Solárna chladnička

Clemov motor

Moderátor: chiq

Odpovědět
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Solárna chladnička

Příspěvek od chiq »

No sláva, niečo som našiel. Dúfam, že tým urobím radosť JARDOVI OVČÁKOVI ;)
...očakávam zúrivú, maximálne plodnú debatu :idea: materiály :idea: chladivo :idea: reflexná plocha :idea: fitinky :idea: ať to fičí! ...teda chladí!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) chiq dne stř 04 srp 2010 5:12, celkem upraveno 2 x.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Solárna chladnička

Příspěvek od martin11 »

chiq píše:No sláva, niečo som našiel. Dúfam, že tým urobím radosť JARDOVI OVČÁKOVI ;)
...očakávam zúrivú, maximálne plodnú debatu :idea: materiály :idea: chladivo :idea: reflexná plocha :idea: fitinky :idea: ať to fičí! ...teda chladí!
..... :shock: :help: martin11 :lol:.....haloooooo co na to Jim68 :idea: :shock: :shock: :shock:
...jestli se to někomu podaří udělat tady ...u nás na foru....tak prosíme...info....
...jinak by to bylo velmi dobře využitelné pro klimatizaci ve sklenících...a o bytech ani nemluvím....dost dobrý nápad.....m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solárna chladnička

Příspěvek od Jim68 »

martin11 píše:
chiq píše:No sláva, niečo som našiel. Dúfam, že tým urobím radosť JARDOVI OVČÁKOVI ;)
...očakávam zúrivú, maximálne plodnú debatu :idea: materiály :idea: chladivo :idea: reflexná plocha :idea: fitinky :idea: ať to fičí! ...teda chladí!
..... :shock: :help: martin11 :lol:.....haloooooo co na to Jim68 :idea: :shock: :shock: :shock:
...jestli se to někomu podaří udělat tady ...u nás na foru....tak prosíme...info....
...jinak by to bylo velmi dobře využitelné pro klimatizaci ve sklenících...a o bytech ani nemluvím....dost dobrý nápad.....m11 :lol:
Jim68 nato: je to pěkná hračka.... ;) . Před dvěma týdny jsem byl ve firmě, kde mají "Sluneční klimatizaci" na stejném principu - čím je ostřejší slunce, tím je studenější výstup z té mašiny. Docela vychytaná čína. Ale!! Velká jako místnost (3x3x2m) má výkon jen 6kW, když je pod mrakem, celá firma se peče a musí té čubce TOPIT(!!!) aby jim trochu ochladila vzduch.... :D Majitel říkal, že se jim vrátí tahle ekologická investice asi za 3000 let...
Být tebou Martine, počkám si na M.J.Generator. Už je to na cestě....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Jim68
Be happy!
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Solárna chladnička

Příspěvek od chiq »

Jim68 píše:...Jim68 nato: je to pěkná hračka.... Před dvěma týdny jsem byl ve firmě, kde mají "Sluneční klimatizaci" na stejném principu - čím je ostřejší slunce, tím je studenější výstup z té mašiny. Docela vychytaná čína. Ale!! Velká jako místnost (3x3x2m) má výkon jen 6kW, když je pod mrakem, celá firma se peče a musí té čubce TOPIT(!!!) aby jim trochu ochladila vzduch.... Majitel říkal, že se jim vrátí tahle ekologická investice asi za 3000 let...
Jime, od teba by som očakával aspoň nejaké technické údaje, príp. prepočty...


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

sluneční chlazení

Příspěvek od martin11 »

...Jim68 napsal....
Jim68 nato: je to pěkná hračka.... . Před dvěma týdny jsem byl ve firmě, kde mají "Sluneční klimatizaci" na stejném principu - čím je ostřejší slunce, tím je studenější výstup z té mašiny. Docela vychytaná čína. Ale!! Velká jako místnost (3x3x2m) má výkon jen 6kW, když je pod mrakem, celá firma se peče a musí té čubce TOPIT(!!!) aby jim trochu ochladila vzduch.... Majitel říkal, že se jim vrátí tahle ekologická investice asi za 3000 let...
Být tebou Martine, počkám si na M.J.Generator. Už je to na cestě....

