EFT manuál (technika citové svobody)

Léčebné postupy.
DasaParizkova
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 03 led 2013 14:16
Bydliště: Trutnov
Dal: 29 poděkování
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od DasaParizkova »

Hani,,není problém se domluvit ,,pokud máš skype,,mohu ti ukázat v praxi konkrétně na tobě,,,jak se celá terapie provádí :-))) omlouvám se, že jsem tady včera již nebyla :-))) pokud máš zájem, písni mi na bezbolestizad@seznam.cz D


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od hanka »

DasaParizkova píše:..mohu ti ukázat v praxi konkrétně na tobě,,,jak se celá terapie provádí :-)))..
Díky za nabídku, Dáši, ale mně nešlo o moji osobu ;) . Svými dotazy jsem se chtěla dozvědět něco bližšího o další – možná lepší – metodě pro samopomoc každého z nás, když si potřebujeme průběžně vyřešit momentální problém, aniž bychom s ním museli běžet za odborníkem. Svým příkladem s vyléčením mých nemocí pomocí EFT, jsem chtěla dodat důvěru v jejich schopnosti těm lidičkám, kteří si myslí, že sami nic nezmohou.
O samopomoci je vlastně celé toto fórum. V různých vláknech si lidé navzájem říkají své zkušenosti s tou nebo onou metodou a učí se brát své zdraví do svých rukou – a to je správné. Chci tím říct, že stejně, jako jsme se my sami přičinili o to, že máme problémy (nemoci), které nám vadí, my sami se také můžeme přičinit i o to, jak se těch problémů (nemocí) zbavit. Nejlépe na samém začátku, pro což je právě EFT velice vhodnou metodou, protože jestli je necháme neřešeny, mohou přerůst v nemoci, které již tak jednoduše odstranit nelze (viz moje cukrovka). Na moji cukrovku si už dávno nestěžuji, stala se mojí součástí a žiji s ní v přátelství (čímž ale neříkám, že bych nepřenesla přes srdce, kdybych se jí zbavila :laugh: ) . :D
Nemusí Tě mrzet, že jsi tady včera nebyla, cimirek nám tady mezitím dal slušné odkazy na Faster EFT - je na nich celkem dobře vidět průběh terapie, takže kdo se chce o ní opravdu dozvědět více, má z čeho čerpat a myslím si, že má slušnou šanci se ji i naučit. Chce to ale praxi – cvičit a cvičit :hip: , dokud to „nevejde do krve“.

:lol: Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od kachna »

Přečetla jsem si vše o EFT, co jste sem vložili (moc vám všem děkuju), skoukla ještě pár videí o Faster EFT s Robertem Smithem ( nerozumím všemu, ale naštěstí to díky "obrázkům" snad většinou chápu) a dala se "do toho"! Musím říct, že pár prvních úspěchů už mám. Jako obvykle jsem začala pokusničit na sobě - vybavila jsem si hodně bolavou vzpomínku z dětství a začala vyťukávat. Po pár "kolech" jsem si i pěkně pobrečela, ale nakonec jsem se opravdu dostala k tomu, že vzpomínka nebolí a na danou osobu se už nezlobím, dokonce na ni můžu pomyslet i v dobrém!!! Chvilku po skončení se mi pod hrudní kostí rozlilo zvláštní "blaho" - takové uvolnění něčeho sevřeného... Moc příjemný pocit. Protože jsem to dělala před spaním, hned jsem usnula a spala jako dudek. ;-) U dcery jsem takhle "rozťukala" obavy z nového podnikání, do kterého se pouští. U manžela vztek na kolegu, na konci se už jen smál při vzpomínce, která byla zpočátku na 10! U mamky taky nějakou ohavnou vzpomínku z dětství, taky proběhl pláč a nakonec smích... Budu to zkoušet dál a pokud zjistím, že nám to ovlivňuje nějak i zdravotní stav, dám vědět. Každopádně je to metoda jednoduchá, rychlá a zřejmě opravdu odbourává staré křivdy, hrůzy, fóbie... takové ty strašáky ve skříni, které si s sebou asi všichni táhneme. Navíc je fajn, že pokud tohle provádíte někomu druhému, nemusí vám říkat, o co přesně v jeho vzpomínkách jde - to by leckdo ani říci nechtěl, nebo nesvedl.
Tak ještě jednou moc díky Sanovi, že tohle vlákno založil, a vám všem, co jste se podělili se zkušenostmi. (Zároveň zkouším i autopatii a připadám si nyní velmi vyrovnaná, spokojená, klidná. Myslím, že kombinace obojího mi prostě prospívá. ;-) )
Všem krásný den a ať se daří!
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od kachna »

Ještě přidávám pár linků na videa. I když nejste angličtináři, dá se z nich ledacos odkoukat a pochopit.



