Animálnosti

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
pbn
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: ned 16 úno 2014 13:44
Dal: 3 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od pbn »

Slavek Krepelka píše:To bychom si tu moc nepodiskutovali, že?
Ono je dosť velký rozdiel nie len z pohladu obsahu ale aj z pohladu zmyslu takejto diskusie medzi tým či diskuješ s niekym kto bytostne (empíricky) vie o čom sa diskutuje alebo diskutuješ s niekym kto si len myslí že vie o čom tá diskusia je.
E_man píše:
pbn píše:...Existuju techniky pri ktorých "premenu" vody v celom jej objeme len na vodík nie je až taký velký problem dosiahnuť. ...
Ona ta "pitomost"
Pre teba "pitomost" pre ludi ktorý vedia o čom to je je to dosť podstatna vec.
E_man píše:zavéď prosím nové vlakno
Zabudni, nie som tu od toho aby som tu zavádzal nove vlákna (na to sú tu iný "majstri"), som tu len od toho aby som tu našiel to seriozne čo sa tu občas objaví bez rozdielu na to či ide o príspevok alebo o prispievatela (konkretneho človeka) samotneho.
django1 píše:Ano i ne.
Django1 (SDK) skús aspoň na chvýlu hrať fér, potom možeme hodiť reč.


Zázraky se nedeju v rozpore s prírodou, ale iba v rozpore s tím, co o nej víme.
pbn
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: ned 16 úno 2014 13:44
Dal: 3 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od pbn »

E_man píše:Je-li to vše pravda, pak ta rychlost příštího vývoje bude daleko strmější, než jsem si ve své nejbujnější fantazii představoval!?
Za prevádzky týchto zariadení sa dosť výrazne mení ionizačne pozadie (suvisí s počasím) okoliteho prostredia. Našťastie večina z ludí ktorý sa okolo toho "motaju" je dostatočne uvedomelá na to aby si boli vedomí i toho že ich "šrajtofle" nie je tým čo by malo byť v ich živote na prvom mieste. Ak ti smiem poradiť, pritiahni uzdu svojej fantazii.


Zázraky se nedeju v rozpore s prírodou, ale iba v rozpore s tím, co o nej víme.
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od E_man »

pbn píše:...Za prevádzky týchto zariadení sa dosť výrazne mení ionizačne pozadie (suvisí s počasím) okoliteho prostredia. Našťastie večina z ludí ktorý sa okolo toho "motaju" je dostatočne uvedomelá na to aby si boli vedomí i toho že ich "šrajtofle" nie je tým čo by malo byť v ich živote na prvom mieste. Ak ti smiem poradiť, pritiahni uzdu svojej fantazii.
Heleď tajemný cizinče. Vzhledem k tomu, že mluvíš s lidmi na úrovní houpacího koně, zkus vynechat milióny bla bla bla kterým nemůžu rozumět a zkus nám vysvětlit jaká "prevadzka týchto zariadení" která "dosť výrazne mení ionizačné pozadíe" .
Jaká prevadzka?
Jakých zariadení?
Jaké pozadie?
Kdo je ta většina ludí?
Kde sa "motaju"?
Jak to souvisí s elektrolýzou? případně s výrobou vodíku?
Jak pomůže tvoje přitahování moje úzdy lidstvu v elektrolýze a rozkladu vody?
Proč máš tak nezvladatelnou touhu mi přitahovat uzdu?
Proč ti vadí moje fantazie jen o kousek menší než vesmír?


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
pbn
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: ned 16 úno 2014 13:44
Dal: 3 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od pbn »

E_mane ak máš naozaj seriozný záujem debatovať o výrobe vodíku, naštuduj si najskôr pár veci o tom aký to má vpliv na ionizáciu atmosfery (počasie) nech aspoň z časti vieš do čoho sa s jeho možnou budúcou výrobou vo velkom hrnieš. Mimochodom, nezabudni si do nákladou ako pravidelný výdaj zakalkulovať i patbu poistneho kedže v zaplavových zónach je jej výška jak na hnutelný tak i nehnutelný majetok nie zrovna največia sranda.


Zázraky se nedeju v rozpore s prírodou, ale iba v rozpore s tím, co o nej víme.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od Ilem »

pbn... tomuhle, co tady předvádíš říkám výkřik do tmy. Můžeš dát nějaký odkaz, nebo jmenovat příslušnou literaturu, aby člověk, který jen tuší o čem tu píšeš mohl doplnit své vzdělání?
V tuto chvíli je to pouze příspěvek, který má ukázat, že ty víš něco, co ostatní nevědí. Buď piš kokrétně, nebo si to nech pro sebe.

Efektivní elektrolýze jsem věnoval mnoho času a žádnou tebou popisovanou ionizaci jsem nepozoroval, povodně už vůbec ne.


