Toxická psychóza ... Animalovi vstup zakázán !!!

Léčebné postupy.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

fajčenie - ako sa odnaučiť

Příspěvek od chiq »

Mne sa osvedčil postup, ktorý už úspešne zabral i u viacerých mojich kolegov. Na fakulte, a zvlášť hneď po nástupe v novom zamestnaní som fajčil jak továrenský komín. Na moju váhu boli 2 krabičky denne až-až. Stále sa mi s tým nedarilo prestať, aj keď som sa snažil... Pri jednej príležitosti som sa nechal vyhecovať a prvú zapálenú cigaretu som hneď tipol a čerstvo otvorenú krabičku tvrdých Spárt k úžasu kámošov skrčil a zahodil. Treba podotknúť, že to bolo v deň s pre mňa významným dátumom. Odvtedy, je to už 21 rokov, nefajčím. Ani jedna jediná.
Takže moja rada - vyberte si dátum, ktorý si vážite (svatda, narodenie potomka, zostrojemie prvého liftera :) ...) a k tomuto dňu skončite s fajčením. Najlepšie hneď s prvou cigaretou skrčiť aj celú krabičku. Ako si to spestríte (spravte si, trebárs, malú súkromnú oslavu...) je čisto na vás. Ale, hlavne, funguje to!


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Marihuana spouští schizofrenii ...

Příspěvek od A(&F) »

... http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/5344 ... ousti.html ...

odkaz na originální zdroj: ... http://cannabisclinicians.org/wp-conten ... a-2013.pdf ... hm, docela zajímavá čísla ... a ne zrovna malá ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Marihuana spouští schizofrenii ?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/5344 ... ousti.html ...

odkaz na originální zdroj: ... http://cannabisclinicians.org/wp-conten ... a-2013.pdf ... hm, docela zajímavá čísla ... a ne zrovna malá ...
In summary, we conclude that cannabis does not cause psychosis by itself. In genetically vulnerable individuals, while cannabis may modify the illness onset, severity and outcome, there is no evidence from this study that it can cause the psychosis. Future longitudinal studies examining people at genetic high risk for schizophrenia to determine whether those who later convert to a psychotic illness more frequently used cannabis than those who did not convert would clarify whether cannabis may interact with a genetic vulnerability to cause schizophrenia

Souhrnem jsme dospěli k závěru, že canabis nezpůsobuje psychózy sama o sobě. V geneticky náchylných lidech může sice canabis modifikovat počátek nemoci, ale z této studie nelze usoudit, že by prokázala, že canabis nemoc způsobuje. Další longitudinal(?) studie vyšetřující zda lidé s vysokým genetickým rizikem schizofrenie, jsou nezbytné k určení, zda se psychycká onemocnění vyskytují častěji mezi lidmi, kteří canabis užívali, než mezi těmi, kteří ji neužívali, a dospět k vyjasnění, zda canabis nějak reaguje s genetickým předpokladem ke schizifrenii.


Tato studie měla vykoumat tentýž problém, co odkázané předešlé studie, které vyšly také naprosto neurčitě. Jeden z mála navržených důvodů vztahu mezi užíváním canabis a psychoticými nemocemi je zjištění, že mnozí uživatelé se sami pomocí canabis udržují ve stavu, kterými jsou oficielně udržování farmaceutickými přípravky. Účelem je samozřejmě utišující schopnost canabis. Vzhledem k tomu, že při jedinné z těchto studií nebyly vzaty v potaz například parazitické zátěže, bych si dovolil tvrdit, že je to ve skutečnosti naprosto o ničem, nemluvě o odkazech na genetický předpoklad schizofrenie, která, jak vyplývá z práce Dr. Hofera, je do značné míry léčitelná minerálními doplňky a vitamíny, specielně pak vitamínem C, a tudíž nemá s genetikou nic společného.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Marihuana spouští schizofrenii ?

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:V geneticky náchylných lidech může sice canabis modifikovat počátek nemoci, ale z této studie nelze usoudit, že by prokázala, že canabis nemoc způsobuje.
... máš-li chuť, tak tady máš ještě pár čísel k porovnání ... http://www.psychologon.cz/component/con ... hizofrenie ...

