Magnetrony, mikrovlny, magnetismus ... a voda ...

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Magnetrony, mikrovlny, magnetismus ... a voda ...

Příspěvek od A(&F) »

... vzhledem k tomu, že myšlenky využití mikrovln a magneticky urychlených polí za účelem úpravy a rozkladu vody vypadají docela slibně, ... takže zakládám toto samostatné vlákno ... A(&F) ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne ned 15 říj 2006 18:38, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ... magnetron ...

Příspěvek od A(&F) »

venda v části fora nazvané IvCell píše: ... mozna je to spatna cesta, ale kdo vi. zkusim ho jeste smerovat a pak uz mi moc alternativ jeho vyuziti nenapada(krom ohrevu potravin). drzte se ve vynalezani novych moznosti a hodne uspechu.
... dnes "popoledni", jsem na základě pokusu se solí vsypanou do vody ohřáté mikrovlnkou, udělal ještě jeden následný pokus (v domácích podmínkách) ...

... napadlo mne, jestli bude mít takováto "úprava pomocí MW" nějaký další vliv na vlastnosti vody (např. elektrické) ... tudíž jsem vzal vodu z Flájské přehrady (ta nám totiž teče z kohoutku, prý jedna z nejlepších v ČR), ... převařil jí v rychlovarné konvici a po doplnění koncentrátem "z 1 pecky NAOH" na 2 dl, jsem ji v improvizovaném elektrolyzéru podrobil zkoušce (vyroben z tlusté „whiskovky“ v polystyrenovém obalu a dvou proužků nerez plechu přichycených kolíčky ku plochým bokům sklenice) ...

... při napájení z 12V/7Ah baterie (přenosný zdroj TRONIC, Power Cube, čestvě nabitý) byl naměřen (v této velmi horké vodě z „rychlovarky“) konstantní proud 0,54 A (měřeno VC303 v rosahu 10A, proto mi tam scházejí ty tisíciny) ... poté jsem tuto sklenici (bez elektrod) vložil do mikrovlnky 600W a nechal ji znovu vařit 1 minutu ... po připojení elekrod (již mimo MW) byl procházející proud 0,72A ... během 1 minuty tento spadl na hodnotu 0,63A a průběhu dalších 4 minut se ustálil na hodnotě 0,54A, tedy na stejné jako s "původním téměř se vařícím elektrolytem nezasaženém mikrovlnami" ...

.. pokus jsem opakoval celkem 5x (abych vyloučil chyby měření a umístění elektrod) s vesměs shodnými výsledky (proud byl stejný = +- 0,005A = občas přeskočila poslední číslice vpravo) ... během elektrolýzy bylo také měřeno napětí přímo na elektrodách, tedy za "ampérmetrem" (druhým měřákem VC303 = cca 12,5V) ... v prvních 2 minutách byl na obou elektrodách mnohem vyšší vývin plynu než byl rozdíl proudu (pozorováno opticky, ... a to nejen mou osobou, ženský jsou v tomto směru naprosto nezaujatý a přesto jsme se s mým "druhým já" dodatečně shodli :D :D ) ... taktéž nad hladinou během elektrolýzy "mikrovlnného elektrolytu" se dalo pozorovat "větší množství mlžné tříště", která stoupala do výšky 15-20cm, poté se rozplynula (s obyč. horkým elytem nic takového pozorováno nebylo) ... nevím, zdali byl vyvíjený plyn složen pouze z kyslíku a vodíku, ... a nebo obsahoval ve větším množství i vodní páry ... ale každopádně byla produkce mnohem bouřlivější ... vypadalo to "jako by" se voda nabila pomocí mikrovln "na vyšší úroveň" :wink: (hezký terminus-technicus), popř. se dočasně změnila její vodivost (nebo jiná vlastnost) ...

... přestože se mi nepodařilo najít na netu tabulky s vodivostí vody při různých teplotách, tak nepředpokládám, že by měl rozdíl teploty vody zas až takový vliv na vodivost (rozdíl u proudu je téměř 50%) ... teplota nebyla během tohoto měřena, neb jsem doma neměl teploměr s potřebným rozsahem ... ale "whiskovka" byla v těsném polystyrenovém obalu (část vylisované výplně z krabice, ve kterém byla s dalšími 5-ti zakoupena), tudíž tepelné ztráty by měly být naprosto minimální ... navíc elektrolyt se při průchodu el. proudu tímto zahřívá ...