Další si už objevíte určitě sami.
Ať se daří!
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od julietta »

Kachni, dik za tvoju skusenost a že to funguje u muža :good:

Skúšam teraz viac EFT ako LK a veru vystupuju rozne spomienky a stale je čo vyťukavať . Je dobre byť pozorny, hlavne na pocity a čo vyskočí: či je to strach, obavy, pochybnosti, ľutosť a tak. Dlho som však ako aj pri LK mala problem s tym pokojom pocitom kludu. Vcera som z ničoho nič sa pustila do opravy fontanky, ktora uz dlhu dobu nešla a zapadla prachom, lebo som nemala vobec chuť sa nou zaoberať.. Uz som ju raz opravovala, ale nepodarilo sa. Vcera som ju polepila a dnes som ju skúšala spustiť. Vselijako sa spravala: nešlo čerpadlo, potom uz islo, nesvietila ta gula , čo je hore a netočila sa. Potom sa rozsvietila, obcas sa zatočí aj gula a co je hlavne, točí sa koleso dole, ktore bolo predtym pokazené.Ked som sa na fontanku pozerala, prešla mnou radosť a ten pokojny pocit. :good: Skusim ho využiť. Ale čo je zvlastne, odkial sa nabrala ta energia a sila vo mne pustiť sa do nej?? :D
Tak uvidim ako dalej.


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od kachna »

julietta píše:...čo je zvlastne, odkial sa nabrala ta energia a sila vo mne pustiť sa do nej?? :D
Juli, gratuluju! Každá sebemenší změna k lepšímu je vlastně úžasný pokrok ve vylepšení života.
Přiznávám, že u EFT si žádné pěkné vzpomínky nenutím vybavovat, spíš si vzpomínám na ty ošklivější, povídám si sama sobě o nich :lol: , po nějakém čase je třeba začnu zlehčovat a snažím se pochopit, že to už je všechno minulost, která mi teď už může být "šumafuk" a že to tehdy bylo něco, co mě mělo posunout zase dál... a ťukám a ťukám :D Je to neuvěřitelné, ale po pár "kolech" je mi to fakt jedno. Tak radši ještě jedno, dvě přidám, abych získala spíš pozitivnější náhled na věc. ( To jsem odkoukala z těch videí.)
Dnes navečer jsme si přivezli mamku, tak se na ni zítra chystám, bude celá oťukaná. :lol: Dám pak vědět, co se dělo, jestli teda něco.
Ať se daří!
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od eXiT »

julietta píše:
...čo je zvlastne, odkial sa nabrala ta energia a sila vo mne pustiť sa do nej??

Ta síla se odnikud nebere, je v nás, když je vše v pořádku funguje sama.
Když nefunguje, tak je to jako u přívodu benzínu přes zanešený filtr a motor špatně funguje - když se vyčistí běží jako vítr.
EFT je taková věcička která ten mozkový filtr čistí a najednou lze pocítit tu velkou změnu ve zlepšování zdravotního stavu.
Stejně to funguje u léčebného kódu, na stejném principu funguje Norbekov, jsou to jen jiné cesty ke stejnému cíli.


