okraje, ale ty by se daly odstřihnout. Konečně za podívání nic nedáš.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: top na Teslu

Příspěvek od Waldes »

morse59 píše:Ahoj. Ta moje mi koupila fidorky v takové krásné plechové kouli.Ta koule má průměr 115 mm a dá se rozpůlit. Jestli se mi to podaří ,dám sem fotky a jednu máš u mne.
Ahojte všetci, obehal som tu všetky dostupné obchodné retazce teda Tesco, Billa, Kaufland, no nik o takom niečom ani nepočul ! Bude to asi záležitosť distribuovaná len u vás, dokonca ako som už písal obávam sa, že to bola vianočná záležitosť. Škoda rozmery by vyhovovali. Jednu prisľúbil morse59 tak už len jednu, nik nemá ?
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: top na Teslu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Waldes píše:Jednu prisľúbil morse59 tak už len jednu, nik nemá ?
Waldes.
Nazdar Waldesi,

Zkus se podivat po prumyslovych plovacich.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: top na Teslu

Příspěvek od Waldes »

Slavek Krepelka píše:Nazdar Waldesi, Zkus se podivat po prumyslovych plovacich.
Ahoj, Slavek.

Dík za snahu ale nemám ani šajnu kde by to mohlo byť, to bude asi najlepšie stým vodivým lakom, alebo ako hovoril martin11 nejakého klampiara.
Waldes


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“