Kellyho Kniha o Voľnej energii aktualizovaná

Úspěšně replikované otevřené projekty...

Moderátor: sano

Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

Re: Pokud je někdo hračička

Příspěvek od Peter »

...
Naposledy upravil(a) Peter dne pát 26 srp 2011 18:22, celkem upraveno 1 x.


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Rezonance

Příspěvek od StepanPepan »

Poznámka o rezonanci.

Systém složený z hmotných částic vzájemně svázaných tak, že částice mají svou klidovou polohu a při vychýlení se snaží se do tého polohy dostat zpět, se může dostat do stavu, kdy dochází k periodické změně napětí vazeb v kinetickou energii částic a naopak. Systém kmitá. Vzhledem k dalším vlastnostem materiálu a okolí jsou tyto kmity různě tlumené a různě rychle se původní energie mění na energii tepelnou, zvukovou nebo elektrickou. V závislosti na hmotnostech, poloze a vzájemných vazbách částic existují různé frekvence, při kterých systém může kmitat, za určitých frekvencí se ty kmity můžou projevovat makroskopickými a výraznými kmity celého tělesa.

Takové těleso s určitou frekvencí vlastních kmitání se dá účinně využít k přenosu kmitů do okolního prostředí. Velké těleso se zvnějšku budí i malou silou, a začne se pohybovat, pokud tato síla bude stačit ke krytí tepelných a dalších ztrát, které při kmitání vznikají. Dochází k rezonanci.

I docela malá síla stačí k výraznému rozpohybování i velikého tělesa. Snad z toho může mít někdo pocit, že se při rezonanci něco zesiluje. Při rezonanci se nezesiluje a nevzniká nic, rezonující těleso pouze, jak už jsem psal, poskytuje prostředek, jak účinněji PŘENÉST energii do prostředí.

Zákon zachování energie stále platí, energie se při rezonanci stále pouze přeměnuje a přenáší.
Naposledy upravil(a) StepanPepan dne ned 10 říj 2010 18:45, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonance

Příspěvek od Ilem »

StepanPepan píše:Poznámka o rezonanci.

Systém složený z hmotných částic vzájemně svázaných tak, že částice mají svou klidovou polohu a při vychýlení se snaží se do tého polohy dostat zpět, se může dostat do stavu, kdy dochází k periodické změně napětí vazeb v kinetickou energii částic a naopak. Systém kmitá. Vzhledem k dalším vlastnostem materiálu a okolí jsou tyto kmity různě tlumené a různě rychle se původní energie mění na energii tepelnou, zvukovou nebo elektrickou. V závislosti na hmotnostech, poloze a vzájemných vazbách částic existují různé frekvence, při kterých systém může kmitat, za určitých frekvencí se ty kmity můžou projevovat makroskopickými a výraznými kmity celého tělesa.

Takové těleso s určitou frekvencí vlastních kmitání se dá účinně využít k přenosu kmitů do okolního prostředí. Velké těleso se zvnějšku budí i malou silou, a začne se pohybovat, pokud tato síla bude stačit ke krytí tepelných a dalších ztrát, které při kmitání vznikají. Dochází k rezonanci.

I docela malá síla stačí k výraznému rozpohybování i velikého tělesa. Snad z toho může mít někdo pocit, že se při rezonanci něco zesiluje. Při rezonanci se nezesiluje a nevniká nic, rezonující těleso pouze, jak už jsem psal, poskytuje prostředek, jak účinněji PŘENÉST energii do prostředí.

Zákon zachování energie stále platí, energie se při rezonanci stále pouze přeměnuje a přenáší.
Přesně tak jsme se to učili. Jenže u toho dochází k dalším jevům, o kterých jsme se už neučili. Ono je dobré si někdy trošku zaexperimentovat, aby člověk zjistil, kolik se toho ve škole nedozvěděl. Víc zatím nemůžu, není to z mých experimentů a zatím jsem nedostal povolení to publikovat. Ale to co jsem viděl mě přesvědčilo.


"Dum spiro spero"
Ciceron
hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Rezonance

Příspěvek od hatlík »

Ilem píše:Přesně tak jsme se to učili. Jenže u toho dochází k dalším jevům, o kterých jsme se už neučili. Ono je dobré si někdy trošku zaexperimentovat, aby člověk zjistil, kolik se toho ve škole nedozvěděl. Víc zatím nemůžu, není to z mých experimentů a zatím jsem nedostal povolení to publikovat. Ale to co jsem viděl mě přesvědčilo.
Skoro bych tomu věřil, ale ten vzorec nějak působí proti.
Učili - neučili, zaexperimentovat - není z mých experimentů, nedostal povolení - ale přesvědčilo.
Takže nic.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonance

Příspěvek od Ilem »

hatlík píše: Skoro bych tomu věřil, ale ten vzorec nějak působí proti.
Učili - neučili, zaexperimentovat - není z mých experimentů, nedostal povolení - ale přesvědčilo.
Takže nic.
Je mi líto. Kamarád mi ukázal něco, co funguje nade vší pochybnost. Chce to komerčně využít, takže opravdu nemohu sdělit víc. Snad jen, že tady na fóru už na to narazil Iv a hodně se tu psalo o Meyerovi, který ten jev také využíval. Dnes už to vidím z jiného pohledu a vím, proč jsem to tenkrát nepochopil. Byl jsem zaslepen jedním směrem myšlení, a přitom tak blízko.


"Dum spiro spero"
Ciceron
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Rezonance

Příspěvek od StepanPepan »

Ilem píše:...Kamarád mi ukázal něco, co funguje nade vší pochybnost...
To je úžasné. Teď ještě zjistit, JAK DOBŘE to funguje, a jestli to opravdu představuje pokrok oproti tomu, co už máme teď, a jestli je ten pokrok dostatečně velký, aby se to vyplatilo opravdu používat.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonance

Příspěvek od Ilem »

StepanPepan píše:To je úžasné. Teď ještě zjistit, JAK DOBŘE to funguje, a jestli to opravdu představuje pokrok oproti tomu, co už máme teď, a jestli je ten pokrok dostatečně velký, aby se to vyplatilo opravdu používat.
Neboj, měřit se bude.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Októbrová aktualizácia Kellyho knihy o voľnej energii

Příspěvek od sano »

http://www.free-energy-info.co.uk/PJKbook.pdf

zoznam aktualôizácií e-knihy. http://www.free-energy-info.co.uk/Updates.html

tu je fórum pána Kellyho. Dá sa preložiť aj s pomocou Google Chrome prekladača.

http://www.free-energy-info.com/


Odpovědět

Zpět na „OPEN SOURCE PROJEKTY“