...muj názor....ANO....nesvítí :lol: ...nechladíš :( ....7x20 stop je 2x6 metrů...12m2 ....kolektor jak prase....trochu foukne...a umím si představit ten problem....no, ale někde za větrem....jako pomocný chladíci zdroj...zadarmo....tedy skoro zadarmo...myslím , že na klimu do domečku nebo bytu to trvale není...ale jako pomocný chladící element ....bylo by dobré to vyzkoušet...třeba na menší ploše teplosběru...
...co na to jarda ovčák...??...poměrně jednoduchej bastl....
osobně... už mám doma tu parabolickou obludu...pruměr 2,5 m....i s montáží to váží asi 200 kg / možná více.../...teď prověřuju zrcadlovou samolepku..../ životnost , náchylnost ..výdrž UV záření.../ ...na jaře budu dělat novou střechu na garáži tak tam tu parabolu "přidám"
...do té doby budu sbírat zkušenosti a postřehy od jinud....hezké léto všem martin11 :lol:
..p.s. pro Jim68....jsem zvědav čím nás překvapíš... :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

materiál

Příspěvek od chiq »

Tá ¼" trubka do kondenzátora a chladiaceho boxu by mala byť asi medená... alebo antikoro? Takisto 3" trubka v solárnom kolektore by mala byť antikorová... aby to nekorodovalo tou zmesou amoniak (čpavok) a calcium chloride (chlorid vápenatý - dihydrát? hexahydrát? E 509 ?)
Čpavok bude stačiť 25%-ný vodný roztok?


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sluneční chlazení

Příspěvek od Jim68 »

martin11 píše:...Jim68 napsal....
Jim68 nato: je to pěkná hračka.... . Před dvěma týdny jsem byl ve firmě, kde mají "Sluneční klimatizaci" na stejném principu - čím je ostřejší slunce, tím je studenější výstup z té mašiny. Docela vychytaná čína. Ale!! Velká jako místnost (3x3x2m) má výkon jen 6kW, když je pod mrakem, celá firma se peče a musí té čubce TOPIT(!!!) aby jim trochu ochladila vzduch.... Majitel říkal, že se jim vrátí tahle ekologická investice asi za 3000 let...
Být tebou Martine, počkám si na M.J.Generator. Už je to na cestě....

...muj názor....ANO....nesvítí :lol: ...nechladíš :( ....7x20 stop je 2x6 metrů...12m2 ....kolektor jak prase....trochu foukne...a umím si představit ten problem....no, ale někde za větrem....jako pomocný chladíci zdroj...zadarmo....tedy skoro zadarmo...myslím , že na klimu do domečku nebo bytu to trvale není...ale jako pomocný chladící element ....bylo by dobré to vyzkoušet...třeba na menší ploše teplosběru...
...co na to jarda ovčák...??...poměrně jednoduchej bastl....
osobně... už mám doma tu parabolickou obludu...pruměr 2,5 m....i s montáží to váží asi 200 kg / možná více.../...teď prověřuju zrcadlovou samolepku..../ životnost , náchylnost ..výdrž UV záření.../ ...na jaře budu dělat novou střechu na garáži tak tam tu parabolu "přidám"
...do té doby budu sbírat zkušenosti a postřehy od jinud....hezké léto všem martin11 :lol:
..p.s. pro Jim68....jsem zvědav čím nás překvapíš... :idea:
Martine, ty rozměry jsou pro ten absorbér - kolektorů mají na střeše půl hektaru.....
To chiq: oni mi žáden bližší údaj neřekli, jen si chtějí namontovat místo toho můj M.J.Generátor - aby se jim ty vyhozený prachy rychleji vrátily. Ta krabice co stojí na tý fotce dává 11kW tepelný i chladicí výkon....a příkon? zanedbatelný.....


Jim68
Be happy!
Odpovědět

Zpět na „Chiq“