Bylinné recepty na rakovinu

Moderátor: aNONym

jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO...

Příspěvek od jarda ovčák »

Je třeba rozlišovat prevenci a léčbu.
Zabýval jsem se sbíráním informací o červené řepě a finále bylo v jedné rakouské firmě, která suší štávu z červené řepy a prášek cpe do tobolek.
Jedná se o řepu pěstovanou v ekologickém systému demeter a sám jsem měl být organizátorem pro čr. Jenže práce s lidmi je pro mne élent, takže sebelépe placený post je k prdu.Navíc, co funguje v osterajchu bez potíží, v čechách zničí debilní úředník a vychcanej občan bez smyslu pro čest a solidnost.....
Jde o to, že ve skutečnosti nikdo netuší, proč a jak ta červená řepa funguje jak funguje..... Jasně, jsou pohádky o zjednodušeném obsahu látek, ovšem žádná z nich, ani kombinace neumí v onkologii ani pípnout.
Jenže ona funguje. Sušení za nízkých teplot je z toho důvodu, že běžný člověk není schopen přijmout více než litr denně. V jedné tobolce je kolem 2 litrů červené řepy. Těch tobolek lze klidně pozřít deset denně, takže kvivalent mnoha litrů štávy, kterou nelze ani technicky pozřít.
Cena je samozřejmě nekřestanská a nelidská, ovšem veškerá produkce jde výhradně do emeriky a emirátů.
Samozřejmě že prevence u řepy, zelí a brokolce funguje bezvadně, ovšem je třeba mít na paměti, že tepelná úprava degraduje léčivé Účinky těchto rostlinek, takže se z léku záhy stane potravina, bez nějakých zázračných vlastností.
Červená řepa spolu s mrkví a zelím ve formě štáv je opravdu zajímavá alterrnativa k mnoha potížím....


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: MNO...

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Je třeba rozlišovat prevenci a léčbu.
Zabýval jsem se sbíráním informací o červené řepě a finále bylo v jedné rakouské firmě, která suší štávu z červené řepy a prášek cpe do tobolek.
Jedná se o řepu pěstovanou v ekologickém systému demeter a sám jsem měl být organizátorem pro čr. Jenže práce s lidmi je pro mne élent, takže sebelépe placený post je k prdu.Navíc, co funguje v osterajchu bez potíží, v čechách zničí debilní úředník a vychcanej občan bez smyslu pro čest a solidnost.....
Jde o to, že ve skutečnosti nikdo netuší, proč a jak ta červená řepa funguje jak funguje..... Jasně, jsou pohádky o zjednodušeném obsahu látek, ovšem žádná z nich, ani kombinace neumí v onkologii ani pípnout.
Jenže ona funguje. Sušení za nízkých teplot je z toho důvodu, že běžný člověk není schopen přijmout více než litr denně. V jedné tobolce je kolem 2 litrů červené řepy. Těch tobolek lze klidně pozřít deset denně, takže kvivalent mnoha litrů štávy, kterou nelze ani technicky pozřít.
Cena je samozřejmě nekřestanská a nelidská, ovšem veškerá produkce jde výhradně do emeriky a emirátů.
Samozřejmě že prevence u řepy, zelí a brokolce funguje bezvadně, ovšem je třeba mít na paměti, že tepelná úprava degraduje léčivé Účinky těchto rostlinek, takže se z léku záhy stane potravina, bez nějakých zázračných vlastností.
Červená řepa spolu s mrkví a zelím ve formě štáv je opravdu zajímavá alterrnativa k mnoha potížím....
Tohle je hodně zajímavý.
Koukal jsem kolik má řepa sušiny a je to asi 15% + nějaký cukr asi 10% takře velmi zhruba asi na kilo řepy 0,8l šťávy ať nežeru....
Proto používám alternativu, červenou řepu sušenou. Na to aby pak v přepočtu do sebe člověk dostal asi ekvivalent 2l litru čevené řepy musel by sníst cca 2,5kg řepy syrové a nebo 0,5kg řepy sušené což už se dá, předpokládám že už by pak do sebe nenarval nic jiných čož by mu u léčení rakoviny jenom prospělo.
Sám si řepu suším a baštím jako lupínky, je to dobré a mírně nasládlé.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: MNO...

Příspěvek od milnem »

Navare,prosím,a jak tu červenou řepu sušíš,když má být sušena za nižších teplot?Díky.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: MNO...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jarda ovčák píše:Je třeba rozlišovat prevenci a léčbu. Jde o to, že ve skutečnosti nikdo netuší, proč a jak ta červená řepa funguje jak funguje..... Jasně, jsou pohádky o zjednodušeném obsahu látek, ovšem žádná z nich, ani kombinace neumí v onkologii ani pípnout.
Nazdar,

Tuší, dokonce asi i ví, ale nepoví. Originální výzkum přišel kolem 1950 od doktora Alexandera Ferencziho z Departmentu pro Interní Choroby oblastní nemocnice v Csomě v Maďarsku.
Účinnými látkami jsou betaniny (neplést si s betainem). Jde o červená barviva a červené víno je skoro eqivalentní té řepě, i když ne úplně. Další plodinou s ještě vyšším obsahem než červená řepa jsou sojové lusky. Nikoliv plody, ale šlupky. Červené zelí, šlupka lilku a vše co jde do fialova mezi zeleninami to obsahuje také. Podle toho, co jsem kdy o tom pročetl, toho bude taky hromada v podzimním listí stromů.

