Spalovací motor MYT

Vstup do sekce

Moderátor: rival

Odpovědět
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Spalovací motor MYT

Příspěvek od StepanPepan »

V jiné části fóra se objevil odkaz na spalovací motor, toroidálního tvaru, s velice dobrým poměrem výkonu ke hmotnosti.

http://www.angellabsllc.com/index.html

Animace vysvětlující funkci:




Moje námitky:

1) Na rozdíl od normálního spalovacího motoru, kde píst běhá v dokonale hladkém válci, tady se pohybuje v prostoru se čtyřmi podélnými škvírami. Znamená to zvýšené opotřebení pístních kroužků a nutnost je často měnit.

2) Průšleh škvírami by předčasně zapaloval směs ve vedlejším prostoru, takže je motor omezený jen na vstřikování paliva těsně před expanzí.

3) Normální spalovací motor se čistí, nečistoty přecházejí do oleje, který se mění. V tomto motoru nemají nečistoty kam odcházet, hromadí se ve spalovacím prostoru a způsobují zrychlené opotřebení, jsou vtlačovány do škvír, které oddělují vzájemně se pohybující části.

4) Opotřebení u normálního motoru se řeší pouze obrobením nebo výměnou válců, u MYT žádné jednoduše vyměnitelné a levné části nejsou, jenom masivní náročně obráběné kusy oceli.

5) V motoru dochází k zastavování a rozbíhání válců, navíc válce ještě kromě pohybu jedním směrem konají drobné pohyby zpět. Motor bude nepříjemně vibrovat, což omezuje použitelnost např. v letadlech.

6) Motor se při provozu bude velice zahřívat, chlazení může být problém.

Zkrátka - MYT je zajímavá technická kuriozita, teoreticky nabízející velký výkon v malém objemu, ale bohužel motor má problém se zanášením a opotřebením, omezením na vznětový způsob provozu, vibracemi při provozu. Měl by to být spíš DMYT - Dirty and mighty, yet tiny.

Věci, co jsem napsal, podporuje to, že i po mnoha letech vývoje a několika prototypech autor není schopný předvést motor v normálním chodu s palivem, ale pohání ho jenom stlačeným vzduchem. Na videích, kde je tenhle motor vidět běžet, je poháněný stlačeným vzduchem, i na té zkoušce u nich.

Na jednom videu se autor zmiňuje, že shánění investora s 10 mil dolarů... I kdybych je měl, nešel bych do toho. Tohle není klasický podvod s nefunkční technologií, tohle funguje, problém je v tom, že to funguje špatně a není jisté, zda se to někdy podaří vylepšit.

Píšu to, protože když jsem ten motor uviděl úplně poprvé, tak mě velice zaujal, bohužel potom jsem přišel na tyhle věci... Tak abyste taky nepodlehli zbytečnému nadšení.

Psal jsem o problémech autorovi a dal mu šanci, aby se k tomu vyjádřil, neodpověděl. Ty problémy asi opravdu existují.
Naposledy upravil(a) StepanPepan dne ned 19 pro 2010 16:19, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MYT

Příspěvek od Jim68 »

Díky. ;)


Jim68
Be happy!
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Spalovací motor MYT

Příspěvek od Akord »

StepanPepan píše:V jíiné části fóra se objevil odkaz ....
Souhlasím, pred pár lety jsem udelal podobné čerpadlo, se 3 segmenty a podobné. Čerpalo dobre. Nejaké výhody a nejaké nevýhody proti jiným, nic extra. To je asi tak všechno. Mám to ješte naskládané v plechovém hrnci pro prípad muzea.
Krom toho musí tesnit prenos momentu, co je docela škrt pres rozpočet.
Pripomelo mi to pointu porovnání rozdílu mezi ruskou holubicí a americkým papouškem. Rozdíl je asi takový, že oba celkem dobre létají, ale papoušek pritom umí lépe kvákat.


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Spalovací motor MYT

Příspěvek od StepanPepan »

Akord píše:... Pripomelo mi to pointu porovnání rozdílu mezi ruskou holubicí a americkým papouškem. Rozdíl je asi takový, že oba celkem dobre létají, ale papoušek pritom umí lépe kvákat.
Přiznám se, že ne vždycky úplně chápu všechno, co píšeš... :)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

kon žral travú, kurz francoužtiny

Příspěvek od Akord »

StepanPepan píše:
Akord píše:... Pripomelo mi to pointu porovnání rozdílu mezi ruskou holubicí a americkým papouškem. Rozdíl je asi takový, že oba celkem dobre létají, ale papoušek pritom umí lépe kvákat.
Přiznám se, že ne vždycky úplně chápu všechno, co píšeš... :)
Drvivá vetšina prezentovaných fiktivních výhod ruzných pseudozarízení je psaná autorem anglicky. Na muj vkus postrádají sebereflexi a snaží se kvákáním pomoct tomu, aby výhody prevážily nad nevýhodama. Jako treba i v reklamním prumyslu. Neco na tom být musí, tu pointu jsem si nevymyslel já.

Nakonec se rekne, že to ani fungovat nemusí, stačí, když se to hezky ozpívá. Na to je ale opet pointa-pomucka večného pozitivního souhlasu s tím konem, co mu nedali žrát.
Dals koňovi žrát? Dal.
Všaks mu ani tolik nemusel. Však jsem mu ani tolik nedal.
Anis mu nemusel dát nic. Však jsem mu ani nic nedal.
Jiná verze o tom co se jeden pokoušel odučit kone žrát. Když chcípl, tak vyhlásil - škoda, že nevydržel, ješte tak den-dva a odučil by se to.


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

nic nového

Příspěvek od StepanPepan »

Vzpomněl jsem si na MYT, bohužel jsem na youtube nenašel žádnou novou prezentaci, ani na stránkách http://www.angellabsllc.com není nic nového...

Netuším, jestli to Raphial už vzdal, nebo jestli se přece jenom ještě snaží a doufá, že se mu technické problémy podaří vyřešit, nebo jestli se náhodou už nedostal do fáze (což se doufám nestalo ani nestane), kdy už sám ví, že z toho nic nebude, ale přesto dál shání investory a vývoj už jen víceméně předstírá...


Odpovědět

Zpět na „Sekce "Realistů"“