EFT manuál (technika citové svobody)

Léčebné postupy.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Mo

Příspěvek od hanka »

Tak to máš co dělat, Mo! Jedna věc zajímavější, než druhá, hned bych s Tebou měnila... :lol:
Ať se Ti daří ;), Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Anka
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pát 27 led 2012 23:37
Dal: 11 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Anka »

Ahoj,zdravim vsechny,rada bych se zeptala,jestli tu ma nekdo nejakou novou zkusenost s EFT? vsimla jsem si,ze uz se tady o tom pred casem psalo,ale uz je to dost davno...

příspěvek jsem Ti přesunul do vhodnějšího vlákna - poo.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Psychická příčina bolesti achilovy šlachy

Příspěvek od hanka »

Tenhle příspěvek tady dávám proto, že se vztahuje k problémům s matkou, který jsme právě probírali ve vlákně Psychické příčiny nemocí .... I tohle je jeden ze způsobů řešení tohoto problému :P - tomu, kdo EFT zná a ví, jak ho provádět, možná připomene, že se dá aplikovat i na tuto oblast.
Jestli o EFT ještě nic nevíte, doporučuji si přečíst tohle vlákno od začátku (kvůli odkazům).

Následující případ popisuje jeden z terapeutů EFT:

DLOUHODOBÁ BOLEST LEVÉ NOHY – ACHILLOVO ŠLACHA

"Klienta znám déle jak 15 let, vídáme se pravidelně 2-3x týdně na tréninku bojových umění.
Koncem května letošního roku, se na mne obrátil s dotazem, zda by mu mohlo EFT pomoci
s dlouhodobým problémem.
Několik let má problémy se vstáváním, pokud delší dobu sedí na židli nebo v podřepu
a potom se má zvednout a jít pociťuje nepříjemné pnutí (bolest) v oblasti Achillovo šlachy na pravé noze.
Otázka: V čem Tě tato bolest omezuje?
Odpověď: Vzhledem k tomu, že manuálně pracuji a ve volném čase se věnuji bojovému umění tak dost času trávím na nohou. Hlavně při procvičování technik bojových sportů mám zpočátku (než to rozchodím) problém s tím, že pravá noha je ztuhlá a rekce jsou pomalejší.
Otázka: Jak bys oznámkoval tento pocit ztuhlosti (bolesti) na stupnici 1-10?
Odpověď: Asi 8.
Polarizace – ťukali jsme na karate bod:
„I když mám po delším sezení ztuhlou pravou nohu, mám se rád a přijímám se. 3x
Proces – ťukali jsme celý proces včetně Gamut:
Ø „Pocit ztuhlosti pravé nohy – Achillovo šlacha“ (po krátké chůzi po místnosti zhodnotil, že SJS klesl na 5),
Následně jsme ťukali stejné heslo (klient řekl, že mu to takto vyhovuje) 3x až klesl SJS na 1.

Kontrola:
Otázka: Když se Tě teď zeptám, jaký máš pocit, když se nyní zvedneš a budeš cvičit složité techniky?
Odpověď: Jak jsem si teď vyzkoušel dřepy a chození myslím si, že to zvládnu bez problémů.

Otázka: Tvůj, celkový dojem, necítíš něco neobvyklého?
Odpověď: Když o tom teď přemýšlím, mám dojem, že sám sobě nedokážu odpustit. Je to takové divné, uvědomil jsem si to, když jsem měl odpovědět na poslední otázku. Z celého ťukání se mi nejvíc zamlouvá věta „mám se rád a přijímám se“. Já to dost dobře nechápu (klient je rozpačitý).

Otázka: Ale ta věta se Ti líbí, nebo s ní máš problém?
Odpověď: No právě, že líbí, ale musím při tom myslet, na to, že si to nezasloužím.

Otázka: To nad tím takhle přemýšlíš?
Odpověď: Nepřemýšlím, ta myšlenka přišla sama od sebe tak nějak z ničeho nic.

Otázka: A proč si myslíš, že si nezasloužíš „mít se rád a přijímat se“?
Odpověď: Snažím se být hodný a užitečný a moje máma se mnou neustále jedná jako bych byl malé dítě.