Věř, však komu věříš, měř.
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od julietta »

Tak panečku, to sa deju veci!!
Problem sa vyriešil cca na 50% a tie pocity, ktore zostavaju po uvolnení vselijakych emocii, je to ako keby som zhodila batoh kamenov :good: Isteze problemy su nabalene ako cibuľa a stale niečo nove vyskakuje, ale niečo sa deje, to je až neuveritelne :ethink: Chce to vsak cvičiť a venovať sa tomu, čo vsak nie vzdy je priestor a čas. Asi aj telo sa potrebuje nastaviť na nove programy. Nohy vsak zatial nie su poriešené :ethink:
Vratim sa k fontanke, ktoru som spomínala. Ked som ju opravila, nefungovala poriadne ta gulička. Len sa obcas zatočila a kyvala. Dnes som robila EFT, potom som trochu zdriemla a ked som šla okolo fontanky, gulička sa z ničoho točila a točí sa stale :) Tak tuto suvislosť si uz neviem vysvetliť :roll: :ethink: :)

dik, že ste tu :good:


jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od jirik.tk »

julietta píše: a tie pocity, ktore zostavaju po uvolnení vselijakych emocii, je to ako keby som zhodila batoh kamenov
Ahojte! Až dnes jsem si všiml tohoto vlákna (nemám až tolik času brouzdat po fórech) a měl bych jeden postřeh, který by mohl být užitečný.

Klepat (u nás se neťuká, ale odklepává se :D ) jsem se naučil sám před řadou let. Pak jsem byl na jediném kurzu porovnat si, zda to dělám dobře. Od té doby trpělivě amatéřím.

Postupně jsem přestal klepáním řešit "vážnější" záležitosti, ale klepu takřka preventivně. To znamená, že když si uvědomím nějaký drobný zádrhel, tak jej odklepu. Hned, třeba i v představě. Např. přisedne si v autobuse letitý kuřák a kouř z něj vydatně smrdí. Dá se to sice vydržet, ale odklepu si to. Jako prevenci tohoto pocitu pro příště.

Nebo si vzpomenu na něco nepříliš pozitivního z dětství. Odklepu si to. Nebo se mi zdá, že tenhle nový moderní červený dům se do žlutohnědošedé starší zástavby nehodí. Odklepu si to. Atd., atd. Tisíc komárů umoří i vola, a tak je takto trpělivě zabíjím. Batoh, o kterém píše Julietta z jedné strany pomaloučku vyprazdňuju. Ale protože život z druhé strany zase přihazuje, tak je to taková "věčná" hra.

A i přes několikaletý tréning se občas přistihnu, že v duchu nad něčím lamentuju, místo abych to hned odklepal. Ale neusiluju o dokonalost, i to jsem si odklepal.


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od kachna »

jirik.tk píše:... Ale protože život z druhé strany zase přihazuje, tak je to taková "věčná" hra...
Dobrá rada, díky!

Podělím se o nový zážitek s EFT : Byli jsme na dovolené, muže chytil průjem, užíval si to, trpěl. :D Tak jsme zkoušeli "vyťukávat", MMSku, přikládání rukou - vše zabralo jen částečně, ale stav se zlepšil. Pak mě napadlo, že když už jsme v tom praktikování, mohli bychom vyřešit něco z minulosti. "Rozhrábli jsme" vztah s otcem. I když jsem věděla, že to budou bolestivé vzpomínky, já trubka ho předem neupozornila, že to může být velmi, velmi bolavé, ale bolavé naposledy, když to "dojedeme" do konce. A touhle mojí chybou se stalo to, že když to pro muže začalo být fakt silné, odmítl pokračovat, nedal se přesvědčit. A pak se děly věci!!!! Tlaky v žaludku doprovázené krkáním přímo nelidským, průjem jako bič, dokonce horečka!!!! Teprve když jsem ho přesvědčila, abychom dokončili trauma s otcem, stav se zlepšil, ale ideální stále nebyl. ( Ještě toho má v sobě asi víc než byl sám sobě schopný přiznat.) Naštěstí jsme shodou okolností další den navštívili menhiry v Carnacu, našli jsme místo, kde byla jejich síla opravdu velmi citelná a pobyli tam. Kromě neuvěřitelných zážitků jsme odcházeli ohromně unavení, ale už ten večer manželovi začal prapodivný černý průjem, ač už pár dní skoro nic nejedl. Druhý den to sice ještě trochu pokračovalo, ale vitalita šla zázračně nahoru, i když téměř nic nejedl. Další den plně zdravý, energie na rozdávání!
Takže pozor - psychika dokáže divy!!! Na dovolené radši nic tak závažného nezačínat řešit, pokud to není nezbytné! :)