"Dum spiro spero"
Ciceron
pbn
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: ned 16 úno 2014 13:44
Dal: 3 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od pbn »

Ilem píše:Můžeš dát nějaký odkaz, nebo jmenovat příslušnou literaturu, aby člověk, který jen tuší o čem tu píšeš mohl doplnit své vzdělání?.
Ileme máš to takmer v každej učebnici meterologie v statiach o fyzikálno chemických reakciach v atmosfere.
Ilem píše:Efektivní elektrolýze jsem věnoval mnoho času a žádnou tebou popisovanou ionizaci jsem nepozoroval, povodně už vůbec ne.
Ano, je my zname že si sa venoval efektivní elektrolýze no v súvislostí s tým o čom tu píšem položil si si otázočku s akým príkonom ti pracovali tie tvoje "din-dítka"? Rádovo kde? 100W, 1000W, 10 000W...? Asi ti uteka taký docela "drobný" detail. Pri masovom (reč je tu rádovo o stovkách i tisícoch MW na ploche maleho regionu) rozšíreni to už nebude len o "bublinke" nad tvojou dielnou.


Zázraky se nedeju v rozpore s prírodou, ale iba v rozpore s tím, co o nej víme.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od Ilem »

Aha, už vím, s kým mám tu čest. Vítám tě zpět na fóru pepe, alias pepo.bn. Myslel jsem, že jsi skončil navždy.
Ale k věci. neviděl bych to tak tragicky. Vodík vyrábíme z vody, takže dopad na atmosféru minimální. Spálením vznikne znovu voda, takže dopad na atmosféru opět minimální. Samozřejmě může dojít k nějakému úniku. Ale k tomu nepochybně docházelo i v dobách, kdy se vodíkem plnily vzducholodi. Není mi známo, že by to někde nějak ovlivňovalo počasí. Osobně si myslím, že spalováni fosilních paliv má na atmosféru mnohem větší dopad. Ale to jsou zatím mé spekulace, zatím jsem toho o úloze vodíku ve fyzikálně chemických reakcích v atmosféře mnoho nenašel.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od poota »

Vzhledem k tomu, že pbn, tak jako četní jiní už dříve na tomto fóru, pouze rozvrtává jinak docela plodnou diskuzi, a to bez jakéhokoli kladného vlastního přínosu - navrhuji všem diskutujícím, aby si jeho příspěvků v jakémkoli vlákně nadále nevšímali a nereagovali na ně vůbec žádným způsobem.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pbn
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: ned 16 úno 2014 13:44
Dal: 3 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od pbn »

Ilem píše:Aha, už vím, s kým mám tu čest. Vítám tě zpět na fóru pepe, alias pepo.bn. Myslel jsem, že jsi skončil navždy.
Omyl, to bol moj tatko a ten kedže momentálne žije na Sibíri v nejakej jaskini, s netom dosť pravdepodobne neprichádza do stiku.
Ilem píše:Ale k věci. neviděl bych to tak tragicky. Vodík vyrábíme z vody, takže dopad na atmosféru minimální. Spálením vznikne znovu voda, takže dopad na atmosféru opět minimální.
Ideš na to čiste chemicky, skús sa na to pozrieť aj trošku fyzikálne a i sám možno prídeš na to odkjal vietor (doslovne) fúka.
Poota, je zname že ludia ktorý klamu (tatko mi vravel že ťa párkrát nachytal) tak večinou aj kradnú a tý čo kradnú nemajú problém i zabiť. To je totiš práve to o čo sa obrazne týmto
poota píše:navrhuji všem diskutujícím, aby si jeho příspěvků v jakémkoli vlákně nadále nevšímali a nereagovali na ně vůbec žádným způsobem.

Zdravím - poota
svojím príspevkom so mnou snažíš spraviť.

Animál opět zabanován a opět natrvalo. SDK


Zázraky se nedeju v rozpore s prírodou, ale iba v rozpore s tím, co o nej víme.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od Ilem »

pbn píše: Omyl, to bol moj tatko
OK, nechme to tak. Moc nevěřím, ale pokud je to tak, jablko skutečně nepadlo daleko od stromu. Máš úplně stejný způsob vyjadřování a dokonce se zdá, že i stejné znalosti. To je hodně nezvyklé.
pbn píše:Ideš na to čiste chemicky, skús sa na to pozrieť aj trošku fyzikálne a i sám možno prídeš na to odkjal vietor (doslovne) fúka.
Chytrému napověz, hloupého kopni. Potřebuji kopnout.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Dežo
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30 dub 2014 11:19

Re: Zajímavosti - různé

Příspěvek od Dežo »



Dežo
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30 dub 2014 11:19

Re: Agrokruh-ako efektívne pestovať zeleninu

Příspěvek od Dežo »

Ano má a dokonce několik let za sebou. D


Zamčeno

Zpět na „Černá díra“