Otázka: Tomu nerozumím, zkus to rozvést.
Odpověď: To, že bydlím s mámou, víte. No a ona chce, abych jí říkal, kam chodím, co dělám atd. Navíc mne neustále hodnotí a ať udělám cokoliv tak jí to není dost dobré.

Otázka. Takže tohle Ti vadí?
Odpověď: Ne nevadí, mně vadí to, že třeba před ségrou, říká „to je celej náš Tomáš, on už je takoví, on ty složitější věci sám nezvládne“.

Otázka: Jak to, já Tě znám už strašně dávno a vím, že se na Tebe mohu spolehnout, dokonce Tě nechávám vest tréninky našich nejmenších dětí v přípravce. Podle mne zvládáš vše výborně a navíc se vzděláváš. To máma nevidí?
Odpověď: Ale vidí, ona o tom ví. Asi jí to nepřijde důležité, ona mne hodnotí podle toho, co dělám v práci. Mně přijde, jako kdyby mne podceňovala.

Vzhledem k tomu, že fyzickou bolest pravé nohy jsme odťukali v krátkém čase, rozhodl jsem se zbytek času věnovat problému s maminkou.

Polarizace – ťukali jsme na karate bod:
· „I když mne moje maminka podceňuje, mám se rád a přijímám se“. 3x
Proces – ťukali jsme opět celý proces včetně Gamut:
Ø „maminka mně podceňuje“

Ø klienta jsem se před prvním ťukání nezeptal na SJS, rychle to napravuji a po prvním ťukání kdy klient pocítil lehkou změnu je SJS 7.
Ø ťukáme dál stejné heslo ale jen zkratkou, po druhém kole klient upravuje heslo:

„ maminka mně nedokáže pochválit za to, co dělám ve svém volném čase“
Ø hned po prvním kole s tímto heslem se snižuje SJS na 4.
Ø odťukáváme ještě 3 kola s tímto novým heslem a SJS klesá na 0,5 – 1.

Poté klient prohlásil, že se cítí unavený a je mu pocitově divně. Provedl jsem ještě konečnou kontrolu a sezení ukončil.

Začátkem července jsme byli na společném oddílovém soustředění. Klient se účastnil všech pohybových aktivit včetně pravidelného ranního běhání a výšlapů do přírody. Když jsme druhý den soustředění seděli na pivu tak jsem se jen tak mimochodem zeptal a co maminka, jak se má? Celý se rozzářil a povídá, maminka je ráda, že vám tady na soustředění pomáhám, dokonce mi na cestu udělala řízky a upekla tu buchtu, co jsme měli včera k snídani."
----------------------
Bolest nohy tedy vznikla z psychického důvodu... ;)
Hanka :bye:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
ailleyscha
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: ned 28 dub 2013 18:29
Bydliště: Kopřivnice
Dal: 23 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: EFT manuál

Příspěvek od ailleyscha »

Mě nafungují ty odkazy na začátku :(


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: EFT manuál

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ailleyscha píše:Mě nafungují ty odkazy na začátku :(
:) Tak mi podej pacinku, já za Tebe minutku zagooglím a zavedu Tě tam. http://www.jesi.sk/eft_manual.pdf

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
DasaParizkova
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 03 led 2013 14:16
Bydliště: Trutnov
Dal: 29 poděkování
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od DasaParizkova »

Zdravím vás,,pokud byste chtěli poradit něco ohledně techniky EFT či Fastr EFT,,ráda poradím :-)))


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od hanka »

Ahoj Dášo,
reaguji na Tvoji nabídku, za kterou děkuji :good: :) . Ráda jí využívám a prosím Tě o odpověď na otázky:
Jaký je rozdíl mezi EFT a Fastr EFT? V čem se obě techniky liší, co má Fastr EFT navíc?
Díky za odpověď.
:lol: , Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
DasaParizkova
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 03 led 2013 14:16
Bydliště: Trutnov
Dal: 29 poděkování
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od DasaParizkova »

Ahoj Hanko, Faster EFT je rychlejší technika oproti klasickému EFT, většinou ji používám u těch klientů,kteří nechtějí o svém vnímání problémů hovořit,nebo není čas, je úžasná právě v tom, že mi klient nemusí říct téměř ani slovo :-)) a přesto pomůže. Neopakují se zdlouhavé fráze. Tím nechci snižovat váhu klasice, velmi často ji používám s další vychytávkou, o které málo kdo ví. Ale například bolest hlavy,, kocovina a podobné nepříjemnosti zmizí do několika VTEŘIN. Přeji hezké odpoledne Dáša :-)