... co s tím ??? ... zkrátka a každopádně ... během týdně udělám tento experiment ještě jednou, znovu a pořádně ... tzn. včetně měření teploty a množství plynu ... poté dám vědět ... pokud by někdo z Vás mezitím tento pokus replikoval, všimněte si, že již během ponořování nepřipojených elektrod do roztoku (tedy hned po vytažení z MWky) se již na těchto tvoří poměrně velké množství drobných bublinek, které stoupají podél elektrod vzhůru ... asi jako při "elektrolýze slabým proudem" ... A(&F)

PeS: ... na netu jsem zatím našel informaci, "že voda, která byla vystavena působení mikrovlného záření, má jiný úhel sevření vodíkových molekul vůči molekule kyslíku, tudíž jsou potom i následné vazby do makromolekul jiné než je standardem" ... takto "pozměněná voda prý potlačuje vitální funkce a neměla by být rozhodně využívána k pití" ... konec konců, již Viktor Schauberger ve svých prací o vodě poukazoval na rozdílné vlastnosti vody z horských potoků a stojatých dešťovek (tzn. podobné jako redestilovavaná voda) ... hledám další informace k danému tématu a navíc přemýšlím, čím budeme v práci upravovat "hluboko-mražáky" do stravitelné podoby ... jo a doma jsme se již dohodli, že MWku budeme používat minimálně ...


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Add: Re: ... magnetron ...

Příspěvek od A(&F) »

A(&F) píše:... co s tím ??? ... zkrátka a každopádně ... během týdně udělám tento experiment ještě jednou, znovu a pořádně ... tzn. včetně měření teploty a množství plynu ... poté dám vědět ...
Zdravím vás všechny,

... chtěl bych se tímto omluvit, neb jsem nedodržel slovo ... pod "náporem normální práce" mi "nevyzbyl" čas na experimentování ... a vzhledem k tomu, že jsem "samoživitel" (alespoň, co pokusů se týče, jakožto asi většina aktivních lidí na tomto foru), musel jsem dát přednost "vydělávání peněz", aby bylo později "za co bádat" (i když bych zjevně raději bádal :? ) ... navíc chci tato měření provést opravdu pořádně a zatím ještě nemám k dispozici např. teploměry "cejchované" alespoň do 110°C (běžně vyráběné teploměry "na vodu" jsou totiž "z nepochopitelných důvodu" kalibrovány pouze do 100 stupňů :D :D ) ...

... nicméně ...
Mim (jiném místě tohoto fora) píše:Je to v každém případě zajímavé. Zkusil jsem nalít vodu převařenou v mikrovlnce do vyvíječe. V každém případě stačí menší procento hydroxidu sodného na dosažení stejné vodivosti. Připravím tabulku.
... na což "Marek" odpověděl:
To že voda z mikrovlnky je dočasně vodivější musí souviset s ionty obsaženými v této vodě než se samotnou vodou.
Navrhoval bych zkusit ten samí pokus ale s destilovanou vodou, tím se vyloučí vliv iontů různých solí a sloučenin jenž jsou v obyčejné studňové vodě hojně zastoupeny.
Pokud by vodivost vody z mikrovlnky byla stejná jako normálně uvařená je jasné že předchozí pokus byl ovlivněn ionty a né nějakou "mikrovlnou" změnou vody.
Jo a ještě jedno zamyšlení na závěr pokud se vaří voda ve varné konvici část sloučenin v ní obsažené se vysráží na konvici.
... k tomu dodávám, že pokus s "absolutně čistou destilovanou vodou" zřejmě udělat nepůjde, neb ta je totiž nevodivá :wink: ... scházejí jí právě ty části potřebné "pro iontovou vodivost" ... :)

... co se týče "vysrážení části sloučenin na stěnách" dodávám (a opakuji), že:
ad1) ... voda byla nejdříve převařena v "rychlovarce" ...
ad2) ... poté byl přidán koncentrovaný horký roztok NaOH pro zvýšení vodivosti ...
ad3) ... bylo provedeno prvé "základní" měření
ad4) ... a tato voda (tedy ta samá, již převařená se stejnou koncentrací NaOH) "byla přivedena do varu v mikrovlnce ...
ad5) ... doplněna "přehřátou" destilovanou vodou (taktéž z MW) na původní objem, neb trochu vody v MW přešlo do plynného skupenství a skončilo na chladnějších stěnách i na dvířkách ...
ad6) ... bylo provedeno další měření, při kterém byla zjištěna "dočasná vyšší vodivost" ...