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od julietta »

Kachni, vidim, že to praktikujes na ostro aj na rodine :D Ja sa chystam u dcery, ale zatial nie je nejak klud na to.
Skúšam eft na tie nohy, ale je to tvrdy oriešok. Akoby sa u mna zastavil pocit smutku a ja sa ho nechcem vzdať, lebedím si v nom, aj ked viem, ze je to len akysi unik. Zrazu som stratila temu, ktorej sa chytiť. Ale vidim, že cez eft som sa posilnila a zmenila som uhly pohľadu . Zrejme sa treba pripraviť aj na určitu osobnostnu zmenu. Chce to vsak neustale precvičovat a ťukať na vsetko ako pise jirko.


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od kachna »

Juli, chápu tvoje pocity, taky mívám podobné stavy...
Přidám další zkušenost : včera večer jsem mamce vyťukávala jakousi bolavou událost z doby asi před 20 lety. (Ležela už v posteli.) Když už byla s intenzitou téměř na nule, měla prý pocit jakoby plavala na loďce, ta se s ní houpala, v týlu jí tepala krev - ale nebyl to prý nepříjemný pocit, naopak. Když jsme to pak dojely do nuly, pocit odezněl a mamka v klidu a spokojeně usnula. Zatím o nějakém vylepšení zdravotního stavu nevíme, budu sledovat, kdyžtak napíšu. Má to asi všechno zastaralé, tak to možná potrvá.
Ať se daří!
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od kachna »

Včera mě navečer děsně bolel kotník a kolem něj. Protože to byla levá noha, vzpomněla jsem si na to, co sem dala Hanka - levá strana = problém v citové oblasti, bolelo to hodně, přišlo to naráz = muselo to být něco "čerstvého". Tak jsem se večer v pelechu jala vyťukávat - nejdřív samozřejmě bolest, ta ustoupila, ale pořád tam zbývalo. Tak jsem si přiznala, že se trápím tím, že nemůžu mamce víc pomoci, že to moc řeším...vyťukala jsem si to - a ejhle! Noha naprosto OK! Dnes ráno opět po bolesti ani ťuk. :)
Tenhle kotník mě občas trápí, teď už asi vím proč a hlavně jak na něj i na sebe! :D
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od vokoun »

:shock: Kachni zírám jak vejr s tím levým kotníkem se mě to taky stává :| z ničeho nic bolest jak prase :evil: a po několika minutách to ustoupí a po několika hodinách úplně odezní :ethink: a třeba za tři dny znovu :ethink: jako by mě tam něco tlačilo a nebo hryzalo :bhead: bral jsem to jako nějakou reakci dej vědět co psala Hanka já to nečetl :bye: dík


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: EFT manuál (technika citové svobody)

Příspěvek od kachna »

vokoun píše:... jako by mě tam něco tlačilo a nebo hryzalo ... dej vědět co psala Hanka já to nečetl ...
Hanka to psala na začátku vlákna Psychické příčiny...- pro mě to byla tehdy novinka, ale už mnohokrát jsem si ověřila, že to fakt funguje. Levá strana - city, pravá - rozum, viditelné - problém s lidmi, částečně skryté - s rodinou, intimní - s partnerem...
Už z toho mám trošku deformaci - potkám chlapíka s ortézou na levé noze - a je mi jasné, kdeže má problémy :laugh:

Bolesti v kotníku jsem připisovala nějakým parazitům, protože se mi tam vždy po jakémsi záchvatu bolesti udělalo něco jako modřina. Někdy to fakt bolelo jako čert, jindy to šlo. Dnes mě zase začal bolet, tak hned šup - a vyťukala jsem si nejen bolest, ale i opětné podráždění z mamčina přístupu k životu... :oops: Snad jsem už konečně pochopila, že na to má právo, je to její život, její bolesti, její postoj ke všemu kolem... Moc ráda bych jí pomohla, dokonce jsem jí i citovala Hančinu radu o koni a vodě :laugh: ... No, vylepšila jsem ji hodně, dál už musí sama, já to hlavně musím pochopit a bez problémů přijmout, ať bude její postoj jakýkoliv.

Už víš, Vokoune, od čeho to bolí tebe? :)
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“