Opět něco protistátního

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:
NAVAR píše:Ono tedy pozor, ten zákon jsem nečetl, takže třeba klička v tom že to nepřipojíš na síť tam bude.
... žádná klička tam není .... platí to i pro ostrovní systémy !!! ... vice viz zde http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=108556#p108556 ...
Však co, tím se třeba ještě více sníží cena panelů a pak hurá namontovat.
Ono samo, přes noc, já to vůbec nechtěl, to mi musel někdo udělat naschvál. :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od Palo »

la píše:No jako totální nevzdělanec budu tvrdit že mám takto domeček vyzdobenej, protože je to moderní a in ,ale stejně to neprojde. :?
Máš vysokej barák, to bude takový náhlý pád, prostě nehoda, znáš to - když bude někdo frflat... ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od martin11 »

začátkem prosince je v Práglu Pragoterm / 6.12 výstaviště Letňany/. Opět tam půjdu / jestli náhodou někdo nevystaví kavitační čerpadlo :idea: / a u prodejců panelů se poptám, jak to s tím zákonem je, co se může a co ne. Myslím, že prodejce je povinen mě říci, že si to na dům / nebo kamkoliv/ nesmím pověsit. Dotaz bude samozřejmě "jen" na tema ...ostrovní zdroj....
pokud má někdo nové info tak sem s tím :pivko: zdraví m11 :D
p.s. myslím, že do faktury za panel by bylo dobré si nechat od prodejce napsat..... osobní montáž pro vlastní potřebu prodejcem a výrobcem ze zákona povolena :idea: a ještě pro sychr připsat...na tuto montáž se nevztahuje zákon...ten a ten :!:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:p.s. myslím, že do faktury za panel by bylo dobré si nechat od prodejce napsat..... osobní montáž pro vlastní potřebu prodejcem a výrobcem ze zákona povolena :idea: a ještě pro sychr připsat...na tuto montáž se nevztahuje zákon...ten a ten :!:
... :roll: ... hele Marťas, v podstatě Ti tam prodejce může napsat "co chce a jak chce" (teda pokud si chce přidělávat práci potažmo i možné následné problémy), ale stejně Tě to nijak nezbaví případného postihu za nezákonnou instalaci (tj. za porušení zákona) ...... od toho totiž zákony jsou, aby si je kdekdo nemohl snadno měnit ku obrazu svému ... to přece můžou jenom ti naši slavní pos*anci ... :D ...

PeS: ... tož raději vydržme, co ještě ty hovada vymyslej v prováděcí vyhlášce ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od jarda ovčák »

Mno, jenže, na můj dům je vidět pouze z mých pozemků, nebo hoooodně dobrým dalekohledem z kopců. Takže halt v souladu s listinou práv a svobod budu na náštěvy vystrkovat vytrvale prostředníček a jazyk a zdálky asi 100 metrů pokřikovat, že pán domu není doma, já jsem pouze souložník a na osobní náštěvu že si musejí objednat přepadovou jednotku s vrtulníkem a kulometem. A to, co vidí ze satelitu jsou solární ohřejvače vody....Kristova opuchláprostato, je to možný??? To si fakt musím z gruntu vyrobit opevněnou tvrz?Naštěstí začíná kavkazák dorůstat do proklamovaných 70 kil a povaha se mu začíná měnit na nevrlého protivu schopného povalit i krávu pro zábavu...ještě mu nechám upravit zuby na způsob žraloka a mám klid. Ti vládnoucí duševní impotenti přestřelili. Hovada...


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od A(&F) »

jarda ovčák píše:..... A to, co vidí ze satelitu jsou solární ohřejvače vody....
... ten zákon je napsanej tak, že se dá vztáhnout i na "solární ohřejvače vody" ... :ewhistle: ...