... tento stejný postup měření byl proveden opakovaně 5x za sebou (byť v improvizovaných podmínkách) ... takže "tímto" to zcela určitě nebylo (pokud se sloučeniny opravdu "sráží na stěnách konvice", v okamžiku, kdy voda putovala do MW, tak "sloučeniny byly vysrážené již někde jinde") ...

... zkoušel z vás někdo replikovat, ... nebo alespoň "nalejt takto upravenou vodu" do elektrolyzéru (tak, jako to udělal Mim, asi jako jediný) ??? ... a co ty Ivo (energenizovaná versus energenizovaná a následně "zmikrovlněná") ?? ... dejte vědět ... A(&F)

PeS: ... čekám na vaše reakce ... nejen od Milana :wink: ... a "staronového příchozího" ... vítám Tě Gewo ...


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro A(&F)

Příspěvek od Mim »

Je to samzřejmě zajímavé, ale jaksi ne příliš podstatné.... :lol: Jó, opakoval jsem tyhle pokusy mockrát a dávám ti za pravdu. Ale....1. Umím vyrobit vodíku tolik, že se mi o něm v noci i zdá... :lol: Možná jsem příliš nadýchán....2. Pan spisovatel není vševědoucí....3. V jednoduchosti je síla..... :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

TO: A(&F)

Příspěvek od Merlin »

Ahoj. Elektrochemií se nezabývám už asi 30 let, ale jedno vím - a/ voda MÁ paměťové schopnosti, b/ mikrovlnná energie se za jistých okolností může akumulovat do kapalin (platí zejména v biologii).
Ad teploměr - zkus se mrknout někam, kde měli nebo mají "parní hospodářství". Tam používají teploměry cejchované až do 150°C.

Mim: V posledních pěti letech jsme pilně řezali železo a vyzkoušeli opravdu obsáhlou škálu možností. Vzhledem k tomu, že se ART pravidelně každoročně na týden sejde u mne na chalupě a už několikrát i mimo tento termín jak v Česku, tak i na Slovensku, měli jsme a máme možnost si jednotlivé pokusy fyzicky zopakovat a společně posoudit. Jak sleduji, to se vám dosud nepovedlo, což je značný handicap. Každý si tak může tvrdit co chce.
Měřící technika je naprosto nepostradatelná. Používáme wattmetr, kalorimetr, spektrometr, špičkové osciloskopy, zařízení k okamžité detekci prvků a jejich procentuálního obsahu v různých materiálech, apod. Počáteční nadšené pokusy "ad hoc" vystřídalo skutečné bádání a o prováděných pokusech jsou přesné záznamy. Na nic podobného jsem tady ještě nenarazil, jen na tvrzení a fotografie...

Dobrá. Dejme tomu, že jim chci věřit.

"Umím vyrobit vodíku tolik, že se mi o něm v noci i zdá..." OK. Vyrobit vodík je velice jednoduchá věc, záleží jen na tom jak a za jakou cenu. Nevylučuji možnost, že se někomu klidně může povést náhodný zásah, že bude mít prostě štěstí. Stalo se to už mnohokrát. Ale jestliže je tomu tak, proč si to necháváš pro sebe? Máme několik možných a dvě vyzkoušené technologie využití vodíku, ne pro pohon aut, ale mnohem účelnějším způsobem.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

peo Gewo

Příspěvek od Mim »

Účelnějsší způsob bych rád viděl....Osobně trochu pochybuji...ale jak říkáte...každý si opravdu může tvrdit co chce, pokud to opravdu neukáže....Nic ve zlém...Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: peo Gewo

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Účelnějsší způsob bych rád viděl....Osobně trochu pochybuji...ale jak říkáte...každý si opravdu může tvrdit co chce, pokud to opravdu neukáže....Nic ve zlém...Mim
Jde například o efektivní spalování vodíku ve spec. keramickém hořáku. Tím se bodový efekt mění na IR vyzařování velkoplošného tělesa. Velmi vhodné pro kotle ÚT.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: peo Gewo