Tohle není neprobádaná area, ale zamlčovaná area. Z originálního výzkumu však vyplývá, že je toho skutečně potřeba spousta na kompletní potlačení rakoviny. Prof. Möse, Hygienisches Institut Graz, a Prof. Häfferl, Chemisches Institut Graz provedli pokusy na zvířatech s potravinářským barvivem (betaniny) isolovaným z červené řepy, které se prokázaly být stejně účinné jako řepa a řepná šťáva. Dokonce se naskýtá jaksi nebezpečí, že barvivo začne ničit nádory příliš rychle a že dojde k silné Hexheimer reakci a zahlcení jater, sleziny a ledvin.
Barva v zelenině a vůbec je závislá na pH. Může být od světle karmínové na kyselé straně věcí až hnědavá na zásadité straně.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

No vida, tyhle info se těžko hledají, paráda slávku.....
Na prevenci rakoviny bude stačit obyčejná štáva v běžném množství a zásadotvorná strava s veselouu myslí.
Já od bráchy navara obšlehnul tu sušenou řepu, maličko jsem sušení sofistikoval a výsledný produkt postříkal máslíčkem přepuštěným, jemnoulince mletou solí a pudrem z habanera, aby to trošičku pálilo.....
Naprosto neuvěřitelná oda na obžerství. Samozřejmě, že v ryzí naturální podobě jsou navarovy chipsy naprosto poživatelné a dobré. a zdravé. Brácha to suší u kamen a já v sušičce s řízenou teplotou na 35 až 40. přes noc, tedy 6 hodin a v 8 patrech usuším kýbl červené řepy v plátkách.....Děckám to chutná a kámošům k vínečku podám sejra a navarovy chipsy hard core....
mi řekněte, proč se tyhle rostlinné zázraky více nepropagujou....


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Barvy

Příspěvek od laik »

Zdravím
Je-li to o barvivu tak na terapii barvami něco určitě bude.....
takže červená.....hmmmm...
a proto se třeba i rajčata a kečup doporučuje a doporučoval už dávno na prevenci a léčení rakoviny....hmmmm
takže onkologii vymalovat na čeveno......???
hmmmm...takže...teoreticky....určitej odstín červené barvy má určitou vlnovou délku...určitou frekvenci....
a budu li se na tu frekvenci nějak ladit...pomocí nějakýho přístroje????.....
a tedy také.....to koukání do slunce při svítání a při západu kdy se barva mění až v červenou....
a paprsky budou přímo očima bombardovat nervy a ty tu frekvenci posílat přímo do těla...???...
hmmmm.....to jsou věci......mezi nebem a zemí......
takže teorericky, když mastičky budu vyrábět v červené barvě...???....hmmm
....a jak je to v jádru vše prosté a jednoduché......nebo to je jen můj laickej pohled...???


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: MNO...

Příspěvek od NAVAR »

milnem píše:Navare,prosím,a jak tu červenou řepu sušíš,když má být sušena za nižších teplot?Díky.
Mám na to takový divný neobvyklý systém který mi funguje dokonale.
Suším to na obrácené poklici velkého hrnce na kamnech.
Asi takto.
Na kamna dám asi 50litrový hrnec s vodou, poklici otočím, aby byla jako miska, na poklici dám papír na pečení na papír škrabkou na brambory nakrájím řepu na plátky. V kamnech topím, ne moc (stejně musím aby mi nebyla na podzim zima), voda se ohřeje, naakumuluje teplo a takto topí třeba po celou noc. Druhý den je řepa suchá. Je to výborný i na houby apod.
Výhoda je v tom že to nikdy nespálím, jako třeba v troubě, sušení je pozvolné, blbuvzdorné, teplota nekolísá atd.
Řepu pak baštím podobně jako bramborové lupínky, chtnají skvěle, nasládle.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: MNO...

Příspěvek od NAVAR »

milnem píše:Navare,prosím,a jak tu červenou řepu sušíš,když má být sušena za nižších teplot?Díky.
Mám na to takový divný neobvyklý systém který mi funguje dokonale.
Suším to na obrácené poklici velkého hrnce na kamnech.
Asi takto.
Na kamna dám asi 50litrový hrnec s vodou, poklici otočím, aby byla jako miska, na poklici dám papír na pečení na papír škrabkou na brambory nakrájím řepu na plátky. V kamnech topím, ne moc (stejně musím aby mi nebyla na podzim zima), voda se ohřeje, naakumuluje teplo a takto topí třeba po celou noc. Druhý den je řepa suchá. Je to výborný i na houby apod.
Výhoda je v tom že to nikdy nespálím, jako třeba v troubě, sušení je pozvolné, blbuvzdorné, teplota nekolísá atd.
Řepu pak baštím podobně jako bramborové lupínky, chtnají skvěle, nasládle.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

navar...