... asi to nebude dlouho trvat a za chvíli bude zdaněná aj černá barva jako taková, protože jejím použitím na zdi bys pak mohl ze sluníčka získat energii pro ohřev domu ...... no, a bílá zřejmě podraží také, protože tou zase v létě pro změnu šetříš náklady na klimatizaci ... :lol: :lol: :lol: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od martin11 »

uvidím, co řeknou prodejci na výstavě, i když říkat mohou co chtějí :idea: ...já to vidím tak, že "asi" pod stromečkem od ježiška bude 1 ks /slovy jeden/ solar panel, na který bude řádná faktura ....pak "snad" budu mít alibi...zakoupeno před platností zákona...není zas takový problém panel i namontovat...nevím, jestli zákon pamatuje na to, že když přibude další tak ten se bude muset do stávajícího systemu přihlásit v jiném režimu./ no ale dá se směle tvrdit....že ten jeden zaplacenej...a k tomu byly ty další zdarma... :idea: U Jeffa to prodiskutujeme....Sašo, pokud můžeš vytiskni ten zákon a přivez, podiskutujeme....víc hlav víc :bhead: :baby:m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od A(&F) »

... platí výhradně datum montáže !!! ... takže, kdy byl systém zakoupen či zaplacen je z pohledu zákona zcela naprosto irelevantní ...

... Marťas, my sice můžeme diskutovat jak chceme, nicméně podstatné je, co bude v prováděcí vyhlášce, ... popř. jak si to vysvětlí soudce ...

... zkrátka řečeno slovy klasika: ... "Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se proti tomu dá dělat" ... :mrgreen: ...... anebo že by se dalo ??? ... :ethink: ... 8) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od jarda ovčák »

to je fakt, fotky mají každej rok z dálkovýho průskumu země skze zemědělce, takže oni budou dokazovat snadno, ty podělaný svině.
možná budou posílat rovnou složenky na úhradu autorských práv čezu.....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od A(&F) »

jarda ovčák píše:možná budou posílat rovnou složenky na úhradu autorských práv čezu.....
... vítejte v republice ČEZko !!! ... :hip: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od django1 »

Včera jsem slyšel v rozhlase, že na Slovensku odpojují lidi s malou spotřebou ententiky pod záminkou, že to není normální a že jde o černý odběr.

Resume: státní zřízení jsou v prdeli a snaží se vyrvat lidem srdce z těla za živa.
Jenže srdce je životně důležitý orgán a pud sebezáchovy je silný. The end is nigh :D ( jestli je to vůbec k smíchu )


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:to je fakt, fotky mají každej rok z dálkovýho průskumu země skze zemědělce, takže oni budou dokazovat snadno, ty podělaný svině.
možná budou posílat rovnou složenky na úhradu autorských práv čezu.....
„Když Tě něco sere udělej si z toho zábavu“, říkal jeden velmi moudrý otec jednoho mého velmi moudrého známého. Normálka...., nechat si natisknout solární panel na papír a udělat si maketu, a pak se prásknout. Znáte to komando, uředníci, policajti, majáky, komando ČEZtapa, za rohem TV Nova či jinej bulvár. A výsledkem budou papírový makety – trapas ostuda. No a pak se prásknout znovu a znovu a znovu. Pak ty makety půjčit pro prdel známému a zase se prásknout.
Já si myslím že by to byla taková sranda až bych ucvrnkával.
Na Václavák nikdo nepůjde, to nemá smysl ale tohle by byl opravdový boj protože ty svině by se utahali, tohle by je bylo schopný decimovat, protože na udání se musí.....


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od django1 »

Neutahají se, ale jdu do toho ! Práskat se nemusím. Tady na vsi je práskačů dostatek... :D

See yea on TV


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od NAVAR »

django1 píše:Neutahají se, ale jdu do toho ! Práskat se nemusím. Tady na vsi je práskačů dostatek... :D
Případně varinata II. Panely natisknout za pár kaček aby tam byly už před 31.12.2012. No a pak si tam časem dát vopravdický.
"No jo to víte vono to nefungovalo, asi byly špatný tak to musím postupně vyměnit za lepší" :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od django1 »

Dobré, gringo,valim na ploter :D


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“