... jinak je tam též poměrně zajímavý srovnání děcek, jenž hulej od 15-ti let, s těmi, které začaly až v pozdějším věku ... (Andréasson et al., 2002) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Marihuana spouští schizofrenii ?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... máš-li chuť, tak tady máš ještě pár čísel k porovnání ...
Ani ne. Když se podívám na to, jak moderní věda zachází se statististickými studiemi od kritérií a výběru metodologií, přes výběr "klientů" až po zpracování numer, spíše uvěřím papežovi, že katolická církev je učením Krista. Démonizujou jeden důležitý minerál za druhým, táhnou proti vitamínům a léčivkám a zase naprosto "vědecky", přičemž serou do jídla kdejaký sajrajt, se kterým si hlavu sice lámou, ale pro lidi na blbou stranu, nemluvě o démonizování potravin, se kterými historicky nebývaly nikdy potíže, ba naopak, než je exerti zprasili poté, co se dostaly do ruku překupníků kde čeho.

Obával bych se spíš, že tu schizofrenii dostanu z takovéhle literatury. Podle mého nejlepšího soudu si farmácie, potravinářství, lesoničení a výroba plastiků byly a jsou velice dobře vědomy, proč konopí před desítkami let protlačily do ilegality a proč se i nadále zabývají tím, aby situaci udržely. Už to, že nejsou zkorumpovaní vědisté schopni v dnešní době jednoznačně prokázat její škodlivost, a to ani takovýma prasárnama, jako jsou tyhle studie, plné hypotéz, možná a může, a odvolávání se na jakousi genetiku a podobně, je dost výmluvné. To ani nemluvě o tom, co s děckama dělají i po psychické stránce vědecké zásahy do imunologie v podobě rtuti, hliníku a kdejakého opičího a kočičího viru. Někde to jde holt kách a někde pomalu. Pak se ty účinky výdobytků vědismu už dají svádět a je nutno je svádět na cokoliv, včetně konopí.

Nicméně ať si kdo chce dělá a myslí co chce. Osobně jsem nikdy nedal ani šluka a nestojím o to a nikomu bych hulení konopí s čistým svědomím doporučit coby "rekreaci" nedoporučil, stejně jako hulení cigaret a pití rumu. Nicméně by bylo zajímavé se domáknout, kolik umělých farmak má vyloženě ničivé vlivy i na lidskou psychiku, nejen fyziku. Nejspíš to číslo bude začínat na F. Oni sice výzkumníci vylučovali ze studií uživatele s historií užívání ilegálních, tvrdých drog, nicméně ani zmínka o těch od Bayera atd. tedy těch oficálních. No a ono to psychické a fyzické zdraví jde ruku v ruce. Taky by mne zajímalo, jak to přijde, že jsou člověčí buňky na THC a vůbec mariánu zařízený, tedy alespoň to zase tvrděj ti samí vědi.

Ona by to byla pro "odborníky" docela vážná ztráta, kdyby lidi s psychickýma problémama nedej bože zjistili, že po mařeně nedostávaj cukrovky a tubery a nekolabujou jim zničený játra a ledviny a kdo ví co ještě a dokonce maj šanci při správném užívání se psychonemocí spolu s fyzonemocema aj zbavit, na rozdíl od požívání farmakových oblbováků, na které je ortodoxní psychofyzoterorismus nahákuje v momentě, kdy lze vědecky u člověka prokázat jakékoliv vybočení z jimi stanovených norem chování. Pokud jsi nikdy nebyl třeba na sletu lidí léčených na bipolarismus, jako jsem si tu zkušenost umožnil já, vřele doporučuju. Je to docela zajímavá lekce, co z nich experti nadělaj za mátohy, na dlouhá leta, které končí na systemickou otravou organismu a pomalou smrtí díky zničeným orgánům. Ještě jsem nikde nenarazil na informaci, že by něco takového dovedla marjána. Právě naopak.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Marihuana spouští schizofrenii ?

Příspěvek od poota »

Faktem je, že jako průmyslová rostlina má konopí nejvyšší a zcela bezkonkurenční využitelnost - a zřejmě právě to je důvodem snahy o její likvidaci. A když už se na ni nedá vytáhnout žádný "technický" podraz, tak se jede po tom, že je to droga. Co se léčivých účinků týká, tak je to s konopím obdobné, jako s ostatními léčivkami. Taky na něco funguje, nemá vedlejší účinky a záleží na dávkování. Jenže ty ostatní léčivky nejsou průmyslovou konkurencí, takže můžeme klidně (zatím!) používat kopřivy, černý bez, durman a nebo třeba dubovou kůru. Jejich celospolečenská nebezpečnost se objeví až v okamžiku, kdy začnou ohrožovat něčí zisky - zatím se k tomu hotoví farmagangy.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Další kousek skládačky ...

Příspěvek od A(&F) »

... http://www.novinky.cz/veda-skoly/341688 ... renii.html ... hm, .... takže tam i zpátky ...... docela to dává smysl ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“