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od hanka »

DasaParizkova píše:.. klient nemusí říct téměř ani slovo :-)) a přesto pomůže. Neopakují se zdlouhavé fráze. Tím nechci snižovat váhu klasice, velmi často ji používám s další vychytávkou, o které málo kdo ví..
Vzbudila jsi můj zájem o Faster EFT :) . Mám velmi dobré zkušenosti s klasickým EFT - přesto, že jsem samouk, EFT mi pomohlo zbavit se letitých arytmií a vysokého krevního tlaku, se kterými mi lékaři neuměli pomoct .. ale když jsem se pak zaměřila na cukrovku, zablokovala jsem se více, než jsem byla předtím :ethink: Nevím, která(é) negativní emoce nemoc způsobila(y), neumím nalézt vhodné fráze ani pojmenovat problém - její řešení přes EFT jsem tedy vzdala.. snad po čase zabere autopatie ;) ..
Teď jsi mi s Faster EFT nasadila brouka do hlavy .. na co se tedy ťuká, když se nemusí vymýšlet a opakovat fráze :ethink:
Ahoj :lol: , Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
DasaParizkova
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 03 led 2013 14:16
Bydliště: Trutnov
Dal: 29 poděkování
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od DasaParizkova »

Hanko,je úžasné, že jsi se do toho pustila sama, ale přeci jen terapeut má různé jemné techniky,,jak klientům otevřít jejich 13.komnaty,,tam je totiž většinou zakopaný pes. Takže se ptáme,, kdy nemoc vznikla,, co se v té době dělo,, co klient řešil ,,jaké měl pocity,,když mi kývne hlavou, že v tom období je, a prožije si to,, odťukáme prakticky současné pocity,které se týkají ale jeho minulosti. Ono se to takto velmi těžko popisuje, ale takto to funguje. Dáša


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od hanka »

DasaParizkova píše:..terapeut má různé jemné techniky,,jak klientům otevřít jejich 13.komnaty,,tam je totiž většinou zakopaný pes..
.. ta moje 13. komnata je zamčena na sto západů a ještě je zvenčí zamaskovaná a chráněna valem s ochrannými strážemi :bhead: :lol:
Díky, Dáši, já vím, že to takhle v diskusi nejde dobře popsat ;) . Nevíš, kde bych se mohla dozvědět více o Faster EFT? Je nějaká literatura, která by tuhle metodu popisovala (jako je třeba manuál u EFT)?
Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od cimirek »

Pokud někdo má zájem o úvodní manuál k Faster EFT,
abych neporušoval copyright, je možné si jej za registraci stáhnout zde
http://www.mcaris.net/o-mne/manual-k-fastereft-zdarma/

videa na toto tema pak jsou na





http://www.mcaris.net/o-mne/video-predn ... 2-10-2012/

Další info třeba tady
http://faster-eft.cz/fastereft/fastereft-sezeni/
nebo dotaz na strýčka Googla


mariolett
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 28 dub 2013 21:49
Dal: 8 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od mariolett »

Faster EFT vypadá velice zajímavě, budu ho aplikovat podle ukázek, které jsi tady, cimirku, dal. Pak dám zprávu.
Děkuji. M.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od hanka »

cimirek píše:Pokud někdo má zájem o úvodní manuál k Faster EFT....
Tak manuál jsem si stáhla a myslím, že podle odkazů je možné se Faster EFT naučit a používat i v praxi. Určitě se to naučím a nahradím jím klasické EFT :)
Díky moc, cimirku, jako vždy zasahuješ v pravou chvíli těmi pravými informacemi :good:! :lol:

Ahoj, Hanka :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od julietta »

cimirku, ako píše hanka, v pravý čas :good:
EFT klasika bol pre mna dost zdlhavy a tento vyzera praktickejší. Skušam teraz sice LK, ale na niečo skusim aj tuto metodu.
Hanka, daj vedieť, ako ti to ide ;)


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“