Příspěvek od laik »

ahoj
jéé tento zpusob sušení sem zrovana u tebe viděl.....ale ještě si měl dodat
další velikou výhodu tohoto sušení...máš 50l ohřáte vody na další využití (nádobí,koupání apod) ...takže uspora energie doma....
já bych tak ten hrnec moh hodit tak max.na přímotop....
já teda jako snob, koupil sušičku ovoce v tesku taková kulatá plastová věc z čtyřma patrama...taky dobře suší, ale potřebovala by mít uvnitř termostat aby šla řídit teplota....zdá se mě že to topí celkem dost....ale na takoví to malí domácí sušeníčko dobrá a i řepu to vysuší a na jabka ideální...to využíváme celkem pořád....
sušil sem i papriku a feferonky a podrtil a udělal si výborný pálivý koření.....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: navar...

Příspěvek od NAVAR »

laik píše:ahoj
jéé tento zpusob sušení sem zrovana u tebe viděl.....ale ještě si měl dodat
další velikou výhodu tohoto sušení...máš 50l ohřáte vody na další využití (nádobí,koupání apod) ...takže uspora energie doma....
já bych tak ten hrnec moh hodit tak max.na přímotop....
já teda jako snob, koupil sušičku ovoce v tesku taková kulatá plastová věc z čtyřma patrama...taky dobře suší, ale potřebovala by mít uvnitř termostat aby šla řídit teplota....zdá se mě že to topí celkem dost....ale na takoví to malí domácí sušeníčko dobrá a i řepu to vysuší a na jabka ideální...to využíváme celkem pořád....
sušil sem i papriku a feferonky a podrtil a udělal si výborný pálivý koření.....
Sušička je fajn.
Tuhle šel kolem soused a nesl houby (minulý rok) a frflal jestli nemám sejta na sušení že prý dal houby dom sušičky, 10kWh v prdeli a houby furt mokrý (asi dal vekou vrstvu).
To si myslím že ta poklice je lepší. Dát za usušení hub 50-100kč Čezu se mi jaksi nechce :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno..

Příspěvek od jarda ovčák »

No, brácha, soused musí moc chlastat... mám sušičku, na kýbl čehokoli, 300 watů max s termostatem a za 6 hodin na noční proud to usuší i žábu.....Jo, většinu suším jen s ventilátorem, ten má 35 watíků,když kvaltuju, přitopím.
Nevím, kolik stojí elektřina a v počtech su slabé, takže jim dopřeju....a sobě pohodlíčko...na jaře bylinky, třešně, letní hrušky, hříbky, kadlátky a taky masenko, vrtí se holka vrtí a čez si mne ruce u samý prdele... teda, já taky, páč kdybych měl v letě topit, rupla by mi hercna....


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: mno..

Příspěvek od milnem »

Jardo a jakou máš tu sušičku?Uvažuju zrovna,že si koupím a nedovedu si příliš vybrat.Nejlepší jsou zkušenosti.Možná ještě někdo poradí.Navar to má nejlepší,ale pro mne v létě je to neuskutečnitelné.Díky.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO....

Příspěvek od jarda ovčák »

Sušička.... Mám německou s termostatem, tedy s volitelnou teplotou od 0 do 65 grádů. Koupi jsem v obchodě podmínil dodáním tří dalších plat, tedy proroložek či pater chceš li....
Pět jich bylo v základu a tři jsem po třech stovkách dokoupil. Časovač to má na 12 hodin, min půl hodinky.mám ji 5 let, takže ji nikde neseženeš, ale je fůra podobných...Dal jsem za ni 2200 plus litr za plata....
Rovnej kýbl jablek na křížaly se tam vleze, i kýbl švestek.
Značka bielmaier, nebo tak cosi....Dneska jich bude mraky, bude z čeho vybírat, enem jde o fintu, aby vzduch nešel přes plata nahoru, ale dutým středem a platem ven, páč aby se nepřenášely vůně....v jednom platě suším mateřídoušku a jinde bez nebo jehněčí plátky.
Taky tahle jede potichoučku, kámoš má etu a je to jak vysavač.....


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: mno..

Příspěvek od cimirek »

milnem píše:Jardo a jakou máš tu sušičku?....
Já mám "Elmax" průměr cca 30cm, 4 plata, dva stupně topení - 330W/70W (před časem za 1300.-).
Protože se mi zdálo, že to má zbytečně velkou spotřebu i na nižším výkonu a jsou zbytečně velké ztráty vzduchem vyfukujícím i mezy platy, udělal jsem pokus a ono to funguje.
1.Sušičku zapnutou na nižší stupeň spínám spínacími hodinami (mechanické, nejlevnější se čtvrthodinovým intervalem) - čtvrthodiny běží, půlhodiny odpočívá.
2.Opatřil jsem sušičku "kabátkem" (na zkoušku stačí omotat osuškou) aby se snížily tepelné ztráty.

Během chodu se vyfouká vlhký vzduch a "naakumuleje" se teplo. Během pauzy se odpařuje jen naakumulovaným teplem.

Teď jsem vyzkoušel plátky té řepy. Přes noc bylo usušeno.


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“