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Účelnější způsob bych rád viděl.... Osobně trochu pochybuji...
V příloze je náš setup pro pulsní elektrolýzu podle Meyera. Nepřehlédněte datum...
Generátor byl řízený počítačem a byla zde zpětná vazba, tzn. probíhalo automatické prověřování frekvencí v pásmech přicházejících v úvahu a jeho vyhodnocení počítačem. Program běžel několik dnů. Bylo zjištěno několik slibných frekvencí, které pak byly dále "pitvány". Facit: Schema zapojení v M. patentu je falešné, zařízení za těchto okolností nemůže fungovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro gewo....

Příspěvek od Mim »

Datumu jsem si opravdu všiml...? Moc profesionální mi to tedy nepřipadá....Ale, to je věc názoru na profesionalitu. Omlouván se, moje první fotky byly oparvdu jen počátek....Víte, ono to servírování fotek a psaných litargií nemá cenu. Důležité je ta ukázka... :lol: Jinak vaší skupině fandím a rád bych se s vámi někdy sešel. Předpokládám i valná část našeho fóra..... ;)


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro gewo....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Datumu jsem si opravdu všiml...? Moc profesionální mi to tedy nepřipadá....Ale, to je věc názoru na profesionalitu. Omlouván se, moje první fotky byly oparvdu jen počátek....Víte, ono to servírování fotek a psaných litargií nemá cenu. Důležité je ta ukázka... :lol: Jinak vaší skupině fandím a rád bych se s vámi někdy sešel. Předpokládám i valná část našeho fóra..... ;)
Budete vítáni. Příští setkání bude jako vždy po 10. červenci. Každý může zůstat klidně i čtrnáct dní. Lab a dílna k dispozici. Nocleh gratis :) stravování na vlastní náklady, nebo ze společného hrnce.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro gewo....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Moc profesionální mi to tedy nepřipadá....
Můžeš prezentovat své profi zařízení? Moc by mne to zajímalo. Opravdu.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro gewo....

Příspěvek od Palo »

gewo píše:...příští setkání bude jako vždy po 10. červenci...
Ehm... ...co to znamená pro lidi, kteří se pohybují nyní v říjnu?
Znamená to, že vítáte kohokoliv v okolí Ostravy? Jen ten termín... :)

Asi jsem opravdu natvrdlej :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Nobody

to gewo

Příspěvek od Nobody »

Nazdar panovia,
pozrel som si fotky,je to skutocne fajn.Pohybujem sa v profesionalnej sfere,ale nepripada mi hodnotit profesionalitu.V kazdom pripade si myslim ze je to perfektne prevedene.Vzhladom k tomu,ze vyvijac (elektronicka cast) je riadena pocitacom,z profesionalneho hladiska nie je nutne aby bola umiestnena v krabici.Aj mikroprocesorove kity su len plosaky na nozickach.Chcem sa opytat na ten keramicky horak.Je pouzity komercny vyrobok,alebo je to vlastne dielo? Dakujem.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro gewo....

Příspěvek od Merlin »

Palo píše:
gewo píše:...příští setkání bude jako vždy po 10. červenci...
Ehm... ...co to znamená pro lidi, kteří se pohybují nyní v říjnu?
Znamená to, že vítáte kohokoliv v okolí Ostravy? Jen ten termín... :)

Asi jsem opravdu natvrdlej :)
Setkání ART je každým rokem po desátém červenci u mne na chalupě. Jsou tady lidé z Česka i ze Slovenska. Příští setkání je v červenci 2006. To ovšem neznamená, že sem občas někdo nezaskočí, nebo že se v menším hloučku nesejdeme i jindy a jinde. Užší skupina je v nepřetržitém kontaktu - mail, Skype, telefon. Neprobíráme už nic ve veřejné diskusi, objevilo se tam vždy mnoho individuí, jejichž "příspěvky" byly... povězme ... kontraproduktivní. :)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: to gewo

Příspěvek od Merlin »

Nobody píše:Chcem sa opytat na ten keramicky horak.Je pouzity komercny vyrobok,alebo je to vlastne dielo? Dakujem.
Ne, je to vlastní konstrukce. Na testy padla celá velká "bomba" vodíku na svařování. Vývoj spolkl asi 60k peněz.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“